Informacje

W najnowszym numerze „wSieci”

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 27 grudnia 2013, 10:11

  • 0
  • Powiększ tekst

Już od 27 grudnia br. w sprzedaży nowe, świąteczne wydanie odważnego tygodnika młodej Polski, a w nim między innymi: Jan Maria Rokita dołącza do zespołu publicystów „wSieci” i analizuje politykę premiera Donalda Tuska, bracia Karnowscy rozmawiają z Człowiekiem Wolności 2013, Krzysztofem Szwagrzykiem, sylwestrowy sovoir vivre Ryszarda Makowskiego oraz dodatek specjalny „Kto się boi egzorcystów”.

- System władzy stworzony przez lidera PO nie jest polską normą, ale osobliwością – pisze Jan Maria Rokita. – I jako osobliwość powstał, gdy równocześnie zaistniały trzy zjawiska: populistyczne emocje, wodzowska partia i amorficzne społeczeństwo.

Bracia Karnowscy rozmawiają z dr. hab. Krzysztofem Szwagrzykiem pełnomocnikiem prezesa Instytutu Pamięci Naukowej ds. poszukiwań nieznanych miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego lat 1944-1956, Człowiekiem Wolności 2013 tygodnika „wSieci”.

– „Łączka i to, co udało się tam odnaleźć, zdokumentować, pokazać, a więc te przestrzelone czaszki, związane wciąż ręce, zbezczeszczone zwłoki, ciała bohaterów rzucone do dołów jak śmieci, to wszystko mówi więcej o komunizmie niż miliony słów i setki naukowych książek

– mówi dr hab. Krzysztof Szwagrzyk.

Ryszard Markowski, publicysta i satyryk, wyjawia niezawodny sposób na niezapomnianego i przede wszystkim - taniego sylwestra.

- Gości zapraszamy jak najwięcej. Za kwadrans 12.00 rzucamy niby spontanicznie: „A teraz na dwór, przywitamy tam Nowy Rok. Weźcie przy okazji swoje śmiecie, ciepło się ubierzcie, nie zapomnijcie o dokumentach i kluczykach. Szatnia nie odpowiada za pozostawiane rzeczy”

– dorzucamy wesoło.

W dodatku specjalnym wszystko o kontrowersjach oraz tajemnicach pracy egzorcystów. W artykule „Kto się boi egzorcystów?” Grzegorz Górny tłumaczy, dlaczego dziś Kościół podzielony jest wobec egzorcystów.

- Sami egzorcyści zajmują się dziś głównie różnego rodzaju zagrożeniami duchowymi. Częściej uświadamiają wiernym rozmaite niebezpieczeństwa, niż dokonują rytu wypędzeń. Podkreślają, że najważniejsza jest działalność profilaktyczna oparta na rozeznawaniu duchowym. Jeszcze dwie dekady temu było ich w Polsce zaledwie czterech, dziś jest ok. 120

– pisze Górny.

Na czytelników czekają również stałe rubryki między innymi Mazurka i Zalewskiego, Doroty Łosiewicz, Łukasza Warzechy, Wiktora Świetlika, Piotra Skwiecińskiego, a także Jana Pietrzaka, Katarzyny Łaniewskiej i Kamili Łapickiej, Krzysztofa Feusette’a, Ryszarda Makowskiego, Piotra Zaremby.

Nowy numer „wSieci” w sprzedaży od 16 grudnia br., także w formie e-wydania. Tygodnik „wSieci” jest też dostępny w nowych, wygodnych  formatach EPUB, MOBI i PDF, które idealnie dopasowują się do urządzeń takich jak telefony, tablety i czytniki e-booków. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

Powiązane tematy

Komentarze