tag

depozyty

4 kwietnia

29 marca

Banki spodziewają się pogorszenia wyników finansowych

Banki zakładają istotne pogorszenie wyników finansowych w stosunku do 2016 r., spadek wyniesie łącznie 12,3 proc. - poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego w opracowaniu poświęconym planom finansowym krajowych banków komercyjnych na 2017 rok.

20 marca

Nie zarobisz na lokacie z 2016 roku

Znowu inflacja zaczęła pochłaniać oszczędności Polaków. Ci, który złożyli w bankach depozyty w 2016 roku najczęściej nie mają co liczyć na zyski. Od rachitycznych odsetek trzeba bowiem najpierw odjąć podatek, a to co zostanie nie uchroni już kapitału przed utratą wartości – wynika z najnowszej projekcji inflacji przygotowanej przez NBP.

28 grudnia

Za rok kredyty mogą być droższe

Prawdopodobieństwo podwyżek stóp procentowych w trakcie kolejnych 12 miesięcy pozostaje niewysokie. Z najnowszych prognoz wynika, że do wzrostu dojść może dopiero za około półtora roku

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

29 czerwca 2014 roku

85 mln zł zysku SKOK-ów w 2013 roku

„Budujemy lepszą Polskę” – pod takim hasłem w Sopocie trwa XXII Krajowa Konferencja SKOK. Uczestnicy dużo uwagi poświęcają kolejnym, następującym w odstępach kilku miesięcy, zmianom zasad rachunkowości. Pomimo bardzo zmiennego otoczenia prawnego Kasom udało się wypracować w minionym roku zysk, zwiększyć liczbę członków, wartość depozytów i kredytów.

23 maja 2014 roku

Polacy mają na kontach w sumie 286 mld zł

W kwietniu wzrosła wartość depozytów gospodarstw domowych oraz udzielonych im przez banki kredytów na nieruchomości, zwiększyła się też wartość kredytów konsumpcyjnych - poinformował w piątek Narodowy Bank Polski.

6 maja 2014 roku

Czy to co polskie, warto skazać na zagładę?

To co dzieje się w ostatnich 2 latach wokół nadzoru nad polskimi SKOK-ami coraz bardziej uprawdopodabnia tezę z minionych lat premiera D. Tuska, że "polskość to jednak nienormalność".

19 lutego 2014 roku

Miesięcznik „Bank”: KNF nie reaguje na bardzo złe wskaźniki płynnościowe banków

„Powiedzmy sobie szczerze: sytuacja polskich banków w zakresie ryzyka płynności nie jest idealna. Być może przyzwyczailiśmy się do tego, że nasz system bankowy jest kruchy jednak nie możemy przymykać oczu na to, że staje się kruchy w coraz większym stopniu” – pisze w najnowszym wydaniu miesięcznika „Bank” Błażej Kochański.

29 listopada 2013 roku

SKOK-i z gwarancjami BFG

Od dzisiaj depozyty klientów, którzy ulokowali w SKOK-ach równowartość 100 tysięcy euro lub mniejszą kwotę, będą w 100 proc. chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Tym samym dobiegł końca proces wymiany systemu gwarantowania środków w SKOK. Wcześniejszy system oparty o ubezpieczenie i reasekurację przez firmy działające na wolnym rynku został zastąpiony systemem państwowym.

12 listopada 2013 roku

"Gazeta Bankowa": Zmienia się u Polaków rozumienie poduszki finansowej. Polacy czują się względnie bezpiecznie finansowo

Z raportu „Zabezpieczenie finansowe Polaków” przygotowanego dla Banku Millennium wynika, że znaczna część Polaków ma poczucie braku oszczędności – żyje z bieżących zarobków (swoich lub głównego żywiciela rodziny). Niemal 2/3 uważa, że ma w zapasie co najwyżej dwukrotność miesięcznych zarobków. Mimo to połowa Polaków czuje się względnie bezpiecznie finansowo - informuje "Gazeta Bankowa".

25 października 2013 roku

Gdzie się podziały oszczędności we wrześniu?

We wrześniu gospodarstwa domowe wycofały z banków 735 mln zł. Skurczyło się także saldo depozytów w SKOK-ach, a napływy do detalicznych funduszy inwestycyjnych były najniższe od prawie roku.

8 października 2013 roku

Polacy uciekają z banków

Jak informuje Money.pl od stycznia kwoty zgromadzone przez Polaków na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych urosły aż o blisko 25 mld złotych. W tym czasie lokaty stopniały o blisko 23 mld złotych. Saldo depozytów terminowych (do 2 lat włącznie) w bankach, zdeponowanych przez gospodarstwa domowe wynosiło wówczas 256,16 mld złotych.

3 lipca 2013 roku

Ostatnia obniżka stóp procentowych?

Rada Polityki Pieniężnej po raz kolejny obniżyła stopy procentowe w naszym kraju. Spadnie więc oprocentowanie i raty kredytów hipotecznych w złotych. Spadek będzie istotny, gdyż część banków dopiero teraz uwzględni obniżki z maja i czerwca. Z wyliczeń Expander wynika, że rata będzie o 118 zł niższa niż przed miesiącem i aż o 450 zł niższa niż przed rokiem.

11 czerwca 2013 roku

Nie spuszczajmy z oczu unii bankowej

Komisja do spraw Gospodarczych i Monetarnych (ECON ) Parlamentu Europejskiego (PE) po ostatnim majowym szczycie Unii Europejskiej zajęła stanowisko, wg którego - konkludując w sposób uproszczony - banki będą mogły ratować się pieniędzmi klientów.

26 marca 2013 roku

Krach na Cyprze krachem „standardów europejskich”

Początek kryzysu w strefie euro jasno wykazał, że zasady solidarności i pomocniczości, polityczne fundamenty na których zasadza się cała konstrukcja Unii nie są warte funta kłaków, natomiast „pakiet pomocowy” dla Cypru dowodzi, że w strefie euro nie obowiązują żadne standardy z wyjątkiem jednego – niepodzielnie rządzi prawo mocniejszego.

24 marca 2013 roku

Pewnie jak w banku…

Bank Cypru podjął decyzję o wstrzymaniu przyjmowania przelewów do banków cypryjskich. Jest to kolejna odsłona w cypryjskim dramacie, który rozpoczął się decyzją tzw. „trojki”, która zażądała od Cypru, by częściowo wywłaszczył posiadaczy rachunków bankowych w cypryjskich bankach

20 marca 2013 roku

Cypryjski minister po ratunek do Moskwy

Minister finansów Cypru Michalis Sarris rozmawia w środę w Moskwie z przedstawicielami rządu Federacji Rosyjskiej o przełożeniu spłaty kredytu przyznanego przez Rosję w 2011 roku i udzieleniu przez nią nowej pożyczki. Stara się też zainteresować inwestorów rosyjskich różnymi aktywami na Cyprze.

20 marca 2013 roku

Cypr pogrąża parkiety

Problemy Cypru z dużym stopniu pogorszyły sentyment na globalnych parkietach, co negatywnie wpłynęło również na wycenę euro w relacji do amerykańskiego dolara. Outsiderem pozostała także złotówka, która była wyprzedawana w skutek słabych danych makro z Polski.

18 marca 2013 roku

Bankowa grabież na Cyprze?

Cypryjskie banki oskarżane są o pranie brudnych pieniędzy. Z tego powodu w parlamentach w Niemczech czy Finlandii otwarcie mówiło się o poświęcaniu pieniędzy europejskich podatników na ratowanie rosyjskiej mafii.