tag

budownictwo

15 lutego

To będzie dobry rok dla sektora budowlanego

Ubiegły rok nie był korzystny dla sektora budowlanego. Produkcja budowlano-montażowa była o ponad 14 proc. niższa niż w 2015 roku. Kolejne 12 miesięcy powinno być znacznie lepsze. Pojawi się więcej inwestycji infrastrukturalnych, nie powinno też brakować zleceń od deweloperów. Ryzykiem jest nadmierne spiętrzenie projektów.

31 stycznia

PKB w 2016 r. wzrósł realnie o 2,8 proc. wobec 2015 r.

Według wstępnego szacunku produkt krajowy brutto (PKB) w 2016 r. był realnie wyższy o 2,8 proc. w porównaniu z 2015 r., wobec 3,9 proc. w 2015 (w cenach stałych roku poprzedniego) – poinformował Główny Urząd Statystyczny.

19 stycznia

W 2016 roku w Polsce liczba niewypłacalnych firm wzrosła o 8 proc.

W grudniu 2016 roku opublikowano informacje o niewypłacalności 77 polskich przedsiębiorstw wobec 61 w grudniu 2015 roku. W całym 2016 roku opublikowano informacje o 805 przypadkach niewypłacalności wobec 747 w tym samym okresie ub. Roku, co oznacza wzrost o 8 proc. - informuje w raporcie Euler Hermes

15 stycznia

Rynek chemii budowlanej wzrósł o 10 proc

2016 r. to drugi rok wzrostu na rynku z rzędu, po poprzednich dwóch (2013-2014) kiedy to branża chemii budowlanej przeżywała w Polsce kryzys.Na polskim rynku chemii budowlanej działa ponad 100 firm, z czego ok. 30 pokrywa 90 proc. całości sprzedaży.

Wcześniejsze publikacje

Kolejny rok fantastycznej sprzedaży deweloperów

Siedemnastka zaprezentowanych tuzów rodzimej branży deweloperskiej o profilu mieszkaniowym, w ostatnim kwartale ub. roku sprzedała w sumie blisko 7 tys. lokali, czyli z górą o jedną piątą więcej niż w analogicznym okresie 2015 roku

Pozostałe publikacje o tym tagu

23 grudnia 2016 roku

GUS: W listopadzie produkcja wyższa niż przed rokiem

Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja w listopadzie była wyższa niż przed rokiem o 3,0 proc., a w odniesieniu do poprzedniego miesiąca wzrosła o 2,1 proc. - podał w piątek GUS w cyklicznej informacji o sytuacji społeczno-gospodarczej w kraju.

22 grudnia 2016 roku

Senator Grzegorz Bierecki o programie Mieszkanie Plus: „Chcemy żeby Polacy mieli swój majątek”

”To wielkie wydarzenie i realizacja chyba największego projektu Prawa i Sprawiedliwości. To projekt o charakterze cywilizacyjnym, który daje własność mieszkań obywatelom polskim. Rozpoczęcie tego projektu, co symboliczne, miało miejsce w Polsce Wschodniej, w Białej Podlaskiej, w moim okręgu wyborczym” – mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl senator Grzegorz Bierecki, szef senackiej komisji budżetu i finansów publicznych, od samego początku gorący orędownik programu Mieszkanie Plus

22 grudnia 2016 roku

Mieszkanie + obniży koszty najmu i przełoży się na spadek cen innych mieszkań

W Białej Podlaskiej ruszyła budowa pierwszych lokali w ramach programu Mieszkanie+. Mają tam powstać trzy bloki ze 180 mieszkaniami. Jeśli rządowy program będzie realizowany w całym kraju, obniży ceny najmu. Obecnie singiel, który chce w Polsce samodzielnie wynająć mieszkanie, musi wydać na ten cel 40-50 proc. przeciętnego wynagrodzenia

19 grudnia 2016 roku

Rekordowo dużo mieszkań oddanych przez deweloperów

Do końca listopada 2016 r. firmy budujące na polskim rynku mieszkania oddały do użytkowania 77 768 lokali. To o 2 proc. więcej niż miesiąc wcześniej, ale jednocześnie o prawie 30 proc. więcej niż rok temu

22 listopada 2016 roku

KRD: branża budowlana pogrąża się w długach

1,6 miliarda złotych wynosi już dług firm budowlanych notowanych w Krajowym Rejestrze Długów. To o 254 mln więcej niż na koniec lutego tego roku. Powolne uruchamianie przetargów publicznych, brak nowych inwestycji i ogromna konkurencja nie wróżą poprawy sytuacji

21 listopada 2016 roku

Samorządowe mieszkania na wynajem powstają w Jarocinie

W Jarocinie zgłosiło się 400 osób, które chciałyby zamieszkać w samorządowych mieszkaniach na wynajem. Czynsz za metr ma w nich wynosić od 10 do 11 zł, poza tym trzeba będzie zapłacić kaucję. Jej maksymalna wartość do 7 tys. zł.

21 listopada 2016 roku

Spadła produkcja przemysłowa

Najgorsza sytuacja jest w budownictwie. Produkcja budowlano-montażowa spadłą o 20,1 proc. w stosunku do października 2015 r.

19 listopada 2016 roku

Firmy budujące mieszkania nie zwalniają tempa inwestycji

Październik był kolejnym miesiącem wysokiej aktywności deweloperów. Choć na rynku nie brakuje sygnałów ostrzegawczych, firmy budujące mieszkania nie zwalniają tempa i próbują jak najwięcej skorzystać na wysokim zainteresowaniu nowymi mieszkaniami ze strony kupujących - pisze Marcin Krasoń, analityk Home Broker

31 października 2016 roku

Ważna droga wodna będzie remontowana

Na kanale niegocińskim rozpoczęły się prace remontowe, w ramach których ta przeprawa wodna zostanie pogłębiona, a jej brzegi - odbudowane. W związku z gruntownym remontem kanału do końca 2017 roku jest on wyłączony z żeglugi.

14 października 2016 roku

Program Mieszkanie Plus. Na jakich ziemiach będą powstawały mieszkania na wynajem?

Rządowy program Mieszkanie Plus zakłada wynajem mieszkań z opcją dojścia do własności. Oficjalny start Programu miał miejsce w środę w Katowicach, gdzie premier Beata Szydło podpisała listy intencyjne dla 17 miast, w których jako pierwsze mają powstać nieruchomości na wynajem. Pierwsze mieszkania mogłyby być udostępnione najemcom pod koniec 2018 roku.

14 października 2016 roku

Program Mieszkanie Plus. Kto będzie miał pierwszeństwo przy przyznawaniu mieszkań?

Rządowy program Mieszkanie Plus zakłada wynajem mieszkań z opcją dojścia do własności. Oficjalny start Programu miał miejsce w środę w Katowicach, gdzie premier Beata Szydło w towarzystwie wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego oraz ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka podpisała listy intencyjne dla 17 miast. W nich jako pierwsze mają powstać nieruchomości na wynajem. Jakie są założenia programu i kto będzie miał pierwszeństwo w systemie przyznawania mieszkań?

14 października 2016 roku

Ważne przetargi budowlane opóźniają się - branżę czeka trudny rok

W tym roku widoczne jest spowolnienie w branży budowlanej, co wiąże się z opóźnieniem kluczowych projektów infrastrukturalnych. Potwierdzają to dane GUS na temat produkcji budowlano-montażowej oraz statystyki dotyczące upadłości przedsiębiorstw. Branżę czeka trudne kilkanaście miesięcy. Wzrost przychodów z nowo ogłaszanych kontraktów współfinansowanych przez UE firmy odczują dopiero w II połowie 2018 roku.

12 października 2016 roku

Oficjalny start Programu Mieszkanie Plus. Znamy lokalizacje pierwszych mieszkań!

Dziś w Katowicach premier Beata Szydło podpisała list intencyjny. W uroczystości wzięli udział także wicepremier, minister rozwoju i finansów, Mateusz Morawiecki oraz minister infrastruktury i budownictwa, Andrzej Adamczyk. Podano już pierwsze lokalizacje mieszkań w ramach rządowego programu.

1 września 2016 roku

BGK: 600 mln złotych na mieszkalnictwo

BGK chce przeznaczyć na dofinansowanie mieszkalnictwa ponad 600 mln zł w ramach nowego programu budownictwa czynszowego oraz wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego - poinformował dziś Bank Gospodarstwa Krajowego.