tag

depozyty

20 marca

Nie zarobisz na lokacie z 2016 roku

Znowu inflacja zaczęła pochłaniać oszczędności Polaków. Ci, który złożyli w bankach depozyty w 2016 roku najczęściej nie mają co liczyć na zyski. Od rachitycznych odsetek trzeba bowiem najpierw odjąć podatek, a to co zostanie nie uchroni już kapitału przed utratą wartości – wynika z najnowszej projekcji inflacji przygotowanej przez NBP.

28 grudnia

Za rok kredyty mogą być droższe

Prawdopodobieństwo podwyżek stóp procentowych w trakcie kolejnych 12 miesięcy pozostaje niewysokie. Z najnowszych prognoz wynika, że do wzrostu dojść może dopiero za około półtora roku

14 listopada

30 maja

Wcześniejsze publikacje

SNB: wartość depozytów na żądanie przyrosła po "czarnym czwartku" o 26 mld franków szwajcarskich

Bank centralny Szwajcarii podał dane nt. stanu sight deposits (depozytów na żądanie). Według danych na 23 stycznia w ciągu tygodnia wartość środków przyrosła o 26 mld CHF. Ten wzrost nastąpił po ogłoszeniu informacji (15 sty), że SNB nie będzie bronił poziomu 1,20 na rynku EUR/CHF. To może świadczyć, że SNB interweniował na rynku, a także, że ujemne stawki na rynku pieniężnym nie zmniejszają istotnie apetytu inwestorów na CHF (przykładowo LIBOR 3M CHF utrzymuje się na poziomie bliskim minus 1,0%).

Pozostałe publikacje o tym tagu

23 maja 2014 roku

Polacy mają na kontach w sumie 286 mld zł

W kwietniu wzrosła wartość depozytów gospodarstw domowych oraz udzielonych im przez banki kredytów na nieruchomości, zwiększyła się też wartość kredytów konsumpcyjnych - poinformował w piątek Narodowy Bank Polski.

6 maja 2014 roku

Czy to co polskie, warto skazać na zagładę?

To co dzieje się w ostatnich 2 latach wokół nadzoru nad polskimi SKOK-ami coraz bardziej uprawdopodabnia tezę z minionych lat premiera D. Tuska, że "polskość to jednak nienormalność".

19 lutego 2014 roku

Miesięcznik „Bank”: KNF nie reaguje na bardzo złe wskaźniki płynnościowe banków

„Powiedzmy sobie szczerze: sytuacja polskich banków w zakresie ryzyka płynności nie jest idealna. Być może przyzwyczailiśmy się do tego, że nasz system bankowy jest kruchy jednak nie możemy przymykać oczu na to, że staje się kruchy w coraz większym stopniu” – pisze w najnowszym wydaniu miesięcznika „Bank” Błażej Kochański.

29 listopada 2013 roku

SKOK-i z gwarancjami BFG

Od dzisiaj depozyty klientów, którzy ulokowali w SKOK-ach równowartość 100 tysięcy euro lub mniejszą kwotę, będą w 100 proc. chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Tym samym dobiegł końca proces wymiany systemu gwarantowania środków w SKOK. Wcześniejszy system oparty o ubezpieczenie i reasekurację przez firmy działające na wolnym rynku został zastąpiony systemem państwowym.

12 listopada 2013 roku

"Gazeta Bankowa": Zmienia się u Polaków rozumienie poduszki finansowej. Polacy czują się względnie bezpiecznie finansowo

Z raportu „Zabezpieczenie finansowe Polaków” przygotowanego dla Banku Millennium wynika, że znaczna część Polaków ma poczucie braku oszczędności – żyje z bieżących zarobków (swoich lub głównego żywiciela rodziny). Niemal 2/3 uważa, że ma w zapasie co najwyżej dwukrotność miesięcznych zarobków. Mimo to połowa Polaków czuje się względnie bezpiecznie finansowo - informuje "Gazeta Bankowa".

25 października 2013 roku

Gdzie się podziały oszczędności we wrześniu?

We wrześniu gospodarstwa domowe wycofały z banków 735 mln zł. Skurczyło się także saldo depozytów w SKOK-ach, a napływy do detalicznych funduszy inwestycyjnych były najniższe od prawie roku.

8 października 2013 roku

Polacy uciekają z banków

Jak informuje Money.pl od stycznia kwoty zgromadzone przez Polaków na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych urosły aż o blisko 25 mld złotych. W tym czasie lokaty stopniały o blisko 23 mld złotych. Saldo depozytów terminowych (do 2 lat włącznie) w bankach, zdeponowanych przez gospodarstwa domowe wynosiło wówczas 256,16 mld złotych.

3 lipca 2013 roku

Ostatnia obniżka stóp procentowych?

Rada Polityki Pieniężnej po raz kolejny obniżyła stopy procentowe w naszym kraju. Spadnie więc oprocentowanie i raty kredytów hipotecznych w złotych. Spadek będzie istotny, gdyż część banków dopiero teraz uwzględni obniżki z maja i czerwca. Z wyliczeń Expander wynika, że rata będzie o 118 zł niższa niż przed miesiącem i aż o 450 zł niższa niż przed rokiem.

11 czerwca 2013 roku

Nie spuszczajmy z oczu unii bankowej

Komisja do spraw Gospodarczych i Monetarnych (ECON ) Parlamentu Europejskiego (PE) po ostatnim majowym szczycie Unii Europejskiej zajęła stanowisko, wg którego - konkludując w sposób uproszczony - banki będą mogły ratować się pieniędzmi klientów.

26 marca 2013 roku

Krach na Cyprze krachem „standardów europejskich”

Początek kryzysu w strefie euro jasno wykazał, że zasady solidarności i pomocniczości, polityczne fundamenty na których zasadza się cała konstrukcja Unii nie są warte funta kłaków, natomiast „pakiet pomocowy” dla Cypru dowodzi, że w strefie euro nie obowiązują żadne standardy z wyjątkiem jednego – niepodzielnie rządzi prawo mocniejszego.

24 marca 2013 roku

Pewnie jak w banku…

Bank Cypru podjął decyzję o wstrzymaniu przyjmowania przelewów do banków cypryjskich. Jest to kolejna odsłona w cypryjskim dramacie, który rozpoczął się decyzją tzw. „trojki”, która zażądała od Cypru, by częściowo wywłaszczył posiadaczy rachunków bankowych w cypryjskich bankach

20 marca 2013 roku

Cypryjski minister po ratunek do Moskwy

Minister finansów Cypru Michalis Sarris rozmawia w środę w Moskwie z przedstawicielami rządu Federacji Rosyjskiej o przełożeniu spłaty kredytu przyznanego przez Rosję w 2011 roku i udzieleniu przez nią nowej pożyczki. Stara się też zainteresować inwestorów rosyjskich różnymi aktywami na Cyprze.

20 marca 2013 roku

Cypr pogrąża parkiety

Problemy Cypru z dużym stopniu pogorszyły sentyment na globalnych parkietach, co negatywnie wpłynęło również na wycenę euro w relacji do amerykańskiego dolara. Outsiderem pozostała także złotówka, która była wyprzedawana w skutek słabych danych makro z Polski.

18 marca 2013 roku

Bankowa grabież na Cyprze?

Cypryjskie banki oskarżane są o pranie brudnych pieniędzy. Z tego powodu w parlamentach w Niemczech czy Finlandii otwarcie mówiło się o poświęcaniu pieniędzy europejskich podatników na ratowanie rosyjskiej mafii.

18 marca 2013 roku

Cypryjskie szczegóły

Wiele wskazuje na to, iż warunki opodatkowania cypryjskich depozytów zostaną nieco zmienione (tak chcą tamtejsze władze), chociaż sam, dość radykalny jak na europejskie realia pomysł, nie zostanie cofnięty.