tag

akcje

Wczoraj

KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Raiffeisen Bank Polska

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny Raiffeisen Bank Polska w związku z ofertą publiczną akcji serii AA oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii AA, podał urząd.

26 czerwca

Energa wypłaci 0,19 zł dywidendy na akcję

Akcjonariusze Energi zdecydowali, że 78,67 mln zł czyli 10 proc. zysku – spółka zamknęła 2016 r. zyskiem w wysokości 783,54 mln zł, trafi na dywidendę, a pozostała kwota czyli 704,87 mln zł zostanie przeznaczone na kapitał zapasowy – poinformowała spółka.

12 czerwca

Play podtrzymuje plany debiutu na giełdzie, wciąż jednak brak ostatecznych decyzji

Właściciel sieci Play podtrzymuje, że możliwy jest debiut spółki na giełdzie, jednak ostatecznych decyzji nadal nie podjęto, poinformował ISBnews członek zarządu do spraw strategii P4 Jacek Niewęgłowski. "W dalszym ciągu trwa analiza rynku przez udziałowców, ale konkretnych decyzji nadal nie ma. Podtrzymujemy jednak zapowiedź, że debiut giełdowy operatora sieci Play jest jedną z rozważanych opcji dalszego rozwoju spółki" - powiedział Niewęgłowski w rozmowie z ISBnews.

9 czerwca

Skarb Państwa chce zmian w Radzie Nadzorczej i statucie PZU

Skarb Państwa - akcjonariusz Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń (PZU) żąda umieszczenia w porządku obrad zwyczajnego walnego, zaplanowanego na 29 czerwca uchwały o zmianach w składzie rady nadzorczej, statutu oraz wynagrodzenia członków zarządu spółki, podało PZU w komunikacie.

Surówka: PZU wymaga różnego rodzaju kompetencji

To wyłącznie decyzja rady nadzorczej; nie wypada mi komentować decyzji rady - podkreślił prezes PZU Paweł Surówka, pytany, czy Małgorzata Sadurska wejdzie do zarządu kierowanej przez niego spółki. Dodał, że PZU to ogromna, międzynarodowa grupa, która wymaga różnego rodzaju kompetencji.

Wcześniejsze publikacje

PZU zamierza dokonać zmian w Radzie Nadzorczej Alior Banku

Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) zażądał umieszczenia w porządku obrad walnego zgromadzenia Alior Banku, zwołanego na 29 czerwca punktu, dotyczącego podjęcia uchwał w sprawie zmian w składzie rady nadzorczej banku, poinformował Alior.

GPW otwiera się na startupy

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie podpisała umowę ze spółką Beesfund, w wyniku której powstanie platforma, umożliwiająca łączenie polskich startupów ze spółkami notowanymi na parkiecie.

Rynki wstrzymują oddech

Rynki finansowe wstrzymują oddech przed super czwartkiem, który na dłuższy czas ustanowi nastroje wśród inwestorów. Przede wszystkim mówi się o wyborach parlamentarnych w Wielkiej Brytanii oraz decyzji EBC na temat prowadzenia polityki monetarnej. Niemniej ciekawym wydarzeniem może być również przesłuchanie Jamesa Comeya przed komisją w amerykańskim Kongresie. Wobec tych wszystkich wydarzeń jutrzejszego dnia, inwestorzy nie są dzisiaj skorzy do jasnej deklaracji kierunków.

Zakup akcji Pekao SA wpisuje się w strategię PFR i PZU

Transakcja zakupu akcji Pekao SA przez PZU i PFR wpisuje się w strategię Polskiego Funduszu Rozwoju realizacji inwestycji ważnych z perspektywy polskiej gospodarki, zapewniając atrakcyjną stopę zwrotu w długim horyzoncie czasowym. Nabycie akcji Pekao jest zgodne ze strategią PZU do 2020 roku, która zakłada stworzenie grupy bankowej posiadającej aktywa w wysokości co najmniej 140 mld złotych oraz osiągnięcie 50 mld zł aktywów w zarządzaniu na rzecz osób trzecich – podał Fundusz w komunikacie

Akcjonariusze InPostu zdecydowali o wycofaniu akcji spółki z GPW

Nadzwyczajne zgromadzenie akcjonariuszy InPost postanowiło znieść dematerializację wszystkich 11,56 mln akcji poprzez przywrócenie akcjom formy dokumentu oraz wycofać akcje z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), podała spółka.

Niepewność przed EBC

Szybko optymistyczne nastroje sprzed weekendu zostały zastąpione przez niepewność związaną z posiedzeniem Europejskiego Banku Centralnego. EBC może zasygnalizować chęć zmniejszenia skali luzowania, co jest zagrożeniem dla rynków akcyjnych. Spadkom na zachodnich parkietach opiera się jednak warszawski WIG20, którego ciągną w górę koncerny naftowe.

Młodzi nie garną się do inwestowania

Coraz częściej mówi się o potrzebie zwiększenia skłonności Polaków do oszczędzania i konieczności budowania rodzimego kapitału poprzez stwarzanie zachęt do inwestowania. Tymczasem dane dotyczące aktywności na giełdzie, jak i zainteresowania obligacjami skarbowymi, wskazują że od kilku lat kurczy się grono ludzi młodych, korzystających z możliwości jakie daje rynek kapitałowy. Niełatwo będzie tę tendencję odwrócić.

Pozostałe publikacje o tym tagu

2 czerwca 2017 roku

Nieoczekiwana euforia

Końcówka tygodnia dobitnie potwierdza siłę hossy trwającej od kilku lat na globalnych rynkach akcyjnych. Opublikowane wczoraj drugorzędne dane ze Stanów Zjednoczonych pchnęły Wall Street na nowe szczyty, za czym w ślad podążyła Europa.

1 czerwca 2017 roku

Lepsze nastroje w Europie nie pomogły GPW

Niepokojąco słabe odczyty z Chin, to za mało, aby zachwiać nastrojami na globalnych rynkach giełdowych. Uwaga inwestorów jest obecnie nakierowana na postępujące ożywienie w strefie euro oraz na USA. Z kolei nastroje w Warszawie były mieszane, co po części jest zasługą sygnałów wskazujących, że drugi kwartał w wykonaniu polskiej gospodarki może być słabszy.

31 maja 2017 roku

28 czerwca powinien być ostatnim dniem obrotu akcjami Petrolinvestu

28 czerwca 2017 r. powinien być ostatnim dniem obrotu akcjami spółki Petrolinvest SA na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a z dniem następnym nastąpi wykluczenie akcji spółki z obrotu na rynku regulowanym - poinformowała KNF w środę w komunikacie.

31 maja 2017 roku

KNF oczekuje debiutu Raiffeisen Bank Polska na GPW do 30 czerwca

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) podtrzymuje, iż oczekuje od Raiffeisen Bank International (RBI) przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej (IPO) Raiffeisen Bank Polska (RBPL) na warszawskiej giełdzie do 30 czerwca tego roku podał KNF.

29 maja 2017 roku

Czerwona sesja w ograniczonym handlu

Nastroje na światowych parkietach są dzisiaj raczej mieszane, choć warto zwrócić uwagę, że wiele rynków jest dzisiaj zamkniętych. Sesje nie odbyły się dzisiaj w Chinach oraz Hong Kongu, natomiast w przypadku zachodnich rynków handel nie odbywa się w Wielkiej Brytanii oraz w Stanach Zjednoczonych ze względu na Dzień Pamięci.

29 maja 2017 roku

Wzrost zysku i wzbogacanie oferty produktowej grupy Tauron

Tauron zamknął I kwartał tego roku prawie dwukrotnie wyższym zyskiem (wzrost o 97,8 proc.) niż w porównywalnym okresie rok temu. Skonsolidowany zysk – za opisywany okres - wyniósł 639,83 mln zł wobec 323,25 mln zł przed rokiem. Największy wpływ na uzyskanie tego wyniku miała możliwość rozwiązania rezerwy na blok w Stalowej Woli oraz umocnienie złotego.

26 maja 2017 roku

Huśtawka nastrojów na GPW

Warszawski parkiet w ostatnich tygodniach doświadcza sporej huśtawki nastrojów. Po wcześniejszych wzrostach w piątek przyszedł czas na pokaźne spadki. GPW nie sprzyja klimat na szerokim rynku, co jest zasługą czwartkowego szczytu OPEC, a także komentarzy ze strony Donalda Trumpa.

24 maja 2017 roku

GPW świętuje 200-lecie istnienia

Warszawska Giełda ma potencjał, by stać się jednym z kluczowych narzędzi uzyskania przez Polskę pozycji lidera na rynku kapitałowym Europy Środkowej i Wschodniej - uważa p.o. prezesa GPW Jarosław Grzywiński. W tym roku polska Giełda świętuje 200-lecie istnienia.

24 maja 2017 roku

Z Chin powiało strachem

Z Chin powiało dziś nieco strachem. Obniżka ratingu przez Moody’s przypomniała, że Państwo Środka wciąż stanowi duży czynnik ryzyka dla coraz mocniej postępującego ożywienia globalnej gospodarki. Rynki akcyjne zareagowały spadkami, jednak ich skala nie jest przesadnie duża, co sugeruje, że inwestorzy szybko przejdą do innych kwestii.

23 maja 2017 roku

Indeksy w Europie ponad kreską pomimo niepokoju

Na europejskich parkietach przewaga zwyżek pomimo niepokoju związanego z niespodziewanym atakiem terrorystycznym w Manchesterze. Z pola widzenia graczy rynkowych nie schodzą obawy związane z działaniami amerykańskiej administracji prezydenta Donalda Trumpa - podają maklerzy.

22 maja 2017 roku

PKO BP zaproponuje ofertę dla właścicieli kredytów we frankach szwajcarskich

PKO BP planuje na przełomie II i III kwartału zaoferować kredytobiorcom konwersję kredytów we frankach szwajcarskich na złotówkowe – powiedział Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP podczas konferencji prasowej, podsumowującej wyniki banku za I kw. 2017 r. Dodał, że byłaby to oferta dobrowolna.

18 maja 2017 roku

Polityka ponownie szkodzi giełdowej hossie

Podczas czwartkowej sesji nadal tematem przewodnim były potencjalne reperkusje związane z intrygami politycznymi z Donaldem Trumpem w roli głównej. Większa niepewność położyła się nie tylko na wschodzących rynkach akcyjnych, ale take na indeksach giełdowych Europy Zachodniej. Dopiero otwarcie na Wall Street doprowadziło do pewnego odreagowania.

18 maja 2017 roku

Trump przecenił złotego i akcje na GPW

Sytuacja polityczna w USA niepokoi inwestorów. Prezydent Trump ponownie stał się tematem numer jeden na rynkach. Cierpi na tym złoty i warszawska giełda.

18 maja 2017 roku

Obligacje korporacyjne biją „spółki dywidendowe”

Część inwestorów kupuje akcje spółek giełdowych, ponieważ spółki te w przeszłości wypłacały dywidendę i deklarują, że będą to robiły w przyszłości. Niektóre z nich z czasem przestają jednak wypłacać dywidendę, co z reguły wiąże się ze sporym spadkiem cen akcji. Czy zamiast inwestować w akcje spółek dywidendowych nie lepiej jest inwestować w obligacje korporacyjne, które regularnie wypłacają kupon? W tym artykule odpowiem ile można było zarobić na spółkach dywidendowych i jakie oprocentowanie oferują obligacje korporacyjne.