tag

afera

23 lutego

Afera Amber Gold: "Niedopatrzenia na każdym kroku"

Na każdym etapie były różne instytucje, a także służby, które mogły tę aferę finansową zweryfikować i skontrolować; widzę niedopatrzenia na każdym polu - powiedziała w czwartek Andżelika Możdżanowska z komisji śledczej ds. Amber Gold.

22 lutego

Wpłynęły akta służb specjalnych w sprawie Amber Gold

Do kancelarii w Sejmie wpłynęły akta z różnych służb specjalnych i tam zapewne jest bardzo interesująca wiedza w sprawie Amber Gold - powiedziała w środę przewodnicząca sejmowej komisji śledczej Małgorzata Wassermann (PiS).

15 lutego

9 lutego

Komisja Amber Gold: Marcin i Katarzyna P. staną do przesłuchania?

Podejmujemy już działania, żeby przesłuchać Marcina P. i Katarzynę P. ws. afery Amber Gold - poinformował w czwartek wiceprzewodniczący komisji śledczej ds. Amber Gold Marek Suski (PiS). Dodał, że komisja stara się o to, aby ich przesłuchanie odbyło się w Warszawie.

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

1 grudnia 2016 roku

Komisja Amber Gold: Przesłuchanie Donalda Tuska to kwestia roku

Rozmawiamy o kwestii co najmniej roku - powiedziała dziś szefowa komisji śledczej ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann (PiS), pytana o możliwy termin przesłuchania b. premiera, szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska w sprawie Amber Gold.

1 grudnia 2016 roku

Kredyty frankowe - jak to rozwiązała Islandia?

W październiku 2008 roku nastąpiło załamanie systemu bankowego Islandii i wówczas wartość islandzkiej waluty, korony, spadła. Wiele osób miało kredyty walutowe. Był to na pewno olbrzymi problem. Dwa lata później, w 2010 roku Islandzki Sąd Najwyższy orzekł, iż nie można było ustalić oprocentowania kredytów według stopy procentowej dwóch walut obcych.

30 listopada 2016 roku

Amber Gold: Bez specjalnej „kryszy” afera nie byłaby możliwa

Im więcej przesłuchań prokuratorów przed sejmową komisją śledczą w sprawie Amber Gold, tym bardziej rośnie przeświadczenie, że bez specjalnej „kryszy” ze strony tej instytucji nad spółką Marcina P. Amber Gold, popełnienie całego szeregu przestępstw nie byłoby możliwe.

29 listopada 2016 roku

Po akcji CBA: Wśród zatrzymanych były senator i jego asystent

Centrale Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dziewięć osób we Wrocławiu w związku z zarzutami korupcyjnymi. Wśród nich jest były senator Józef P. i jego asystent Jarosław W. - dowiedziano się w źródłach zbliżonych do śledztwa.

18 listopada 2016 roku

Komisja Amber Gold: Dziś przesłuchanie prokuratora Siemczoka

Dziś o godz. 10 sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold rozpoczęła przesłuchanie prok. Marka Siemczonka, który stał na czele wydziału VI, zajmującego się przestępczością gospodarczą, gdańskiej prokuratury okręgowej, gdy w trafiła tam sprawa Amber Gold.

17 listopada 2016 roku

Kredyty walutowe - jak to wygląda w Hiszpanii?

W Hiszpanii w 2006, 2008 roku banki mogły prowadzić nieprawidłową sprzedaż wielu produktów, m.in. kredytów walutowych. Skutki były bardzo dotkliwe dla obywateli.

20 października 2016 roku

22 świadków ma stanąć przed komisja w sprawie Amber Gold

Komisja śledcza ds. Amber Gold chce przesłuchać lekarza, który wystawił zwolnienie prok. Barbarze Kijanko mającej być pierwszym świadkiem przed tą komisją. Łącznie do końca br. roku komisja planuje przesłuchać 22 świadków, głównie prokuratorów.

11 października 2016 roku

Sądy przyznają słuszność frankowiczom

Droga do ustawy frankowej może być długa i wyboista, ale rozwiązanie ustawowe w końcu nadejdzie. Nie pojawi się ono w tym roku, ani w przyszłym. Aby takie rozwiązanie się pojawiło, potrzebna jest walka na kilku frontach

10 października 2016 roku

Wielki pozew frankowiczów: mBank na kolanach?

Ponad 500 osób złożyło w Sądzie Okręgowym w Łodzi pozew grupowy przeciwko mBankowi dotyczący umów kredytów hipotecznych waloryzowanych kursem franka szwajcarskiego zawieranych przez bank. Rozprawę w tej sprawie zaplanowano na grudzień tego roku

23 września 2016 roku

Afera ZUS: Korupcji jednak nie było?

Wiceprezes ZUS Marcin Wojewódka zatrzymany w czwartek w Bydgoszczy jest wolny, nie postawiono mu zarzutów - dowiedziano się w ZUS. Rzecznik prasowy Zakładu Wojciech Andrusiewicz podał, że wiceprezes miał wręczyć dyrektorowi oddziału w Bydgoszczy odwołanie z funkcji