tag

afera

24 marca

Afera reprywatyzacyjna: CBA ma nowe zawiadomienia

Zawiadomienie o podejrzeniu korupcji i niedopełnienia obowiązków przez urzędników stołecznego ratusza przy reprywatyzacji działek m.in. w obrębie Placu Defilad skierowało Centralne Biuro Antykorupcyjne do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Sprawa faktur Kijowskiego - z Warszawy do Świdnicy

Prokuratura Okręgowa w Świdnicy będzie prowadzić postępowanie sprawdzające ws. usług świadczonych przez Mateusza Kijowskiego na rzecz Komitetu Obrony Demokracji i rozliczeń z tego tytułu - postanowiła Prokuratura Krajowa; postępowanie było do tej pory prowadzone w Warszawie.

22 marca

15 marca

14 marca

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

22 lutego 2017 roku

Wpłynęły akta służb specjalnych w sprawie Amber Gold

Do kancelarii w Sejmie wpłynęły akta z różnych służb specjalnych i tam zapewne jest bardzo interesująca wiedza w sprawie Amber Gold - powiedziała w środę przewodnicząca sejmowej komisji śledczej Małgorzata Wassermann (PiS).

9 lutego 2017 roku

Komisja Amber Gold: Marcin i Katarzyna P. staną do przesłuchania?

Podejmujemy już działania, żeby przesłuchać Marcina P. i Katarzynę P. ws. afery Amber Gold - poinformował w czwartek wiceprzewodniczący komisji śledczej ds. Amber Gold Marek Suski (PiS). Dodał, że komisja stara się o to, aby ich przesłuchanie odbyło się w Warszawie.

5 stycznia 2017 roku

Koniec z tajemnicą bankową w Szwajcarii. To szansa na nowe wątki w aferze „Swiss Leaks”?

Od pierwszego stycznia 2017 roku w Szwajcarii przestała obowiązywać słynna tajemnica handlowa, która pozwalała na skuteczne ukrywanie oszustw podatkowych. To ważny sygnał dla polskich władz, bo na helweckich kontach dokonano matactw na sumę przekraczającą 180 miliardów dolarów. Są tam także pieniądze wyprowadzone z Polski. Może czas się o nie upomnieć?

1 grudnia 2016 roku

Komisja Amber Gold: Przesłuchanie Donalda Tuska to kwestia roku

Rozmawiamy o kwestii co najmniej roku - powiedziała dziś szefowa komisji śledczej ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann (PiS), pytana o możliwy termin przesłuchania b. premiera, szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska w sprawie Amber Gold.

1 grudnia 2016 roku

Kredyty frankowe - jak to rozwiązała Islandia?

W październiku 2008 roku nastąpiło załamanie systemu bankowego Islandii i wówczas wartość islandzkiej waluty, korony, spadła. Wiele osób miało kredyty walutowe. Był to na pewno olbrzymi problem. Dwa lata później, w 2010 roku Islandzki Sąd Najwyższy orzekł, iż nie można było ustalić oprocentowania kredytów według stopy procentowej dwóch walut obcych.

30 listopada 2016 roku

Amber Gold: Bez specjalnej „kryszy” afera nie byłaby możliwa

Im więcej przesłuchań prokuratorów przed sejmową komisją śledczą w sprawie Amber Gold, tym bardziej rośnie przeświadczenie, że bez specjalnej „kryszy” ze strony tej instytucji nad spółką Marcina P. Amber Gold, popełnienie całego szeregu przestępstw nie byłoby możliwe.

29 listopada 2016 roku

Po akcji CBA: Wśród zatrzymanych były senator i jego asystent

Centrale Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dziewięć osób we Wrocławiu w związku z zarzutami korupcyjnymi. Wśród nich jest były senator Józef P. i jego asystent Jarosław W. - dowiedziano się w źródłach zbliżonych do śledztwa.

18 listopada 2016 roku

Komisja Amber Gold: Dziś przesłuchanie prokuratora Siemczoka

Dziś o godz. 10 sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold rozpoczęła przesłuchanie prok. Marka Siemczonka, który stał na czele wydziału VI, zajmującego się przestępczością gospodarczą, gdańskiej prokuratury okręgowej, gdy w trafiła tam sprawa Amber Gold.