autor

B R

11 sierpnia

9 sierpnia

Energa planuje zainwestować do 2025 r. 20 mld zł

Grupa Energa zamierza przeznaczyć do końca 2025 r. na inwestycje 20 mld zł. Zdecydowana większość środków trafi na rozwój i modernizację sieci – poinformował Daniel Obajtek, prezes Energii podczas konferencji podsumowującej wyniki grupy za I półrocze 2017 r.

8 sierpnia

Morawiecki: jest „mocny sygnał” na przekroczenie prognozy tegorocznego wzrostu PKB

Resort finansów podtrzymał prognozę wzrostu tegorocznego PKB na poziomie 3,6 proc., wskazując, że istnieje silny sygnał do jej przekroczenia - powiedział wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki po prezentacji raportu przygotowanego przez PFR „Poziomie rozwoju Polski na tle gospodarki światowej w ujęciu długoterminowym”.

7 sierpnia

Wcześniejsze publikacje

Resort pracy: Bezrobocie w lipcu wyniosło 7,1 proc.

Według szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej stopa bezrobocia w lipcu br. wyniosła 7,1 proc. czyli tyle samo, co w czerwcu. W porównaniu do ubiegłego roku zmniejszyła się o 1,5 pkt. proc. Tak niskiego bezrobocia w lipcu nie było od 1991 r. - poinformowało Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

NBP pozytywnie o zmianach ustawy wspierającej kredytobiorców

NBP jest zadowolony z inicjatywy Prezydenta w sprawie zmiany ustawy o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy. Według NBP zmiany przepisów będą prowadzić do większego wykorzystania środków Funduszu Wsparcia Kredytobiorców przez kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.

Pozostałe publikacje tego autora

31 lipca 2017 roku

Lipcowa inflacja nie zaskoczyła analityków

Ekonomiści oceniają, że za wzrost lipcowej inflacji względem czerwca odpowiadała najprawdopodobniej nieco wyższa w ujęciu rocznym dynamika cen paliw oraz przyspieszenie cen żywności. GUS poinformował, że – według szybkiego szacunku – inflacja w lipcu wyniosła 1,7 proc. w ujęciu rocznym wobec 1,5 proc. r/r w czerwcu. Konsensus rynkowy zakładał wzrost cen na poziomie 1,6 proc. r/r.

31 lipca 2017 roku

Eurostat: bezrobocie w Polsce wyniosło w czerwcu 4,8 proc.

Stopa bezrobocia w czerwcu wyniosła w Polsce 4,8 proc. (4,8 proc. w maju) wobec 6,3 proc. w tym samym okresie przed rokiem – poinformowało europejskie biuro statystyczne Eurostat. Liczba zarejestrowanych bezrobotnych wyniosła w opisywanym okresie 821 tys. wobec 1.084 tys. w czerwcu 2016 r.

27 lipca 2017 roku

Resort pracy proponuje 2.100 zł minimalnego wynagrodzenia w 2018 r.

Resort pracy proponuje, aby wielkość minimalnego wynagrodzenia w 2018 r. wyniosła 2.100,00 zł - czytamy w projekcie rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2018 r.

26 lipca 2017 roku

Samochody elektryczne w Polsce znacznie tańsze po 2026 roku

Ceny samochodów elektrycznych zaczną zrównywać się w Polsce z cenami samochodów z napędem tradycyjnym w latach 2026 – 2029 – prognozuje Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL. - informuje Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych w komunikacie.

25 lipca 2017 roku

BOŚ: możliwy dalszy spadek stopy bezrobocia, ale już wolniejszy

Zdaniem ekonomistów BOŚ, czerwiec to tradycyjnie kolejny miesiąc spadku stopy bezrobocia z tytułu efektów sezonowych tj. wzrostu zatrudnienia w części sektorów gospodarki w cieplejszej części roku. I to właśnie ten efekt – w ich ocenie - był dominującym dla spadku stopy bezrobocia w skali miesiąca.

25 lipca 2017 roku

NBP: można oczekiwać dalszego, choć powolnego, przyspieszenia dynamiki płac

W I kwartale 2017r. wyraźnie wzrosła liczba osób pracujących, jak również przeciętna liczba przepracowanych godzin. Jednocześnie, stopa bezrobocia obniżyła się do rekordowo niskiego poziomu. Stopa bezrobocia BAEL w I kw. br. obniżyła się do 5,2 proc., czyli o 0,4 pkt. proc. w porównaniu z IV kw. 2016 r. i jest najniższa od początku prowadzenia badań BAEL – czytamy w nowym, kwartalnym raporcie o rynku pracy w I kw. 2017 r. NBP.

25 lipca 2017 roku

Stopa bezrobocia na koniec roku może wynieść 6,7 proc.

Stopa bezrobocia rejestrowanego w czerwcu osiągnęła kolejny rekordowo niski poziom. Jeszcze rok temu wynosiła 8,7 proc., a dwa lata temu (i w latach wcześniejszych) była dwucyfrowa. Liczba osób bezrobotnych zmniejszyła się w czerwcu br. o 50,5 tys. Obserwując miesięczne spadki liczby bezrobotnych i porównując je do roku poprzedniego widać, że są to liczby mniejsze – ocenia Monika Kurtek, główna ekonomistka Banku Pocztowego.

25 lipca 2017 roku

Stopa bezrobocia wyniosła w czerwcu 7,1 proc.

GUS poinformował, że stopa bezrobocia spadła w czerwcu do 7,1 proc. w ujęciu rocznym w stosunku do maja, kiedy to wyniosła 7,4 proc. Resort pracy informował wcześniej, że wskaźnik czerwcowego bezrobocia wyniósł 7,2 proc.

25 lipca 2017 roku

Rynek prognozuje spadek bezrobocia w czerwcu do 7,1 proc.

GUS poinformuje dzisiaj o czerwcowej stopie bezrobocia. Prognozy rynkowe wskazują na spadek tego wskaźnika do 7,1 proc. w porównaniu do 7,4 proc. w maju. Resort pracy informował wcześniej, że bezrobocie spadło w opisywanym miesiącu do 7,2 proc.

24 lipca 2017 roku

PGNiG Obrót Detaliczny z nową strategią

PGNiG Obrót Detaliczny przyjął nową strategię operacyjną na lata 2017-2020. Zakłada ona m.in. rozwój oferty produktowej i budowanie centrów kompetencyjnych. Nowa strategia została zaprezentowana Radzie Nadzorczej i kadrze kierowniczej 20 lipca br. - poinformowała spółka w komunikacie.

21 lipca 2017 roku

GUS: W lipcu kontynuacja korzystnych ocen koniunktury

Dyrektorzy przedsiębiorstw w większości badanych obszarów działalności zgłaszają W lipcu korzystne oceny koniunktury, zbliżone do sygnalizowanych przed miesiącem – wynika z badania GUS „Koniunktura w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach w lipcu 2017 r. „

21 lipca 2017 roku

KAS rozbiła grupę przestępczą, która chciała wyłudzić 140 mln zł

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpacia „rozbili” zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie próbowali wyłudzić 140 mln zł podatku VAT. Przestępcy zajmowali się handlem artykułami spożywczymi – poinformowała Krajowa Administracja Skarbowa (KAS).

20 lipca 2017 roku

Analitycy resortu rozwoju oczekują wzrostu produkcji w lipcu powyżej 8 proc.

Analitycy Ministerstwa Rozwoju oczekują kontynuacji szybkiego wzrostu produkcji, szczególnie w działach przetwórstwa przemysłowego. Przyspieszyć powinna także sprzedaż przedsiębiorstw budowlanych. Przy braku różnicy w liczbie dni roboczych w lipcu tempo wzrostu produkcji powinno przekroczyć 8 proc. w skali roku – czytamy w komunikacie resortu po danych GUS o produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej.

20 lipca 2017 roku

Krajowy Fundusz Gwarancyjny zamiast „de minimis”

Krajowy Fundusz Gwarancyjny ma zastąpić dotychczasowy program wsparcia „de minimis”. Fundusz ma każdego roku udzielać gwarancji w wysokości 9 mld zł, co przy pokryciu ryzyka kredytowego na poziomie do 60 proc., ma dać roczną kwotę gwarantowanych kredytów na poziomie ok. 16 mld – czytamy w ocenie skutków regulacji (OSR) do projektu ustawy o poręczeniach i gwarancjach udzielanych przez Skarb Państwa.