tag

Afryka

18 czerwca

Niemiecki minister wieszczy najazd na Europę 100 milionów migrantów z Afryki

Minister współpracy i rozwoju Niemiec Gerd Mueller ostrzegł w niedzielę przed kolejną falą migrantów z Afryki, będącą skutkiem zmian klimatu i złej sytuacji ekonomicznej. Jego zdaniem z Afryki w kierunku Europy może wyruszyć w przyszłości nawet 100 mln ludzi. Sytuacja w Afryce będzie jednym z tematów obrad przywódców krajów G20 w Hamburgu 7 i 8 lipca

30 maja

24 maja

19 maja

Wcześniejsze publikacje

Afrykańskie, czekoladowe El Dorado

1,7 mln ton ziaren kakao sprowadzono w 2016 r. do UE, a z nich robi się czekoladę. Najwięcej surowca do produkcji wyrobów czekoladowych trafiło do Unii w minionym roku z Afryki – poinformował Eurostat. Na czwartym miejscu - w gronie eksporterów wyrobów czekolady – uplasowała się Polska.

Pozostałe publikacje o tym tagu

31 lipca 2016 roku

Resort rozwoju: handlowy kierunek – Iran i Afryka!

Jeszcze w sierpniu Ministerstwo Rozwoju planuje rozpocząć procedurę otwierania przedstawicielstwa handlowego naszego kraju w Iranie - mówi PAP i IAR wiceminister rozwoju Radosław Domagalski. Dodał, że warto rozważyć także utworzenie w Kenii polskiego przedstawicielstwa handlowego

19 maja 2016 roku

Resort rozwoju pomoże polskim firmom w eksporcie do Afryki

W ostatnich trzech latach polski eksport do Afryki wzrósł o 25 proc., a obroty gospodarcze z krajami tego kontynentu sięgnęły blisko 5 mld USD - wynika z danych Ministerstwa Rozwoju. Resort chce zwiększyć liczbę przedstawicielstw w Afryce i podnieść skuteczność programu "Go Africa".

27 kwietnia 2016 roku

Jak banki podbijają Afrykę

Rynek afrykański to łakomy kąsek dla bankierów. Specyfika regionu piętrzy jednak przed nimi wiele trudności i skłania do sięgnięcia po niekonwencjonalne rozwiązania. Jakie?

15 marca 2016 roku

Wyzwania rynków Afryki

GTECH wchodząc na rynek afrykański musiał wziąć pod uwagę jego specyfikę oraz kwestie zapewnienia bezpieczeństwa pracowników, sprzętu i rozwiązań technologicznych.

12 listopada 2015 roku

Polska przekaże milion euro dla Afryki

Na szczycie UE-Afryka na Malcie Polska zadeklarowała, że przekaże 1 mln euro do europejskiego funduszu powierniczego dla Afryki, który ma pomóc w stabilizacji i w walce z nielegalną migrację - poinformował dyrektor biura prasowego MSZ Rafał Sobczak.

13 sierpnia 2014 roku

Do 2050 roku to Afryka będzie przewodzić światu

W 2050 roku jedna czwarta światowej populacji będzie mieszkała w Afryce, gdzie współczynnik urodzeń nadal rośnie - poinformował Fundusz Narodów Zjednoczonych Pomocy Dzieciom (UNICEF).

8 października 2013 roku

Polska Afryką Europy

Według nominowanej do pokojowej nagrody nobla Dambisy Moyo, w latach 70-tych 11% mieszkańców czarnej Afryki żyło poniżej 1 dolara dziennie. W 2000 roku było ich już 70%. Główną przyczyną tego zjawiska jest olbrzymia „pomoc”, którą rządy całego świata wysyłają do Afryki. Pomoc ta doprowadziła do bankructwa wiele firm i sprawiła, że rolnictwo czy hodowla stały się nieopłacalne.

20 września 2013 roku

Chiński podbój Afryki - część II: Handel bronią i surowcami

Chiny współpracują z Afryką na wielu szczeblach a wzajemne relacje handlowe, polityczne i gospodarcze są bardzo złożone i urozmaicone. Chiński przemysł, zainteresowany zwiększaniem swoich zysków, nie ogranicza się tylko do wydobycia surowcowego czy inwestycji budowlanych.

19 września 2013 roku

Chiński podbój Afryki - część I: Mocarstwowe ambicje Państwa Środka

Afryka od wieków była i częściowo nadal jest postrzegana jako symbol zacofania i ubóstwa, jednak obraz ten powoli, ale systematycznie się zmienia. Jednym ze źródeł wzrostu gospodarczego w Afryce są działania innego państwa, które samo ze znacznej nędzy wyrosło na światową potęgę.