tag

G20

18 marca

Morawiecki: G20 doszło do kompromisu ws. wolnego handlu

G20 doszło do kompromisu w sprawie wolnego handlu, komunikat po posiedzeniu uwzględnia zarówno interesy krajów, które na nim zyskują, jak i tych, które mają deficyt handlowy - powiedział w sobotę dziennikarzom podczas powrotu ze spotkaniu G20 w Baden-Baden wicepremier, minister finansów Mateusz Morawiecki.

G20 bez porozumienia ws. przeciwdziałania protekcjonizmowi

Szefowie resortów finansów i banków centralnych państw G20 nie zdołali uzgodnić wspólnego stanowiska w sprawie przeciwstawiania się protekcjonizmowi w handlu. Agencja dpa pisze, że uzgodnienie wspólnej linii w polityce handlowej uniemożliwił sprzeciw USA.

Na G20 m.in. o nierównowagach w handlu międzynarodowym

Jednym z tematów spotkania G20 są nierównowagi w handlu międzynarodowym - powiedział w sobotę w Baden-Baden wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Zaznaczył, że Polska rozumie argumenty dotyczące zarówno ochrony własnych rynków, jak i większej swobody w handlu.

Morawiecki na G20 – Karuzele vatowskie jak międzynarodowy terroryzm

Drugi dzień szczytu ministrów finansów i szefów banków centralnych grupy G20 w Baden Baden zdominują zapewne rozmowy między przedstawicielami krajów europejskich i amerykańską delegacją. Obecny na spotkaniu w Niemczech wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki zapowiada, że Polska może pomóc znaleźć w tych rozmowach wspólny mianownik.

17 marca

Morawiecki: uczestnictwo w szczycie G20, to dowód, że polska gospodarka uważana jest za silną i stabilną, że rozwija się w dobrym kierunku

Warto być w Baden Baden na szczycie G20, bo trwające tu rozmowy mocno nas dotyczą. Dotyczą całej architektury finansowej świata, ale w szczególności ważnym tematem dla nas jest walka z unikaniem opodatkowania. To kwestia rozpoczęcia walki z rajami podatkowymi i nieuczciwym unikaniem płacenia podatków. Cieszy mnie, że bogate kraje zaczęły o tym mówić – mówił dziennikarzom podczas konferencji w Baden Baden wicepremier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki: EBI jest ważny z punktu widzenia rozwoju Polski

Europejski Bank Inwestycyjny jest dla nas bardzo istotny z punktu widzenia Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - podkreślił wicepremier Mateusz Morawiecki. Dodał, że na ten temat rozmawiał z ministrem finansów Niemiec Wolfgangiem Schaeuble.

Na G-20 m.in. o polityce handlowej USA

Po nastaniu ery Trumpa część ekspertów spodziewa się całkowitej zmiany polityki handlowej USA - odejścia od "wolnego" na rzecz "sprawiedliwego" handlu. Nowa administracja w Waszyngtonie uważa cła za skuteczne narzędzia jej prowadzenia, a nie umowy o wolnym handlu.

Wartość PKB krajów grupy G20 to prawie 65 bilionów dolarów

Polski minister finansów będzie uczestniczył w szczycie G20 czyli krajów tzw. elity gospodarczej świata. Jak informuje Departament Strategii i Analiz Międzynarodowych PKO BP „Polska gospodarka udowadnia, że jest stabilnym partnerem dla państw grupy G20.”

Wicepremier Morawiecki na szczycie G20 o podatkach „omijających” Polskę

Na rozpoczynającym się w piątek szczycie G20 w Baden-Baden zostaną poruszone kwestie dotyczące stanu gospodarki światowej, międzynarodowej architektury finansowej i systemu podatkowego, a także regulacji sektora finansowego, zarządzania globalnego i wsparcia dla Afryki. Po raz pierwszy w obradach weźmie udział szef resortu finansów z Polski.

15 marca

14 marca

Duda: chciałbym, by za kilka lat Polska była w G20

Prezydent przypomniał, że jeden na dziesięć start-upów osiąga sukces, ale ta jedna dziesiąta decyduje, czy gospodarka jest gospodarką wysoko rozwiniętą, czy idzie do przodu, czy państwo należy do czołówki europejskiej i światowej.

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

25 stycznia 2017 roku

Wicepremier Mateusz Morawiecki weźmie udział w szczycie G20

Pozycja Polski na świecie, a w szczególności w Europie rośnie. Świadczyć może o tym właśnie udział w szczycie G20 polskiego ministra finansów Mateusza Morawieckiego. Do niemieckiego Wiesbaden poleciał na specjalne zaproszenie prezesa Bundesbanku. W trakcie wizyty zaplanowana jest też rozmowa m.in. z prezesem Banku Anglii i Niemiec, a także ze swoim niemieckim odpowiednikiem Wolfgangiem Schäuble

2 września 2016 roku

G20 jedzie do Chin, RPP rozmawia o stopach, Moody’s oceni Polskę

Roman Przasnyski, Główny Analityk GERDA BROKER: Początek września przynosi sporą dawkę ważnych wydarzeń i informacji, które mogą wpłynąć na sytuację na rynkach finansowych. Poza spotkaniem G20, posiedzeniem RPP i raportem Moody’s dotyczącym ratingu Polski, warto zwrócić uwagę na dane z amerykańskiej gospodarki i sygnały z Europejskiego Banku Centralnego

31 sierpnia 2016 roku

G20: Z kim spotka się Władimir Putin?

Prezydent Rosji Władimir Putin przeprowadzi na szczycie G20 w Chinach oddzielne rozmowy na temat Ukrainy z przywódcami Niemiec i Francji, Angelą Merkel i Francois Hollande'em; nie będzie trójstronnego spotkania - podała dziś rządowa "Rossijskaja Gazieta".

25 lipca 2016 roku

Pustosłowie i brak woli działania G20

Szczyt G20 zgodnie z oczekiwaniami okazał się bezużyteczny w generowaniu bodźców i pierwsze godziny handlu po weekendzie przynoszą niewiele emocji. Poniedziałkowy kalendarz także nie rozpieszcza i spokojnie czekamy na ważniejsze wydarzenia w kolejnych dniach

24 lipca 2016 roku

G20: Brexit pogłębia niepewność wokół światowej gospodarki

Decyzja Wielkiej Brytanii, by opuścić Unię Europejską, "pogłębia niepewność" wokół światowej gospodarki - oświadczyli w niedzielę ministrowie finansów i prezesi banków centralnych krajów G20, którzy w weekend spotkali się w Chengdu, w środkowych Chinach

19 kwietnia 2016 roku

Saxo Bank o globalnej „zmianie narracji”

Stanowiska światowych polityków i banków centralnych zaczynają być rozbieżne * Niskie stopy procentowe i tańsze waluty w ogniu krytyki * Czy to kryzys egzystencjalny elit politycznych? * Główne katalizatory to nadal banki, para USD/JPY, Chiny i ropa - oto tezt kolejnego odcinka "Kronik Steena", czyli Steena Jakobsena, Głównego Ekonomisty Saxo Bank

7 września 2013 roku

G20: Porozumienia w sprawie Syrii nie będzie

Szczyt G20 potwierdził podziały ws. interwencji w Syrii, także w Unii Europejskiej nie będzie w tej sprawie wspólnego stanowiska - ocenia ekspert CFR Charles Kupchan. W Europie jest zbyt wielki opór, a kanclerz Niemiec przed wyborami woli tej kwestii unikać.

5 sierpnia 2013 roku

Prezydent USA krócej na szczycie G20 w Petersburgu

W związku z przyznaniem Edwardowi Snowdenowi tymczasowego azylu w Rosji pobyt prezydenta Baracka Obamy na szczycie G20 w Petersburgu może zostać poważnie skrócony - informuje dziś dziennik "Kommiersant", powołując się na źródło w administracji USA.

19 lipca 2013 roku

Jen w centrum uwagi

Inwestorzy nie chcieli czekać do wyników niedzielnych wyborów do izby wyższej japońskiego parlamentu, które są przesądzone i zaczęli wcześniej realizować zyski z ostatniej fali zwyżek na tamtejszym rynku akcji. Indeks Nikkei pod koniec sesji poszedł mocno w dół, co wyraźnie umocniło jena pod koniec tokijskiego handlu.

17 czerwca 2013 roku

Brytyjczycy szpiegowali dyplomatów G20

Według dziennika "Guardian" brytyjska agencja wywiadu elektronicznego GCHQ włamywała się do kont mailowych zagranicznych dyplomatów i podsłuchiwała ich telefony podczas szczytu G20 w Londynie w kwietniu i spotkania ministrów finansów G20 w sierpniu 2009 r.

18 lutego 2013 roku

Dziś komunikat G20

Komunikat G20 nie wnosi niczego istotnego na rynki, ale zakończony szczyt oznacza, iż o wojnach walutowych będzie się mówiło nieco mniej. W tej sytuacji uwaga inwestorów przesunie się na inne kwestie – na przykład na dane z niemieckiej gospodarki, które w ubiegłym miesiącu rozbudziły nadzieje na ożywienie gospodarcze. Mogą one przesądzić o notowaniach EURUSD, złotego, a także o cenach akcji na GPW. Dziś w Polsce dane z rynku pracy, w PE przemawiać będzie zaś prezes EBC.

18 lutego 2013 roku

G20 łączy siły do walki z nierównowagą

Wbrew opinii większości, miniony tydzień na rynku walutowym zakończyliśmy owocnym spotkaniem przywódców G20, gdzie tematem numer jeden była kwestia tzw. „wojen walutowych”. Kraje wchodzące w skład grupy zobowiązały się do powstrzymania od wszelkich działań mających na celu dewaluację waluty i jakichkolwiek form protekcjonizmu.