tag

500+

16 maja

15 maja

12 maja

10 maja

Cymański o 500+: Perła w koronie ale wymaga zmian

Program 500 plus, to "perła w koronie", który wymaga modyfikacji - powiedział w środę wiceszef klubu PiS Tadeusz Cymański. Jego zdaniem, nieporozumieniem jest kierowanie środków publicznych na ten cel do ludzi bardzo bogatych.

Wcześniejsze publikacje

MRPiPS: zasady wypłaty świadczenia 500 plus bez zmian

Proponowane korekty w programie "Rodzina 500 plus" nie zmieniają zasad wypłaty tego świadczenia - uspokaja resort Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Złożenie kompletnego wniosku na kolejny okres świadczeniowy w sierpniu 2017 r. daje gwarancję pełnej ciągłości wypłaty świadczenia wychowawczego także od pierwszego miesiąca nowego okresu, tj. od października 2017 r. - czytamy w komunikacie. Ministerstwo chce również usprawnić proces przyjmowania wniosków

Pozostałe publikacje o tym tagu

9 kwietnia 2017 roku

W najnowszym numerze tygodnika wSieci: Polacy zdali egzamin z 500+

W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z Elżbietą Rafalską. Zobaczyliśmy, w jakiej pogardzie niektórzy nasi celebryci mają współobywateli, na jakim piedestale stawiają siebie, jakie mają poczucie wyższości – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

5 kwietnia 2017 roku

Rafalska: nie zamierzamy likwidować mechanizmu "złotówka za złotówkę"

Nie będziemy zabierać złotówki za złotówkę, którą wprowadził minister Kosiniak-Kamysz (Władysław, prezes PSL)" - powiedziała minister Rafalska w Programie I Polskiego Radia. Dodała jednak, że rząd chce pokazać, że "nie jest takim mechanizmem, jakiego się spodziewano

3 kwietnia 2017 roku

BCC o programie 500 Plus - kobiety nie chcą wykonywać uciążliwych, kiepsko płatnych prac sezonowych

Wzrasta bierność zawodowa kobiet. Świadczenia związane z opieką nad dzieckiem w połączeniu z planowaną podwyżką zasiłku dla bezrobotnych mogą nasilić odpływ kobiet z rynku pracy. Problem mogą odczuć pracodawcy, którzy będą poszukiwali pracowników sezonowych. Bierność zawodowa kobiet to jednak wyzwanie dla całej gospodarki. Osoby, które nie pracują ponad dwa lata, trudno z powrotem zaktywizować.

31 marca 2017 roku

Program 500+ odmienił życie rodzin, pobudził gospodarkę i wpłynął na rynek pracy

Mówiąc o skutkach programu 500+, podsumowując rok jego funkcjonowania, minister rodziny, pracy i polityki społecznej wskazywała redukcję ubóstwa, szczególnie wśród rodzin wielodzietnych, wpływ na PKB i rynek pracy, wzrost urodzeń i wpływ na sytuację kobiet, będących ofiarami przemocy domowej. Z marcowego badania CBOS wynika, że 77 proc. Polaków popiera wspomniany program.

31 marca 2017 roku

500+ pomocne w spłacie mniejszych długów

Program 500+ pomógł części beneficjentom spłacić mniejsze długi, pomoc państwa, przynajmniej części osób pomogła nie wpaść w problemy – wynika z raportu BIG InfoMonitora. Jak dodają eksperci Biura, wprowadzenie tego programu to wydarzenie, które najbardziej wpłynęło na sytuację finansową Polaków

31 marca 2017 roku

500 Plus pomogło też ofiarom przemocy

Możliwość uwolnienia się od sprawcy przemocy, więcej miejsc pracy na lokalnych rynkach, mniej dzieci w pieczy zastępczej i więcej kandydatów na rodziców zastępczych - to m.in. skutki programu 500 plus, na które zwraca uwagę szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

27 marca 2017 roku

Polacy pozytywnie o polityce prorodzinnej rządu

W lutym 2016 r., przed wejściem w życie programu, wprowadzenie świadczenia wychowawczego popierało 80 proc. badanych, a przeciwnych mu było 15 proc. ankietowanych. Po niemal roku funkcjonowania programu poparcie nieco się zmniejszyło i jest wyrażane mniej zdecydowanie. Nadal jednak poziom jego akceptacji jest bardzo wysoki (77 proc. przy 20 proc. dezaprobaty).

25 marca 2017 roku

500+ dobrze przysłużyło się polskiej rodzinie

Polacy nie marnotrawią środków z Programu 500 plus; nie potwierdziły się też obawy, że program spowoduje odpływ kobiet z rynku pracy - mówiła w sobotę minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska

14 marca 2017 roku

Resort finansów sprzedał w lutym obligacje oszczędnościowe za 428 mln zł

Resort finansów sprzedał w lutym oszczędnościowe obligacje 2-letnie za 188,8 mln zł, 3-letnie za 33,2 mln zł, 4-letnie za 167 mln zł i 10-letnie za 38 mln zł. Tym samym papiery o najkrótszym terminie wykupu stanowiły 44 proc. udziału w strukturze sprzedaży, 4-letnie 39 proc., 10-letnie 9 proc. oraz 3-letnie 8 proc.

4 marca 2017 roku

Beneficjenci 500+ kupują obligacje SP

Beneficjenci programu 500+ do końca stycznia br. kupili Rodzinne Obligacje Skarbowe za 4,2 mln zł - poinformowało biuro prasowe Ministerstwa Finansów. Według resortu wyniki tegorocznej sprzedaży świadczą o zainteresowaniu obligacjami oszczędnościowymi.

3 marca 2017 roku

Świętokrzyskie/ Rodziny wydały środki z programu 500 plus głównie na wyposażenie domów

Według danych przedstawionych przez wojewodę, w 2016 r. w woj. świętokrzyskim pieniądze z rządowego programu 500 plus otrzymało ponad 84 tys. rodzin, a w nich - ponad 129 tys. dzieci. Beneficjenci programu deklarowali, że kolejne otrzymywane pieniądze przeznaczą bezpośrednio na potrzeby dzieci. 19 proc. ankietowanych wskazało, że otrzymywanie pieniędzy z programu wpłynie pozytywnie na ich decyzje o chęci posiadania kolejnego potomka.

2 marca 2017 roku

Marczuk: główne założenia programu 500 plus bez zmian

- Najbardziej spektakularne zmiany widać w kwestii redukcji ubóstwa wśród dzieci. Według niezależnego raportu to ubóstwo dzięki programowi 500 plus mogło spaść nawet od 77 proc do 94 proc.- ocenia wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk

24 lutego 2017 roku

Bez zmian kryteriów dochodowych przy programie "Rodzina 500 plus"

Nie będzie zmian kryteriów dochodowych uprawniających do korzystania z programu "Rodzina 500 plus" - powiedziała w piątek minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska. Wsparciem objęto 3,82 mln dzieci - podała, podsumowując program na koniec stycznia 2017 r.

24 lutego 2017 roku

19 mld zł otrzymały dotychczas rodziny w ramach programu Rodzina 500+

Od początku trwania programu Rodzina 500+ do końca stycznia 2017 r. do rodzin trafiło ponad 19 mld zł, w tym do rodzin wielodzietnych - 5,2 mld zł, a do osób samotnie wychowujących dzieci - 2,8 mld zł – poinformowało Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.