tag

afera spalinowa

1 sierpnia

31 lipca

Premier Bawarii nie wyklucza pozwów zbiorowych przeciwko producentom aut

Niemiecki przemysł motoryzacyjny wstrząsany jest od dwóch lat skandalami związanymi z nielegalnymi praktykami, których celem było zaniżanie za pomocą specjalnego oprogramowania wyników pomiarów zawartości tlenków azotu w spalinach silników Diesla. Teraz o manipulacje oskarżane są m.in. firmy Porsche i Audi należące do koncernu Volkswagen.

27 lipca

Afera spalinowa: Niemcy zakazują dopuszczania do ruchu aut Porsche Cayenne

Niemiecki minister transportu Alexander Dobrindt wydał w czwartek zakaz dopuszczania do ruchu samochodów marki Porsche Cayenne. 22 tys. pojazdów zostało wezwanych do serwisu w związku z zarzutem nielegalnego manipulowania emisją spalin. Zakaz i wezwanie do serwisu dotyczy modeli Porsche Cayenne z silnikiem Diesla 3.0 TDI

23 maja

Afera spalinowa powraca: prokuratorskie rewizje tym razem w biurach koncernu Daimler

Policja przeszukała we wtorek biura i mieszkania pracowników niemieckiego koncernu motoryzacyjnego Daimler w związku z podejrzeniem o manipulowanie wynikami pomiaru spalin w silnikach Diesla - podały niemieckie media. Wcześniej prezes Mercedesa manifestacyjnie dystansował się od koncernu VW, gdy w USA wykryto oszustwa w autach Volkswagena

Wcześniejsze publikacje

Bosch zapłaci poszkodowanym w USA za aferę Volkswagena

Niemiecki koncern Bosch zapłaci 304 mln euro obywatelom USA poszkodowanym w wyniku afery z manipulowaniem wynikami pomiarów emisji spalin - poinformowały w środę w Stuttgarcie władze koncernu. Ugodę zawarto w grudniu, a teraz ustalono wysokość odszkodowania.

Pozostałe publikacje o tym tagu

26 lipca 2016 roku

KE chce pomóc kierowcom w walce o odszkodowania od Volkswagena

Komisja Europejska chce we wrześniu zorganizować spotkanie organizacji konsumenckich z krajów UE, aby wywrzeć presję na koncern Volkswagen, który odmawia wypłaty odszkodowań europejskim klientom, poszkodowanym w wyniku manipulowania pomiarami emisji spalin.

21 czerwca 2016 roku

Były zarząd Volkswagena podejrzany o manipulowanie rynkiem

Niemiecki urząd nadzoru usług finansowych (BaFin) zgłosił do prokuratury podejrzenie, że cały były zarząd Volkswagena odpowiada za manipulowanie rynkiem w związku ze skandalem dotyczącym pomiaru emisji spalin - pisze we wtorek Reuters.

16 czerwca 2016 roku

Volkswagen przed polskim sądem

Zniecierpliwieni bezczynnością Volkswagena polscy właściciele samochodów tej marki, w lipcu złożą pozew zbiorowy przeciw niemieckiemu koncernowi.

23 maja 2016 roku

Chcą odszkodowań do koncernu Volkswagena za polskie skutki Dieselgate

Stowarzyszenie Osób Poszkodowanych przez Spółki Grupy Volkswagen - STOP VW złożyło w poniedziałek list do prezesa PiS informujący o oszustwie Grupy VW dotykającym w Polsce ponad 250 tys. posiadaczy samochodów Volkswagen, Audi, Skoda i SEAT, w których zostało zainstalowane oprogramowanie fałszujące wyniki emisji szkodliwych substancji

16 maja 2016 roku

Szykuje się potężny pozew przeciwko Volkswagenowi

Państwowy fundusz majątkowy Norwegii (NBIM) planuje pozew przeciwko Volkswagenowi w związku z fałszowaniem przez ten niemiecki koncern motoryzacyjny wyników testów emisyjnych - pisze BBC. Norweski fundusz jest jednym z największych inwestorów VW.

26 kwietnia 2016 roku

Dieselgate? Bez znaczenia. Volkswagen liderem sprzedaży samochodów 2016

Uwikłany w tzw. skandal spalinowy niemiecki koncern Volkswagen wyprzedził w pierwszym kwartale 2016 roku Toyotę pod względem liczby sprzedanych samochodów. Japoński koncern boryka się z konsekwencjami wstrzymania produkcji wymuszonej m.in. przez niedawne trzęsienie ziemi.

23 kwietnia 2016 roku

Volkswagen na gigantyczym minusie. Płaci rachunki za aferę spalinową

Największy niemiecki producent samochodów Volkswagen zamknął rok 2015 rekordową stratą w wysokości 1,4 mld euro - poinformowały w piątek władze koncernu w Wolfsburgu. Główną przyczyną złego wyniku są koszty związane z tzw. skandalem spalinowym. W 2014 roku koncern wygospodarował zysk w wysokości 11 mld euro

1 marca 2016 roku

Volkswagen: 6,7 mld euro za aferę spalinową? To może być za mało

Prezes Volkswagena zapowiedział, że dojście do porozumienia z władzami USA w związku z aferą spalinową może potrwać dłużej i kosztować więcej niż przewidywał niemiecki koncern. Volkswagen już wcześniej zarezerwował na ten cel 6,7 mld euro, jednak może się okazać, że będzie to zbyt mała kwota.

15 stycznia 2016 roku

Kontrola w Renault nie znalazła żadnych dowodów na francuski wątek w aferze spalinowej

Francuski koncern motoryzacyjny Renault poinformował w czwartek późnym wieczorem, że w trakcie przeprowadzonych przez władze śledcze rewizji w trzech jego placówkach nie znaleziono"żadnych dowodów na wyposażanie pojazdów Renault w urządzenie udaremniające. Akcjonariusze i pracownicy (Renaulta) nie powinni się niepokoić" - powiedziała francuska minister ochrony środowiska Segolene Royal