Trzeci próg podatkowy, odliczenia od inwestycji i kosztów - kolejne propozycje Jarosława Kaczyńskiego

opublikowano: 5 września 2013 roku, 14:43 | autor: Zespół wGospodarce.pl | kategorie: Polityka | tagi: ceny, gospodarka, inwestowanie, Jarosław Kaczyński, kryzys, pieniądze, PiS, przemysł
www.sxc.hu
www.sxc.hu

Komentarze na temat artykułu

RICO 7 września 2013 roku
4:28

Przy zarobkach na poziomie 1/4 średniej europejskiej miejsce bytu może mieć tylko gospodarka socjalistyczna.

Gość 5 września 2013 roku
20:41

Płacę 32% podatek. Pewnie zapłaciłbym 39%. Ale na etacie. Więc nie mam wpływu na to, na co wydaję pieniądze. Dużo wydaję na utrzymanie i edukację dzieci. Stawki odliczenia od podatku są żałosne. Propozycje pana Jarosława są dla takich, jak ja abstrakcyjne. Ten gość nie widzi, takich jak ja. Bo niby skąd ma ich widzieć. Żyje wyjęty z codziennego życia - opłat, zakupów itp. Nie widzę, jak 46-letni obywatel państwa polskiego żadnej opcji, która wspiera osoby pracujące, zaangażowane, nie oczkujące tylko "zasiłku" państwa. Nie widzę.

Gość 5 września 2013 roku
19:59

Prawo i Sprawiedliwość to partia katolicko-socjalistyczna... kiedy te durnie zrozumieją, że socjalizm niszczy wszystko na swojej drodze?

Tzt 5 września 2013 roku
17:58

@obsservatow - w sumie racja. Lepiej zwalić wszystko na "państwo" - dopóki w korytku chlebek się znajdzie, to Kowalski nie marudzi... Oj w ciekawych czasach przyszło nam żyć :-)

obsservator 5 września 2013 roku
16:06

@Tzt: Oj tam zaraz kompromituje. W Polsce po prostu popularnością cieszą się katoliccy socjaliści, tak jak na przykład w krajach latynoskich. Jarosław, jak każdy polityk, chce po prostu wygrać wybory, prezentowanie więc - w naszym kraju - socjalistycznego programu, to żadna kompromitacja. Rozglądając się dookoła widzę, że większość Polaków w moim otoczeniu ma podejście "rząd ma mi zapewnić" pracę, pieniądze, dobrobyt. Weź teraz pod uwagę, że spośród tych co uważają "zapewnię sobie sam, rząd niech mi nie przeszkadza", ponad dwa miliony wyjechało z kraju. Tak więc socjalistyczny elektorat ma zdecydowaną przewagę. Różni się tylko odcieniami socjalizmu. Beneficjenci poprzedniej epoki i młodzi lewacy głosują na socjalistyczny SLD, towarzystwo kochających inaczej i mające na pieńku z księżmi głosuje na socjalistę populistycznego Palikota, towarzystwo regularnie bywające w koście, słuchające radia M. i zapatrzonę w telewizję T., oraz ci, co stali naprzeciwko ZOMO głosują na socjalistyczny PiS. Reszta głosuje na socjalistyczne PO, w naiwnej wierze, że będzie się im żyło lepiej.

Tzt 5 września 2013 roku
14:59

Znowu PiS.... Wgospodarce.pl to jakaś tuba tej partii? 1. "Co zrobi Prawo i Sprawiedliwość w sprawie OFE, jeśli wygra wybory? - Obywatele będą mogli wybrać, ale po bardzo dokładnej kampanii informacyjnej." - i co to da, skoro ZUS razem z OFE działają na zasadzie obowiązkowego podatku (bo to przecież nie składki) bez gwarancji otrzymania emerytury - dziękujemy, postoimy. 2. "Jarosław Kaczyński zapowiada też plan budowy mieszkań pod wynajem, na wzór austriacki." - no tak, tylko gdyby nie państwo "opiekuńcze", to mieszkania byłyby tańsze, więcej osób kupiłoby je pod wynajem właśnie, więcej osób byłoby stać na ich wynajem. Tymczasem to państwo wg czcigodnego Pana J. ma się tym zająć? Już widzę, jak tanie będą te mieszkania! Deweloperzy już zacierają rączki! - dziękujemy, obniżcie ucisk a sami sobie poradzimy na rynku! 3. "Część młodych ludzi woli umowę śmieciową od umowy o pracę, bo wybiera gotówkę. Jednak umowy śmieciowe to coś, co cofa nas w rozwoju cywilizacyjnym" - Pan Jaro sam jest chyba cofnięty, bo narzucanie ludziom swojej woli nazywa się fachowo niewolnictwem. Posiadanie wybory jest cywilizacyjnym sukcesem, tymczasem sukces ten jest tłamszony przez kolejne ekipy, w tym także ekipę Jarosła, który przecież wie lepiej, co jest dobre dla durnej hołoty prawda? - za to też dziękujemy! 4. "Generalnie będziemy dążyć do tego, by VAT wrócił do swojej poprzedniej wysokości. Oczywiście, kiedy będą ku temu warunki. Przyszły rząd na pewno wprowadzi nową ustawę watowską." - czyli tak naprawdę nigdy, to samo mówi PO! // Bardzo dobrze, że Jarosław coraz częściej wypowiada się na tematy gospodarcze. Wychodzi z niego całkiem zgrabny socjalista. Pobożny, ale jednak socjalista... Dajcie już spokój z tym panem, bo kompromituje siebie i to, jak pojmuje działania gospodarki. Puste hasła mogę i ja wykrzykiwać, jednak mnie od niego odróżnia fakt, że wstydziłbym się kłamać.

6564