tag

Budownictwo mieszkaniowe

20 czerwca

Kolejne rekordy deweloperów

W końcu jednak dojdzie do nasycenia nowymi mieszkaniami i jeśli deweloperzy nie zdążą na czas zareagować na zmianę, mogą zostać z niesprzedanymi mieszkaniami, a wtedy będą zmuszeni do obniżek cen. Nie mniejszym problemem (a może większym?) będą zakupione za spore pieniądze działki. Tych za godziwą cenę raczej nikt nie odkupi

19 czerwca

13 czerwca

Dynamiczny rozwój rynku mieszkań w I kw. tego roku

Rynek pierwotny mieszkań w 6 największych miastach wszedł w fazę ekspansji – wynika z Informacji NBP o cenach mieszkań i sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych w Polsce w I kwartale 2017 r.

9 czerwca

Wcześniejsze publikacje

Nowe przepisy urbanistyczno-budowlane będą korzystne dla właścicieli domów

Właściciele domów jednorodzinnych najszybciej i najbardziej odczują korzyści wynikające z nowych rozwiązań, które znajdą się w Kodeksie urbanistyczno-budowlanym - powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski. Nowe rozwiązania wejdą w życie etapami; pierwsze przepisy Kodeksu powinny wejść w życie 1 stycznia 2018 r.

Pozostałe publikacje o tym tagu

1 czerwca 2017 roku

Mieszkanie plus bez garaży podziemnych. To podraża inwestycję

** W ramach programu Mieszkanie plus zakładamy, że domy powstaną bez garaży podziemnych, bo to podraża inwestycję nawet o 30 proc. - powiedział wiceprezes BGK Nieruchomości Bartłomiej Pawlak. Planowane są za to miejsca postojowe

1 czerwca 2017 roku

AMW sprzedaje powojskowe działki pod budownictwo mieszkaniowe

Mówi się, że Agencja Mienia Wojskowego zabezpiecza potrzeby obronności w zakresie nieruchomości. Tak rzeczywiście jest, natomiast część jej zasobu są to nieruchomości, których nie można już wykorzystać na cele związane z obronnością, a nadają się na inne, komercyjne zagospodarowanie, jak np. budowę osiedli mieszkaniowych.

31 maja 2017 roku

GUS o PKB: To budownictwo nakręciło wzrost gospodarki w I kwartale

Po czterech ujemnych kwartałach, sektor budownictwa miał w I kwartale 2017 r. pozytywny wkład do PKB, co było jednym z czynników dużej dynamiki wzrostu gospodarki w I kwartale - oceniła dyrektor departamentu rachunków narodowych GUS Maria Jeznach

27 maja 2017 roku

Mieszkanie plus: 10 tys. mieszkań w budowie na koniec 2017 roku

Na koniec 2017 roku chcemy mieć 10 tys. mieszkań w budowie, w ramach programu Mieszkanie plus - powiedział wiceprezes BGK Nieruchomości Bartłomiej Pawlak. Dodał, że istnieje szansa, że pierwsze lokale zostaną oddane jeszcze w tym roku.

26 maja 2017 roku

W Płocku mieszkania dla młodych rodzin ze wsparciem BGK

W Płocku (Mazowieckie) 16 młodych rodzin otrzymało klucze do mieszkań, które powstały przy wsparciu Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) z rządowego programu finansowego wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego. Lokale oddano w ramach projektu "Mieszkanie na start".

24 maja 2017 roku

Morawiecki: Mieszkanie plus jest wielką szansą

Mieszkanie plus, czy tanie budownictwo mieszkaniowe w szerszym kontekście jest wielką szansą - powiedział w środę wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki.

9 maja 2017 roku

Gwałtowny wzrost cen najmu tylko na papierze

Stawki za wynajem wzrosły o kilkanaście procent w skali roku? To nieprawda – wynika z danych Open Finance i Home Broker. Czynsze zawyżają mieszkania nowe – świeżo wykończone, których właściciele dopiero rozpoczynają przygodę z wynajmem. Przez ostatnie 4 lata czynsze wzrosły o niecałe 7 proc. - wynika z Indeksu Cen Powtórzonego Wynajmu stworzonego przez Open Finance i Home Broker.

27 kwietnia 2017 roku

Milion mieszkań programu Mieszkanie Plus – jak i z czego to zrobić?

Kilkudziesięciu producentów technologii budowlanych oraz ponad 340 zespołów architektów chce uczestniczyć w programie Mieszkanie Plus. W efekcie, w ramach programu, do 2030 roku ma powstać w Polsce ok. miliona tanich mieszkań na wynajem. Dzięki temu do gospodarki powinno wpłynąć ok. 200 mld zł. A przy okazji dokona się renesans technologii segmentowych, czyli znanej z PRL "wielkiej płyty", ale w wydaniu z XXI wieku

25 kwietnia 2017 roku

Sprzedający mieszkania chcą czekać 9 miesięcy na pieniądze

Co siódme mieszkanie kupione na kredyt z dopłatą z finałowego budżetu programu „Mieszkanie dla młodych” pochodziło z rynku wtórnego. Jest to o tyle zaskakujące, że sprzedający wszystkimi pieniędzmi będą mogli się cieszyć najwcześniej w styczniu 2018 roku. Warto pamiętać, że miesiąc ten będzie już ostatnią okazją na zakup mieszkania z dofinansowaniem – przynajmniej zanim nie ruszy program „Mieszkanie +”.

13 kwietnia 2017 roku

Mieszkanie Plus: 30 umów inwestycyjnych jeszcze w tym roku

Trzydzieści umów inwestycyjnych chce zawrzeć w tym półroczu BGK Nieruchomości, spółka finansująca budowę mieszkań na wynajem w ramach programu Mieszkanie Plus. Liczy, że 20 z tych umów pod koniec roku będzie już realizowanych

15 marca 2017 roku

Mieszkaniowa hossa bez wzrostu cen

Nasz rynek nieruchomości od kilku lat znajduje się w fazie doskonałej koniunktury. Rekordowe lub bliskie najwyższym w historii są liczba oddawanych mieszkań, wydanych zezwoleń i rozpoczętych budów. By określić ten stan mianem hossy brakuje tylko jednego elementu – wzrostu cen. Ale i bez niego mieszkaniowe inwestycje są wystarczająco atrakcyjne.

14 marca 2017 roku

Duży popyt na mieszkania, ale ceny pozostają stabilne

Na rynku nieruchomości mieszkaniowych utrzymuje się faza bardzo wysokiej aktywności. Aktywność ta nie generowała dotąd nadmiernych napięć w sektorze nieruchomości ani w sektorze finansowym – ocenia NBP