Gazeta Bankowa
Konkurs Ubezpieczeniowy 2014

Projekty

Gazeta Bankowa po raz 22 wyłoniła najlepsze banki

Bank Spółdzielczy w Poniatowej, Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej, Idea Bank i BZ WBK to zwycięzcy 22 edycji konkursu „Gazety Bankowej” Najlepszy Bank. Bankowymi Liderami Roku 2013 zostali: Elżbieta Nowakowska-Akkermans, prezes Banku Spółdzielczego w Dzierżoniowie i Jarosław Augustyniak, prezes Idea Banku.

Ranking CSR w bankach w Polsce

Firmy, które działają, przestrzegając zasad społecznej odpowiedzialności biznesu, to zazwyczaj przedsiębiorstwa efektywniejsze, wywiązujące się ze swoich zobowiązań.

RAPORT: „Wydatki reklamowe w odwrocie”

Ile instytucja finansowa musi wydać pieniędzy na reklamę, by odnieść zamierzony rezultat ? Pyta w grudniowym wydaniu „Gazety Bankowej” Agnieszka Kalbarczyk – ekspert ds. badań Instytutu Monitorowania Mediów.

Ranking „Obraz banków widziany przez Google”

Najgorszy wizerunek w sieci WWW mają te instytucje, które podkreślają swoją innowacyjność i nastawienie na komunikację z klientem poprzez Internet. Listopadowe wydanie „Gazety Bankowej” prezentuje ciekawy ranking - wizerunek banków w Internecie.

Ranking „Banki i ubezpieczyciele w serwisie Facebook”

Instytucje finansowe w mediach społecznościowych zawzięcie walczą o swą pozycję i klienta. Październikowe wydanie „Gazety Bankowej” prezentuje ranking „Banki i ubezpieczyciele w serwisie Facebook” przygotowany przez firmę Apella S.A.

Patronaty

Konferencja NETWORK TRENDS już 9 października w Warszawie!

Wydarzenie będzie wyjątkową okazją do pogłębienia swojej wiedzy i spostrzeżeń w zakresie najnowszych trendów bezpieczeństwa oraz funkcjonowania firmowych sieci. Rozwój nowoczesnych technologii jest obecnie globalny i niezwykle szybki. Wywiera duży wpływ na bezpieczeństwo organizacji.

V FORUM INFORMATYKI W BANKOWOŚCI SPÓŁDZIELCZEJ

Zapraszamy Państwa , do udziału w V FORUM INFORMATYKI W BANKOWOŚCI SPÓŁDZIELCZEJ, w dniu 5 listopada br. w Warszawie. W programie między innymi: pozyskiwanie i dalsze przetwarzanie użytecznej wiedzy o kliencie jako warunek konieczny stawiania klienta „w centrum uwagi” – podstawowe wyzwania z tym związane tu i teraz, bezpieczeństwo i monitorowanie infrastruktury IT kluczem do skutecznej realizacji strategii banku, przetwarzanie w chmurze w bankowości spółdzielczej oraz wiele innych ciekawych dla Banków Spółdzielczych zagadnień.

Corporate Banking Summit. Kierunek: wzrost rentowności! 28-29 października 2014, Hotel Courtyard by Marriot, Warszawa

Corporate Banking Summit to inicjatywa na rzecz rozwoju i wzrostu rentowności segmentu bankowości dla przedsiębiorstw. Stagnacja gospodarcza, niepewność otoczenia gospodarczego oraz wzmożona działalność konkurencyjna przyczyniły się do spadku zyskowności sektora. Spotkanie stanowi zatem pretekst do szerszej dyskusji na temat obszarów bezpośrednio wpływających na zyskowność, jak również analizy bieżącej kondycji bankowości korporacyjnej w Polsce.

Warsaw International Banking Summit – VIII edycja Banking Forum

Jesienna edycja Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń łączy w sobie VIII edycję Banking Forum, IV edycję Insurance Forum oraz II edycję Nowoczesnej Windykacji. To cykliczne wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarze kluczowych przedstawicieli nie tylko obu branż, ale również administracji centralnej, regulatora, firm świadczących usługi dla branży bankowej i ubezpieczeniowej.

VI Polski Kongres Prawa Upadłościowego i Naprawczego – INSO 2014

Instytut Allerhanda zaprasza do udziału w VI Polskim Kongresie Prawa Upadłościowego i Naprawczego – INSO 2014. To największe wydarzenie branżowe dla praktyki i teorii prawa upadłościowego i naprawczego w Polsce, gromadzące najwybitniejszych polskich ekspertów w tej dziedzinie.

Pakiet CRD IV / CRR – Zmiany polskich regulacji w sektorze bankowym

Ostatni kryzys finansowy spowodował szereg zmian w sektorze bankowym, szczególnie w zakresie wymogów kapitałowych oraz zarządzania ryzykiem, co ma zwiększać poziom bezpieczeństwa instytucji finansowych. Trzecie już porozumienie bazylejskie zaowocowało opracowaniem Pakietu CRD IV / CRR, który wszedł w życie 1 stycznia 2014 r

Konferencja Naukowa "Rachunkowość i Finanse. Teoria i praktyka"

Zakład Rachunkowości i Zarządzania Finansami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim serdecznie zaprasza do udziału w IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Rachunkowość i Finanse. Teoria i praktyka" . Celem konferencji jest wymiana myśli oraz poglądów na temat aktualnych problemów dotyczących teorii oraz praktyki współczesnej rachunkowości, a także teorii nowoczesnych finansów.

XXIV Forum Ekonomiczne „Pokryzysowy świat – czas nowych liderów” 2-4 września 2014, Krynica-Zdrój

Forum Ekonomiczne w Krynicy jest największą konferencją gospodarczo-polityczną w Europie Środkowej i Wschodniej. Co roku na Forum przyjeżdża ponad 2500 gości – liderów życia gospodarczego, politycznego i społecznego z blisko 60 krajów Europy, Ameryki, Azji i Afryki. Podczas trzech dni goście Forum uczestniczą w 6 sesjach plenarnych i ponad 160 panelach dyskusyjnych, wykładach i prezentacjach.

"Liderzy biznesu o gospodarce"

"Liderzy biznesu o gospodarce" to cykl wywiadów z ludźmi, którzy „na własnej skórze” doświadczyli blasków i cieni polskiego biznesu. Rozmówcy prezentują szereg rozwiązań, które mogłyby uzdrowić od lat kulejącą polską gospodarkę i pozytywnie wpłynąć na pozycję rodzimych firm

Innowacje i outsourcing-ich wpływ na inwestycje polskich regionów

Już 11 września w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym odbędzie się wydarzenie biznesowe B2B pt.” Innowacje i outsourcing-ich wpływ na inwestycje polskich regionów”. Podczas wydarzenia odbędą się panele dyskusyjne oraz prezentacje nie tylko gości specjalnych ;swoimi doświadczeniami podzielą się z nami firmy działające w danych branżach.