Gazeta Bankowa
Konkurs Ubezpieczeniowy 2014

Projekty

Gazeta Bankowa po raz 22 wyłoniła najlepsze banki

Bank Spółdzielczy w Poniatowej, Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej, Idea Bank i BZ WBK to zwycięzcy 22 edycji konkursu „Gazety Bankowej” Najlepszy Bank. Bankowymi Liderami Roku 2013 zostali: Elżbieta Nowakowska-Akkermans, prezes Banku Spółdzielczego w Dzierżoniowie i Jarosław Augustyniak, prezes Idea Banku.

Ranking CSR w bankach w Polsce

Firmy, które działają, przestrzegając zasad społecznej odpowiedzialności biznesu, to zazwyczaj przedsiębiorstwa efektywniejsze, wywiązujące się ze swoich zobowiązań.

RAPORT: „Wydatki reklamowe w odwrocie”

Ile instytucja finansowa musi wydać pieniędzy na reklamę, by odnieść zamierzony rezultat ? Pyta w grudniowym wydaniu „Gazety Bankowej” Agnieszka Kalbarczyk – ekspert ds. badań Instytutu Monitorowania Mediów.

Ranking „Obraz banków widziany przez Google”

Najgorszy wizerunek w sieci WWW mają te instytucje, które podkreślają swoją innowacyjność i nastawienie na komunikację z klientem poprzez Internet. Listopadowe wydanie „Gazety Bankowej” prezentuje ciekawy ranking - wizerunek banków w Internecie.

Ranking „Banki i ubezpieczyciele w serwisie Facebook”

Instytucje finansowe w mediach społecznościowych zawzięcie walczą o swą pozycję i klienta. Październikowe wydanie „Gazety Bankowej” prezentuje ranking „Banki i ubezpieczyciele w serwisie Facebook” przygotowany przez firmę Apella S.A.

Patronaty

XXIV Forum Ekonomiczne „Pokryzysowy świat – czas nowych liderów” 2-4 września 2014, Krynica-Zdrój

Forum Ekonomiczne w Krynicy jest największą konferencją gospodarczo-polityczną w Europie Środkowej i Wschodniej. Co roku na Forum przyjeżdża ponad 2500 gości – liderów życia gospodarczego, politycznego i społecznego z blisko 60 krajów Europy, Ameryki, Azji i Afryki. Podczas trzech dni goście Forum uczestniczą w 6 sesjach plenarnych i ponad 160 panelach dyskusyjnych, wykładach i prezentacjach.

Pakiet CRD IV / CRR – Zmiany polskich regulacji w sektorze bankowym

Ostatni kryzys finansowy spowodował szereg zmian w sektorze bankowym, szczególnie w zakresie wymogów kapitałowych oraz zarządzania ryzykiem, co ma zwiększać poziom bezpieczeństwa instytucji finansowych. Trzecie już porozumienie bazylejskie zaowocowało opracowaniem Pakietu CRD IV / CRR, który wszedł w życie 1 stycznia 2014 r

"Liderzy biznesu o gospodarce"

"Liderzy biznesu o gospodarce" to cykl wywiadów z ludźmi, którzy „na własnej skórze” doświadczyli blasków i cieni polskiego biznesu. Rozmówcy prezentują szereg rozwiązań, które mogłyby uzdrowić od lat kulejącą polską gospodarkę i pozytywnie wpłynąć na pozycję rodzimych firm

Innowacje i outsourcing-ich wpływ na inwestycje polskich regionów

Już 11 września w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym odbędzie się wydarzenie biznesowe B2B pt.” Innowacje i outsourcing-ich wpływ na inwestycje polskich regionów”. Podczas wydarzenia odbędą się panele dyskusyjne oraz prezentacje nie tylko gości specjalnych ;swoimi doświadczeniami podzielą się z nami firmy działające w danych branżach.

Rzetelni 2014

Fot.Rzetelni 2014

28 czerwca 2014 r. w warszawskim hotelu Gromada odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatów Laureatom IV edycji Projektu „RZETELNI”, które poprowadzili Maria Niklińska i Krzysztof Ibisz.

Finał Mistrzostw Polski Młodych Ekonomistów

FOT. SKEF

Wielki finał ogólnopolskiego konkursu ekonomicznego „Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów” dla uczniów szkół gimnazjalnych, który na stałe zagościł wśród działań realizowanych przez Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej, już na nami!

Targi informatyczne IT Future Expo

Fot. IT Future

W dniach 10-11 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyły się pierwsze w Polsce targi informatyczne IT Future Expo. To dwa dni pełne pasjonujących wydarzeń dla całego sektora IT.

Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów

W marcu 2014 roku rozpoczęła się IX edycja konkursu ekonomicznego Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów organizowanego przez Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej (SKEF). Tematem tegorocznej edycji jest „Odpowiedzialne zadłużanie. Obrót bezgotówkowy – nowoczesność i bezpieczeństwo”. Gazeta Bankowa objęła konkurs patronatem medialnym.