tag

banki

Dzisiaj

Kolejny raz jako podatnicy płacimy za straty w systemie bankowym - tym razem rachunek wystawiły dwa włoskie banki

Włoski rząd pokryje straty wynikłe z utraty płynności przez dwa małe banki z regionu Wenecji: Veneto Banca i Banca Popolare di Vicenza. Rachunek wystawiony przez cały system bankowy opiewa na kwotę 17 miliardów euro. To około 1 proc. PKB Republiki Włoskiej. O tyle też wzrośnie realne zadłużenie tego kraju szacowane na ponad 2 biliony euro (133 do 137 proc PKB wg różnych szacunków).

Wczoraj

Mateusz Morawiecki może zachęcić Polaków do oszczędzania

Tylko co trzeci Polak ma długofalowy plan finansowy, który obejmuje okres dłuższy niż 12 miesięcy. Jeszcze mniej osób odkłada z myślą o przyszłej emeryturze. Na tle państw OECD, odsetek osób oszczędzających w Polsce jest jednym z najniższych.

Zięć Donalda Trumpa pożyczył 225 mln dolarów z Deutsche Bank

Firma Jareda Kushnera, zięcia i jednego z najbliższych doradców prezydenta Donalda Trumpa, uzyskała na miesiąc przed wyborami prezydenckimi w USA pożyczkę w wysokości 225 milionów dolarów od Deutsche Bank - podał dziennik "The Washington Post" w poniedziałek.

Przedwczoraj (26 czerwca)

21 czerwca

S&P: Rosnąca rola państwa w sektorze bankowym może zaburzać konkurencję

Rosnący udział państwa w polskim sektorze bankowym może mieć negatywny wpływ na konkurencyjność całego sektora finansowego w Polsce, wynika z raportu Standard & Poor's pt. _"Banking Industry Country Risk Assessment: Poland"_. Jakość aktywów polskich banków będzie poprawiać się - przynajmniej tak długo, jak stopy procentowe pozostaną niskie.

Wcześniejsze publikacje

75 mln euro pożyczki z EBI dla BOŚ

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI), w ramach Planu Junckera, udzielił Bankowi Ochrony Środowiska (BOŚ) 75 mln euro pożyczki na inwestycje realizowane przez małych i średnich przedsiębiorców, spółki komunalne i jednostki samorządu terytorialnego - poinformował EBI we wtorek w komunikacie.

Pozostałe publikacje o tym tagu

7 czerwca 2017 roku

Morawiecki: Udomowienie Pekao pokazuje, że polska gospodarka się usamodzielnia

Udomowienie Banku Pekao - poprzez zakup 32,8 proc. akcji banku przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) i Polski Fundusz Rozwoju (PFR) to bardzo dobry sygnał dla polskiej gospodarki, że się usamodzielnia i zwiększa swoją _"siłę uderzeniową"_ uważa wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

7 czerwca 2017 roku

Zakup akcji Pekao SA wpisuje się w strategię PFR i PZU

Transakcja zakupu akcji Pekao SA przez PZU i PFR wpisuje się w strategię Polskiego Funduszu Rozwoju realizacji inwestycji ważnych z perspektywy polskiej gospodarki, zapewniając atrakcyjną stopę zwrotu w długim horyzoncie czasowym. Nabycie akcji Pekao jest zgodne ze strategią PZU do 2020 roku, która zakłada stworzenie grupy bankowej posiadającej aktywa w wysokości co najmniej 140 mld złotych oraz osiągnięcie 50 mld zł aktywów w zarządzaniu na rzecz osób trzecich – podał Fundusz w komunikacie

7 czerwca 2017 roku

PZU i Polski Fundusz Rozwoju finalizują zakup akcji Pekao SA

PZU i PFR sfinalizowały zakup 32,8 proc. akcji Banku Pekao SA za łączną kwotę 10,6 mld złotych. Cena nabycia jednej akcji wynosi 123 złote. Jest to jedna z największych transakcji w sektorze bankowym w Europie w ostatnich latach. Dzięki tej strategicznej inwestycji, PZU staje się największą grupą finansową w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

7 czerwca 2017 roku

Zmiany w bankowości - sukcesywne ale nie gwałtowne

Zmiany będą następować sukcesywnie, ale nie będą to procesy gwałtowne - przewiduje prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz, odnosząc się do zaplanowanej na środę finalizacji przejęcia pakietu akcji Pekao przez PZU i PFR.

6 czerwca 2017 roku

W Europie to klienci często muszą dopłacać bankom do depozytu

Niskie oprocentowanie lokat bankowych jest zmartwieniem klientów banków w całej Europie. Eksperci BGŻOptima sprawdzili, jaka oferta depozytowa czeka na mieszkańców Starego Kontynentu. W Irlandii miesiąc temu odsetki od bankowych oszczędności spadły do zera. W Niemczech w jednym z banków spółdzielczych do depozytu trzeba dopłacić – 0,4 proc. rocznie

1 czerwca 2017 roku

Polski sektor bankowy jest stabilny i odporny na szoki zewnętrzne

Polski system finansowy jest stabilny, a natężenie zagrożeń dla jego stabilności nie zmieniło się istotnie. Pozostaje jednak ono na podwyższonym poziomie, głównie z uwagi na utrzymującą się niepewność w otoczeniu polskiej gospodarki, wynika z "Raportu o stabilności systemu finansowego. Czerwiec 2017 r." Narodowego Banku Polskiego (NBP).

26 maja 2017 roku

W wirtualnym oddziale Alior Banku klient otworzy konto w trakcie rozmowy wideo

W Alior Banku tożsamość klientów składających wniosek o założenie konta bankowego może być weryfikowana zdalnie podczas rozmowy wideo. Dzięki temu decyzję banku można otrzymać nawet w 10 minut, bez wychodzenia z domu. Założenie konta po wideoweryfikacji jest traktowane przez bank na równi z wizytą w oddziale i od razu można z niego korzystać

25 maja 2017 roku

Wszystko na temat: Upadłość konsumencka. Odcinek 2

W dzisiejszej części informatora, poruszam kilka technicznych tematów związanych z upadłością konsumencką. Są to znowu 4 problemowe pytania, które bardzo często są zadawane przez naszych klientów.

24 maja 2017 roku

Po konferencji wGospodarce.pl: Repolonizacja sektora finansowego

Jakie znaczenie dla gospodarki ma to, że większość aktywów sektora finansowego znajduje się w polskich rękach? Jak korzystają na tym nasze firmy, nie tylko działające w kraju, ale również prowadzące interesy za granicą, i to nie tylko w Unii Europejskiej, ale w bardziej odległych krajach, np. w Iranie? Między innymi na te pytania odpowiada Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP, uczestnik jednego z paneli, jaki odbył się podczas konferencji wGospodarce.pl -„Na drodze zrównoważonego rozwoju”.

24 maja 2017 roku

Rynek oddał frankowiczom 16 miliardów złotych

W kwietniu wartość zadłużenia z tytułu walutowych kredytów zaciągniętych na zakup nieruchomości wyniosła 150,4 mld zł i była o 16,4 mld zł niższa niż przed rokiem. To jednak nie efekt rządowej pomocy ani łaskawości banków, ale wynik działania sił rynkowych, które sprawiły, że frank mocno potaniał. Teza, że dzięki nim problem rozwiąże się sam, jest jednak przedwczesna.

24 maja 2017 roku

Mieszkanie Plus to także inwestycje

W ramach programu Mieszkanie plus obecnie realizujemy inwestycje powyżej 5 mln zł - powiedział wiceprezes BGK Nieruchomości Bartłomiej Pawlak. Dodał, że trwają prace nad rozwiązaniami dla małych miejscowości.