tag

Chiny

Wczoraj

Niespokojnie na granicy chińsko-indyjskiej

Chińskie MSZ zażądało w nocy z poniedziałku na wtorek od władz Indii natychmiastowego wycofania żołnierzy z przygranicznych terenów między indyjskim stanem Sikkim a chińskim regionem Donglang

22 czerwca

20 czerwca

15 czerwca

Chińscy programiści wolą rodzime koncerny

Absolwenci chińskich uczelni coraz częściej chcą pracować w krajowych koncernach IT. Największą popularnością cieszy się lider chińskiego e-handlu Alibaba oraz specjalizujący się w produkcji urządzeń i rozwiązań telekomunikacyjnych i informatycznych koncern Huawei

Wcześniejsze publikacje

ONZ: Chiny przestały importować północnokoreański węgiel

Decyzję o zawieszeniu importu północnokoreańskiego węgla do poziomu najniższego od trzech lat podjęły, zdaniem AFP, Chiny, które są głównym odbiorcą surowców z KRLD. Pekin uczynił tak, aby wywrzeć presję na Pjongjang. Ograniczenie importu surowca może być silnym ciosem w północnokoreańską gospodarkę - zaznacza AFP

KNF będzie współpracował z chińskim nadzorem bankowym

Przewodniczący KNF Marek Chrzanowski oraz wiceprzewodniczący CBRC (China Banking Regulatory Commission - chiński nadzór bankowy - PAP) Wang Zhaoxing podpisali w czwartek w Pekinie Memorandum of Understanding, określające współpracę między obiema instytucjami w zakresie nadzoru nad sektorem bankowym - poinformowała KNF w komunikacie.

Pozostałe publikacje o tym tagu

2 czerwca 2017 roku

Polska wódka będzie chroniona w Chinach przed podrabianiem

Unia Europejska i Chiny zwarły w piątek porozumienie, dzięki któremu opublikowana zostanie lista 200 europejskich i chińskich produktów, które będą chronione przed podrabianiem. Wśród nich jest polska wódka

2 czerwca 2017 roku

Współpraca z Chinami sporą szansą dla PKP Cargo

Nowy Jedwabny Szlak, czyli projekt połączenia kolejowego między Europą a Chinami, ma dla nas takie znaczenie, jak kiedyś miała powstająca telefonia komórkowa – mówi Maciej Libiszewski, prezes PKP Cargo.

1 czerwca 2017 roku

Współpraca gospodarcza z Chinami może dodać prędkości naszej gospodarce

Obecna wartość importu z Chin do Polski wynosi 22 mld dol., zaś eksport z Polski do Państwa Środka niespełna 2 mld dol. Według ministra Henryka Kowalczyka, szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów dużym postępem byłoby, żeby "w najbliższych 2-3 latach dojść do 5 mld dol. eksportu. Tymczasem Chińczycy bardzo chętnie oferują kapitał, inwestycje i są zainteresowani finansowaniem różnych przedsięwzięć

1 czerwca 2017 roku

Trudno zerwać z pozytywnym sentymentem

PMI z Chin rozczarował, podobnie jak dane z Polski, ale inwestorom trudno zerwać z pozytywnym sentymentem rynkowym. Rynek akcji w Europie zaczyna dziś od wzrostów, złoty jest stabilny, a EUR/USD pozostaje wysoko. Dziś maraton PMI/ISM, raport ADP i dane o zapasach ropy naftowej

31 maja 2017 roku

Polskie specjały na chińskich stołach WIDEO

Zbliżenie Polski z Chinami jest faktem, zaś współpraca w ramach handlu i projektu Nowego Jedwabnego Szlaku jeszcze nigdy nie była tak owocna jak teraz. Nie dziwi więc zainteresowanie Chińczyków Polską i tym co oferuje - ze szczególnym uwzględnieniem polskiej kuchni.

31 maja 2017 roku

Wizyta premiera Chin korzystna także dla UE

Chińska agencja Xinhua w serii komentarzy przed wizytą premiera Li Keqianga w Europie przedstawia korzyści płynące z umacniania więzów między Chinami a Unią Europejską. Chińskie media podkreślają częstotliwość wizyt oraz nowe wyzwania po Brexicie.

30 maja 2017 roku

Sobiczewski o polskich nadziejach na współpracę z Chinami: "Musimy patrzeć pragmatycznie"

Chiny próbują przebranżowić swoją gospodarkę przez wykorzystanie postępu technologicznego. Już możemy częściowo obserwować to zjawisko, które wpływa choćby na zwiększenie kosztów produkcji. Chiny muszą jednak bardziej skupić się na rozwoju technologicznym, tak żeby wraz ze wzrostem jakości nie szedł w parze wzrost kosztów produkcji - mówi w wywiadzie dla wGospodarce.pl Marcin Sobiczewski, ekspert Stowarzyszenia Koliber.

29 maja 2017 roku

Wanna-Cry: Groźny cyberatak miał źródło w Chinach?

Twórcy złośliwego oprogramowania WannaCry, wykorzystanego w serii cyberataków z 12 maja, mogli pochodzić z południowych Chin - wskazuje analiza lingwistyczna przeprowadzona przez firmę Flashpoint, zajmującą się oceną ryzyka biznesowego.

27 maja 2017 roku

Chińczycy chcą kupować polskie konie sportowe

Chińczycy są zainteresowani kupnem sportowych koni w Polsce. Zapowiedzieli wizyty w polskich stadninach i na aukcjach m.in. w Janowie Podlaskim na aukcji "Pride of Poland" - poinformowała PAP Agencja Nieruchomości Rolnych.

25 maja 2017 roku

„Forbes” kontra Moody's w sprawie Chin

W środę 24 maja po raz pierwszy od 1989 roku agencja ratingowa Moody's obniżyła ocenę wiarygodności kredytowej Chin z Aa3 to A1. To ta sama agencja, która obniżyła rating Polski po dojściu Prawa i Sprawiedliwości do władzy, wtedy opierając swą decyzję na argumentach czysto politycznych. Ostatnio, Moody's znowu zmieniła front podwyższając naszą perspektywę kredytową do stabilnej ze względu na dobre wyniki gospodarcze i szybki wzrost PKB

24 maja 2017 roku

Z Chin powiało strachem

Z Chin powiało dziś nieco strachem. Obniżka ratingu przez Moody’s przypomniała, że Państwo Środka wciąż stanowi duży czynnik ryzyka dla coraz mocniej postępującego ożywienia globalnej gospodarki. Rynki akcyjne zareagowały spadkami, jednak ich skala nie jest przesadnie duża, co sugeruje, że inwestorzy szybko przejdą do innych kwestii.

24 maja 2017 roku

Pesymizm wokół USD i polityki Trumpa jest dalej obecny, choć mocno zdyskontowany

EUR/USD zrealizował plan minimum i brak świeżych katalizatorów do wzrostów skłania do redukcji pozycji. Moody’s ściął rating Chin, ale perspektywa jest stabilna, a problemy zadłużeniowe Państwa Środka nie są niczym nowym i rynek szybko otrząsnął się z informacji. Dziś decyzja Banku Kanady i protokół FOMC.

24 maja 2017 roku

Moody’s ostrzega przed Chinami

Agencja Moody’s obniżyła rating wiarygodności kredytowej Chin z AA3 do A1. To nadal dość wysoki rating, jednak agencja wskazuje na ryzyko spowolnienia wzrostu i nadmiernego zadłużenia. Wbrew pozorom Moody’s podnosi bardzo istotny problem, również dla polskiej gospodarki.

23 maja 2017 roku

Chiński biznes coraz lepiej rozpoznaje polskie marki

Chińczycy wydają się dość trudnymi partnerami w interesach. Polacy narzekają, że rozmowy z nimi przebiegają zbyt wolno. Dużo szybciej realizują projekty z Japończykami czy Koreańczykami. Ale ten ogromny kapitał może przynieść nieporównywalnie większe zyski tym, którzy zgłębią oczekiwania inwestorów z Państwa Środka.

16 maja 2017 roku

Chińskie zbliżenie z kontrowersyjnym prezydentem

Prezydent Chin Xi Jinping spotkał się w Pekinie z prezydentem Filipin Rodrigo Duterte, a rozmowy przyniosły wstępną decyzję o zakupie przez stronę filipińską chińskiej broni o wartości pół miliarda dolarów - podały we wtorek miejscowe media.