tag

Chiny

23 marca

19 marca

Tillerson: USA czekają na pierwsze spotkanie Trumpa i Xi

Stany Zjednoczone z niecierpliwością oczekują pierwszego spotkania między prezydentem Donaldem Trumpem a chińskim przywódcą Xi Jinpingiem - powiedział w niedzielę sekretarz stanu USA Rex Tillerson w ostatnim dniu swej podróży po Azji.

17 marca

Na G-20 m.in. o polityce handlowej USA

Po nastaniu ery Trumpa część ekspertów spodziewa się całkowitej zmiany polityki handlowej USA - odejścia od "wolnego" na rzecz "sprawiedliwego" handlu. Nowa administracja w Waszyngtonie uważa cła za skuteczne narzędzia jej prowadzenia, a nie umowy o wolnym handlu.

10 marca

Długi firm mogą wpędzić Chiny w kryzys

Szef Ludowego Banku Chin Zhou Xiaochuan powiedział podczas konferencji prasowej odbywającej się w trakcie dorocznej sesji chińskiego parlamentu, że rosnące w szybkim tempie zadłużenie Państwa Środka może być przyczyną problemów finansowych kraju

Wcześniejsze publikacje

Ameryka z Chinami w tle

Dwa najważniejsze wydarzenia tygodnia to dane z amerykańskiego rynku pracy (Nonfarm Payrolls - NFP) oraz posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. W tle Chiny z pokaźną paczką danych i Ogólnochińskim Zgromadzeniem Przedstawicieli Ludowych

Pozostałe publikacje o tym tagu

18 lutego 2017 roku

Chiny wstrzymują import węgla z Korei Północnej

Od 19 lutego do końca tego roku Chiny wstrzymują import węgla z Korei Północnej w ramach sankcji ONZ, nałożonych na reżim w Pjongjangu - poinformowało w sobotę cytowane przez agencję Reutera ministerstwo handlu w Pekinie na swojej stronie internetowej.

10 lutego 2017 roku

Trump pcha do góry Wall Street

Rynki w ostatnim czasie żyją głównie doniesieniami o planach prezydenta Donalda Trumpa oraz jego administracji. Po wczorajszej rekordowej sesji, obserwujemy rekordowe otwarcie na Wall Street. Głównym powodem optymizmu na rynkach jest zapowiedź szybkiego opublikowania planu podatkowego przez administrację Trumpa. Dziś ma miejsce spotkanie japońskiego premiera Shinzo Abe i prezydenta Trumpa, więc niewykluczone są kolejne duże rynkowe ruchy.

10 lutego 2017 roku

Prezydent USA jednak popiera Politykę Jednych Chin

Podczas przeprowadzonej w nocy z czwartku na piątek rozmowy telefonicznej prezydent USA Donald Trump zapewnił przywódcę Chin Xi Jinpinga, że Stany Zjednoczone będą respektować "politykę jednych Chin" - poinformowano w komunikacie Białego Domu.

7 lutego 2017 roku

Chiny ratują juana kosztem rezerw walutowych

Rezerwy walutowe Chin spadły w styczniu ok. 13 mld dol. do najniższego poziomu od sześciu lat, czyli do 2,99 bln dol. - podała we wtorek agencja AP Financial News. Nadal są jednak największe na świecie.

3 lutego 2017 roku

UE wypowiada wojnę celną Chinom. Jak reaguje rynek?

Wprowadzone przez UE blisko 65-proc. cła antydumpingowe na wyrabiane w Chinach i Tajwanie rury ze stali nierdzewnej oraz elementy do ich łączenia są dobre dla hut w Europie, ale mogą być niekorzystne dla przetwórców surowca, m.in. przemysłu maszynowego w Polsce - mówią eksperci.

27 stycznia 2017 roku

Chiny największym partnerem handlowym Niemiec

Na liście największych partnerów Niemiec po raz pierwszy znalazły się Chiny. Drugie miejsce utrzymała Francja, a USA spadły z pierwszego na trzecie - poinformowała w piątek Niemiecka Izba Przemysłu i Handlu (DIHK) na podstawie szacunkowych danych za 2016 rok.

21 stycznia 2017 roku

Trump: szkoda czasu na zabawę

Donald Trump zapowiedział koniec ery kwiecistych przemówień i przejście do czynów. Rynki szybko się do tego przystosują, gorzej z politykami…

20 stycznia 2017 roku

PKB Chin najniższe od 26 lat

Chińskie PKB spadło w ubiegłym roku do 6,7 proc. z 6,9 proc. rok wcześniej - wynika z oficjalnych danych przedstawionych w piątek. To wskaźnik najniższy od 26 lat.

17 stycznia 2017 roku

Prezydent Chin ostrzega przed wojną handlową

Prezydent Chin Xi Jinping ostrzegł, że "nikt nie wyjdzie zwycięsko z wojny handlowej". A do niej – jego zdaniem – dojdzie, jeśli świat odrzuci globalizację i zdecyduje się na blokowanie międzynarodowej wymiany handlowej

16 stycznia 2017 roku

MFW prognozuje większy wzrost gospodarczy w USA za prezydentury Trumpa

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) pozostawił w poniedziałek bez zmian swoje prognozy wzrostu gospodarczego na świecie, ale podniósł prognozę dla Stanów Zjednoczonych, stawiając na zapowiadane przez przyszłą administrację Donalda Trumpa bodźce fiskalne.

10 stycznia 2017 roku

Ceny konsumpcyjne w Chinach rosną

Ceny konsumpcyjne w Chinach wzrosły w grudniu o 2,1 proc. licząc rok do roku - podało we wtorek biuro statystyczne.

9 stycznia 2017 roku

McDonald's sprzedaje pakiet kontrolny sieci w Chinach

Amerykański potentat sieci fast-foodów McDonald's sprzedaje 52-proc. pakiet swoich restauracji w Chinach grupie inwestorów kierowanej przez chiński konglomerat CITIC – podała w poniedziałek agencja AP. Dodano, że wartość transakcji to ok. 2,1 mld dol.