tag

Amber Gold

24 maja

22 maja

14 kwietnia

PiS publikuje "afery koalicji PO-PSL"

115 spraw zawiera przekazany w piątek PAP wykaz Prawa i Sprawiedliwości zawierający "afery koalicji PO-PSL". Wśród nich wymieniono m.in. aferę: taśmową, hazardową, czy Amber Gold.

4 kwietnia

Szewczak odpowiada na zarzuty Czerskiej: "Gdyby Amber Gold rzeczywiście inwestował w złoto, a nie okradał ludzi, nie byłoby problemu"

Popieram lokowanie w kruszec od wielu lat, ale podkreślam, że gdyby Amber Gold rzeczywiście inwestował w złoto, a nie oszukiwał i okradał ludzi, będąc pod ochroną najważniejszych instytucji państwa teoretycznego PO-PSL, jak również ludzi służb, to z pewnością nie byłoby żadnego problemu — powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl Janusz Szewczak, poseł PiS

Wcześniejsze publikacje

Syndyk Amber Gold: nie ma ostatecznej listy wierzytelności spółki

Wierzyciele spółki podzieleni zostali na cztery kategorie: pierwsze trzy tworzą m.in. byli pracownicy firmy oraz instytucje państwowe takie jak ZUS i urząd skarbowy; w ostatniej grupie zaś znajdują się osoby, które podpisały umowy z Amber Gold. Kwota wierzytelności dla najliczniejszej grupy poszkodowanych, zwykłych klientów Amber Gold wynosi ok. 581 mln zł.

B. dyrektor z UOKiK: w 2011 r. nie mieliśmy świadomości, że Amber Gold to przestępstwo

Zastępca szefa KNF Marcin Pachucki wskazywał podczas przesłuchania przed komisją śledczą, że w drugiej połowie 2010 r. odbyło się jego spotkanie z przedstawicielami UOKiK, a we wrześniu 2010 r. poprosił o przygotowanie pisma do departamentu ochrony klientów UKNF (zajmującego się z kontaktami z UOKiK), wskazującego na wątpliwości co do funkcjonowania spółki Amber Gold.

Syn byłego premiera, Michał Tusk stanie przed komisją Amber Gold

Poza M. Tuskiem komisja zdecydowała o wezwaniu 17 innych świadków związanych z tzw. wątkiem lotniczym Amber Gold. Jak powiedziała przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS), "jest to absolutne minimum" i niewykluczone, że lista ta ulegnie rozszerzeniu. Dodała, że komisja postara się zamknąć ten wątek swych prac w ciągu dwóch-trzech miesięcy.

Amber Gold: Komisja śledcza rozpoczęła przesłuchanie b. dyrektor z UOKiK

Komitet Stabilności Finansowej w przygotowanej analizie, odnosząc się do działań podjętych w tej sprawie przez UOKiK, stwierdził w swoim raporcie m.in. brak odpowiednio wnikliwej analizy ze strony prezesa Urzędu wzorców umownych stosowanych przez Amber Gold "w kontekście niedozwolonych postanowień umownych".

Pozostałe publikacje o tym tagu

1 marca 2017 roku

Jest zgoda sądu na przesłuchanie szefów Amber Gold

Według Prokuratury Okręgowej w Łodzi Marcin P. i jego żona oszukali w latach 2009-12 w ramach tzw. piramidy finansowej w sumie niemal 19 tys. klientów spółki, doprowadzając ich do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości prawie 851 mln zł. Zdaniem śledczych, klienci od początku przy zawieraniu umów byli wprowadzani w błąd co do sposobu przeznaczenia zainwestowanych przez nich pieniędzy

23 lutego 2017 roku

Afera Amber Gold: "Niedopatrzenia na każdym kroku"

Na każdym etapie były różne instytucje, a także służby, które mogły tę aferę finansową zweryfikować i skontrolować; widzę niedopatrzenia na każdym polu - powiedziała w czwartek Andżelika Możdżanowska z komisji śledczej ds. Amber Gold.

22 lutego 2017 roku

Amber Gold, czyli kompromitacja państwa PO-PSL

Kompromitujące wystąpienie Andrzeja Jakubiaka podczas posiedzenia sejmowej komisji śledczej do spraw afery Amber Gold nie znika z medialnych łamów. Były przewodniczący KNF – zdaniem wielu komentatorów – pokazał prawdziwe, zatrważające oblicze nieskutecznego i niekompetentnego nadzoru nad polskim sektorem finansowym. Zarządzana przez Jakubiaka KNF miała czuwać nad bezpieczeństwem finansowym Polaków. Z posiedzenia sejmowej komisji wyłania się obraz instytucji, która nie miała najmniejszych szans na spełnienie swojej powinności.

22 lutego 2017 roku

Wpłynęły akta służb specjalnych w sprawie Amber Gold

Do kancelarii w Sejmie wpłynęły akta z różnych służb specjalnych i tam zapewne jest bardzo interesująca wiedza w sprawie Amber Gold - powiedziała w środę przewodnicząca sejmowej komisji śledczej Małgorzata Wassermann (PiS).

21 lutego 2017 roku

Były prezes NBP Marek Belka o Amber Gold: „to było oczywiste, że to gruby przekręt”

”Przecież trochę oleju posiadający w głowie człowiek jak spojrzał na reklamę, która obiecuje gwarantowany dochód 13 proc., to już wiadomo było, że to jest gruby przekręt" - powiedział we wtorek b. szef NBP Marek Belka, zeznając przed sejmową komisją śledczą. Nie zgodził się z twierdzeniem, że NBP nic nie zrobił ws. Amber Gold

11 lutego 2017 roku

W nowym numerze „wSieci” – Tusk, jego syn i Amber Gold

W artykule „Ilu Tusków w Amber Gold” ujawniamy zaskakujące kulisy afery Amber Gold: nadzorowane przez ówczesnego premiera Donalda Tuska służby specjalne działały tak nieudolnie, że można się zastanawiać, czy nie był to sabotaż. Czy szefowi rządu mogło zależeć na tym, by osłaniać przestępczy proceder i człowieka, który zatrudnił także jego syna?

9 lutego 2017 roku

Komisja Amber Gold: Marcin i Katarzyna P. staną do przesłuchania?

Podejmujemy już działania, żeby przesłuchać Marcina P. i Katarzynę P. ws. afery Amber Gold - poinformował w czwartek wiceprzewodniczący komisji śledczej ds. Amber Gold Marek Suski (PiS). Dodał, że komisja stara się o to, aby ich przesłuchanie odbyło się w Warszawie.

8 lutego 2017 roku

Gajek z KNF: Marcin P. z Amber Gold mógł być słupem

Wydaje się, że tego typu przedsięwzięcia, w których jest zdumiewająca skuteczność, jeśli chodzi o kontakty z podmiotami, czy organami państwa, jest poza zasięgiem jakiegoś „naturszczyka” - mówił Lesław Gajek, zastępca szefa KNF, na posiedzeniu komisji śledczej ds. Amber Gold

23 stycznia 2017 roku

Komisja śledcza ds. Amber Gold we wtorek przesłucha świadków z KNF

Przesłuchania przed komisją mają się rozpocząć o godz. 10. Wówczas stanie przed nią były dyrektor departamentu komunikacji społecznej Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego Łukasz Dajnowicz. Po południu we wtorek zeznawać ma zastępca departamentu prawnego Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego Marcin Pachucki.

3 stycznia 2017 roku

Śledztwo ws. pieniędzy wyprowadzonych z Amber Gold przedłużone do końca czerwca

Według śledczych w prowadzonym postępowaniu chodzi m.in. o określenie udziału innych osób i kwestii finansowania Amber Gold oraz przepływów pieniędzy z Amber Gold do innych spółek. Prokuratorzy mają dowody, że blisko 6 mln dolarów i ponad 43 mln zł z kont Amber Gold przekazano liniom lotniczym OLT Express.

10 grudnia 2016 roku

Resort sprawiedliwości o polisolokatach: „proceder może mieć charakter przestępczości zorganizowanej”, „sprawa jak afera Amber Gold”

Przy Ministerstwie Sprawiedliwości powstanie zespół roboczy, który ma przygotować plan niezbędnych działań organów państwa wobec zarzutów dotyczących tzw. polisolokat - poinformował w sobotę resort. To efekt spotkania, do którego doszło 8 grudnia 2016 r. w siedzibie ministerstwa z przedstawicielami stowarzyszenia "Przywiązani do polisy"