tag

500+

Dzisiaj

Wczoraj

9 stycznia

Gdzie szukać pieniędzy na 500 plus - co może zrobić rząd, aby zwiększyć wpływy budżetowe, a nie obciążyć nadmiernie gospodarki ?

W minionym roku rząd rozpoczął realizację ambitnych programów socjalnych i gospodarczych. Część z tych inicjatyw, jak chociażby osławiony już „500 plus” ze swej istoty związana jest z poważnymi nakładami budżetowymi. Nie dziwi więc, że równolegle rząd szczegółowo przygląda się możliwościom zarówno uszczelnienia systemu podatkowego, jak i potencjalnym nowym źródłom finansowania obranej polityki.

30 grudnia

Wcześniejsze publikacje

Znamy koszt programu 500+ na listopad

Koszt programu 500 plus na koniec listopada br. wyniósł 15 mld 400 mln zł - poinformowała w czwartek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Dodała, że z programu korzysta prawie 3 mln 800 tys. dzieci.

Pozostałe publikacje o tym tagu

30 listopada 2016 roku

Rafalska: 23 mld złotych na 500 plus

Na wypłatę świadczeń z programu 500 plus są zaplanowane ponad 23 mld zł w budżecie, który jest procedowany - poinformowała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

24 listopada 2016 roku

Polskie gospodarstwa domowe coraz bogatsze

Za wzrost dochodów realnych polskich gospodarstw domowych odpowiadają wypłaty z programu 500+, ale także dobra sytuacja na rynku pracy i wzrost płac

15 listopada 2016 roku

Program 500+: Polskie rodziny otrzymały już 13 mld zł

Koniec z z kilkuzłotowymi stawkami dla osób zatrudnionych na umowie zleceniu lub samozatrudnionych, wzrost świadczeń dla rolników, wzrost najniższych emerytur i rent socjalnych to tylko, nie które zmiany jakie zapowiada minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

21 października 2016 roku

500+ mocnym wsparciem dla rodzin - znamy wyniki badań

Blisko połowa Polaków (44 proc.) pieniądze z 500 plus wydaje na potrzeby całej rodziny; ponad jedna trzecia (34 proc.) wydziela je z domowego budżetu i przeznacza na określone cele, jedna piąta (21 proc.) wydziela je częściowo - wynika z badania CBOS.

11 października 2016 roku

Eksperci: 500+ nie wypchnęło pracownic z rynku

Jedynie 1,5 proc. pracowników rozważa rezygnację z pracy ze względu na świadczenia z programu 500+ - wynika z badania zrealizowanego przez Millward Brown na zlecenie Work Service. Pracodawcy obawiają się jednak gorszej dostępności pracowników

3 października 2016 roku

Obligacje Rodzina 500+. Czy zainteresują inwestorów?

Rodzinne Obligacje Skarbowe dają atrakcyjne oprocentowanie w porównaniu z innymi tego typu instrumentami dłużnymi. Nie wiadomo jednak, czy skuszą inwestorów; na rynku można bowiem znaleźć lepiej oprocentowane produkty oszczędnościowe - uważają eksperci

29 września 2016 roku

Nagroda NEW@POLAND dla Ministerstwa Cyfryzacji za program Rodzina 500 plus

Podczas tegorocznej edycji Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie została wręczona statuetka dla najbardziej innowacyjnego projektu w segmencie publicznym. Otrzymało ją Ministerstwo Cyfryzacji za sposób wdrożenia systemu obsługującego program Rodzina 500 plus.

27 września 2016 roku

Internetowe ataki na program Rodzina 500 plus

Na dzień przed uruchomieniem internetowego systemu obsługi programu Rodzina 500 plus powstało aż 150 stron podszywających się pod administracje publiczną w celu wyłudzenia danych osobowych lub pieniędzy.

20 września 2016 roku

500+: Nie ma lawiny spraw o odzyskanie dziecka

Program 500 plus nie spowodował lawiny spraw o odzyskanie dziecka z motywacji czysto finansowych; nie poprawił też motywacji niektórych rodziców, by dziećmi lepiej się zajmować - uważa sędzia Katarzyna Kościów-Kowalczyk. 500 plus to jeden z tematów poruszanych w kuluarach trwającego w Zakopanem kongresu sędziów rodzinnych

18 września 2016 roku

Wiceminister finansów: sfinansowanie 500+ i obniżki wieku emerytalnego w 2017 roku zapewnione

Realizacja żadnego z programów, który już ma ramy ustawowe, a był obietnicą wyborczą PiS, nie jest zagrożona. To dotyczy programu 500+, to dotyczy obniżenia wieku emerytalnego poczynając od czwartego kwartału przyszłego roku - stwierdził w wywiadzie wiceminister finansów Wiesław Janczyk. Przedstawiamy omówienie tego wątku rozmowy, którą dla PAP przeprowadził Marcin Musiał

6 września 2016 roku

Obligacje raczej 50+ niż 500+

Od dziesięciu lat wśród kupujących obligacje skarbowe dominują osoby powyżej pięćdziesiątego roku życia. Młodzi adepci oszczędzania zadecydowanie się od tych papierów odwracają. W lipcu zwiększyło się grono nabywców w wieku 35-50 lat, co można częściowo wiązać z „efektem 500+”, ale wpływ tego programu na wzrost skłonności do oszczędzania nie jest zbyt duży

5 września 2016 roku

Polska wciąż w kryzysie demograficznym

Według danych GUS, pomimo programu 500+, proces spadku liczby mieszkańców Polski wcale nie wyhamował. Czy oznacza to w najbliższej przyszłości kryzys demograficzny?