tag

banki

Przedwczoraj (24 marca)

KNF: dla banków pożądani są inwestorzy branżowi i ich obecność na giełdzie

Proces konsolidacji i przejęć w polskim sektorze bankowym może być w 2017 r. kontynuowany przez inwestorów potencjalnie zainteresowanych wzmocnieniem pozycji rynkowej - poinformował PAP zastępca przewodniczącego KNF Filip Świtała. W procesie tym pożądany będzie inwestor branżowy, ważna będzie też późniejsza obecność na GPW.

23 marca

22 marca

20 marca

Zmian w podatku bankowym nie będzie

Nie przewidujemy zmian w ustawie o podatku bankowym, czekamy na orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie ustawy o podatku od sklepów wielkopowierzchniowych - powiedział wiceminister finansów Wiesław Janczyk.

Wcześniejsze publikacje

Banki udzieliły w styczniu mniej kredytów konsumpcyjnych, ale wzrosła ich wartość

O 1,7 proc. mniej kredytów konsumpcyjnych udzielono w styczniu 2017 r. w ujęciu rocznym, wzrosła jednakże o 8,8 proc. ich wartość. W tym samym czasie wydano mniej – o 2,6 proc. - kart kredytowych na łączną kwotę limitów wyższa o 6,4 proc. Natomiast więcej udzielono - o 6,0 proc. - kredytów mieszkaniowych, a ich wartość zwiększyła się o 6,8 proc. - poinformowało w komunikacie Biuro Informacji Kredytowej (BIK).

Ukraina wprowadziła sankcje wobec rosyjskich banków

Władze Ukrainy nałożyły sankcje na pięć działających w tym kraju banków z rosyjskim kapitałem, zakazując im wyprowadzania środków za granicę. Decyzję, którą podjęła Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, zaakceptował w czwartek prezydent Petro Poroszenko.

Jaki zysk BNP Paribas? Znamy dane

Skonsolidowany zysk netto grupy Banku BGŻ BNP Paribas w 2016 r. wzrósł do 76,9 mln zł z 13,3 mln zł w 2015 roku - poinformował bank w raporcie.

Pozostałe publikacje o tym tagu

13 marca 2017 roku

Alior Bank opiera strategię na inwestycjach w cyfryzację usług bankowych

400 mln zł inwestycji w IT i innowacje, 14 proc. zwrot z kapitału dla akcjonariuszy, obniżenie kosztów do 39 proc. przychodów, zmniejszenie liczby placówek o ponad 30 proc. - to główne założenia strategiczne Alior Banku na lata 2017- 2020 – poinformował Wojciech Sobieraj, prezes banku podczas konferencji prasowej.

8 marca 2017 roku

Artur Soboń: "Mamy swoje argumenty za tym by traktować nas jako duży rynek finansowy"

"Po tym co wydarzyło się w USA i Europie postanowiono zająć się sprawą niezależności biegłych rewidentów, tych którzy działają w interesie nas wszystkich. Przykładowo - wiemy co dzieje się w księgach rachunkowych danej firmy tylko dzięki informacjom od biegłych rewidentów - oni powinni zachowywać zawodowy sceptycyzm i pełną niezależność" - mówi poseł Artur Soboń w wywiadzie dla wGospodarce.pl.

7 marca 2017 roku

Kobiety nierzetelne w spłacaniu długów

Co trzecia osoba trafiająca na listę nierzetelnych płatników to kobieta - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. Zadłużenie Polek wynosi 8,4 mld zł. Panie mają niższe długi niż mężczyźni - średnio 10,4 tys. zł, o 6,5 tys. zł mniej niż panowie.

6 marca 2017 roku

Zysk netto PKO BP w IV kwartale 2016 r. wyniósł 593,3 mln zł

Zysk banku okazał się zbliżony do oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 611 mln zł. W całym 2016 roku zysk netto grupy PKO BP wyniósł 2 mld 874 mln zł, czyli wzrósł 10,1 proc. rok do roku. Zobowiązania wobec klientów wynosiły pod koniec 2016 roku 205,1 mld zł, rosnąc 4,8 proc. rok do roku.

4 marca 2017 roku

Kawalerka? "60 tys. gotówką poproszę"

Zakup kawalerki może wymagać posiadania nawet 60 tys. zł w gotówce - wynika z szacunków Open Finance. Oprócz 20 proc. wkładu własnego nabywca musi liczyć się z wydatkami na notariusza, podatki, prowizję pośrednika, czy te związane z zaciągnięciem kredytu.

28 lutego 2017 roku

Wskaźnik koniunktury bankowej wzrósł po raz drugi w tym roku

Wskaźnik koniunktury bankowej Pengab wzrósł w lutym o 3,2 pkt. do 23,2 pkt. - poziomu najwyższego od 9 miesięcy - poinformowały we wtorek Związek Banków Polskich i Kantar TNS. Oczekiwany jest wzrost kredytów dla gospodarstw domowych i firm.

28 lutego 2017 roku

Banki już nie będą mogły zaskoczyć nas droższym kredytem

Ustawa poprawia także sytuację kredytobiorców, którzy mają problemy ze spłatą swojego zadłużenia. Wedle nowego prawa, jeśli klient spóźnia się ze spłatą, to bank powinien wezwać go do uregulowania zaległości i wyznaczyć na to termin nie krótszy niż 14 dni roboczych.

24 lutego 2017 roku

Kredyty „frankowiczów” znowu w centrum uwagi UOKiK

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów po raz kolejny zakwestionował zapisy umów na kredyty we frankach szwajcarskich. Chodzi o umowy klientów zawarte z bankami Millennium, Getin Noble Bank i ING Bank Śląski – poinformował UOKiK w komunikacie.

23 lutego 2017 roku

UOKiK po raz kolejny po stronie frankowiczów

Prezes Urzędu Ochorny Konkurencji i Konsumentów wsparł kolejnych konsumentów, którzy kwestionują zapisy w umowach o kredyty we frankach szwajcarskich. Chodzi o 4 sprawy, które toczą się w sądach między klientami a mBankiem – poinformował UOKiK w komunikacie.

23 lutego 2017 roku

Przyszedł czas strat na lokatach

Gwałtowny powrót inflacji, to zła informacja do posiadaczy lokat. Oznacza bowiem, że bankowe odsetki nie są już w stanie uchronić kapitału przed utratą wartości. Nikłym pocieszeniem jest fakt, że zły czas dla deponentów trwa przeważnie nie dłużej niż dwa lata– wynika z danych zebranych przez Open Finance.

22 lutego 2017 roku

Zysk NBP to szansa na zmniejszenie deficytu budżetowego

Narodowy Bank Polski odnotował w tym roku bardzo wysoki stan rezerw – ponad 108 miliardów euro. Wzrosły również oczekiwania na rekordowo wysokie zyski. Gros tych zysków, czyli 96% jest przekazywanych do państwa i dyspozycji rządu.

20 lutego 2017 roku

Jedynie co szósta osoba ma pozytywne odczucia przy zaciąganiu kredytu gotówkowego

Zdecydowana większość Polaków odczuwa stres na myśl o konieczności zadłużenia się – wynika z badania BIG InfoMonitor i BIK. 60 proc. przy tej okazji odczuwa wyłącznie stres i obawy, 14 proc. badanych ma mieszane odczucia, z jednej strony martwią się zobowiązaniem, z drugiej cieszą możliwością zrealizowania swoich planów czy zamierzeń. Wyłącznie pozytywne odczucia ma jedynie 17 proc. respondentów, czyli co szósty ankietowany.

16 lutego 2017 roku

Kolejne umowy kredytów we frankach zakwestionowane przez UOKiK

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał za niedozwolone klauzule zawarte w 3 umowach zawartych z bankiem Raiffeisen Bank Polska. Chodzi o umowy kredytu hipotecznego indeksowanego frankiem szwajcarskim – poinformował UOKiK.

16 lutego 2017 roku

PKO BP rozpoczął rewitalizację warszawskiej Rotundy

PKO Bank Polski przystąpił do realizacji rewitalizacji słynnej warszawskiej Rotundy, gdzie mieści się Oddział 3 banku. Podpisał umowę z generalnym wykonawcą: polską spółką NDI SA. Prace budowalne rozpoczną się jeszcze w pierwszym kwartale 2017 roku i potrwają dwa lata