Informacje

Wprowadzenie pakietu paliwowego wpłynęło korzystnie na wyniki OLPP

wPolsce.pl

wPolsce.pl

wPolsce.pl to nowy telewizyjny projekt grupy medialnej Fratria: aktualne komentarze i programy publicystyczne oraz felietony filmowe

  • 10 lipca 2017
  • 11:54
  • 1
  • Tagi: energetyka Operator Logistyczny Paliw Płynnych pakiet paliwowy paliwa
  • Powiększ tekst

Tegoroczne wyniki OLPP mają być lepsze niż przed rokiem, kiedy to obroty były wyższe o 23 proc. wobec roku 2015 - powiedział Paweł Stańczyk prezes spółki Operator Logistyczny Paliw Płynnych (OLPP) w rozmowie ze Stanisławem Koczotem zastępcą redaktora naczelnego „Gazety Bankowej” w wywiadzie gospodarczym w telewizji wPolsce.pl. OLPP ma 60 proc. rynku w magazynowaniu paliw płynnych.

Wzrost obrotów w naszych bazach - mamy 19 baz w Polsce – jest dużo dużo wyższe niż notowany poprzednio. Gdybyśmy spojrzeli na okres o d wejścia pakietu paliwowego czyli styczeń-grudzień 2016 r. i analogicznie rok wcześniej to wzrost obrotów jest o 23 proc. i to jest efekt wprowadzenia pakietu paliwowego – powiedział Stańczyk.

Dodał, że ten rok był wyjątkowy, że - jak się okazuje - rząd tę walkę z szarą strefą wygrywa.

Dodał, że to nie jest tylko efekt wprowadzenia pakietu paliwowego.

Oczywiście, są też inne czynniki. Na pewno program 500 plus. Więcej jest kupowanych samochodów, więcej jeździmy. Polacy także mniej latają samolotami zagranicę z powodu bezpieczeństwa, chodzi m.in. o zamachy na świecie, Polacy stali się turystami krajowymi – dodał Stańczyk.

Jak podkreślił, z informacji, którymi dysponuje spółka, w tym roku wyniki będą jeszcze lepsze niż w roku 2016.

W naszej spółce poszukujemy pracownikow. Im więcej mamy klientów, to mamy lepsze wyniki, a kiedy rosną nasze wyniki, to potrzebujemy więcej fachowców – mówił szef OLPP.

Dodał, że spółka była przygotowana na wprowadzenie pakietu paliwowego.

Uczestniczyliśmy w procesie przygotowania pakietu paliwowego. Najczęściej bywa tak, że firmy reagują mało elastycznie, my przygotowaliśmy się wcześniej. (…) Równolegle, do tego, że cieszą nas nowe wyniki, to w tym roku zaplanowaliśmy o 50 proc. więcej inwestycji niż przed rokiem – powiedział Stańczyk.

Jak mówił, zmiany wprowadzone przez rząd, których efektem jest walka z szarą strefą, mają wymierny wpływ na gospodarkę.

Do tej pory było tak, że mnóstwo firm sprowadzało paliwo z zagranicy i tutaj dochodziło do tych nadużyć, na czym traciło państwo. Dzisiaj jest tak, że firma jeśli chce dokonać przywozu paliwa, to musi zgłosić się do nas, my pobieramy VAT, nim paliwo trafi do naszych baz, do budżetu już trafia VAT – powiedział prezes OLPP.

Komentarze