tag

banki

Wczoraj

Sadurska: Będziemy obserwować działanie ustawy spreadowej

Będziemy obserwować, w jaki sposób tzw. ustawa spreadowa - jeżeli wejdzie w życie - przyczyni się do poprawy sytuacji frankowiczów i wtedy będziemy podejmować innego rodzaju decyzje - powiedziała dziś szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska.

Przedwczoraj (17 stycznia)

UOKiK poparł stanowisko frankowicza w sporze z mBankiem

Zdaniem urzędu postanowienia są niedozwolone, ponieważ stawiają konsumenta w gorszej pozycji względem banku. Ta nierównowaga stron wpływa na wysokość świadczeń, ponieważ to bank w tabeli ustala kursy kupna i sprzedaży franka szwajcarskiego, po których przelicza kwotę kredytu i rat kapitałowo-odsetkowych. Konsument jest natomiast pozbawiony wpływu na wysokość waloryzacji kursu, nie wie nawet czym kieruje się bank w podejmowaniu decyzji.

Rekomendacje KSF ws. frankowiczów: dobry ruch, ale...

Piątkowe rekomendacje nadzorcze Komitetu Stabilności Finansowej dla banków posiadających kredyty frankowe idą w dobrym kierunku - mówią PAP eksperci. Większość z nich wątpi jednak, czy rekomendacje odniosą skutek i doprowadzą do przewalutowania tych kredytów

16 stycznia

13 stycznia

Wcześniejsze publikacje

Bank Światowy przewiduje przyszłość gospodarczą Polski

W 2017 r. wzrost gospodarczy Polski przyspieszy do 3,1 proc. z 2,5 proc. szacowanych na 2016 r., gospodarka światowa też będzie rosnąć szybciej, w tempie 2,7 proc., a nie 2,3 proc. jak oczekiwano za ubiegły rok - szacuje Bank Światowy w raporcie Global Economic Prospects.

Pozostałe publikacje o tym tagu

2 stycznia 2017 roku

PORADNIK DLA ZADŁUŻONYCH: Jak uwolnić się od długów? Odcinek 25. (ostatni) Nie lękajcie się powiedzieć NIE bankowemu oprawcy!

W tworzeniu kolejnych odcinków Poradnika nie chciałem jedynie ograniczać się przekazywania prostych rad typu: jak masz kłopoty ze spłatą kredytu takie a takie, to zrób to i to. No i absolutnie nie możesz robić tego i tego… Moim celem było także pokazanie prawdziwego oblicza bankowości i świata finansów. Jest to zupełnie inny obraz, niż ten, który znamy z mediów. Gdzie banki i bankowcy – szczególnie ci na wysokich stanowiskach – pokazywani są jedynie w jasnych barwach, a mainstreamowe media wciąż nakazują nam nazywać banki „instytucjami publicznego zaufania”

31 grudnia 2016 roku

Co czeka sektor bankowy w 2017 roku? Oto największe wyzwania

Skala wyzwań, przed którymi stoi światowy sektor banków, jest gigantyczna – od ultraniskich stóp procentowych, przez napięcia polityczne, po presję konkurencyjną, m.in. ze strony dynamicznie rozwijającej się branży fintech.

29 grudnia 2016 roku

BIK: Jesienna zapaść w kredytach mieszkaniowych

Obok wycofywania programu MdM, na niski poziom akcji kredytowej wpływ mają zapewne czynniki regulacyjne: wyższe wymagania odnośnie wkładu własnego, brak w bankach długoterminowych pasywów czy problemy niektórych banków ze zbyt niskimi współczynnikami kapitałowymi. Te czynniki wydają się mieć niestety trwały, strukturalny charakter.

28 grudnia 2016 roku

Za rok kredyty mogą być droższe

Prawdopodobieństwo podwyżek stóp procentowych w trakcie kolejnych 12 miesięcy pozostaje niewysokie. Z najnowszych prognoz wynika, że do wzrostu dojść może dopiero za około półtora roku

24 grudnia 2016 roku

Polskie banki to była piękna panna z posagiem

Wyprzedaż sektora bankowego na rzecz kapitału zagranicznego kosztowała nas 200 mld zł – mówi w wywiadzie dla Wpolityce.pl Janusz Szewczak, poseł, analityk gospodarczy i wieloletni pracownik naukowy.

23 grudnia 2016 roku

Usługi bankowe: Jak się chronić przez cyberzłodziejami

ABW zarejestrowało około 116 procentowy wzrost zagrożeń typu phishing (oszustwo w cyberprzestrzeni). Według danych ZBP, łączna kwota prób wyłudzeń kredytów wyniosła w III kwartale 2016 roku 64 mln 829 tys. 324 zł

21 grudnia 2016 roku

Banki ciągną indeksy w dół

Tracą akcje włoskiego banku Banca Monte dei Paschi di Siena z powodu obaw, że nie uda mu się zgromadzić 5 mld euro, koniecznych do utrzymania płynności

20 grudnia 2016 roku

KE zgadza się na polski schemat restrukturyzacji małych banków

Decyzja Komisji ma ułatwić postępowanie polskim władzom, gdyby te były zmuszone do postępowania restrukturyzacyjnego wobec małego banku. Autoryzacja Komisji Europejskiej jest ważna przez pół roku do 20 czerwca 2017 r. i może być przedłużona na wniosek Warszawy.

20 grudnia 2016 roku

PORADNIK DLA ZADŁUŻONYCH: Jak uwolnić się od długów? Odcinek 23 bis. Bankowa „specjalność zakładu”: handel żywym towarem, często na lewych papierach

Żadna praca nie hańbi? Obserwując metody działania firm windykacyjnych: nigdy się z tym stwierdzeniem nie zgodzę! W niniejszej odsłonie Poradnika zajmiemy się właśnie branżą windykacyjną, która w ostatnim okresie osiąga rok po roku imponujący wzrost przychodów. Co tragicznie świadczy nie tylko o coraz większej grupie wykluczonych wśród naszych rodaków, ale także o swoistej „kulturze” egzekwowania długów

19 grudnia 2016 roku

Jaka wymiana handlowa w kolejnym roku? Są wstępne prognozy

Bank HSBC opublikował dziś raport pt. „Global Trade Forecast” poświęcony perspektywom międzynarodowej wymiany handlowej. To kolejna edycja tego raportu, w tym roku po raz pierwszy zawiera również prognozy i wnioski dotyczące sektora usług.