tag

emerytury

25 kwietnia

21 kwietnia

19 kwietnia

13 kwietnia

Będzie bardzo trudno przekonać Polaków do oszczędzania na emeryturę

Większość Polaków wie i ma świadomość, że bez dodatkowych oszczędności ich emerytura wypłacana z I filaru będzie bardzo niska. Pomimo to należymy do najmniej oszczędnych Europejczyków. Stopa budżetu gospodarstwa domowego, która jest odkładana wynosi w Polsce 2 proc., na Węgrzech 5 proc., w Czechach 6 proc., a w Niemczech 10 proc.

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

14 marca 2017 roku

Będzie program 10 000+?

MRPiPS, póki co, nie uczestniczy w przygotowywaniu pomysłu 10 000+ - oświadczyła we wtorek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Według ministra Henryka Kowalczyka "nie jest to pomysł rządu".

13 marca 2017 roku

MON: nie ma prac nad zmianą systemu emerytalnego

Żołnierze (a także funkcjonariusze służb mundurowych i specjalnych), którzy wstąpili do służby od 2013 roku, nabędą uprawnienia emerytalne po 55. roku życia i 25 latach służby. Ci, którzy mundur założyli wcześniej, prawo do emerytury nabywają po 15 latach służby, niezależnie od wieku.

13 marca 2017 roku

Wiemy więcej o zmianach w OFE. Ale przybyło też pytań

Przeciętny Polak ma odłożone w OFE średnio prawie 10 tys. zł. Zgodnie z planami rządu, 75% tych środków ma trafić na IKZE, a pozostałe 25% do Funduszu Rezerwy Demograficznej. Oznacza to, że średnia wysokość transferu z OFE do IKZE będzie większa niż roczny limit wpłat na IKZE.

17 lutego 2017 roku

Co mówi Mateusz Morawiecki o zwrocie środków z OFE?

W wywiadzie, jakiego udzielił Gazecie Polskiej wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki, po raz kolejny powtórzył, że 75% środków znajdujących się w Otwartych Funduszach Emerytalnych trafi bezpośrednio do obywateli na ich konta emerytalne.

27 stycznia 2017 roku

ZUS przypomina: Emeryturę można przeliczyć ponownie

Emeryturę można ponownie przeliczyć – przypomina Wiesława Lempska z ZUS. Dodatkowy, wcześniej nieudowodniony staż pracy czy zarobki uzyskiwane już po przyznaniu świadczenia mogą wpłynąć na wysokość emerytury.

19 stycznia 2017 roku

KRD: ćwierć miliona seniorów ze średnim długiem 12,3 tys. zł

Niewystarczające dochody, zapożyczanie się na rzecz młodszych członków rodziny i śmierć współmałżonka - to najczęstsze powody zadłużania się emerytów. W ciągu roku zadłużenie polskich emerytów wzrosło o 40 proc. - z nieco ponad 2 mld zł do 2,87 mld zł

30 grudnia 2016 roku

Prezydent podpisał nowelizację podnoszącą najniższe emerytury

Zgodnie z nowelizacją najniższe emerytury, renty rodzinne i renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy zostaną podniesione z 880,45 zł do 1 tys. zł. Renty socjalne zostaną podniesione z 741,35 zł do 840 zł. Najniższe renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy wzrosną z 675,13 zł do 750 zł.

28 grudnia 2016 roku

Polska gospodarka w 2016 - podsumowanie roku w liczbach

Sprawdź najważniejsze liczby mijającego roku. Na ile Polacy zadłużeni są w bankach, ile wyniosła pensja minimalna, a ile tempo wzrostu polskiej gospodarki. Jak oprocentowany jest WIBOR, a ile trzeba zapłacić za dolara i euro.

14 grudnia 2016 roku

Jeszcze dziś Sejm zajmie się esbeckimi emeryturami

Sejm, który w środę po godz. 9. wznowił posiedzenie wybierze m.in. nowego sędziego TK. Komisja sprawiedliwości po burzliwych obradach pozytywnie zaopiniowała kandydaturę Michała Warcińskiego na sędziego Trybunału w miejsce kończącego 19 grudnia kadencję prezesa TK Andrzeja Rzeplińskiego.

6 grudnia 2016 roku

Będzie zakaz pracy dla emerytów?

Sytuacja na rynku pracy w Polsce jest nieciekawa. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z niżu demograficznego, obywateli nie przybywa tylko ubywa – zarówno przez niskie wskaźniki rozrodczości, jak i emigrację do zamożniejszych krajów Europy Zachodniej. Obecnie rynek „ogałaca” się z pracowników, a perspektywy nie napawają optymizmem.

24 listopada 2016 roku

Od marca 2017 r. wzrośnie minimalna emerytura dla rolników

Z waloryzacji emerytur w przyszłym roku skorzysta ok. 99 proc. świadczeniobiorców, czyli ponad 1,1 mln osób.Jeżeli rolnikowi zostanie wyliczona emerytura poniżej 1000 zł, to i tak z urzędu dostanie on 1000 zł.

18 listopada 2016 roku

Przyszłość OFE zostanie dopiero uzgodniona

Resort rodziny w projekcie rekomendacji dotyczącej systemu emerytalnego sugeruje przejęcie środków OFE przez ZUS. Ale, jak wynika z oświadczenia tego ministerstwa i ministerstwa finansów, chodzi o tę część, którą przejmie Fundusz Rezerwy Demograficznej (czyli 25 proc.)

18 listopada 2016 roku

Obniżenie wieku emerytalnego - co dalej?

Sejm głosami 262 za (wszyscy posłowie Prawa i Sprawiedliwości, oraz część z klubu Kukiz15), 149 przeciw (posłowie Platformy i Nowoczesnej) i 19 wstrzymujących się, uchwalił ustawę o obniżeniu wieku emerytalnego.

2 listopada 2016 roku

Wyłudzali pieniądze od seniorów - zatrzymało ich CBŚP

Od 5 tys. zł do nawet 100 tys. dolarów wyłudzała od starszych ludzi szajka działająca metodą "na policjanta", rozbita przez CBŚP. Zatrzymano w sumie 12 osób, które mogły dopuścić się nawet kilkuset oszustw.