tag

drogi

10 maja

9 maja

8 maja

Bezpieczeństwo dzieci na drogach - pomóc może VR

Liczba wypadków drogowych z udziałem dzieci od lat nie uległa radykalnemu zmniejszeniu. Do poprawy sytuacji mogą się przyczynić nowoczesne technologie, które poprzez grę i zabawę będą edukować najmłodszych.

6 maja

Nowe inwestycje drogowe na Mazurach

17,6 mln zł kosztować będą dwie inwestycje drogowe realizowane na Warmii i Mazurach - budowa ronda w Giżycku oraz ścieżki pieszo-rowerowej w Dywitach koło Olsztyna. Inwestycje poprawić mają bezpieczeństwo zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców obydwu gmin

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

16 marca 2017 roku

1,2 mld zł dofinansowania z UE na drogi w dziewięciu miastach

Dziewięć miast - Bielsko-Biała, Gdańsk, Katowice, Konin, Piotrków Trybunalski, Poznań, Szczecin, Toruń i Wrocław - otrzyma 1,2 mld zł dofinansowania z UE na 10 inwestycji, które poprawią infrastrukturę drogową - poinformował wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.

22 lutego 2017 roku

Droższy przejazd A2 między Nowym Tomyślem a Koninem

1 marca tego roku zmienią się stawki za przejazd płatnymi odcinkami A2 między Nowym Tomyślem a Koninem (Wielkopolskie). Samochody osobowe i motocykle zapłacą za przejazd 57 zł, czyli o 3 zł więcej niż dotąd.

8 lutego 2017 roku

Nowe drogi z dofinansowaniem - nawet 208 mln złotych

Umowy na dofinansowanie środkami unijnymi czterech inwestycji drogowych o wartości niemal 208 mln zł zostały podpisane w Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT). Dofinansowanie dostanie Częstochowa, Zamość Łomża i Rybnik - poinformował w środę na konferencji Przemysław Gorgol, dyrektor CUPT.

31 stycznia 2017 roku

W 2017 r. wzrost wydatków na budowę dróg do ok. 23 mld zł

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwo liczy, że wydatki na budowę dróg krajowych w Polsce wzrosną w tym roku do około 23 mld zł z 15,7 mld zł w roku 2016 i 11,5 mld zł w roku 2015 - poinformował we wtorek podczas konferencji prasowej Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa.

9 stycznia 2017 roku

2,15 mld zł dofinansowania na inwestycje drogowe

16 miast otrzyma ponad 2mld zł dofinansowania do inwestycji drogowych w ramach unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. jak informuje resort infrastruktury i budownictwa cała kwota, jak była do podziału, została rozdysponowana.

13 grudnia 2016 roku

Via Carpatia priorytetem dla Polski

Polepszenie jakości połączeń transportowych na osi Północ-Południe będzie impulsem do rozwoju gospodarczego naszego regionu – powiedział Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa

24 października 2016 roku

Via Baltica powstanie w całości

Międzynarodowa trasa Via Baltica ma istotny charakter tranzytowy i bardzo duże znaczenie dla systemu transportowego Polski i Europy. Dlatego polski rząd podjął decyzję o jak najszybszej budowie całego ciągu. Dziś kierujemy do realizacji ostatni odcinek drogi ekspresowej S61 z Ostrowi Mazowieckiej do Szczuczyna, wraz z obwodnicą Łomży.

20 października 2016 roku

Powstanie ostatni, brakujący odcinek autostrady A1

”Podstawową potrzebą jest dokończenie szkieletu komunikacyjnego kraju. Podjęliśmy zatem decyzję o przyspieszeniu realizacji ostatniego, brakującego fragmentu autostrady A1 łączącej północ i południe Polski. z Tuszyna do Częstochowy” – zapowiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk 20 października 2016 r. Oddanie do ruchu poszczególnych pododcinków jest planowane w latach 2020-2022. Autostrada A1 Tuszyn – Częstochowa zostanie zrealizowana w ciągu dwujezdnionej drogi nr 1, popularnej „gierkówki”

30 sierpnia 2016 roku

Ponad 600 mln zł dofinansowania UE na inwestycje drogowe w Polsce Wschodniej

Budowa nowych lub przebudowa istniejących dróg w Polsce Wschodniej będzie możliwa dzięki podpisanym we wtorek w Warszawie umowom w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020. Wartość inwestycji to ponad 826 mln zł, z czego blisko 689 mln zł to unijne dofinansowanie.

28 sierpnia 2016 roku

Mazowsze: protesty ws. budowy przez PSE linii 400 kV utrudniały ruch

Przez kilka godzin mieszkańcy kilku mazowieckich gmin protestowali w niedzielę przeciwko planom budowy linii wysokiego napięcia; chodząc po pasach blokowali ruch na drogach krajowych i wojewódzkich, co spowodowało utrudnienia w ruchu, m.in. z Katowic do Warszawy