tag

afera

Wczoraj

18 maja

12 maja

11 maja

Afera reprywatyzacyjna: Szefem komisji weryfikującej został Patryk Jaki

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki jest szefem komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji - ogłosiła w czwartek premier Beata Szydło. Jaki zachęca do składania wniosków do komisji by zajęła się konkretnymi nieruchomościami. Chce by każdego miesiąca komisja badała kolejną sprawę.

Wcześniejsze publikacje

Afera reprywatyzacyjna: CBA ma nowe zawiadomienia

Zawiadomienie o podejrzeniu korupcji i niedopełnienia obowiązków przez urzędników stołecznego ratusza przy reprywatyzacji działek m.in. w obrębie Placu Defilad skierowało Centralne Biuro Antykorupcyjne do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Sprawa faktur Kijowskiego - z Warszawy do Świdnicy

Prokuratura Okręgowa w Świdnicy będzie prowadzić postępowanie sprawdzające ws. usług świadczonych przez Mateusza Kijowskiego na rzecz Komitetu Obrony Demokracji i rozliczeń z tego tytułu - postanowiła Prokuratura Krajowa; postępowanie było do tej pory prowadzone w Warszawie.

Pozostałe publikacje o tym tagu

8 marca 2017 roku

Komisja Amber Gold: Jeszcze daleka droga do przesłuchania Donalda Tuska

Komisja śledcza ds. Amber Gold jest daleko od przesłuchania Donalda Tuska - poinformowała przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann w programie "Jeden na jeden" w TVN24. Dodała, że w środę komisja zdecyduje w głosowaniu o przesłuchaniu syna Donalda Tuska - Michała.

23 lutego 2017 roku

Afera Amber Gold: "Niedopatrzenia na każdym kroku"

Na każdym etapie były różne instytucje, a także służby, które mogły tę aferę finansową zweryfikować i skontrolować; widzę niedopatrzenia na każdym polu - powiedziała w czwartek Andżelika Możdżanowska z komisji śledczej ds. Amber Gold.

22 lutego 2017 roku

Wpłynęły akta służb specjalnych w sprawie Amber Gold

Do kancelarii w Sejmie wpłynęły akta z różnych służb specjalnych i tam zapewne jest bardzo interesująca wiedza w sprawie Amber Gold - powiedziała w środę przewodnicząca sejmowej komisji śledczej Małgorzata Wassermann (PiS).

9 lutego 2017 roku

Komisja Amber Gold: Marcin i Katarzyna P. staną do przesłuchania?

Podejmujemy już działania, żeby przesłuchać Marcina P. i Katarzynę P. ws. afery Amber Gold - poinformował w czwartek wiceprzewodniczący komisji śledczej ds. Amber Gold Marek Suski (PiS). Dodał, że komisja stara się o to, aby ich przesłuchanie odbyło się w Warszawie.

5 stycznia 2017 roku

Koniec z tajemnicą bankową w Szwajcarii. To szansa na nowe wątki w aferze „Swiss Leaks”?

Od pierwszego stycznia 2017 roku w Szwajcarii przestała obowiązywać słynna tajemnica handlowa, która pozwalała na skuteczne ukrywanie oszustw podatkowych. To ważny sygnał dla polskich władz, bo na helweckich kontach dokonano matactw na sumę przekraczającą 180 miliardów dolarów. Są tam także pieniądze wyprowadzone z Polski. Może czas się o nie upomnieć?