tag

Donald Trump

15 kwietnia

Tydzień który odmienił Donalda Trumpa

Prezydent USA Donald Trump w mijającym tygodniu zmienił stanowisko w kluczowych sprawach - wskazują amerykańscy komentatorzy. Jego odejście od platformy wyborczej jest - według mediów - zwycięstwem pragmatycznego, bardziej umiarkowanego skrzydła Białego Domu.

13 kwietnia

Trump: dolar jest zbyt silny

"Dolar staje się zbyt silny". Te słowa wypowiedziane przez prezydenta USA Donalda Trumpa podczas wywiadu dla Wall Street Journal (WSJ), stały się wczoraj wieczorem bodźcem do mocnej przeceny dolara. Ich wydźwięk dodatkowo wzmocniła opinia prezydenta, że podoba mu się polityka niskich stóp procentowych jaką prowadzi Fed. Oznacza to bowiem zwrot o 180 stopni.

Trump znowu miesza na rynkach finansowych

Dzisiejsza sesja powinna być bardzo podobna do wczorajszej i spokojna dla polskiego złotego ze względu na zbliżające się święta. Przed godziną 09:30 za euro płaciliśmy 4,2455 zł, za dolara: 3,9848 zł, za funta: 4,9992 zł, za franka: 3,9710 zł.

12 kwietnia

Geopolityka (póki co) bez wpływu na złotego

Dzisiejszy poranek upływa pod znakiem spokojnego handlu na krajowym rynku walutowym. O godzinie 09:25 za euro trzeba było zapłacić 4,2480 zł, dolar kosztował 3,9995 zł, szwajcarski frank 3,9730 zł, a brytyjski funt 4,9980 zł. Tym samym waluty te nieco tanieją, po tym jak w poniedziałek i we wtorek zauważalnie podrożały.

7 kwietnia

Jen największym walutowym beneficjentem nalotu na Syrię

Rynki czekają na reakcję Rosji po ataku amerykańskim na syryjskie lotnisko i z wielką uwagą przyglądają się spotkaniu prezydenta USA Donalda Trumpa z prezydentem Chin Xi Jinpingiem. Największym beneficjentem akcji w Syrii, spośród walut, jest jen – uważa Marek Rogalski z DM BOŚ.

Wcześniejsze publikacje

Napływ nielegalnych imigrantów z Meksyku spadł w marcu o 67 proc.

Prezydent Donald Trump podpisał w lutym nowe wytyczne pozwalające amerykańskim służbom na odsyłanie zatrzymanych bezpośrednio do Meksyku bez względu na to, czy mają obywatelstwo tego kraju. W lutym przypadków zatrzymania nielegalnych imigrantów było o 40 proc. mniej niż rok wcześniej.

Pozostałe publikacje o tym tagu

26 marca 2017 roku

Trump nie daruje Obamacare

Walka z Obamacare jeszcze się nie skończyła? Donald Trump i wiceprezydent Mike Pence sugerują, że nie złożyli broni

24 marca 2017 roku

Hossa Trumpa na zakręcie

Na warszawskim rynku mamy do czynienia z umiarkowanymi spadkami niemal wszystkich indeksów. Wyjątkiem jest sWIG80, który znajduje się na marginalnym plusie. WIG20 cofając się o 0,26% ponownie, zawraca w stronę psychologicznej bariery 2200 pkt. Cały WIG znajduje się 0,30% poniżej poziomu odniesienia.

24 marca 2017 roku

Temat amerykański jeszcze nie został rozstrzygnięty

Jeszcze 22 marca na głównej parze walutowej testowano rejon 1,0820-25, ale czwartek przyniósł obniżkę wykresu, piątek też zdaje się być na razie czasem silniejszego dolara. Mamy 1,0760-65. Zdaje się to być kwestia bardziej techniczna niż fundamentalna

24 marca 2017 roku

Szanse na reformę podatkową Donalda Trumpa

W piątek rynki będą najpierw analizowały informacje o PMI – i to od Japonii po Francję, Niemcy i USA – następnie kolejne wypowiedzi przedstawicieli Rezerwy Federalnej, by ostatecznie skoncentrować się najuważniejszych danych z końca tygodnia, czyli na zamówieniach na dobra trwałe w Stanach Zjednoczonych

24 marca 2017 roku

Rynki wstrzymują oddech czekając na wieści z USA

Oczy inwestorów z całego świata skierowane są na amerykański kongres. Jeszcze w piątek (o ile głosowanie nie zostanie ponownie przełożone) dowiemy się czy rynki kapitałowe odetchną z ulgą po wycofaniu Obamacare, czy też korekta na giełdach nabierze rozpędu.

23 marca 2017 roku

Sądny dzień dla Trumpa

Pierwsze dwa miesiące prezydentury w wykonaniu Donalda Trumpa to niekończąca się kampania wyborcza z wielkimi zapowiedziami i burzliwymi konferencjami prasowymi. Dziś jednak nadszedł dzień zderzenia z rzeczywistością. Głosowanie w Kongresie pokaże, na ile realistyczne są obietnice prezydenta, co będzie miało dla rynków ogromne znaczenie.

19 marca 2017 roku

Tillerson: USA czekają na pierwsze spotkanie Trumpa i Xi

Stany Zjednoczone z niecierpliwością oczekują pierwszego spotkania między prezydentem Donaldem Trumpem a chińskim przywódcą Xi Jinpingiem - powiedział w niedzielę sekretarz stanu USA Rex Tillerson w ostatnim dniu swej podróży po Azji.

18 marca 2017 roku

Trump: wspaniałe spotkanie z Merkel, ale ...

Mimo tego, co słyszeliście od FAKE NEWS, miałem WSPANIAŁE spotkanie z niemiecką kanclerz Angelą Merkel - napisał w sobotę na Twitterze prezydent Donald Trump. Zaraz potem nawiązał jednak do pieniędzy.

18 marca 2017 roku

Merkel i Trump o współpracy w ramach NATO i o wolnym handlu

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała w Waszyngtonie po spotkaniu z prezydentem USA Donaldem Trumpem, że liczy na to, iż UE i Stany Zjednoczone wznowią zamrożone obecnie negocjacje w sprawie porozumienia o wspólnej strefie wolnego handlu (TTIP).

17 marca 2017 roku

Na G-20 m.in. o polityce handlowej USA

Po nastaniu ery Trumpa część ekspertów spodziewa się całkowitej zmiany polityki handlowej USA - odejścia od "wolnego" na rzecz "sprawiedliwego" handlu. Nowa administracja w Waszyngtonie uważa cła za skuteczne narzędzia jej prowadzenia, a nie umowy o wolnym handlu.

17 marca 2017 roku

G20: pierwsze spotkanie USA z partnerami na temat globalnego handlu

Prezydent USA Donald Trump zaklinał się, że zabierze się za takich partnerów handlowych, jak Chiny, Meksyk i Niemcy. Teraz jego sekretarz skarbu, Steven Mnuchin, dostanie swoją pierwszą okazję, by stanąć z nimi twarzą w twarz w jednym pokoju, zauważa AP.

16 marca 2017 roku

Jak rozgrywka wokół likwidacji Obamacare wpłynie na notowania dolara?

Euro jest nico słabsze po gigantycznym zastrzyku płynności w sektor bankowy od ECB w ramach finalnego przetargu TLTRO (233,5 mld euro). Dolar odzyskuje nieco siły pod wpływem odbicia dochodowości długu USA. W rezultacie eurodolar oddalił się od kluczowego w krótkim terminie oporu 1,0830. Rynek cały czas czeka na rozstrzygnięcie przyszłości Obamacare. Głosowanie w Izbie Reprezentantów przyćmi cały szereg danych makro

11 marca 2017 roku

USA: Ok. 600 firm zgłosiło się do przetargu na budowę muru na granicy

Mur planowany przez Trumpa ma być zbudowany z betonu i mierzyć ok. 18 metrów wysokości. W kampanii wyborczej Trump mówił, że będzie on "nie do sforsowania, wysoki, potężny i piękny". Według ekspertów konstrukcja muru uszczelniająca całą granicę może kosztować nawet do 40 mld dolarów.

9 marca 2017 roku

Francja przestrzega firmę przed dostawą cementu na mur z Meksykiem

Szef dyplomacji Francji Jean-Marc Ayrault przestrzegł w czwartek koncern z branży cementowej LafargeHolcim, by się "dobrze zastanowił", zanim sprzeda cement na budowę muru na granicy amerykańsko-meksykańskiej, który zapowiedział prezydent USA Donald Trump.

6 marca 2017 roku

Wall Street nie lubi niepewności

WIG20 całkiem nieźle trzymał się przez większość sesji. Zyskiwał dzisiaj PKO BP, który opublikował wyniki finansowe za cały 2016 rok przed sesją. Zysk był nieco mniejszy niż oczekiwano za IV kwartał, poniżej 600 mln zł, jednak zdecydowanie wyższy w ujęciu rocznym. Inwestorzy wynagradzają przede wszystkim rekomendację prezesa w stosunku do wypłaty dywidendy za 2016 rok.

1 marca 2017 roku

Po przemówieniu prezydenta Trumpa złoty zyskał na wartości

Wystąpienie D. Trumpa istotnie nie zmieniło obrazu eurodolara, który tak przed jaki i po nim notowany był w okolicach 1,055-1,06.** Dopóki jednak nie będzie wyraźnych sygnałów odchodzenia od programu dolar powinien wybraniać się przed mocną deprecjacją względem euro, a nawet może lekko zyskiwać na wartości. W dłuższej perspektywie realizacja programu będzie już wyraźnie wspierała walutę amerykańską

1 marca 2017 roku

Trump od słów do słów – czy działań?

Trump powiedział sporo – pytanie tylko, ile w tym było konkretów. Najwidoczniej były, a przynajmniej dojrzał je rynek, skoro wzmocnił dolara. A przynajmniej – złagodźmy to jeszcze bardziej – uznano na rynku, że warto z tych czy innych przyczyn dać Trumpowi kolejny kredyt zaufania, za kryterium rozliczeniowe przyjmując przyszłe obniżki podatków i inne pro-rynkowe działania