tag

ABW

14 lipca

12 lipca

2 czerwca

ABW zatrzymała trzy osoby w śledztwie związanym z KGHM

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała trzy osoby, którym zarzuca popełnienie przestępstw korupcyjnych i o innym charakterze - dowiedziała się PAP. Zatrzymań dokonano w ramach śledztwa prokuratury w sprawie działań na szkodę KGHM Polska Miedź.

27 marca

Wcześniejsze publikacje

20 banków na celowniku ABW w sprawie frankowych oszustw

Śledztwo koncentruje się przede wszystkim na ocenie wzorów umów i procedur przyznawania kredytów. W chwili obecnej, na podstawie postanowień Sądu Okręgowego w Szczecinie o zwolnieniu z tajemnicy bankowej, zabezpieczana jest dokumentacja od banków, które udzielały tego typu kredytów.

Pozostałe publikacje o tym tagu

28 sierpnia 2016 roku

Wielki wyciek danych z PESEL: bomba z opóźnionym zapłonem?

ABW i prokuratura prowadzą śledztwo w sprawie nieuprawnionego wykorzystywania danych z systemu PESEL przez komorników sądowych. W niepowołane ręce mogły wyciec dane co najmniej dwóch milionów Polaków. Czyje dokładnie dane wyciekły i kto może mieć do nich dostęp – ma ustalić śledztwo. Dane te mogą posłużyć do rozmaitych przestępczych działań finansowych i kryminalnych, np. wyłudzeń kredytów, kradzieży tożsamości i podrabianiu dokumentów, po typowania osób do oszustw „na wnuczka”

27 grudnia 2015 roku

Za dwa miesiące rusza proces ws. piramidy finansowej Amber Gold

Na koniec lutego lub początek marca 2016 r. planowane jest rozpoczęcie procesu ws. afery Amber Gold. Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku staną b. prezes spółki Marcin P. i jego żona Katarzyna P. oskarżeni m.in. o oszustwo znacznej wartości i pranie brudnych pieniędzy

27 lutego 2015 roku

AFERA TAŚMOWA: Sienkiewicz dobrze wie kto nagrywał

Dzisiejsze rewelacje „Gazety Wyborczej” o tym, że tajna grupa utworzona przez Bartłomieja Sienkiewicza badała, czy za aferą podsłuchową stoją byli szefowie służb oraz urzędujący szef CBA to już kolejna publikacja, która potwierdza „taśmowe” tezy stawiane od dawna przez tygodnik „wSieci”

27 grudnia 2014 roku

Wołomińskie Służby Inwestycyjne

Pierwsze informacje o przestępczej działalności wołomińskiej spółdzielni trafiły do Komisji Nadzoru Finansowego w 2012 roku. Przekazała je Kasa Krajowa SKOK, wskazując na rażące nadużycia i uchybienia w działalności finansowej Wołomina. KNF zignorowała jednak ten raport i nie podjęła żadnych działań.

7 października 2014 roku

Prezes państwowej spółki oskarżony - dzierżawił tereny stoczniowe firmie z kapitałem 5 tys. zł

Akt oskarżenia przeciw byłemu prezesowi Towarzystwa Finansowego Silesia, które zarządza m.in. majątkiem Stoczni Szczecińskiej Nova, wysłała do sądu katowicka prokuratura. Chodzi o umowę dzierżawy terenów stoczni spółce Kraftport. Silesia straciła na niej ok. 36 mln zł. Jest spółką Skarbu Państwa powołaną do restrukturyzacji państwowych przedsiębiorstw.

15 lipca 2014 roku

To premier Tusk wydaje zgodę na werbunek dziennikarzy

Dziennikarze jakoś nie chcą przyjąć do wiadomości, że chociaż za czasów PRL werbowała ich SB, to po 1989 roku byli łakomym kąskiem („źródłem”) dla UOP, WSI, a obecnie są - dla CBA, ABW, SKW, SWW.

19 czerwca 2014 roku

Donald nie płacz, rozumiem ciebie i też się martwię, że ABW jest takie nieudolne

Gdybym był na miejscu Tuska, to tych agentów ABW i tych prokuratorków kazałbym rozstrzelać. No taka amatorka z tym przejęciem materiałów. To przecież kompromituje nasz kraj jako członka NATO. Co ma na szczycie Paktu Północnoatlantyckiego powiedzieć prezydent Bronisław Komorowski? Że nawet pały nasz spec służby nie potrafią używać? Gdzie oni się szkolili w Watykanie czy w zgromadzeniu Misjonarek Miłości Matki Teresy z Kalkuty?!