tag

akcje

10 sierpnia

Giełdy toną w najlepsze

Kolejny dzień przynosi kolejną wyprzedaż na światowych parkietach. Giełdy od Azji po Stany Zjednoczone zaliczają dziś spadkową sesję, a jednym z niewielu wyjątków jest jedynie giełda w Budapeszcie, która resztką sił utrzymała się powyżej poziomu z wczorajszego zamknięcia.

9 sierpnia

Energa planuje zainwestować do 2025 r. 20 mld zł

Grupa Energa zamierza przeznaczyć do końca 2025 r. na inwestycje 20 mld zł. Zdecydowana większość środków trafi na rozwój i modernizację sieci – poinformował Daniel Obajtek, prezes Energii podczas konferencji podsumowującej wyniki grupy za I półrocze 2017 r.

7 sierpnia

Wakacyjne podrygi byków

Poniedziałkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie nie przyniosła żadnych rewolucyjnych rozstrzygnięć. Należy jednak nadmienić, iż praktycznie każdy z indeksów zakończył dzień powyżej zera, potwierdzając siłę kupujących, którą mogliśmy obserwować w poprzednich miesiącach.

4 sierpnia

Wcześniejsze publikacje

WIG20 kończy dobry miesiąc

Ostatnia sesja miesiąca była mieszana w wykonaniu większości światowych rynków akcyjnych. Jednakże poniedziałek, jak i cały lipiec był dobrym okresem dla warszawskiego indeksu blue chipów. WIG20 wzrósł w tym czasie o dobre kilkadziesiąt punktów, odsuwając tym samym widmo wystąpienia szerszej korekty.

Giełda z rekordami

Rekordowy zysk netto Giełdy Papierów Wartościowych w II kwartale: 41,9 mln zł, o 51,2 proc. więcej niż kwartał wcześniej. Tak dobrego wyniku GPW jeszcze nie miała.

WIG20 goni zagraniczne indeksy

W trakcie środowej sesji WIG20 śmielej ruszył w górę, goniąc tym samym wyraźnie zyskujące zagraniczne indeksy giełdowe, co wskazuje, że inwestorzy zostawili przynajmniej na ten moment czynniki polityczne. Optymizmowi na globalnych rynkach sprzyja sytuacja na Wall Street, gdzie S&P500 oraz NASDAQ znajdują się przy historycznych szczytach.

Pozostałe publikacje o tym tagu

24 lipca 2017 roku

Nastroje zagranicą nie pomogły GPW

Poniedziałkowa sesja na większości europejskich parkietów giełdowych była mieszana. Za granicą jest to efekt posiedzenia EBC z ubiegłego tygodnia, słabszych odczytów PMI ze strefy euro oraz doniesień o rzekomej zmowie niemieckich koncernów motoryzacyjnych. Natomiast na GPW częściowo odbiły się kwestie polityczne.

20 lipca 2017 roku

Draghi bez fajerwerków

Za nami już wydarzenie tygodnia, czyli posiedzenie EBC oraz konferencja prezesa Draghiego. Obyło się bez fajerwerków, gdyż nie padały żadne konkrety odnośnie możliwości ograniczenia stymulacji ze strony Banku, co uchroniło europejskie indeksy giełdowe przed spadkami.

18 lipca 2017 roku

Optymistyczne nastawienie do akcji małych i średnich spółek

Jednym z wiodących trendów I połowy 2017 r. było oczekiwanie na informacje związane z podwyżkami stóp procentowych w Polsce. Scenariusz ten jednak się oddalił nie dając wsparcia bankom, które obecnie nie są najmocniejszym ogniwem warszawskiego parkietu. Obciążają je niepewność sektora finansowego, na którą wpływ mają zmiany prawne, ryzyka regulacyjne oraz kwestie kredytów frankowych.

17 lipca 2017 roku

Rynki wschodzące liderami wzrostów

Na początku nowego tygodnia palmę pierwszeństwa dzierżą rynki wschodzące. Jest to zasługa kolejnych solidnych danych z Chin, a także niższych rentowności amerykańskich obligacji. Niemniej sytuacja może się diametralnie zmienić, gdyż we czwartek odbędzie się posiedzenie EBC.

17 lipca 2017 roku

Zapowiada się najlepszy rok – od kilku lat - dla debiutów giełdowych

Sześć debiutów giełdowych w Polsce (na rynku głównym i NewConnect) w II kw. br. o łącznej wartości ponad 2,2 mld zł zapowiada prawdopodobnie najlepszy rok w zakresie IPO od kilku lat, uważają eksperci firmy doradczej PwC. Zakończone IPO i sukces oferty Play Communications będą sprzyjać ożywieniu w debiutach w kolejnych kwartałach.

13 lipca 2017 roku

Rynki akcyjne odzyskują blask?

Super Środa zakończyła się sporymi zyskami na większości indeksów giełdowych. Wystąpienie prezes FED, Janet Yellen, przed Kongresem zostało odebrane za lekko gołębie, co sprzyjało spadkowi rentowności obligacji. Niemniej po dobrym starcie czwartkowej sesji, po południu nastroje inwestorów w Europie osłabły.

12 lipca 2017 roku

Yellen nie wystraszyła giełdowych byków

Wydarzeniem tego tygodnia miało być wystąpienie prezes FED, Janet Yellen, przed amerykańskim Kongresem. Choć zwykle tego typu wydarzenia wywołują większą ostrożność na rynkach, to tym razem inwestorzy giełdowi byli nadzwyczaj spokojni, co sprzyjało sporym wzrostom w Europie, w tym Warszawie, a także dobremu otwarciu na Wall Street.

12 lipca 2017 roku

Cube.ITG chce zbyć prawa i obowiązki z umów na rzecz Finteco za 5 mln zł

Cube.ITG zawarł z ProService Finteco (Finteco) list intencyjny, którego przedmiotem jest zamiar wstąpienia przez Finteco - w miejsce Cube - do umów z hiszpańską Ingienieria de Software Bancario SL o świadczenie usług oraz umowy handlowej, zawartych w 2015 r., podało Cube. Łączna cena za zbycie praw i obowiązków z umów na rzecz Finteco wyniesie 5 mln zł.

11 lipca 2017 roku

Letnie czekanie, letnie rozczarowanie

Rynek czeka na sprawozdanie Yellen przed Kongresem i dane inflacyjne z USA. Wybudzeniu inwestorów z letniego marazmu nie sprzyja brak istotnych odczytów i wydarzeń w pierwszej części tygodnia. Po silnych przetasowaniach na rynkach obligacji, które wyznaczały ton nastrojom w notowaniach walut przychodzi zatem czas na oddech.

5 lipca 2017 roku

Indeksy płasko przed FOMC

Dzisiejsza sesja na rynkach przebiega bardzo spokojnie, pomimo powrotu amerykańskiego rynku po wczorajszych obchodach Dnia Niepodległości. Przez większość dnia nastroje należały do raczej dobrych, choć później zburzone zostały one przez lekkie rozczarowanie danymi ze Stanów Zjednoczonych. W Polsce RPP podjęła decyzje o utrzymaniu stóp procentowych, co w dłuższym terminie jest pozytywne dla rodzimych inwestorów.

3 lipca 2017 roku

Akcjonariusze Cube.ITG zdecydują o emisji do 10 mln szt. akcji serii C

Akcjonariusze Cube.ITG zdecydują 31 lipca br. o emisji do 10 mln szt. akcji serii C, wynika z projektów uchwał na nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki. Środki zostaną przeznaczone na poprawę sytuacjo dłużno-płynnościowej, czyli spłatę zobowiązań w celu poprawy kapitałów własnych i wskaźników zadłużenia oraz kapitał niezbędny do realizacji oczekiwanych przyszłych kontraktów, podano także w komunikacie.

28 czerwca 2017 roku

KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Raiffeisen Bank Polska

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny Raiffeisen Bank Polska w związku z ofertą publiczną akcji serii AA oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii AA, podał urząd.

28 czerwca 2017 roku

Prezes Taurona: Skarb Państwa jest akcjonariuszem realizującym cele publiczne

Inwestorzy indywidualni chętnie angażują się w spółki z udziałem Skarbu Państwa, który jest akcjonariuszem stabilny i przewidywalnym – powiedział Filip Grzegorczyk, prezes Grupy Tauron w rozmowie z Maciejem Wośką, redaktorem naczelnym „Gazety Bankowej” w telewizji wPolsce.pl.