Polacy cieszą się po zdobyciu gola / autor: PAP/Piotr Nowak

Mecz Polaków pod ostrzałem rakiet? AKTUALIZACJA

• Opublikowano: 16 listopada 2019, 15:04

Aktualizacja: 17 listopada 2019, 09:12

• 1
  • Powiększ tekst

Piłkarska reprezentacja Polski wygrała w Jerozolimie z Izraelem 2:1 (1:0) w swoim przedostatnim meczu eliminacji mistrzostw Europy. Biało-czerwoni już wcześniej wywalczyli awans, a teraz zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie G. Mecz odbył się bez zakłóceń, nie licząc wtargnięcia na boisko niesfornych kibiców pod koniec spotkania.

Na kilkanaście minut przed końcem meczu na boisko wbiegło kilku kibiców z sektora gospodarzy. Jeden z nich zderzył się z Tomaszem Kędziorą, inny… przytulił Lewandowskiego. Sędzia przerwał spotkanie na kilka minut, a po dyskusji ze sztabami obu drużyn postanowił je wznowić.

Tym pierwszym od ponad 30 lat zwycięstwem w Izraelu biało-czerwoni zapewnili sobie najwyższą lokatę w grupie G.

Izrael ma jeszcze szansę, aby zagrać na Euro 2020. Zagra bowiem w marcowych barażach Ligi Narodów.

Mecz w Jerozolimie, przed którym ostrzegali zarówno przedstawiciele mediów, jak i meteorolodzy, odbył się bez zakłóceń.

We wtorek i środę Izrael został ostrzelany rakietami ze Strefy Gazy, w związku z czym pojawiły się obawy dotyczące bezpieczeństwa.

Nie mamy żadnych oficjalnych informacji, które byłyby związane z doniesieniami w mediach izraelskich dotyczących zagrożeń” - mówił przed spotkaniem rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.

Dziennik „The Jerusalem Post” poinformował w sobotę na oficjalnej stronie, że palestyńscy islamscy dżihadyści planują atak na stadion w Jerozolimie, na którym ma zostać rozegrane spotkanie Izraela z Polską. Niedługo później artykuł został usunięty.

Nie mamy żadnych oficjalnych informacji, które byłyby związane z doniesieniami w mediach izraelskich dotyczących zagrożeń. Jesteśmy w stałym kontakcie z izraelską federacją piłkarską i UEFA. Co więcej ten artykuł został już skasowany” - stwierdził przedstawiciel Polskiego Związku Piłki Nożnej Kwiatkowski.

Wydarzenia w tym regionie spowodowały, że trzeba było rozważyć przeniesienie spotkania do innego miasta lub nawet jego odwołanie. Ostatecznie jednak gospodarze zapewnili, że podróżujący do Izraela piłkarze i kibice będą bezpieczni.