tag

Donald Tusk

22 czerwca

30 marca

19 kwietnia Donald Tusk stanie przed prokuraturą

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk stawi się 19 kwietnia na przesłuchaniu w warszawskiej Prokuraturze Okręgowej, gdzie ma zeznawać jako świadek - potwierdził dziś jego rzecznik Preben Aamann.

29 marca

Premier May rozpoczęła procedurę wyjścia z UE

Brytyjska premier Theresa May poinformowała w środę Izbę Gmin, że rząd rozpoczął procedurę wychodzenia kraju z UE. Zapewniła, że podczas negocjacji ws. Brexitu będzie reprezentowała każdą osobę w kraju, "także obywateli UE, którzy tutaj stworzyli swój dom".

13 marca

D. Tusk nie stawi się przed prokuraturą

W grudniu 2016 r. ujawniono, że w śledztwie postawiono zarzuty b. szefom SKW Januszowi Noskowi i Piotrowi Pytlowi. Zarzuty - jak informował wtedy PAP prok. Michał Dziekański - polegają na "przekroczeniu uprawnień funkcjonariusza publicznego wskutek podjęcia współpracy ze służbą obcego państwa bez zgody prezesa Rady Ministrów, wymaganej przez ustawę o SKW i SWW".

Niezalezna.pl: Tusk wezwany na środę do prokuratury

Według portalu niezalezna.pl pod lupą śledczych znalazły się m.in. wizyty Rosjan w siedzibie SKW oraz delegacje gen. Janusza Noska oraz Piotra Pytla do Rosji. w Polsce funkcjonariusze FSB mieli możliwość swobodnego poruszania się po siedzibie SKW, a na służbowym parkingu stał ich samochód, którego nie sprawdzono m.in. pod kątem urządzeń szpiegowskich.

Wcześniejsze publikacje

Watykański dziennik: Unia Europejska w martwym punkcie i podzielona

Unia Europejska znalazła się w "martwym punkcie" i jest podzielona na tle projektu ożywienia integracji. Tak więc - stwierdza watykańska gazeta w sobotnim wydaniu - "rusza się bez projektu uzgodnionego tekstu na temat przyszłości UE po Brexicie". W komentarzu po piątkowym unijnym szczycie "L'Osservatore Romano" podkreśla, że nie przyniósł on "mocnej deklaracji intencji", jakiej spodziewano się przed ważnym spotkaniem w Rzymie 25 marca.

Gra PiS wokół Tuska - nie szachy lecz ruletka

fot. Facebook

Gra wokół prowadzona przez Prawo i Sprawiedliwość wokół stanowiska szefa Rady Europejskiej to nie wyrafinowana partia szachów tylko gra w ruletkę, w której PiS znowu stawia raz za razem na zero licząc, że w końcu trafi i rozbije bank.

Pozostałe publikacje o tym tagu

26 lutego 2017 roku

Przewodniczący Rady Europy Tusk zapomniał o swoim projekcie unii energetycznej

Na wiosnę 2014 podczas apogeum nieoficjalnych starań o stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej, Donald Tusk jeszcze, jako premier polskiego rządu, zaproponował koncepcję unii energetycznej. Dziś po tej koncepcji nie ma już śladu, a sam jej autor właśnie zabiega o drugą kadencję na stanowisku szefa Rady i niejako przy okazji atakuje polski rząd

21 lutego 2017 roku

Prawdziwe problemy finansowe i gospodarcze UE dopiero się zbliżają

Unię czekają kolejne wstrząsy polityczno-wyborcze we Francji, Holandii czy Włoszech, a być może i w samych Niemczech, które nie posłużą europejskiej gospodarce. Z pewnością Donald Tusk, jako przewodniczący RE nie jest człowiekiem na takie ciężkie czasy chyba, że ma zgasić światło w Brukseli

19 lutego 2017 roku

W nowym numerze „wSieci” – Kto zawinił, co się dzieje za kulisami, co trzeba zmienić!

W tym tygodniu najnowszy numer „wSieci” to aż 132 strony. Na łamach tygodnika dziennikarze śledczy biorą pod lupę wypadek, w którym poszkodowana została premier Beata Szydło. Ujawniają tajemnice pracy BOR-owców i próbują odpowiedzieć na zasadnicze pytania: Kto jest winien? Co trzeba zmienić? Ponadto w tygodniku specjalny dodatek „Wierni przysiędze” poświęcony Żołnierzom Wyklętym.

16 stycznia 2017 roku

Trump pomylił Tuska z Junckerem

Donald Trump sądził, że rozmawiał w listopadzie z szefem Komisji Europejskiej. Tymczasem wtedy dzwonił do niego Donald Tusk.

1 grudnia 2016 roku

Komisja Amber Gold: Przesłuchanie Donalda Tuska to kwestia roku

Rozmawiamy o kwestii co najmniej roku - powiedziała dziś szefowa komisji śledczej ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann (PiS), pytana o możliwy termin przesłuchania b. premiera, szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska w sprawie Amber Gold.

30 października 2016 roku

UE i Kanada podpisały umowę gospodarczo-handlową CETA

Unia Europejska i Kanada podpisały w niedzielę w Brukseli kompleksową umowę gospodarczo-handlową CETA. Zniesie ona prawie 99 procent ceł we wzajemnym handlu, większość barier pozataryfowych i zliberalizuje handel usługami

29 września 2016 roku

Tusk liczy na przedłużenie unijnych sankcji wobec Rosji

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, który składa w czwartek wizytę w Kijowie, oświadczył podczas spotkania z premierem Ukrainy Wołodymyrem Hrojsmanem, że liczy na przedłużenie unijnych sankcji wobec Rosji.

8 września 2016 roku

Tusk do brytyjskiej premier: zacznijmy w końcu rozmawiać o Brexicie

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział w Londynie brytyjskiej premier Theresie May, że Wielka Brytania powinna jak najszybciej rozpocząć negocjacje w sprawie opuszczenia Unii Europejskiej. "Piłka jest po waszej stronie" - zaznaczył.

6 września 2016 roku

Ruszają prace sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold

Sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold rozpocznie w środę prace. Ma dyskutować m.in. o wystąpieniu do organów państwowych o udostępnienie dokumentów i materiałów, ustaleniu listy i harmonogramu przesłuchań. Ustalona ma zostać też liczba stałych doradców komisji.

5 lipca 2016 roku

Prawdziwy „skok na kasę” OFE to zrobił rząd Tuska w roku 2014

Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki chce przeznaczyć środki, które pozostały w OFE na wsparcie rozwoju kraju i jednocześnie wzmacniając obecny system emerytalny. Jest to zasadnicza różnica w stosunku do „skoku na kasę” jaki przeprowadził rząd Donalda Tuska w roku 2014, który przejął 160 mld zł z OFE i umarzając obligacje skarbowe na tę kwotę zmniejszył dług publiczny i koszty jego obsługi

29 czerwca 2016 roku

UE daje czas Londynowi na realizację Brexitu

UE dała czas Wielkiej Brytanii na uporządkowanie sytuacji po decyzji o wyjściu ze Wspólnoty, ale chce, by przyszły rząd w Londynie jak najszybciej przedstawił swoje zamiary. Tuż po szczycie nie brakowało wzajemnych uszczypliwości co do przyczyn Brexitu

25 czerwca 2016 roku

Po Brexicie też jest życie

Europejska polityka, a zwłaszcza gospodarka, nie mówiąc już o zdeprawowanych i bezmyślnych elitach w Brukseli cierpią dziś na znacznie poważniejsze dolegliwości i zagrożenia niż tylko Brexit. Przed nami ciągle Grexit, pęknięcie obligacyjnej bańki czy bankowe, europejskie tsunami. Wielka i wieczna Anglia, doskonale sobie poradzi i pokaże, że po Brexicie też jest życie