tag

Andrzej Sadowski

10 stycznia

"Polski system podatkowy jest głupi i szkodliwy"

Póki co Polska nie może konkurować kapitałem z krajami ze starej i bogatej Unii Europejskiej, ale polski rząd powinien od 1 stycznia 2017 zacząć konkurować na najlepsze prawo i rozwiązania podatkowe.

19 lipca

9 czerwca

Jeden podatek zamiast ośmiu. Czy rządzący to „kupią”?

Wprowadzenie jednego podatku od mikroprzedsiębiorców w miejsce obecnych podatków i składek, zmiana podstawy opodatkowania w CIT z dochodu na przychód oraz wprowadzenie stawki 1-1,5 proc. CIT - to propozycje korekty systemu podatkowego, autorstwa Centrum im. Adama Smitha (CAS). Eksperci CAS przedstawili w czwartek swoją koncepcję Parlamentarnemu Zespołowi na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego

19 maja

Wcześniejsze publikacje

Sadowski: Straszy się nas tylko po to, aby „udowodnić”, że inflacja, która pożera nasze oszczędności jest dobra

Inflacja była dotychczas bohaterem, bo na niej zawsze zyskuje rząd. Przecież deflacja istnieje od lat w takim sektorze jak sprzęt elektroniczny, czy sprzęt AGD. Za te same pieniądze co roku możemy kupić znacznie lepsze akcesoria lub zapłacić znacznie mniej za ekwipunek tej samej generacji. Tutaj deflacja powoduje, że obywatele stają się właścicielami coraz lepszych rozwiązań oraz wpływa pozytywnie na upowszechnienie technologii – mówi w wywiadzie dla wG.pl Andrzej Sadowski, wiceprezydent Centrum im. Adama Smitha.