Gazeta Bankowa
Konkurs Ubezpieczeniowy 2014

Projekty

Gazeta Bankowa po raz 22 wyłoniła najlepsze banki

Bank Spółdzielczy w Poniatowej, Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej, Idea Bank i BZ WBK to zwycięzcy 22 edycji konkursu „Gazety Bankowej” Najlepszy Bank. Bankowymi Liderami Roku 2013 zostali: Elżbieta Nowakowska-Akkermans, prezes Banku Spółdzielczego w Dzierżoniowie i Jarosław Augustyniak, prezes Idea Banku.

Ranking CSR w bankach w Polsce

Firmy, które działają, przestrzegając zasad społecznej odpowiedzialności biznesu, to zazwyczaj przedsiębiorstwa efektywniejsze, wywiązujące się ze swoich zobowiązań.

RAPORT: „Wydatki reklamowe w odwrocie”

Ile instytucja finansowa musi wydać pieniędzy na reklamę, by odnieść zamierzony rezultat ? Pyta w grudniowym wydaniu „Gazety Bankowej” Agnieszka Kalbarczyk – ekspert ds. badań Instytutu Monitorowania Mediów.

Ranking „Obraz banków widziany przez Google”

Najgorszy wizerunek w sieci WWW mają te instytucje, które podkreślają swoją innowacyjność i nastawienie na komunikację z klientem poprzez Internet. Listopadowe wydanie „Gazety Bankowej” prezentuje ciekawy ranking - wizerunek banków w Internecie.

Patronaty

POLISH NATIONAL SALES AWARDS 2014

Już niebawem, bo 9 grudnia 2014 r., o godzinie 19.00 odbędzie się uroczysta Gala Finałowa VI edycji konkursu Polish National Sales Awards 2014. Podczas Gali, którą uroczyście otworzy pan Janusz Piechociński, Wicepremier, Minister Gospodarki, zostaną wręczone nagrody dla najlepszych w sprzedaży w 20 kategoriach. Ponadto pan dr hab. Jacek Męcina, prof. UW, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej wygłosi przemówienie „Sprzedaż jako warunek rozwoju – uniwersalne kompetencje dla realnej wartości”.

VI Forum Gospodarcze Invest Expo odbędzie się w Katowicach

Już 8 grudnia w Katowicach w hotelu QUBUS Katowice odbędzie się VI Forum Gospodarcze, mające na celu dostarczenie informacji uczestnikom nt. form finansowania przedsięwzięć mających wpływ na środowisko, regulacji prawnych oraz innowacyjnych rozwiązań w zakresie technologii.

Konferencja: Synergia technologii - globalna infrastruktura informacyjna

Konferencja: Synergia technologii - globalna infrastruktura informacyjna- Warszawa, dnia 17 grudnia 2014r. Wydarzenie to poświęcone będzie w głównej mierze tematyce nowoczesnych rozwiązań i technologii sieciowych oraz ich obecności na rynku teleinformatycznym. Celem konferencji jest określenie bogactwa oraz mnogości zastosowań nowych technologii, produktów czy usług oraz upowszechnienie związanej z nimi wiedzy technicznej.

Konferencja Central European Electronic Card 2014

Zapraszamy do udziału w siódmej edycji Konferencji Central European Electronic Card Warsaw w dniach 26-27 listopada. br. tradycyjnie w Hotelu NOVOTEL Centrum w Warszawie. W dobie radykalnych zmian w biznesie kartowym wiodącymi wyznacznikami szczególnego zainteresowania organizatorów Konferencji CEEC jest pięć istotnych haseł-drogowskazów: Payment – Commerce – Mobility – Identity – Security.

GALA PEREŁ POLSKIEJ GOSPODARKI

Na Zamku Królewskim w Warszawie 7 listopada 2014 r. odbyła się XII Gala Pereł Polskiej Gospodarki zorganizowana przez anglojęzyczny miesięcznik ekonomiczny „Polish Market”. Patronat nad Galą objęli: Wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Piechociński, Prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Michał Kleiber oraz Rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie prof. Tomasz Szapiro.

Abba Club - wyjątkowe widowisko musicalowe

Od 15 listopada, gościnnie na deskach teatru Palladium możemy oglądać młodych artystów, którzy zmierzyli się z trudna sztuką musicalu. Widowisko musicalowe Abba Club to opowieść o uczuciach: miłości i nienawiści, o nadziejach i marzeniach - tych spełnionych i tych zawiedzionych. Barman w nocnym klubie wysłuchuje historii z życia wziętych ilustrowanych niezapomnianymi przebojami szwedzkiej grupy ABBA.

IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka

23 października 2014 roku w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka. Organizatorem konferencji był Zakład Rachunkowości i Zarządzania Finansami Wydziału Ekonomicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim przy współpracy z Pracownią Analiz Gospodarczych Akademickiego Centrum Badań Euroregionalnych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim oraz Oddziałem Okręgowym Stowarzyszenia Księgowych w Gorzowie Wielkopolskim, a także Regionalnym Oddziałem Krajowej Izby Biegłych Rewidentów w Gorzowie Wielkopolskim.

Reglamentacja. Gra na kartki

Już 17 listopada w sprzedaży pojawi się „Reglamentacja. Gra na kartki”, nowa gra Instytutu Pamięci Narodowej. To kolejna planszowa produkcja twórców „Kolejki”. Tym razem gracze zmierzą się z koniecznością kupowania towarów „na kartki”. Do gry dołączona będzie książka „Reglamentacja w Polsce Ludowej” objaśniająca tajniki systemu kartkowego w PRL.

V KONGRES ZARZĄDZANIA WIERZYTELNOŚCIAMI

Kongres Zarządzania Wierzytelnościami pomimo jedynie 4-letniej historii stał się już najważniejszym wydarzeniem merytorycznym dla rynku zarządzania wierzytelnościami w Polsce. Jest źródłem wiedzy o aktualnej sytuacji, trendach, prognozach, efektywnym zarządzaniu w tym obszarze. Jest miejscem spotkań i wymiany doświadczeń najwyższej kadry kierowniczej, reprezentującej zarówno wierzycieli pierwotnych, głównie z rynku finansowego, bankowego i wierzycieli wtórnych, w tym największych inwestorów, dokonujących zakupu portfeli wierzytelności.

VII edycja Kongresu Bankowości Detalicznej

Serdecznie zapraszamy do udziału w VII edycji Kongresu Bankowości Detalicznej**, która odbędzie się w dniach **12-13 listopada br. w Hotelu Sheraton w Warszawie. Kongres Bankowości Detalicznej skupia się na aktualnych wyzwaniach dla rozwoju sektora, identyfikuje problemy i proponuje rozwiązania stymulujące rozwój i zwiększające jego bezpieczeństwo.

KAPITAŁ INTELEKTUALNY - pomiar i zarządzanie a konkurencyjność przedsiębiorstwa

Metodyka pomiaru oraz dynamicznego zarządzania kapitałem intelektualnym, aspekty efektywnego zarządzania i monitorowania procesu pracy i jego ochrona oraz regulacje unijne dotyczące raportowania danych niefinansowych to główne zagadnienia jakie zostaną poruszone podczas Konferencji organizowanej 21 października br. w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Corporate Banking Summit. Kierunek: wzrost rentowności! 28-29 października 2014, Hotel Courtyard by Marriot, Warszawa

Corporate Banking Summit to inicjatywa na rzecz rozwoju i wzrostu rentowności segmentu bankowości dla przedsiębiorstw. Stagnacja gospodarcza, niepewność otoczenia gospodarczego oraz wzmożona działalność konkurencyjna przyczyniły się do spadku zyskowności sektora. Spotkanie stanowi zatem pretekst do szerszej dyskusji na temat obszarów bezpośrednio wpływających na zyskowność, jak również analizy bieżącej kondycji bankowości korporacyjnej w Polsce.

IV Forum Druku Transakcyjnego

Już 22 października w łódzkim hotelu Andel’s odbędzie IV Forum Druku Transakcyjnego i Komunikacji Masowej organizowane przez łódzką firmę informatyczną – CK ZETO. Tegoroczna konferencja obfitować będzie w tematy związane między innymi z zarządzaniem strumieniami informacji czy rozwiązaniami usprawniającymi procesy druku transakcyjnego oraz przesyłania masowych informacji. Ponadto uczestnicy październikowego Forum Druku Transakcyjnego będą mogli zapoznać się z najnowszymi trendami technologicznymi i nowościami produktowymi z zakresu procesów druków masowych.