tag

BFG

10 sierpnia

3 sierpnia

26 października

26 sierpnia

Wcześniejsze publikacje

Polski system finansowy jest stabilny – stwierdza Komitet Stabilności Finansowej

Polski system finansowy jest stabilny, ale inicjatywy legislacyjne dotyczące kolejnych obciążeń dla instytucji finansowych powinny być konstruowane i wdrażane ostrożnie - ocenił Komitet Stabilności Finansowej w komunikacie opublikowanym po poniedziałkowym posiedzeniu. W komunikacie zamieszczonym na stronie Narodowego Banku Polskiego poinformowano, że posiedzenie KSF dotyczyło nadzoru makroostrożnościowego nad systemem finansowym

Pozostałe publikacje o tym tagu

16 grudnia 2015 roku

BFG: do 14 grudnia 2/3 klientów zawieszonego SK banku wypłacono 84,9 proc. środków

Do 14 grudnia br. Bankowy Fundusz Gwarancyjny wypłacił deponentom upadłego Spółdzielczego banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie (handlowa nazwa SK bank) 1 mld 729,4 mln zł, czyli 84,9 proc. środków gwarantowanych - poinformował w środę Mariusz Mastalerz z BFG. Środki te, jak dodał, wypłacono ok. 20,5 tys. deponentów, czyli ok. 61,7 proc.

15 grudnia 2015 roku

Rząd przyjął projekt o rozszerzający kompetencje BFG i KNF

Projekt przepisów, rozszerzający kompetencje Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) oraz Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w związku prowadzeniem przymusowej restrukturyzacji, przyjęła we wtorek Rada Ministrów - podało CIR w komunikacie. Chodzi o projekt ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji, przedłożony przez ministra finansów

1 listopada 2015 roku

Mamy nadzór makroostrożnościowy jako broń przeciwko kryzysowi finansowemu

Zwiększenie kompetencji Komitetu Stabilności Finansowej i wprowadzenie nowych norm ostrożnościowych dla instytucji finansowych - zakłada ustawa o nadzorze makroostrożnościowym nad rynkiem finansowym, która w niedzielę wchodzi w życie. Ustawa ma dostosować polskie prawo do nowych dyrektyw Unii Europejskiej, wydanych już po kryzysie finansowym (tzw. dyrektywa CRD IV i rozporządzenie CRR)

13 lutego 2015 roku

Kasa Krajowa negatywnie opiniuje projekt zmiany ustawy o SKOK i BFG

Polski system prawny nie reguluje w żadnym miejscu procedury połączenia spółki akcyjnej ze spółdzielnią. A zatem proponowane w procedowanym projekcie ustawy rozszerzenie katalogu podmiotów mogących przejmować spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe, ich wybrane zobowiązania lub aktywa o instytucje kredytowe, de facto banki zagraniczne, tylko pogłębia obecne sprzeczności ze spółdzielczym charakterem działalności kas.

20 stycznia 2015 roku

Belka i źdźbło w oku "frankowicza" na Komitecie Stabilności Finansowej

Milion Polaków nie oczekuje dzisiaj od Marka Belki i całej reszty "członków" Komitetu Stabilności Finansowej niczego, poza zwykłym szacunkiem. Niech Pan już sobie nie kpi z Polaków, Panie prezesie, bo nawet dziecko w przedszkolu wie, że coś takiego - szczególnie na rynkach finansowych - jak uderzenie "względnie stałe, trwałe i nieodwracalne" po prostu nie istnieje.

26 września 2014 roku

Dunajski: Kwestię Kasy Wspólnota można było rozstrzygnąć inaczej, nie angażując środków BFG

W związku z dzisiejszym postanowieniem Sądu Rejonowego Gdańsk- Północ uprzejmie informuję, że Kasa Krajowa od początku stała na stanowisku, iż kwestię Kasy Wspólnota można było rozstrzygnąć inaczej, nie angażując środków BFG, lecz dokonując restrukturyzacji w ramach systemu SKOK - napisał w oświadczeniu dla prasy rzecznik prasowy Krajowej SKOK Andrzej Dunajski.

6 maja 2014 roku

Czy to co polskie, warto skazać na zagładę?

To co dzieje się w ostatnich 2 latach wokół nadzoru nad polskimi SKOK-ami coraz bardziej uprawdopodabnia tezę z minionych lat premiera D. Tuska, że "polskość to jednak nienormalność".

29 listopada 2013 roku

KNF zapomina o swoich zadaniach

Andrzej Jakubiak, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego udzielił wywiadu agencji informacyjnej Newseria Biznes, w którym stanowczo sprzeciwił się obejmowaniu przez jego urząd nadzoru nad firmami pożyczkowymi. Argument jaki podał, każe przypuszczać, że jest on przekonany, że przewodniczy Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu.

29 listopada 2013 roku

SKOK-i z gwarancjami BFG

Od dzisiaj depozyty klientów, którzy ulokowali w SKOK-ach równowartość 100 tysięcy euro lub mniejszą kwotę, będą w 100 proc. chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Tym samym dobiegł końca proces wymiany systemu gwarantowania środków w SKOK. Wcześniejszy system oparty o ubezpieczenie i reasekurację przez firmy działające na wolnym rynku został zastąpiony systemem państwowym.