Informacje

fot. Internet
fot. Internet

Polregio oficjalnym przewoźnikiem dożynek prezydenckich w Spale

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • 4 sierpnia 2017
  • 13:27
  • 0
  • Tagi: dożynki gospodarka kolej koleje polityka Prezydent
  • Powiększ tekst

W dniu dzisiejszym Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO, podpisały porozumienie z Kancelarią Prezydenta RP, na mocy którego po raz drugi zostały oficjalnym przewoźnikiem Dożynek Prezydenckich. Odbędą się one w dniach 16 – 17 września w Spale - czytamy w komunikacie

Z tej okazji, dla uczestników uroczystości, uruchomiony zostanie pociąg specjalny na trasie Łódź Kaliska – Tomaszów Mazowiecki – Spała. Połączenie będzie obsługiwane przez autobus szynowy Link. To jeden z pięciu najnowszych i zarazem najnowocześniejszych składów przewoźnika. Na tych, którzy 16 i 17 września przyjadą do Spały przygotowano wiele atrakcji, takich jak: konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy o Nagrodę Prezydenta RP, występy zespołów ludowych i gwiazd, a także kiermasze oraz zabawy dla dzieci.

Dożynki to tradycyjne, uroczyste, podziękowanie rolników za tegoroczne zbiory oraz prośba o pomyślność w przyszłym roku. Święto wywodzi się ze średniowiecza. Historia Dożynek Prezydenckich w Spale sięga 1927 roku. Uroczystość zainaugurował Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Ignacy Mościcki i tym samym nadał jej rangę wydarzenia o charakterze państwowym. Tradycję wznowiono w 2000 r., a obecny Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z sukcesem ją kontynuuje.

tytuł

tytuł

Komentarze