Informacje

Morawiecki: Propozycja prezydenta w sprawie frankowiczów bardzo dobra

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • 7 sierpnia 2017
  • 22:44
  • 3
  • Tagi: Andrzej Duda banki finanse frankowicze frank szwajcarski kredyty we frankach szwajcarskich Mateusz Morawiecki Prezydent ustawa frankowa
  • Powiększ tekst

Jako "bardzo dobrą propozycję" określił wicepremier Mateusz Morawiecki w poniedziałek w TV Trwam prezydencki projekt nowelizacji ustawy o wsparciu kredytobiorców, znajdujących się w trudniej sytuacji.

Morawiecki pozytywnie ocenił projekt, przygotowany m.in. z myślą o frankowiczach. Zwrócił uwagę, że prezydent zdecydowanie poszerzył grono osób, które mogłyby skorzystać z pomocy w spłacaniu rat kredytów.

"Myślę, że to jest bardzo dobra propozycja" - ocenił. Dodał, że "trzeba tym ludziom, którzy są w potrzebie, a mają takie kredyty, jak najbardziej dopomóc".

Podkreślał zarazem, że ci, którzy mają wysokie dochody "nie powinni dostać żadnej pomocy", choć często są "krzykliwi", a "często też dziennikarze mają kredyty we frankach szwajcarskich".

Właściwa jest też, zdaniem wicepremiera, sądowa ścieżka dochodzenia roszczeń przez frankowiczów, zwłaszcza "w przypadku tych, którzy uważają, że zostali wprowadzeni w błąd i potrafią to wykazać".

2 sierpnia prezydent skierował do Sejmu nowelę pochodzącej z 2015 roku ustawy o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy.

»» Co zawiera prezydencki projekt? czytaj tutaj:

Kancelaria Prezydenta: Chcemy wzmocnić kredytobiorców

PAP, sek

Komentarze