tag

Afryka

23 marca

11 stycznia

21 listopada

31 lipca

Resort rozwoju: handlowy kierunek – Iran i Afryka!

Jeszcze w sierpniu Ministerstwo Rozwoju planuje rozpocząć procedurę otwierania przedstawicielstwa handlowego naszego kraju w Iranie - mówi PAP i IAR wiceminister rozwoju Radosław Domagalski. Dodał, że warto rozważyć także utworzenie w Kenii polskiego przedstawicielstwa handlowego

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

19 maja 2016 roku

Resort rozwoju pomoże polskim firmom w eksporcie do Afryki

W ostatnich trzech latach polski eksport do Afryki wzrósł o 25 proc., a obroty gospodarcze z krajami tego kontynentu sięgnęły blisko 5 mld USD - wynika z danych Ministerstwa Rozwoju. Resort chce zwiększyć liczbę przedstawicielstw w Afryce i podnieść skuteczność programu "Go Africa".

27 kwietnia 2016 roku

Jak banki podbijają Afrykę

Rynek afrykański to łakomy kąsek dla bankierów. Specyfika regionu piętrzy jednak przed nimi wiele trudności i skłania do sięgnięcia po niekonwencjonalne rozwiązania. Jakie?

15 marca 2016 roku

Wyzwania rynków Afryki

GTECH wchodząc na rynek afrykański musiał wziąć pod uwagę jego specyfikę oraz kwestie zapewnienia bezpieczeństwa pracowników, sprzętu i rozwiązań technologicznych.

12 listopada 2015 roku

Polska przekaże milion euro dla Afryki

Na szczycie UE-Afryka na Malcie Polska zadeklarowała, że przekaże 1 mln euro do europejskiego funduszu powierniczego dla Afryki, który ma pomóc w stabilizacji i w walce z nielegalną migrację - poinformował dyrektor biura prasowego MSZ Rafał Sobczak.

13 sierpnia 2014 roku

Do 2050 roku to Afryka będzie przewodzić światu

W 2050 roku jedna czwarta światowej populacji będzie mieszkała w Afryce, gdzie współczynnik urodzeń nadal rośnie - poinformował Fundusz Narodów Zjednoczonych Pomocy Dzieciom (UNICEF).

8 października 2013 roku

Polska Afryką Europy

Według nominowanej do pokojowej nagrody nobla Dambisy Moyo, w latach 70-tych 11% mieszkańców czarnej Afryki żyło poniżej 1 dolara dziennie. W 2000 roku było ich już 70%. Główną przyczyną tego zjawiska jest olbrzymia „pomoc”, którą rządy całego świata wysyłają do Afryki. Pomoc ta doprowadziła do bankructwa wiele firm i sprawiła, że rolnictwo czy hodowla stały się nieopłacalne.

20 września 2013 roku

Chiński podbój Afryki - część II: Handel bronią i surowcami

Chiny współpracują z Afryką na wielu szczeblach a wzajemne relacje handlowe, polityczne i gospodarcze są bardzo złożone i urozmaicone. Chiński przemysł, zainteresowany zwiększaniem swoich zysków, nie ogranicza się tylko do wydobycia surowcowego czy inwestycji budowlanych.

19 września 2013 roku

Chiński podbój Afryki - część I: Mocarstwowe ambicje Państwa Środka

Afryka od wieków była i częściowo nadal jest postrzegana jako symbol zacofania i ubóstwa, jednak obraz ten powoli, ale systematycznie się zmienia. Jednym ze źródeł wzrostu gospodarczego w Afryce są działania innego państwa, które samo ze znacznej nędzy wyrosło na światową potęgę.

26 sierpnia 2013 roku

Gambia chce być rajem podatkowym

Zajmuje skrawek lądu o szerokości 50 km, mieszka w niej niecałe 1 mln 700 tys. osób, do tej pory eksportowała głównie orzeszki ziemne - teraz zachodnioafrykańska Gambia chciałaby dołączyć do grupy państw czerpiących zyski ze statusu raju podatkowego.

30 czerwca 2013 roku

"Chcę by każdy uczestniczył w grze w Afryce"

USA nie boja się chińskiej konkurencji na Czarnym Lądzie. "Chcę, by każdy uczestniczył w grze w Afryce. Im więcej, tym weselej" - powiedział prezydent Obama.

29 czerwca 2013 roku

Turystyka po "arabskiej wiośnie"

Dwa lata po arabskiej wiośnie turystyka Egiptu i Tunezji nadal jest w dołku. O ile pierwsze miesiące roku pokazują ożywienie nad Nilem, to w Tunezji sytuacja się pogarsza. Na kryzysie w Afryce - zyskuje Turcja.

3 czerwca 2013 roku

Japonia gospodarczo celuje w Afrykę

Przywódcy Japonii i państw afrykańskich podkreślili znaczenie inwestycji sektora prywatnego dla stymulowania rozwoju gospodarczego. Dzisiaj zakończyła się trzydniowa, organizowana co 5 lat Tokijska Konferencja Międzynarodowa ws. Rozwoju Afryki (TICAD).