tag

bezpieczeństwo finansowe

11 sierpnia

25 lipca

Kolejne wpisy na listę ostrzeżeń KNF

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których KNF zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. W 2009 roku na taką listę wpisana została np. spółka Amber Gold, co jednak, jak wynika m.in. z prac sejmowej komisji śledczej, nie skłoniło prokuratury do zajęcia się tą spółką i w efekcie naraziło wiele osób na straty finansowe.

1 kwietnia

30 sierpnia

Wcześniejsze publikacje

Globalna sieć finansowa zagrożona! Banki na celowniku hakerów

Złodzieje, którzy jakiś czas temu dokonali głośnego rabunku 81 mld dol. z centralnego banku Bangladeszu, złamali zabezpieczenia platformy SWIFT – globalnego systemu finansowego, wykorzystywanego do przesyłania miliardów dolarów pomiędzy bankami na całym świecie.

Pozostałe publikacje o tym tagu

12 listopada 2013 roku

"Gazeta Bankowa": Zmienia się u Polaków rozumienie poduszki finansowej. Polacy czują się względnie bezpiecznie finansowo

Z raportu „Zabezpieczenie finansowe Polaków” przygotowanego dla Banku Millennium wynika, że znaczna część Polaków ma poczucie braku oszczędności – żyje z bieżących zarobków (swoich lub głównego żywiciela rodziny). Niemal 2/3 uważa, że ma w zapasie co najwyżej dwukrotność miesięcznych zarobków. Mimo to połowa Polaków czuje się względnie bezpiecznie finansowo - informuje "Gazeta Bankowa".