tag

G20

18 lipca

9 lipca

8 lipca

Hamburg stał się polem bitwy. Szef MSW bezsilny wobec terroru

Szef MSW Hamburga Andy Grote ostrzegł w sobotę, że ekstremiści ze skrajnie lewicowego "czarnego bloku", odpowiedzialni za ekscesy w minionych dwóch dniach, będą próbowali wykorzystać sobotnie demonstracje do ponownego sprowokowania zamieszek przy okazji G20.

7 lipca

Rynek pracy sprzyja Wall Street

Na globalnych rynkach widać już wakacyjne na stroje i dopiero popołudni zrobiło się ciekawej. Stało się tak za sprawą danych z amerykańskiego rynku pracy, które zostały z ulgą przyjęte przez Wall Street. Ponadto doszło do wyczekiwanego spotkania prezydentów Trumpa oraz Putinana szczycie G20, aczkolwiek to wydarzenie nie miało większego przełożenia na nastroje inwestorów

Wcześniejsze publikacje

Niemcy: Merkel i Gabriel krytykują stanowisko USA przed szczytem G20

Niemiecka kanclerz powtórzyła swoją wcześniejszą opinię, że czasy, gdy Europa mogła liczyć bezwarunkowo na innych, "skończyły się". Kanclerz Niemiec Angela Merkel i szef MSZ Sigmar Gabriel skrytykowali w przeddzień spotkania przywódców G20 w Hamburgu stanowisko Stanów Zjednoczonych w kwestiach dotyczących polityki klimatycznej oraz handlu i migracji

G20 będzie areną zwiększania presji na Koreę Północną

Prezydent USA Donald Trump i premier Japonii Shinzo Abe, którzy rozmawiali w poniedziałek rano przez telefon, postarają się wykorzystać szczyt G20 w Hamburgu, aby wspólnie z Koreą Płd. zwiększyć presję na Koreę Płn. - podał rzecznik japońskiego rządu.

Pozostałe publikacje o tym tagu

18 marca 2017 roku

Morawiecki: G20 doszło do kompromisu ws. wolnego handlu

G20 doszło do kompromisu w sprawie wolnego handlu, komunikat po posiedzeniu uwzględnia zarówno interesy krajów, które na nim zyskują, jak i tych, które mają deficyt handlowy - powiedział w sobotę dziennikarzom podczas powrotu ze spotkaniu G20 w Baden-Baden wicepremier, minister finansów Mateusz Morawiecki.

18 marca 2017 roku

G20 bez porozumienia ws. przeciwdziałania protekcjonizmowi

Szefowie resortów finansów i banków centralnych państw G20 nie zdołali uzgodnić wspólnego stanowiska w sprawie przeciwstawiania się protekcjonizmowi w handlu. Agencja dpa pisze, że uzgodnienie wspólnej linii w polityce handlowej uniemożliwił sprzeciw USA.

18 marca 2017 roku

Na G20 m.in. o nierównowagach w handlu międzynarodowym

Jednym z tematów spotkania G20 są nierównowagi w handlu międzynarodowym - powiedział w sobotę w Baden-Baden wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Zaznaczył, że Polska rozumie argumenty dotyczące zarówno ochrony własnych rynków, jak i większej swobody w handlu.

18 marca 2017 roku

Morawiecki na G20 – Karuzele vatowskie jak międzynarodowy terroryzm

Drugi dzień szczytu ministrów finansów i szefów banków centralnych grupy G20 w Baden Baden zdominują zapewne rozmowy między przedstawicielami krajów europejskich i amerykańską delegacją. Obecny na spotkaniu w Niemczech wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki zapowiada, że Polska może pomóc znaleźć w tych rozmowach wspólny mianownik.

17 marca 2017 roku

Morawiecki: uczestnictwo w szczycie G20, to dowód, że polska gospodarka uważana jest za silną i stabilną, że rozwija się w dobrym kierunku

Warto być w Baden Baden na szczycie G20, bo trwające tu rozmowy mocno nas dotyczą. Dotyczą całej architektury finansowej świata, ale w szczególności ważnym tematem dla nas jest walka z unikaniem opodatkowania. To kwestia rozpoczęcia walki z rajami podatkowymi i nieuczciwym unikaniem płacenia podatków. Cieszy mnie, że bogate kraje zaczęły o tym mówić – mówił dziennikarzom podczas konferencji w Baden Baden wicepremier Mateusz Morawiecki.

17 marca 2017 roku

Morawiecki: EBI jest ważny z punktu widzenia rozwoju Polski

Europejski Bank Inwestycyjny jest dla nas bardzo istotny z punktu widzenia Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - podkreślił wicepremier Mateusz Morawiecki. Dodał, że na ten temat rozmawiał z ministrem finansów Niemiec Wolfgangiem Schaeuble.

17 marca 2017 roku

Na G-20 m.in. o polityce handlowej USA

Po nastaniu ery Trumpa część ekspertów spodziewa się całkowitej zmiany polityki handlowej USA - odejścia od "wolnego" na rzecz "sprawiedliwego" handlu. Nowa administracja w Waszyngtonie uważa cła za skuteczne narzędzia jej prowadzenia, a nie umowy o wolnym handlu.

17 marca 2017 roku

Wartość PKB krajów grupy G20 to prawie 65 bilionów dolarów

Polski minister finansów będzie uczestniczył w szczycie G20 czyli krajów tzw. elity gospodarczej świata. Jak informuje Departament Strategii i Analiz Międzynarodowych PKO BP „Polska gospodarka udowadnia, że jest stabilnym partnerem dla państw grupy G20.”

17 marca 2017 roku

G20: pierwsze spotkanie USA z partnerami na temat globalnego handlu

Prezydent USA Donald Trump zaklinał się, że zabierze się za takich partnerów handlowych, jak Chiny, Meksyk i Niemcy. Teraz jego sekretarz skarbu, Steven Mnuchin, dostanie swoją pierwszą okazję, by stanąć z nimi twarzą w twarz w jednym pokoju, zauważa AP.

17 marca 2017 roku

Wicepremier Morawiecki na szczycie G20 o podatkach „omijających” Polskę

Na rozpoczynającym się w piątek szczycie G20 w Baden-Baden zostaną poruszone kwestie dotyczące stanu gospodarki światowej, międzynarodowej architektury finansowej i systemu podatkowego, a także regulacji sektora finansowego, zarządzania globalnego i wsparcia dla Afryki. Po raz pierwszy w obradach weźmie udział szef resortu finansów z Polski.

15 marca 2017 roku

Morawiecki: podczas spotkania G20 najważniejsze będą kwestie podatkowe

Podczas spotkania G20 będą omawiane sprawy żywotnie ważne dla Polski - zapobieganie unikaniu opodatkowania czy międzynarodowe globalne korporacje, które uciekają z podatkami do rajów podatkowych - wskazał wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

14 marca 2017 roku

Duda: chciałbym, by za kilka lat Polska była w G20

Prezydent przypomniał, że jeden na dziesięć start-upów osiąga sukces, ale ta jedna dziesiąta decyduje, czy gospodarka jest gospodarką wysoko rozwiniętą, czy idzie do przodu, czy państwo należy do czołówki europejskiej i światowej.

26 stycznia 2017 roku

Morawiecki po szczycie G-20: rozmowy o kwestiach podatkowych i roli Polski na Wschodzie

"Chcemy ograniczać różnego rodzaju oszustwa podatkowe, które dotykają i państwo niemieckie, i Polskę" - powiedział dziennikarzom wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki po spotkaniu ministrów finansów G20 w Wiesbaden. Zaproszenie dla wicepremiera Morawieckiego do udziału w Konferencji G20 jest precedensem w dotychczasowej praktyce działania Grupy

25 stycznia 2017 roku

Wicepremier Mateusz Morawiecki weźmie udział w szczycie G20

Pozycja Polski na świecie, a w szczególności w Europie rośnie. Świadczyć może o tym właśnie udział w szczycie G20 polskiego ministra finansów Mateusza Morawieckiego. Do niemieckiego Wiesbaden poleciał na specjalne zaproszenie prezesa Bundesbanku. W trakcie wizyty zaplanowana jest też rozmowa m.in. z prezesem Banku Anglii i Niemiec, a także ze swoim niemieckim odpowiednikiem Wolfgangiem Schäuble