tag

Amber Gold

18 lipca

17 lipca

Amber Gold: Komisja śledcza będzie dalej badać wątek lotniczy

Sejmowa komisja śledcza ds Amber Gold będzie we wtorek kontynuowała przesłuchania świadków związanych z wątkiem lotniczym w działalności spółki. Zeznania złożyć mają: b. dyrektor marketingu Jet Air Ireneusz Dylczyk oraz gdański biznesmen Marius Olech.

3 lipca

Morawiecki: notatka ABW ws. Amber Gold wzmacnia podejrzenia

Wicepremier Mateusz Morawiecki podkreślił, że "władze ówczesne powinny natychmiast reagować na wnioski i ostrzeżenia ze strony Komisji Nadzoru Finansowego i ze strony Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. -To tylko potwierdza, że co najmniej je zlekceważono - powiedział wicepremier podczas dzisiejszego briefingu prasowego w Gdyni

29 czerwca

Kasa Stefczyka twardo broni dobrego imienia. Dość manipulacji Platformy!

Kolejne, ujawniane afery – trupy w szafie pozostałe po rządach PO-PSL – powodują, że posłowie skompromitowanej koalicji chwytają się brzytwy, żeby przykryć kolosalne skandale, z którymi łączą się nazwiska polityków Platformy Obywatelskiej. Tworzenie zasłony dymnej i zmanipulowanych informacji to ostatnia deska ratunku kojarzonego z aferami ugrupowania.

Wcześniejsze publikacje

Kopacz atakuje komisję śledczą Amber Gold

Celem komisji śledczej ds. Amber Gold jest polityczne zniszczenie oponentów - oceniła b. premier Ewa Kopacz (PO). Jej zdaniem, sprawa Amber Gold nie zaszkodzi Donaldowi Tuskowi, ani jego synowi - Michałowi. Przekonywała też, że Tusk wróci do krajowej polityki.

Pozostałe publikacje o tym tagu

22 maja 2017 roku

31 maja wyrok w procesie cywilnym poszkodowanej przez Amber Gold przeciwko Skarbowi Państwa

Powódka domaga się 105 tys. zł odszkodowania. Pozwane w tej sprawie są Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Wrzeszcz Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Powódka zarzuca tym dwóm organom śledczym opieszałość i nieprawidłowe działania podczas śledztw ws. tego parabanku. Prokuratoria Generalna, reprezentująca w procesie Skarb Państwa, chce oddalenia pozwu Angeliki M.

14 kwietnia 2017 roku

PiS publikuje "afery koalicji PO-PSL"

115 spraw zawiera przekazany w piątek PAP wykaz Prawa i Sprawiedliwości zawierający "afery koalicji PO-PSL". Wśród nich wymieniono m.in. aferę: taśmową, hazardową, czy Amber Gold.

4 kwietnia 2017 roku

Szewczak odpowiada na zarzuty Czerskiej: "Gdyby Amber Gold rzeczywiście inwestował w złoto, a nie okradał ludzi, nie byłoby problemu"

Popieram lokowanie w kruszec od wielu lat, ale podkreślam, że gdyby Amber Gold rzeczywiście inwestował w złoto, a nie oszukiwał i okradał ludzi, będąc pod ochroną najważniejszych instytucji państwa teoretycznego PO-PSL, jak również ludzi służb, to z pewnością nie byłoby żadnego problemu — powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl Janusz Szewczak, poseł PiS

22 marca 2017 roku

B. prezes UOKiK: przykro mi, że klienci Amber Gold stracili, ale nie czuję się winna

Nie mam satysfakcji z tego, co się stało i przykro mi, że konsumenci zostali poszkodowani, natomiast nie czuję się winna, bo rzeczywistość jest taka, że w tamtym czasie, w oparciu o wiedzę na temat tej firmy i te instrumenty, którymi dysponowaliśmy, zrobiliśmy to, co uważaliśmy, że możemy zrobić - mówiła b. prezes UOKiK

20 marca 2017 roku

Syndyk Amber Gold: nie ma ostatecznej listy wierzytelności spółki

Wierzyciele spółki podzieleni zostali na cztery kategorie: pierwsze trzy tworzą m.in. byli pracownicy firmy oraz instytucje państwowe takie jak ZUS i urząd skarbowy; w ostatniej grupie zaś znajdują się osoby, które podpisały umowy z Amber Gold. Kwota wierzytelności dla najliczniejszej grupy poszkodowanych, zwykłych klientów Amber Gold wynosi ok. 581 mln zł.

8 marca 2017 roku

B. dyrektor z UOKiK: w 2011 r. nie mieliśmy świadomości, że Amber Gold to przestępstwo

Zastępca szefa KNF Marcin Pachucki wskazywał podczas przesłuchania przed komisją śledczą, że w drugiej połowie 2010 r. odbyło się jego spotkanie z przedstawicielami UOKiK, a we wrześniu 2010 r. poprosił o przygotowanie pisma do departamentu ochrony klientów UKNF (zajmującego się z kontaktami z UOKiK), wskazującego na wątpliwości co do funkcjonowania spółki Amber Gold.

8 marca 2017 roku

Syn byłego premiera, Michał Tusk stanie przed komisją Amber Gold

Poza M. Tuskiem komisja zdecydowała o wezwaniu 17 innych świadków związanych z tzw. wątkiem lotniczym Amber Gold. Jak powiedziała przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS), "jest to absolutne minimum" i niewykluczone, że lista ta ulegnie rozszerzeniu. Dodała, że komisja postara się zamknąć ten wątek swych prac w ciągu dwóch-trzech miesięcy.

8 marca 2017 roku

Amber Gold: Komisja śledcza rozpoczęła przesłuchanie b. dyrektor z UOKiK

Komitet Stabilności Finansowej w przygotowanej analizie, odnosząc się do działań podjętych w tej sprawie przez UOKiK, stwierdził w swoim raporcie m.in. brak odpowiednio wnikliwej analizy ze strony prezesa Urzędu wzorców umownych stosowanych przez Amber Gold "w kontekście niedozwolonych postanowień umownych".

8 marca 2017 roku

Komisja Amber Gold: Jeszcze daleka droga do przesłuchania Donalda Tuska

Komisja śledcza ds. Amber Gold jest daleko od przesłuchania Donalda Tuska - poinformowała przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann w programie "Jeden na jeden" w TVN24. Dodała, że w środę komisja zdecyduje w głosowaniu o przesłuchaniu syna Donalda Tuska - Michała.

1 marca 2017 roku

Jest zgoda sądu na przesłuchanie szefów Amber Gold

Według Prokuratury Okręgowej w Łodzi Marcin P. i jego żona oszukali w latach 2009-12 w ramach tzw. piramidy finansowej w sumie niemal 19 tys. klientów spółki, doprowadzając ich do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości prawie 851 mln zł. Zdaniem śledczych, klienci od początku przy zawieraniu umów byli wprowadzani w błąd co do sposobu przeznaczenia zainwestowanych przez nich pieniędzy

23 lutego 2017 roku

Afera Amber Gold: "Niedopatrzenia na każdym kroku"

Na każdym etapie były różne instytucje, a także służby, które mogły tę aferę finansową zweryfikować i skontrolować; widzę niedopatrzenia na każdym polu - powiedziała w czwartek Andżelika Możdżanowska z komisji śledczej ds. Amber Gold.

22 lutego 2017 roku

Amber Gold, czyli kompromitacja państwa PO-PSL

Kompromitujące wystąpienie Andrzeja Jakubiaka podczas posiedzenia sejmowej komisji śledczej do spraw afery Amber Gold nie znika z medialnych łamów. Były przewodniczący KNF – zdaniem wielu komentatorów – pokazał prawdziwe, zatrważające oblicze nieskutecznego i niekompetentnego nadzoru nad polskim sektorem finansowym. Zarządzana przez Jakubiaka KNF miała czuwać nad bezpieczeństwem finansowym Polaków. Z posiedzenia sejmowej komisji wyłania się obraz instytucji, która nie miała najmniejszych szans na spełnienie swojej powinności.

22 lutego 2017 roku

Wpłynęły akta służb specjalnych w sprawie Amber Gold

Do kancelarii w Sejmie wpłynęły akta z różnych służb specjalnych i tam zapewne jest bardzo interesująca wiedza w sprawie Amber Gold - powiedziała w środę przewodnicząca sejmowej komisji śledczej Małgorzata Wassermann (PiS).