Informacje

Fot.gpw.pl
Fot.gpw.pl

Polska broń na giełdzie za 3 lata

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • 9 lipca 2013
  • 20:23
  • 0
  • Tagi: biznes giełda GPW Polski Holding Obronny przemysł zbrojeniowy
  • Powiększ tekst

Akcje Polskiego Holdingu Obronnego (PHO) za trzy lata mogą być notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych - poinformował we wtorek w Gliwicach wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Marcin Idzik.

"Naszym zamiarem jest, aby nasza spółka była po trzech latach od dnia dzisiejszego notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych" - powiedział Idzik PAP podczas wizyty sejmowej komisji obrony narodowej w Zakładach Mechanicznych Bumar - Łabędy.

Jak poinformował, holding realizuje zgodnie z planem swoje zamierzenia na ten rok, a kontraktacje są w większości dokonywane zgodnie z planem. "Większość umów jest już zawarta; prowadzimy dość intensywne akcje w związku z rozwojem eksportu. Na terenie kraju połowa roku to już czas koncentrowania się na roku 2014" - mówił.

Idzik dodał, że zarząd stara się tak organizować prace grupy, by wszystkie zakłady tworzące Polski Holding Obronny miały zapewnioną pracę nie tylko w roku 2013, ale i 2014. "Staramy się wchodzić w umowy wieloletnie, w umowy na cały cykl życia produktu, które pozwolą w znacznie lepszym stopniu organizować kwestie pracownicze, jak i kwestie modernizacji technicznej naszych zakładów" - podkreślił.

Idzik przypomniał, że PHO zakłada w tym roku dodatni wynik finansowy i skupia się na podwyższeniu wskaźnika sprzedaży. "Chcemy sobie zapewnić takie źródła przychodu, które pozwolą zdywersyfikować przychody krajowe z przychodami zagranicznymi tak, by za 6 lat mieć 6 mld przychodów, w tym 1 mld zagranicznych. Po to dokonujemy pewnego przeprofilowania produkcji i zamówień wewnętrznych, aby ten wynik móc zrealizować" - wyjaśnił.

Głównym zamierzeniem grupy jest realizacja obrony przeciwlotniczej, priorytetem są też samoloty bezzałogowe, a także program pancerny.

Polski Holding Obronny (poprzednio Grupa Bumar) należy do Skarbu Państwa i składa się z 40 spółek, spośród których 20 zajmuje się produkcją wojskową. Firmy te wytwarzają amunicję i rakiety, radary i systemy zarządzania polem walki, pojazdy pancerne.
(PAP)

Komentarze