tag

apartament

3 lipca

20 kwietnia

To jest luksus: Rośnie rynek apartamentów i rezydencji

3,6 mld zł wydali w 2016 roku w Polsce nabywcy luksusowych apartamentów i rezydencji oraz tych z segmentu premium. Oznacza to niemal 2 tys. transakcji kupna–sprzedaży – wynika z raportu „Luxury Realty Map”. Rynek takich nieruchomości powinien dalej rozwijać się w szybkim tempie ze względu na rosnącą podaż i coraz większą siłę nabywczą Polaków. Wciąż jednak znajduje się w fazie wschodzącej.

30 marca

Stolica Majorki zakazała wynajmu domów turystom

Według władz nowe przepisy mają powstrzymać widoczny w ostatnich latach wzrost cen nieruchomości w tym mieście, który uderzał w lokalnych mieszkańców. Tylko w ub.r. ceny wynajmu apartamentów zwiększyły się tam o 7,5 proc. wobec 2015 r.Za złamanie przepisów grozi grzywna w wysokości do 40 tys. euro

4 marca

Kawalerka? "60 tys. gotówką poproszę"

Zakup kawalerki może wymagać posiadania nawet 60 tys. zł w gotówce - wynika z szacunków Open Finance. Oprócz 20 proc. wkładu własnego nabywca musi liczyć się z wydatkami na notariusza, podatki, prowizję pośrednika, czy te związane z zaciągnięciem kredytu.

Wcześniejsze publikacje

Kto kupuje własne M za milion?

Luksusowe apartamenty z reguły kupowane są za gotówkę i traktowane jako inwestycja kapitału.Dodatkowo też służą jako źródło dochodu. Podczas nie obecności właściciela takie M jest wynajmowane. Rocznie w Polsce sprzedawanych jest 160-180 tego typu mieszkań, ale jak przewidują analitycy ten segment rynku będzie nadal rósł w miarę bogacenia się społeczeństwa.

Europoseł zarobi w ciągu kadencji na trzy apartamenty w Warszawie

Fot.Qbikaris/sxc.hu

Przeciętny europoseł zarobił w ciągu roku 215 tys. euro, czyli około 900 tys. złotych - wynika z szacunków brytyjskiego dziennika Daily Mail. W ciągu pięcioletniej kadencji daje to kwotę 4,5 mln złotych. Wystarczyłaby ona na zakup trzech apartamentów w Warszawie, ponad ośmiu w Bułgarii, ale nie wystarczyłaby nawet na pół apartamentu w centrum Londynu - wynika z szacunków Lion's Bank.