Analizy

NFP na celowniku

źródło: Simon Daniels, Dealing and Operations Director CIX Markets

  • 7 kwietnia 2017
  • 12:03
  • 0
  • Tagi: CIX Markets dolar Kursy walut NFP payrolls rynek walutowy USA
  • Powiększ tekst

Tydzień zamknie się mocnym akcentem: najważniejszym wydarzeniem piątku będzie informacja o zatrudnieniu poza rolnictwem w USA - Nonfarm Payrolls. Oczywiście, jeśli Donald Trump wraz z Xi Jinpingiem (w USA trwa wizyta chińskiego przywódcy) nie zafundują rynkom jakiejś niespodzianki.

Prognozy dla Nonfarm Payrolls (NFP) są pozytywne, zwłaszcza po publikacji zaskakująco dobrych danych ADP w środę: według nich, w marcu zatrudnienie wzrosło aż o 263 tys., dużo więcej od oczekiwań. To kolejny miesiąc znakomitych odczytów. Inwestorzy byli oczywiście zachwyceni, zwłaszcza, że tak dobry raport ADP bardzo dobrze rokuje dzisiejszym, znacznie ważniejszym danym rządowym.

Nastroje jednak trochę siadły po publikacji wskaźnika ISM dla usług. Okazało się, że jest nie tylko gorszy od prognoz, ale ma też kilka innych niepokojących punktów, na przykład spadł subindeks zatrudnienia. Nie jest to dobra wiadomość dla NFP, choć trudno oczekiwać dramatu po udanym raporcie ADP. Pewien niepokój jednak istnieje, zwłaszcza, że coraz częściej mówi się o możliwości odreagowania po bardzo dobrych parametrach zatrudnienia w styczniu i lutym.

Dzisiejsze dane z rynku pracy będą oczywiście interpretowane w kontekście dalszych działań Rezerwy Federalnej.

Komentarze