tag

budownictwo

Wczoraj

GUS: Dyrektorzy przedsiębiorstw korzystnie oceniają koniunkturę

W czerwcu dyrektorzy przedsiębiorstw w większości badanych obszarów działalności zgłaszają korzystne oceny koniunktury – poinformował GUS. Pozytywne oceny wystawili m.in. szefowie związani z przetwórstwem przemysłowym, budownictwem, handlem hurtowym, gastronomią i zakwaterowaniem. Najbardziej optymistycznie koniunkturę oceniają przedstawiciele świata finansów i ubezpieczeń. Nieznacznie gorzej od poprzedniego miesiąca wypadły oceny w transporcie, informacji i komunikacji oraz handlu detalicznym.

20 czerwca

19 czerwca

8 czerwca

Wcześniejsze publikacje

Nowe przepisy urbanistyczno-budowlane będą korzystne dla właścicieli domów

Właściciele domów jednorodzinnych najszybciej i najbardziej odczują korzyści wynikające z nowych rozwiązań, które znajdą się w Kodeksie urbanistyczno-budowlanym - powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski. Nowe rozwiązania wejdą w życie etapami; pierwsze przepisy Kodeksu powinny wejść w życie 1 stycznia 2018 r.

Segment mieszkaniowy ważnym motorem napędowym branży budowlanej

Ważnym motorem napędowym całej branży budowlanej pozostanie w tym roku segment mieszkaniowy, w tym segment remontów i modernizacji - ocenił w rozmowie z PAP Biznes ekspert firmy PMR Bartek Sosna. Jego zdaniem, powoli pojawia się trend wzrostu cen materiałów i usług

Pozostałe publikacje o tym tagu

31 maja 2017 roku

GUS o PKB: To budownictwo nakręciło wzrost gospodarki w I kwartale

Po czterech ujemnych kwartałach, sektor budownictwa miał w I kwartale 2017 r. pozytywny wkład do PKB, co było jednym z czynników dużej dynamiki wzrostu gospodarki w I kwartale - oceniła dyrektor departamentu rachunków narodowych GUS Maria Jeznach

29 maja 2017 roku

Mieszkanie plus wyłącznie dla nieposiadających własnego lokum

W ramach programu Mieszkanie plus nie będzie spekulacji, to musi być pierwsze mieszkanie dla najemcy - powiedział wiceprezes BGK Nieruchomości Grzegorz Muszyński. Dodał, że najwięcej mieszkań budowanych w ramach programu będzie miało trzy pokoje

19 maja 2017 roku

Słabsze wyniki przemysłu były efektem świąt i mniejszej liczby dni roboczych w kwietniu

W ostatnich miesiącach w danych z przemysłu uwidocznił się wyraźny wpływ układu kalendarza, a zwłaszcza terminu Świąt Wielkanocnych i towarzyszących im urlopów. W efekcie dynamika produkcji przemysłowej spowolniła w kwietniu – w ujęciu rocznym - do poziomu minus 0,6 proc. z 11,1 proc. w marcu – ocenia Piotr Dmitrowski, analityk BGK.

6 maja 2017 roku

Nowe inwestycje drogowe na Mazurach

17,6 mln zł kosztować będą dwie inwestycje drogowe realizowane na Warmii i Mazurach - budowa ronda w Giżycku oraz ścieżki pieszo-rowerowej w Dywitach koło Olsztyna. Inwestycje poprawić mają bezpieczeństwo zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców obydwu gmin

26 kwietnia 2017 roku

Polnord wygrał proces o 10 mln zł plus odsetki

Polnord dochodził roszczenia z tytułu zapłaty kary umownej za niewywiązanie się z przedwstępnej umowy sprzedaży akcji, jaka została zawarta przez Polnord z Aroga Holdings

22 kwietnia 2017 roku

Rekordowa liczba nowych mieszkań deweloperskich

W ciągu ostatniego roku oddano do użytku ponad 80 tys. nowych mieszkań, o 17,2 proc. więcej niż w poprzednich 12 miesiącach - wynika z analizy Marcina Krasonia, eksperta Home Broker.

21 kwietnia 2017 roku

GUS: w kwietniu lepsze oceny koniunktury

W kwietniu dyrektorzy przedsiębiorstw zgłaszają korzystne oceny koniunktury, w większości lepsze od formułowanych przed miesiącem – poinformował GUS.

18 kwietnia 2017 roku

Dobre perspektywy dla producentów cementu na najbliższe lata

Sprzedaż cementu w Polsce wyniesie w tym roku 16,1 mln ton, o 2,5 proc. więcej niż w ub.r. W 2018 r. sięgnie 17 mln ton - szacują eksperci. A każde euro zainwestowane w produkcję cementu pozwala wygenerować 2,8 euro w innych gałęziach gospodarki.

12 kwietnia 2017 roku

130 umów i 820 mln zł dofinansowania z NFOŚiGW na termomodernizację budynków

820 mln zł unijnych środków rozdysponowano w ramach 130 umów o dofinansowanie efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej. Przedsięwzięcia te będą kosztowały łącznie ponad 1 mld zł – poinformował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

11 kwietnia 2017 roku

Bankructwa firm: Sytuacja budownictwa ciąży na innych branżach

W pierwszym kwartale opublikowano informacje o niewypłacalności 224 polskich przedsiębiorstw, wobec 173 w I kwartale 2016 roku, czyli nastąpił wzrost ich liczby o +29% - wynika z analizy firmy Euler Hermes. W samym marcu opublikowano informacje o niewypłacalności 78 polskich przedsiębiorstw (wobec 68 takich przypadków w marcu ubiegłego roku)