Grunty rolne - warto inwestować czy nie?

opublikowano: 7 marca 2013 roku, 11:54 | autor: Kancelaria Prawna Skarbiec | kategorie: Finanse | tagi: biznes, gospodarka, inwestowanie, prawo, rolnictwo
www.sxc.hu
www.sxc.hu
Kancelaria Prawna Skarbiec

Kancelaria Prawna Skarbiec

Przedmiotem działalności Kancelarii Prawnej Skarbiec są usługi doradztwa prawnego, które w zależności od przedmiotu konkretnego zlecenia obejmować mogą: udzielanie porad i konsultacji prawnych, wydawanie opinii prawnych, zastępstwo prawne i procesowe.

Komentarze na temat artykułu

Gość 18 sierpnia 2013 roku
3:07

a ja sam to robie i mam zadowolony

Gość 16 czerwca 2013 roku
23:53

"My wnosząc pewną opłatę, kupujemy niejako udziały w finansowaniu konkretnej inwestycji rolnej." Wydaję mi się, że bezpieczniejsze jest inwestowanie z indywidualnymi programami inwestycyjnymi, (typu Briland), które dają Ci papier poświadczający, że dany teren jest nasz. Trzeba uważać na inwestycje grupowe, bo te są zdecydowanie bardziej ryzykowne.

Gość 11 marca 2013 roku
21:30

Za 20-30 lat ceny ziemi poszybują w kosmos, a zatem kto ma dużo pieniędzy i może je na taki czas "zamrozić" zarobi bardzo dużo i to nie tylko na jej odsprzedaży. Wzrost cen, który nastąpi wiąże się z kończącymi się zasobami tanich fosforanów, a bez nich plony nawet najlepszych odmian roślin zaczną drastycznie spadać (za około 15-20 lat). Ceny żywności znacznie wzrosną. Kto będzie chciał utrzymać produktywność, będzie musiał zacząć pracować w czymś takim jak obieg zamknięty. Sytuacja Polski nie jest najgorsza, ale skorzystamy z niej tylko wtedy, kiedy uniemożliwimy wykup ziemi podmiotom spoza Polski. Sprawa jest bardzo poważna, chyba, że czegoś nie wiemy o kolejnej asteroidzie, chyba, że naszą największą ambicją jest być kelnerem lub górnikiem.

2745