tag

Budownictwo mieszkaniowe

12 sierpnia

GAZETA BANKOWA: Deweloperzy powalczą agresywniej o klienta

Czy wrócą czasy, kiedy przy zakupie mieszkania deweloperzy dodawali gratis miejsce parkingowe czy egzotyczną wycieczkę? Wkrótce bez zachęt dla klientów sprzedać lokal może być znacznie trudniej. Mocne wejście rządowego programu Mieszkanie+ może szybko zmienić układ rynku – pisze w „Gazecie Bankowej” Szymon Szadkowski

10 sierpnia

Prezydent podpisał ustawę o Krajowym Zasobie Nieruchomości

Celem ustawy jest wprowadzenie rozwiązań służących zwiększeniu podaży mieszkań na wynajem (w tym z opcją uzyskiwania własności przez najemcę - najem z opcją), o umiarkowanych czynszach, poprzez wykorzystanie nieruchomości stanowiących własność Skarbu Państwa" - poinformowała Kancelaria Prezydenta RP.

9 sierpnia

8 sierpnia

RPO apeluje do prezydenta o zawetowanie ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości

Rzecznik Praw Obywatelskich (RPO) zaapelował do Prezydenta RP o zawetowanie ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości, która wzbudza jego obawy ws. ochrony najemców mieszkań wynajmowanych w ramach tzw. najmu instytucjonalnego. MIB powiedział PAP, że ochrona będzie – można skorzystać z zasobu lokali komunalnych czy najmu socjalnego.

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

17 lipca 2017 roku

W Dębicy powstanie 206 mieszkań w ramach programu Mieszkanie plus

Podpiszemy w poniedziałek warunkową umowę inwestycyjną z miastem Dębica na budowę 206 mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie plus - powiedział PAP wiceprezes BGK Nieruchomości Bartłomiej Pawlak. Lokale powstaną przy ul. Ratuszowej.

10 lipca 2017 roku

W Warszawie powstanie 1,1 tys. lokali w ramach Mieszkania plus

W środę BGK Nieruchomości podpisze warunkową umowę inwestycyjną w ramach rządowego programu Mieszkanie plus na budowę lokali w stolicy - dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do jednej ze stron umowy. Na warszawskiej Woli powstanie 1,1 tys. mieszkań.

9 lipca 2017 roku

Smoliński: 6,2 mld złotych na budownictwo społeczne

Na bezzwrotne wsparcie budownictwa społecznego przez programy BGK zarezerwowane będzie 6,2 mld zł - powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński. Pieniądze będą przeznaczone głównie na wsparcie gmin.

3 lipca 2017 roku

Morawiecki: Mieszkanie plus zmieni relacje gospodarcze i społeczne

Realizacja programu Mieszkanie plus zmieni relacje gospodarcze i społeczne w Polsce, a rocznie w jego ramach może powstawać nawet ponad 100 tys. mieszkań więcej niż obecnie - powiedział w poniedziałek w Gdyni wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

3 lipca 2017 roku

Ponad 1,2 tys. mieszkań w budowie w ramach programu „Mieszkanie plus”

Po trzech kwartałach w programie „Mieszkanie plus” osiągnęliśmy liczbę mieszkań w przygotowaniu 3-krotnie przewyższającą potencjał największych polskich deweloperów - mówił prezes BGKN Mirosław Barszcz. W przygotowaniu jest ponad 10 tys. mieszkań, w tym w budowie jest ponad 1,2 tys.

29 czerwca 2017 roku

Powstanie „bank ziemi” programu Mieszkanie Plus

Stały Komitet Rady Ministrów przyjął projekt ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości (KZN), którego zadaniem będzie zarządzanie i gospodarowanie nieruchomościami Skarbu Państwa – poinformowało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa w komunikacie.

29 czerwca 2017 roku

Mieszkanie plus zaprojektowane przez studentów. Rusza konkurs

Studenci uczelni z całej Polski będą mogli zaprojektować budynki do programu Mieszkanie plus w ramach konkursu "Dom jutra. Model budownictwa dostępnego", ogłoszonego w przez Politechnikę Warszawską i BGK Nieruchomości

20 czerwca 2017 roku

Kolejne rekordy deweloperów

W końcu jednak dojdzie do nasycenia nowymi mieszkaniami i jeśli deweloperzy nie zdążą na czas zareagować na zmianę, mogą zostać z niesprzedanymi mieszkaniami, a wtedy będą zmuszeni do obniżek cen. Nie mniejszym problemem (a może większym?) będą zakupione za spore pieniądze działki. Tych za godziwą cenę raczej nikt nie odkupi

13 czerwca 2017 roku

Dynamiczny rozwój rynku mieszkań w I kw. tego roku

Rynek pierwotny mieszkań w 6 największych miastach wszedł w fazę ekspansji – wynika z Informacji NBP o cenach mieszkań i sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych w Polsce w I kwartale 2017 r.