Informacje

Do URE trafiło na razie 50 proc. spodziewanych wniosków w sprawie koncesji na paliwa

Szymon Szadkowski

  • 16 stycznia 2017
  • 16:20
  • 2
  • Tagi: energetyka handel koncesja paliwa zezwolenie
  • Powiększ tekst

Dzisiaj mija termin składania wniosków o zmianę posiadanych koncesji na paliwa ciekłe oraz o wydanie nowych koncesji według rozporządzenia ministra energii z połowy grudnia 2016 r. Urząd Regulacji Energetyki (URE) uspokaja, że do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia wniosku przedsiębiorca może spokojnie prowadzić swoją działalność. Ten kto nie zdąży dzisiaj złożyć wniosku, nie będzie mógł legalnie sprzedawać paliw.

Liczy się także data stempla pocztowego, a te wysłane pocztą jeszcze nie nadeszły i są spodziewane w przeciągu najbliższych tygodni - poinformował portal w gospodarce.pl URE.

Termin rozpatrzenia wniosków o nowe lub przedłużenia koncesji leży w gestii prezesa URE.

URE przypomina, że zgodnie z wymogami ustawy, wnioski muszą zawierać dokumenty i informacje umożliwiające pełną weryfikację możliwości formalnoprawnych, organizacyjnych, technicznych i finansowych, wykonywania działalności w zakresie wskazanych rodzajów paliw ciekłych.

Im lepiej wniosek będzie przygotowany, tym sprawniej będzie przebiegać postępowanie koncesyjne.

Dobrze by było, żeby dla jasności przedsiębiorca wskazał te dokumenty, których w nowym wniosku nie dołączył, ale są wciąż aktualne i są w posiadaniu urzędu, aby nie było wątpliwości, dlaczego ich nie ma. Poza tym zdając sobie sprawę z krótkich terminów, URE ze swojej strony dołoży wszelkich starań, aby wskazane terminy do uzupełnień wniosków były realne i możliwe do zrealizowania przez wnioskodawcę- zapewnia Justyna Pawlińska z URE.

Przy takiej ilości dokumentów i krótkim (miesięcznym) terminie na przygotowanie dokumentacji łatwo o pomyłkę, ale jak na razie nie wiadomo, jaki termin będzie miał przedsiębiorca na uzupełnienie dokumentacji.

Komentarze