tag

Francja

13 stycznia

11 stycznia

6 stycznia

„Le Figaro”: cały świat się zbroi, z wyjątkiem Europy

Europa wydaje zbyt mało na zbrojenia i niewiele krajów przeznacza na to wymagane przez NATO fundusze; po latach redukowania budżetów wojskowych "imperialne przebudzenie Rosji i islamski terroryzm wybiły Europę ze snu" - pisze w piątek "Le Figaro"

5 stycznia

Koniec z pracą "na czarno" we Francji

Francja wprowadza "dowód tożsamości zawodowej". Każdy kto chce tam podjąć pracę musi go posiadać od momentu rozpoczęcia pracy. Koszt to 10 euro. Według francuskich władz to sposób walki z nadużyciami związanymi z pracownikami delegowanymi. Według szacunków nielegalnie we Francji pracuje od 250 do 300 tys. osób.

Wcześniejsze publikacje

Francja: Większe zagrożenia to większe wydatki

Szef sztabu francuskich sił zbrojnych generał Pierre de Villiers wezwał dziś na łamach "Les Echos" do zwiększenia wydatków na obronność, by lepiej zwalczać ekstremistów z Państwa Islamskiego i autorytarne reżimy, które coraz bardziej polegają na sile armii.

Pozostałe publikacje o tym tagu

17 listopada 2016 roku

Francja tropi Panama Papers: 560 dochodzeń

Francuskie Ministerstwo Finansów zapowiedziało przeprowadzenie 560 inspekcji w związku z opublikowanymi przed siedmioma miesiącami dokumentami kancelarii prawnej w Panamie wyspecjalizowanej w zakładaniu firm w rajach podatkowych.

31 października 2016 roku

Marine Le Pen pod ostrzałem UE

Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF) domaga się od europosłanki i szefowej skrajnie prawicowego Frontu Narodowego (FN) Marine Le Pen zwrotu blisko 340 tys. euro wyłudzonych na zatrudnienie asystentów - podaje dziś "L'Express".

26 września 2016 roku

Obóz dla imigrantów w Calais zostanie zlikwidowany

Prezydent Francois Hollande potwierdził podczas wizyty w Calais, że Francja całkowicie zlikwiduje powstałe w tym mieście obozowisko dla migrantów nazywane "dżunglą" i zaapelował do Wielkiej Brytanii, by pomogła w "humanitarnym wysiłku".

21 września 2016 roku

Obowiązkowe kamery w ubojniach

Specjalna komisja francuskiego parlamentu, powołana po opublikowaniu nagrań wideo ze zwierzętami torturowanymi podczas uboju, przedstawiła 65 propozycji mających na celu zapobieżenie okrucieństwu wobec zwierząt rzeźnych

18 września 2016 roku

Francja: Kontrowersje wokół planu modernizacji autostrad

Miliard euro kosztować ma modernizacja autostrad we Francji zapowiedziana w niedzielę w wywiadzie prasowym przez sekretarza stanu do spraw transportu Alaina Vidaliesa. Sprawa budzi jednak wiele kontrowersji

16 września 2016 roku

Francja likwiduje kolejne koczowisko migrantów

Około 1500 migrantów koczujących koło stacji paryskiego metra Stalingrad rozwieziono w piątek autokarami do hoteli i ośrodków dla starających się o azyl. Władze Paryża tłumaczą likwidację obozowiska "pilną koniecznością sanitarną".

12 września 2016 roku

Francja: Islamski terroryzm odbija się na turystyce

W pierwszym półroczu tego roku Paryż i okolice odwiedziło milion turystów mniej niż w 2015 r. - podaje francuski Regionalny Komitet Turystyki. "Jest ciężko. W tygodniu mamy teraz około 50 nakryć dziennie, a rok temu było ich 120" - mówi właściciel paryskiej restauracji Anthony Sebag.

4 września 2016 roku

Trwa seria sprzecznych sygnałów ws. negocjacji TTIP

Unia Europejska będzie kontynuować negocjacje z USA ws. partnerstwa handlowo-inwestycyjnego (TTIP), gdyż mandat Komisji Europejskiej w tej kwestii pozostaje ważny - zapewnił w niedzielę przewodniczący KE Jean-Claude Juncker na marginesie szczytu G20 w Chinach. W sobotę premier Belgii, a wcześniej prezydent Francji i ważni politycy Niemiec mówili o fiasku negocjacji Europy z USA w obecnej formie

30 sierpnia 2016 roku

Hollande: umowa TTIP nie zostanie zawarta w tym roku

Prezydent Francois Hollande oświadczył we wtorek, że Francja "nie chce utrzymywać iluzji", że umowę o partnerstwie handlowo-inwestycyjnym (TTIP) między Stanami Zjednoczonymi a UE można będzie zawrzeć "przed końcem roku" i mandatu prezydenta USA Baracka Obamy.

30 sierpnia 2016 roku

Francja za przerwaniem negocjacji w sprawie TTIP

Rząd Francji we wrześniu opowie się za przerwaniem obecnej rundy negocjacji między Komisją Europejską a USA w sprawie umowy o partnerstwie handlowo-inwestycyjnym (TTIP) - oświadczył we wtorek francuski sekretarz stanu ds. handlu zagranicznego Matthias Fekl.