autor

Izabela Kordos

7 listopada

Projekt Chopin czyli długie czekanie na sprawiedliwość

Fragment strony www Banku Pekao

Nierychliwy, tylko czy sprawiedliwy? Polskie sądy coraz bardziej pogrążają się w zapaści. Liczba zaległych spraw rośnie w zastraszającym tempie i sędziowie nie nadążają już z ich rozpoznawaniem. Sprawy, które trafiają na wokandę coraz dłużej są rozpatrywane. Przeciętne postępowanie sądowe trwa ponad cztery lata - tak wynika z najnowszego raportu Forum Obywatelskiego Rozwoju. Ale najlepszym przykładem na to, jak wygląda droga po sprawiedliwość w Polsce, jest głośna sprawa banku Pekao SA i Projektu Chopin.

27 października

14 lipca

Gazeta Bankowa: Ile kosztuje czysta historia kredytowa?

www.sxc.hu

Afera z Amber Gold niczego Polaków nie nauczyła. Nadal wierzą firmom oferującym finansowe „cuda”. Tym razem nie chodzi o wysoko oprocentowane superlokaty, a o możliwość wyczyszczenia historii kredytowej. I ciągle Polacy są skłonni wydać krocie za coś, co w praktyce nie jest możliwe lub możliwe do zrobienia samemu.

25 czerwca

Wcześniejsze publikacje

Kierowali OFE. A dziś co mówią?

www.sxc.hu

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia? Najlepiej widać to po ostatnich wypowiedziach naszych ekonomistów. Gdy władali Powszechnymi Towarzystwami Emerytalnymi, bronili zaciekle OFE. Teraz nagle zmienili front i krytykują II filar ubezpieczeń. Kiedy mówili prawdę?

„Gazeta Bankowa”: Bat na parabanki

Sejm właśnie rozpoczął prace nad projektem ustawy, która ma uporządkować system finansowy w naszym kraju i zwiększyć bezpieczeństwo finansowe Polaków – tak wynika z szumnych zapowiedzi. Tylko pytanie, czy przepisy te rzeczywiście pomogą Polakom, czy przypadkiem nie wzmocnią jeszcze bardziej pozycji parabanków.

Pozostałe publikacje tego autora

20 marca 2013 roku

ZUS nie ma pieniędzy? A władza składek nie płaci

Skoro rząd szuka pieniędzy, może powinien w pierwszej kolejności zacząć od siebie i innych osób uprzywilejowanych? Zamiast np. w pierwszej kolejności nakładać składki ZUS na umowy zlecenia.

17 marca 2013 roku

Masz kredyt w banku? Zobacz kto i ile na tym zarobił

Kryzys? Patrząc na rekordowe wyniki banków można stwierdzić, że ten instytucji finansowych nie dotyczy. Nie dotyczy także ich szefów. Prezesi zainkasowali w zeszłym roku całkiem pokaźne kwoty. Rekordzista - szef banku Pekao SA - ponad 4 mln zł. Zresztą, jeśli chodzi o wypłaty, to jeden z najhojniejszych banków.

8 lutego 2013 roku

Doradcy finansowi niezależni tylko pozornie

Doradcy pomogą nam dobrać produkt odpowiedni do naszych możliwości finansowych. Ułatwią załatwienie formalności i wyjaśnią wątpliwości. Bez opłat, bez prowizji. Pomogą. Pytanie – komu: nam czy instytucjom finansowym, które za nimi stoją?

12 listopada 2012 roku

"Gazeta Bankowa": Polacy na wojnie z bankami

Czasem walczą o sprawy, które na pierwszy rzut oka wydają się błahe. Czasem wytaczają armaty przeciwko bankom z troski o dobro publiczne. Ale zazwyczaj walczą o swoje. Z roku na rok przybywa osób, które występują do sądu, by toczyć boje z instytucjami finansowymi.