tag

Europa

9 lutego

29 stycznia

Analityk: Ryzyko polityczne w Europie nie takie straszne

Michael Livijn, główny strateg inwestycyjny w Nordea Bank AB: "Inwestorzy za bardzo biorą pod uwagę ryzyko wstrząsów, których wyniku z definicji nie da się przewidzieć, a za mało analizują fundamenty. (...) Nie zapominaj o podstawach"

6 stycznia

„Le Figaro”: cały świat się zbroi, z wyjątkiem Europy

Europa wydaje zbyt mało na zbrojenia i niewiele krajów przeznacza na to wymagane przez NATO fundusze; po latach redukowania budżetów wojskowych "imperialne przebudzenie Rosji i islamski terroryzm wybiły Europę ze snu" - pisze w piątek "Le Figaro"

4 stycznia

Wcześniejsze publikacje

Nowa gospodarcza mantra

Przekaz globalnych banków centralnych jest jasny – polityka pieniężna musi zostać wsparta rządowymi działaniami fiskalnymi stymulującymi gospodarkę. Na szczęście, stopy procentowe znajdujące się na najniższych poziomach w historii sprawiają, że taki scenariusz jest możliwy

Pozostałe publikacje o tym tagu

29 sierpnia 2016 roku

Branża meblarska rośnie w siłę. Polskie meble cenione w Europie

Dobra sytuacja branży meblarskiej. Rośnie produkcja i eksport. Szacuje się, że w skali roku branża urośnie o ok. 13 proc., a eksport przekroczy 9 mld euro. Najważniejsze dla polskich producentów są kierunki europejskie, przede wszystkim Europa Zachodnia.

22 sierpnia 2016 roku

Polski badacz algorytmów otrzymał prestiżowy grant ERC

Dr Marcin Pilipczuk z Instytutu Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał prestiżowy Starting Grant - Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC). Za ponad 1,2 mln euro będzie badał własności algorytmów - poinformował w poniedziałek Uniwersytet Warszawski.

19 sierpnia 2016 roku

Niemiecki rząd ponownie odrzucił roszczenia reparacyjne Grecji

Rzecznik rządu Niemiec Steffen Seibert odrzucił ponownie roszczenia Grecji dotyczące reparacji wojennych za okres okupacji podczas drugiej wojny światowej. Premier Aleksis Cipras zapowiedział, że jego kraj opracował "narodową strategię" uzyskania odszkodowania.

3 sierpnia 2016 roku

Recesja u bram Europy, Polska na topie, Finlandia w ogonie

Makroekonomiczna prognoza Saxo Banku dla regionu Europy: Recesja nadchodzi wielkimi krokami, co dla Bank of England nie jest wcale zaskoczeniem. BoE może w czwartek obniżyć stopy procentowe, jednak największym wyzwaniem, z którym musi sobie poradzić Londyn, to kontrola deficytu na rachunku obrotów bieżących. W Polsce warunki gospodarcze są pozytywne, a zewnętrzne finansowanie i fundamenty - solidne. Na przeciwnym biegunie znajduje się Finlandia – to idealny przykład gospodarki, która nie wykorzystała swojej szansy

28 lipca 2016 roku

Ryszard Bugaj: Europa dwóch prędkości mniej groźna dla Polski niż udział w strefie euro

Posiadanie własnej waluty zamortyzowało wpływ światowego kryzysu na polską gospodarkę i tak samo może być buforem w nadchodzących latach. Zdaniem ekonomisty prof. Ryszarda Bugaja brak członkostwa w strefie euro grozi wprawdzie wpadnięciem do grupy krajów europejskich drugiej prędkości, ale oznacza to mniej niekorzystnych zjawisk i konsekwencji niż w razie przystąpienia do Eurolandu.

28 czerwca 2016 roku

Merkel: potrzeba dużego kroku naprzód w europejskiej integracji

Kanclerz Niemiec Angela Merkel oceniła we wtorek w Bundestagu, że po brytyjskim referendum w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej potrzebny jest duży krok naprzód w europejskiej integracji. Zapewniła, że zrobi wszystko, by zapobiec dalszemu rozpadowi Wspólnoty.

24 czerwca 2016 roku

Efekty Brexitu, czyli czy Polska może liczyć na dostępność funduszy europejskich

Obywatele Wielkiej Brytanii zagłosowali za wyjściem ich kraju z Unii Europejskiej. Dla Unii Europejskiej oznacza to zmianę. Zmianę, która dopiero musi zostać zdefiniowana. Prawdopodobnie od najbliższej zimy rząd brytyjski rozpocznie dwuletnie negocjacje z Komisją Europejską, które doprowadzą do ustalenia, na czym polegać będzie wyjście Wielkiej Brytanii i jaka będzie wzajemna relacji pomiędzy Wielka Brytanią a Unią Europejską po tym okresie.

24 czerwca 2016 roku

Orban: Bruksela musi usłyszeć głos ludzi

Premier Węgier Viktor Orban za największą naukę wynikającą z brytyjskiego referendum ws. członkostwa w Unii Europejskiej uważa to, że Bruksela powinna usłyszeć głos ludzi. Mówił o tym w piątek w Radiu Kossuth.

24 czerwca 2016 roku

Niemiecki biznes zaniepokojony skutkami Brexitu

Związek Przemysłu Niemieckiego BDI uznał w piątek decyzję o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE za polityczne i ekonomiczne osłabienie Niemiec i całej Wspólnoty. Zdaniem BDI UE musi stać się bardziej konkurencyjna i bardziej atrakcyjna dla obywateli.

23 czerwca 2016 roku

BREXIT NA ŻYWO: Krajobraz po katastrofie, czyli wszystko na temat Brexitu

Brexit faktem! Mamy dokładne wyniki referendum w Wielkiej Brytanii. Za Brexitem głosowało 17,410,742, przeciw było 16,141,241 głosów, co daje stosunek 51,9 proc. za wyjściem z UE wobec 48,1 proc. przeciw. Jak reaguje światowa, polska i europejska gospodarka? Jakie reakcje zachodzą na giełdach? Zapraszamy na naszą relację na żywo!