Komentarze na temat artykułu

Gość 29 grudnia 2016 roku
18:29

Koniec anonimowości. Władza będzie wreszcie dokładnie wiedzieć, kto, co, kiedy, za ile i u kogo kupił. Zawsze będzie mogła jeszcze dopytać skąd była kasa, w końcu "szara strefa" może się pojawić po każdej stronie lady. Brawo "dobra zmiana", więcej takich dobrych, budujących wiadomości, na pewno to pomoże Polakom bogacić się i nie myśleć choćby o emigracji.

StAAbrA 29 grudnia 2016 roku
21:26

Tu się zgina dziób pingwina .

Gość 29 grudnia 2016 roku
22:34

Dlatego ograniczajmy już teraz płatności bezgotówkowe do minimum!

Gość 30 grudnia 2016 roku
7:41

Kto za to zapłaci ? Wymiana sprzętu nie jest tania do obsługi też trzeba będzie więcej osób taniej to od tego nie będzie. No i transakcje bezgotówkowe kosztują bank pobiera prowizję od obrotu 1% albo i więcej to zależy od jego widzimisię. Jeżeli całość transakcji będzie bezgotówkowa to koszty wzrosną bardzo mocno to odbije się na cenach towarów w sklepach. Handel i tak jest obłożony różnymi podatkami i opłatami jak żadna inna sfera biznesu

Bruce 30 grudnia 2016 roku
7:58

I tak spełnia się Apokalipsa św. Jana: "...16 9 I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło 17 i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia."

Gość 30 grudnia 2016 roku
10:58

Zamiast pisać o końcu świata ograniczajcie zakupy kartą, a najlepiej wybierajcie za ich pomocą tylko pieniądze z bankomatów. Mówcie też o tym znajomym, niech idzie w świat. "Finansiści" muszą pojąć, że nie jesteśmy ich niewolnikami.

Darecki 30 grudnia 2016 roku
11:00

Najbardziej mnie rozśmieszyła ta część o pełnej anonimowości, gdzie e-paragon będzie wysłany. Na skrzynkę e-mail którą można namierzyć ... oraz, uwaga! sms !!! gdzie wszystkie SIM karty muszą być zarejestrowane. No i mamy pełną anonimowość! sic! Ci młodzicy co teraz pół dnia wpatrują się w swoje smartphony i nie widzą niczego złego w umieszczaniu wszystkiego o swoim życiu w necie, doczekają się niedługo matrixa w wydaniu realnym. Nic bez państwa, pełna wiedza o obywatelu. Czekam kiedy zadekretują podłączanie elektronicznych skarbonek-świnek do MF ....

Gość 30 grudnia 2016 roku
21:57

Wymarzony scenariusz psycholi w rodzaju Ryżego czy Kaczelnika.

Gość 31 grudnia 2016 roku
13:59

To jak będę kupował bułkę, to będę musiał podać mejla?

Gość 1 stycznia 2017 roku
20:36

W przyszłości każdemu będzie wystawał z dupy kabel WiFi, i będzie się logował dzięki temu do Ministerstwa Finansów, co 30 minut i przesyłał automatycznie sprawozdania finansowe, ze swoich wydatków konsumpcyjnych. Taki kabel będzie musiał mieć homologację Ministerstwa Finansów i księgę serwisową, z aktualnym przeglądem technicznym, bez tego nikt nie będzie dopuszczony do konsumpcji .

32170