tag

Francja

Dzisiaj

24 lipca

19 lipca

18 lipca

Wcześniejsze publikacje

Merkel: Nie mam nic przeciwko budżetowi strefy euro

Niemiecka kanclerz Angela Merkel powiedziała w czwartek po wspólnym posiedzeniu w Paryżu rządów Francji i Niemiec, że "nie ma nic przeciwko budżetowi strefy euro" i że "można rozmawiać o europejskim ministrze finansów"

Francuzi nie boją się cięć w wydatkach

Nowy premier Francji Edouard Philippe w opublikowanym we wtorek wywiadzie dla dziennika "Financial Timesa" zapewnił, że jego rząd jest otwarty na zagraniczny biznes i poważnie podchodzi do ograniczenia wydatków publicznych.

Pozostałe publikacje o tym tagu

12 czerwca 2017 roku

Macron nadzieją dla euro

Emmanuel Macron ma za sobą kolejny sukces. Po zdobyciu prezydentury teraz jego ugrupowanie pewnie wygrało I turę wyborów parlamentarnych. W efekcie nowy prezydent stoi przed szansą zliberalizowania skostniałego rynku pracy we Francji. Tym staraniom będą kibicować rynki i jeśli mu się to powiedzie, strefa euro powinna dostać silny impuls do rozwoju.

11 czerwca 2017 roku

Francuzi bez entuzjazmu głosują w I turze wyborów parlamentarnych

Według francuskiego MSW do południa głosowało 19,24 procent uprawnionych - to nieco mniej niż o tej samej porze w poprzednich wyborach parlamentarnych i o wiele mniej niż 23 kwietnia, w pierwszej turze wyborów prezydenta. Do południa głosowało wtedy 28,54 wyborców.

22 maja 2017 roku

Będzie spotkanie Duda-Macron

Prezydent Andrzej Duda spotka się podczas szczytu NATO w Brukseli z prezydentem Francji Emmanulem Macronem, ale nie wiadomo jeszcze, czy także z prezydentem USA Donaldem Trumpem - powiedział w poniedziałek rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.

18 maja 2017 roku

Finanse Francji w rękach prawicy

Powołany w środę gabinet nowego prezydenta Francji Emmanuela Macrona to rząd złożony z polityków umiarkowanych z różnych stron sceny politycznej i spoza polityki, ale resort finansów przypadł prawicy - podkreśla w czwartek francuska prasa.

15 maja 2017 roku

Plantatorzy truskawek we Francji splajtowaliby bez Polaków

Polacy, zatrudniani we Francji często bez umowy o pracę, ratują istnienie gospodarstw, w których uprawiane są truskawki. Bez nich te plantacje by splajtowały - uważa związek rolników Confederation Paysanne (Konfederacja Chłopska).

14 maja 2017 roku

Mączyńska: Pomysł Emmanuela Macrona na UE grozi marginalizacją Polski

Pomysł Emmanuela Macrona na UE grozi marginalizacją Polski, a zapowiedzi karania nas za przyciąganie kapitału zagranicznego są niezgodne z zasadami UE i niesprawiedliwe, bo Francja sporo skorzystała na otwarciu polskiego rynku, wystarczy wspomnieć TP SA - mówi Elżbieta Mączyńska.

14 maja 2017 roku

W najnowszym numerze tygodnika "wSieci": Druga wojna o Caracale i przełomowy wywiad z Prezydentem RP

W tej sprawie nie chodzi o to, kto doradzał Antoniemu Macierewiczowi, by zrezygnować z zakupu śmigłowców Airbusa. To tylko medialna zasłona dymna. Kluczowe pytanie brzmi bowiem: dlaczego kierowane przez Tomasza Siemoniaka MON uparcie dążyło do zakupu caracali? Dotarliśmy do niejawnych dokumentów, które dowodzą, że resort dostawał jasne ostrzeżenia: planowany zakup nie jest korzystny dla polskiej armii.

12 maja 2017 roku

Merkel wzmocni euroland z Macronem?

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zasygnalizowała gotowość do rozmów z francuskim prezydentem elektem Emmanuelem Macronem o wspólnym programie inwestycyjnym i umocnieniu strefy euro. O jej wypowiedzi na wiecu wyborczym w Duesseldorfie informuje w piątek prasa.

9 maja 2017 roku

Łukasz Wyszyński: "Paryż ma zamiar krytycznie recenzować decyzje polityczne nad Wisłą"

"Francja to jeden z większych producentów i eksporterów uzbrojenia na świecie. Ich przemysł cechuje się kompleksowością rozwiązań i dużą autonomią względem rozwiązań np. amerykańskich. Z tego też powodu oferta sprzętu wojskowego Paryża jest kusząca dla Rosji czy państw obszaru Azji i Pacyfiku. Interesy ekonomiczne firm jak Thales czy DCNS, są powiązane z celami gospodarczymi i politycznymi Paryża" - mówi w wywiadzie dla wGospodarce.pl ekspert ds. bezpieczeństwa Łukasz Wyszyński

9 maja 2017 roku

Po wyborach we Francji spokojnie na rynku ropy naftowej

Początek bieżącego tygodnia na rynkach finansowych upływa pod znakiem reakcji na wynik drugiej tury wyborów prezydenckich we Francji. Wyraźna przewaga umiarkowanego w poglądach Emmanuela Macrona nie była dla inwestorów niespodzianką, dlatego trudno było doszukiwać się entuzjastycznej reakcji na ten fakt, czy to na rynkach akcji, czy też na rynkach walutowych i surowcowych. Po pierwszym optymistycznym akcencie, notowania indeksów akcji skierowały się w dół, eurodolar zakończył wczorajszą sesję na sporym minusie, a wzrost wartości USD hamował próby wzrostów cen surowców.