tag

drogi

22 kwietnia

16 kwietnia

7 kwietnia

20 marca

Wcześniejsze publikacje

1,2 mld zł dofinansowania z UE na drogi w dziewięciu miastach

Dziewięć miast - Bielsko-Biała, Gdańsk, Katowice, Konin, Piotrków Trybunalski, Poznań, Szczecin, Toruń i Wrocław - otrzyma 1,2 mld zł dofinansowania z UE na 10 inwestycji, które poprawią infrastrukturę drogową - poinformował wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.

Pozostałe publikacje o tym tagu

31 stycznia 2017 roku

W 2017 r. wzrost wydatków na budowę dróg do ok. 23 mld zł

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwo liczy, że wydatki na budowę dróg krajowych w Polsce wzrosną w tym roku do około 23 mld zł z 15,7 mld zł w roku 2016 i 11,5 mld zł w roku 2015 - poinformował we wtorek podczas konferencji prasowej Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa.

9 stycznia 2017 roku

2,15 mld zł dofinansowania na inwestycje drogowe

16 miast otrzyma ponad 2mld zł dofinansowania do inwestycji drogowych w ramach unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. jak informuje resort infrastruktury i budownictwa cała kwota, jak była do podziału, została rozdysponowana.

13 grudnia 2016 roku

Via Carpatia priorytetem dla Polski

Polepszenie jakości połączeń transportowych na osi Północ-Południe będzie impulsem do rozwoju gospodarczego naszego regionu – powiedział Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa

24 października 2016 roku

Via Baltica powstanie w całości

Międzynarodowa trasa Via Baltica ma istotny charakter tranzytowy i bardzo duże znaczenie dla systemu transportowego Polski i Europy. Dlatego polski rząd podjął decyzję o jak najszybszej budowie całego ciągu. Dziś kierujemy do realizacji ostatni odcinek drogi ekspresowej S61 z Ostrowi Mazowieckiej do Szczuczyna, wraz z obwodnicą Łomży.

20 października 2016 roku

Powstanie ostatni, brakujący odcinek autostrady A1

”Podstawową potrzebą jest dokończenie szkieletu komunikacyjnego kraju. Podjęliśmy zatem decyzję o przyspieszeniu realizacji ostatniego, brakującego fragmentu autostrady A1 łączącej północ i południe Polski. z Tuszyna do Częstochowy” – zapowiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk 20 października 2016 r. Oddanie do ruchu poszczególnych pododcinków jest planowane w latach 2020-2022. Autostrada A1 Tuszyn – Częstochowa zostanie zrealizowana w ciągu dwujezdnionej drogi nr 1, popularnej „gierkówki”

30 sierpnia 2016 roku

Ponad 600 mln zł dofinansowania UE na inwestycje drogowe w Polsce Wschodniej

Budowa nowych lub przebudowa istniejących dróg w Polsce Wschodniej będzie możliwa dzięki podpisanym we wtorek w Warszawie umowom w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020. Wartość inwestycji to ponad 826 mln zł, z czego blisko 689 mln zł to unijne dofinansowanie.

28 sierpnia 2016 roku

Mazowsze: protesty ws. budowy przez PSE linii 400 kV utrudniały ruch

Przez kilka godzin mieszkańcy kilku mazowieckich gmin protestowali w niedzielę przeciwko planom budowy linii wysokiego napięcia; chodząc po pasach blokowali ruch na drogach krajowych i wojewódzkich, co spowodowało utrudnienia w ruchu, m.in. z Katowic do Warszawy

26 sierpnia 2016 roku

Jest program inwestycyjny dla północnej obwodnicy Krakowa

Północna obwodnica jest bardzo ważna dla Krakowa i Małopolski. Ta inwestycja to także droga ułatwiająca przejazd z północy na południe Polski, jest wiec niezbędna z punktu widzenia interesu transportowego kraju.

17 sierpnia 2016 roku

Są pozwolenia na budowę obwodnicy Woźnik

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach zgromadził wszystkie potrzebne dokumenty i pozwolenia na budowę obwodnicy Woźnik (Śląskie) - podał Urząd Marszałkowski Woj. Śląskiego. Koszt inwestycji jest szacowany na 130 mln zł.

8 sierpnia 2016 roku

Nowe reguły przetargów drogowych. Koniec z kryterium najniższej ceny

Za 2–3 miesiące powinny ruszyć kolejne przetargi na budowę dróg i autostrad już według nowych zasad – zapowiada prezes Polskiego Stowarzyszenia Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych. Eksperci z branży i przedstawiciele administracji pracują nad usprawnieniem całej procedury i nowym wzorem umowy na realizację inwestycji drogowych. Wszyscy są zgodni co do tego, że kryterium najniższej ceny jest nie do przyjęcia, bo w ostatnich latach było jedną z głównych przyczyn problemów branży budowlanej.