tag

drogi

20 marca

16 marca

1,2 mld zł dofinansowania z UE na drogi w dziewięciu miastach

Dziewięć miast - Bielsko-Biała, Gdańsk, Katowice, Konin, Piotrków Trybunalski, Poznań, Szczecin, Toruń i Wrocław - otrzyma 1,2 mld zł dofinansowania z UE na 10 inwestycji, które poprawią infrastrukturę drogową - poinformował wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.

27 lutego

22 lutego

Wcześniejsze publikacje

Nowe drogi z dofinansowaniem - nawet 208 mln złotych

Umowy na dofinansowanie środkami unijnymi czterech inwestycji drogowych o wartości niemal 208 mln zł zostały podpisane w Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT). Dofinansowanie dostanie Częstochowa, Zamość Łomża i Rybnik - poinformował w środę na konferencji Przemysław Gorgol, dyrektor CUPT.

W 2017 r. wzrost wydatków na budowę dróg do ok. 23 mld zł

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwo liczy, że wydatki na budowę dróg krajowych w Polsce wzrosną w tym roku do około 23 mld zł z 15,7 mld zł w roku 2016 i 11,5 mld zł w roku 2015 - poinformował we wtorek podczas konferencji prasowej Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa.

Pozostałe publikacje o tym tagu

13 grudnia 2016 roku

Via Carpatia priorytetem dla Polski

Polepszenie jakości połączeń transportowych na osi Północ-Południe będzie impulsem do rozwoju gospodarczego naszego regionu – powiedział Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa

24 października 2016 roku

Via Baltica powstanie w całości

Międzynarodowa trasa Via Baltica ma istotny charakter tranzytowy i bardzo duże znaczenie dla systemu transportowego Polski i Europy. Dlatego polski rząd podjął decyzję o jak najszybszej budowie całego ciągu. Dziś kierujemy do realizacji ostatni odcinek drogi ekspresowej S61 z Ostrowi Mazowieckiej do Szczuczyna, wraz z obwodnicą Łomży.

20 października 2016 roku

Powstanie ostatni, brakujący odcinek autostrady A1

”Podstawową potrzebą jest dokończenie szkieletu komunikacyjnego kraju. Podjęliśmy zatem decyzję o przyspieszeniu realizacji ostatniego, brakującego fragmentu autostrady A1 łączącej północ i południe Polski. z Tuszyna do Częstochowy” – zapowiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk 20 października 2016 r. Oddanie do ruchu poszczególnych pododcinków jest planowane w latach 2020-2022. Autostrada A1 Tuszyn – Częstochowa zostanie zrealizowana w ciągu dwujezdnionej drogi nr 1, popularnej „gierkówki”

30 sierpnia 2016 roku

Ponad 600 mln zł dofinansowania UE na inwestycje drogowe w Polsce Wschodniej

Budowa nowych lub przebudowa istniejących dróg w Polsce Wschodniej będzie możliwa dzięki podpisanym we wtorek w Warszawie umowom w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020. Wartość inwestycji to ponad 826 mln zł, z czego blisko 689 mln zł to unijne dofinansowanie.

28 sierpnia 2016 roku

Mazowsze: protesty ws. budowy przez PSE linii 400 kV utrudniały ruch

Przez kilka godzin mieszkańcy kilku mazowieckich gmin protestowali w niedzielę przeciwko planom budowy linii wysokiego napięcia; chodząc po pasach blokowali ruch na drogach krajowych i wojewódzkich, co spowodowało utrudnienia w ruchu, m.in. z Katowic do Warszawy

26 sierpnia 2016 roku

Jest program inwestycyjny dla północnej obwodnicy Krakowa

Północna obwodnica jest bardzo ważna dla Krakowa i Małopolski. Ta inwestycja to także droga ułatwiająca przejazd z północy na południe Polski, jest wiec niezbędna z punktu widzenia interesu transportowego kraju.

17 sierpnia 2016 roku

Są pozwolenia na budowę obwodnicy Woźnik

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach zgromadził wszystkie potrzebne dokumenty i pozwolenia na budowę obwodnicy Woźnik (Śląskie) - podał Urząd Marszałkowski Woj. Śląskiego. Koszt inwestycji jest szacowany na 130 mln zł.

8 sierpnia 2016 roku

Nowe reguły przetargów drogowych. Koniec z kryterium najniższej ceny

Za 2–3 miesiące powinny ruszyć kolejne przetargi na budowę dróg i autostrad już według nowych zasad – zapowiada prezes Polskiego Stowarzyszenia Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych. Eksperci z branży i przedstawiciele administracji pracują nad usprawnieniem całej procedury i nowym wzorem umowy na realizację inwestycji drogowych. Wszyscy są zgodni co do tego, że kryterium najniższej ceny jest nie do przyjęcia, bo w ostatnich latach było jedną z głównych przyczyn problemów branży budowlanej.

28 lipca 2016 roku

Eksperci: Odejść od dotychczasowego systemu poboru opłat

Odejście od ręcznego poboru opłat za drogi oraz objęcie ciężarówek opłatami za użytkowanie wszystkich dróg po to, by nie "uciekały" one na bezpłatne drogi niższej kategorii - przewidują m.in. propozycje zmian poboru myta autorstwa ekspertów Klubu Jagiellońskiego.

25 lipca 2016 roku

Żadnych nowych fotoradarów do 2018 roku

GITD już zakończyło instalację sieci kamer i urządzeń do pomiaru prędkości w Polsce. Sami kierowcy są tego świadomi i drastycznie zwalniają. Czasem nawet zbyt drastycznie.

13 lipca 2016 roku

Pobór opłat na drogach: Będzie system elektroniczny

Koncepcja elektronicznego systemu poboru opłat na drogach powinna być gotowa na jesieni br. - powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. "Jesteśmy na końcowym etapie jej wypracowania" - dodał.