tag

giełda

Wczoraj

WIG20 spada o 0,49 proc.

WIG20 na zamknięciu sesji we wtorek spadł o 0,49 proc., do 2015,28 pkt., WIG30 zmniejszył się o 0,54 proc. i wyniósł 2333,15 pkt. Na rynku notowań ciągłych wzrósł kurs 193 spółek, 169 spadł, a 59 pozostał bez zmian.

Największe zyski, największe straty 2016r.

Wśród europejskich parkietów wyróżnia się na plus Budapeszt którego główny wskaźnik znalazł się o 29,8 proc. na plusie. Głęboko w strefie spadków jest włoski FTSE MIB (-13,2 proc.). OMX w Kopenhadze zanurkował jeszcze bardziej – do -16,4 proc. Na rynku metali, 2016 r. należał do... palladu.Funt stracił w 2016 r. aż 17,08 proc. i należał do najsłabszych walut na świecie.

Przedwczoraj (16 stycznia)

Funt poniżej 5 zł, decyzje agencji bez wpływu

W poniedziałek złoty umacnia się do euro i szwajcarskiego franka oraz wyraźnie do brytyjskiego funta, jednocześnie tracąc do dolara. O godzinie 12:54 kurs EUR/PLN testował poziom 4,3750 zł, CHF/PLN 4,0790 zł, GBP/PLN 4,98 zł, a USD/PLN 4,1290 zł.

14 stycznia

Rynki akcji i surowców z dużą szansą na wzrosty w 2017r.

Uwzględniając perspektywę inflacji w Polsce w nadchodzącym roku, ekspansywną politykę rządu, a także perspektywę napływu środków unijnych do Polski, istnieje prawdopodobieństwo, że już w drugiej połowie roku w Polsce zaczną się spekulacje związane z terminem pierwszej podwyżki stóp procentowych, a to z pewnością nie będzie korzystnie wpływało na polskie papiery skarbowe z długim terminem zapadalności.

13 stycznia

GPW w napięciu czeka na werdykt ws. ratingu

Parkiet przy Książęcej nerwowo wyczekuje werdyktu agencji Moody’s oraz Fitch w sprawie polskiego ratingu. Główne indeksy warszawskiego parkietu świecą się na czerwono, choć na europejskich rynkach oraz na Wall Street obserwujemy dość wyraźne wzrosty.

Wygrana Trumpa kosztowała Sorosa miliard dolarów

Miliarder Georg Soros założył, że wygrana kandydata republikanów Donalda Trumpa przyniesie rynkom katastrofę. Ta strategia, w efekcie przyniosła mu miliard dolarów straty. Soros,zwolennik Hilary Clinton, wszystkie działania finansowe kierował na korzyści związane z wygraną kandydatką demokratów. Tymczasem, inny zwolennik Clinton, Warren Buffet zarobił na "trumpowym rajdzie" kilka miliardów dolarów

Czekając na świeży sygnał

Odbicie rentowności obligacji skarbowych USA na koniec czwartkowego handlu przyniosło ulgę dla USD, ale stabilizacja wciąż jest oparta na kruchych podstawach. Punktem zwrotnym przed weekendem mogą być dane o sprzedaży detalicznej z USA, wobec których oczekiwania są wysokie. Na krajowym podwórku złoty w spokoju czeka na decyzje Fitch i Moody’s w sprawie ratingu Polski

Wcześniejsze publikacje

Wzrosty na Wall Street, uwaga rynków na konferencji Trumpa

W reakcji na wypowiedzi Donalda Trumpa w trakcie jego pierwszej od ogłoszenia wyników wyborów w USA konferencji prasowej indeksy giełdowe w USA wahały się, ale w końcówce notowań do głosu doszli kupujący akcje i w efekcie środowa sesja na Wall Street zakończyła się na plusach

Optymizm wraca na giełdę wraz z kapitałem zagranicznym

Indeks giełdowy WIG 20 utrzymał dzisiaj na otwarciu, przekroczoną wczoraj psychologiczną barierę 2.000 pkt. Według analityków kapitał zagraniczny wraca na Polską giełdę. Dla WIG-u głównego indeksu giełdy, na najbliższe tygodnie przewidywane jest przekroczenie 56.000 pkt.

WIG20 przełamuje psychologiczną barierę 2000 punktów

Długi weekend pozwolił odpocząć giełdowym bykom, którym udało się dziś pchnąć indeks WIG20 powyżej psychologicznej bariery 2000 pkt. Na pozostałych parkietach w Europie dominuje dziś natomiast czerwień. Z kolei inwestorzy w Stanach Zjednoczonych przygotowują się do startu nowego sezonu wyników na Wall Street.

Giełda pożyczyła taniej niż rząd

Rentowność obligacji skarbowych na niemal całym świecie poszła w górę. W przypadku amerykańskich papierów dziesięcioletnich od listopada ubiegłego roku wzrost sięgała niemal 1 punkt procentowy. Tendencja ta nie ominęła także naszych obligacji. Ich rentowność od początku listopada do pierwszych dni grudnia ubiegłego roku wzrosła z 3 do niemal 3,8 proc.

Pozostałe publikacje o tym tagu

4 stycznia 2017 roku

Trump w internecie: Tweety warte miliardy dolarów

Ostatnio na Twitterze Trump skrytykował koncern General Motors. Wcześniej dostało się także Lockheed Martin i Boeingowi. Każdy wpis prezydenta-elekta powoduje potężne wahnięcia kursów krytykowanych firm

4 stycznia 2017 roku

Rynki ruszyły pełną parą

Jeśli w poniedziałek na rynkach czuć było jeszcze trochę świąteczne nastroje, we wtorek zmieniło się to diametralnie. Amerykańskie i brytyjskie rynki wróciły do gry i od razu zaowocowało to większą zmiennością. Nastroje były dobre, czemu sprzyjają świetne dane z sektora przemysłowego na całym świecie

3 stycznia 2017 roku

Hossa zawitała na rynku

Wraz z powrotem niemalże wszystkich najważniejszych rynków na świecie po noworocznej przerwie, na rynkach zawitała hossa. Globalni inwestorzy zabrali się w pełni do pracy i rozpoczęli mocne zakupy na rynkach. Dobre nastroje widoczne są dzisiaj praktycznie wszędzie, choć umiarkowanie sesja wygląda u naszego zachodniego sąsiada.

3 stycznia 2017 roku

Rok 2017 pod znakiem funduszy akcyjnych

Wszystko wskazuje na to, że rok 2017 będzie należał do funduszy akcyjnych. Przede wszystkim tych z wysoką betą – bardziej ryzykownych i z większym potencjałem. Akcje będą dominowały nad obligacjami, które pozostaną pod presją. Jednak i na papierach dłużnych da się zarobić – wynika z prognoz Union Investments TFI

3 stycznia 2017 roku

Początek roku w dobrych nastrojach

Mocne wzrosty na europejskich giełdach były znakiem rozpoznawczym pierwszego dnia handlu w 2017 roku. Do tego dostaliśmy sporą dawkę pozytywnych danych, również z polskiej gospodarki. Taka mieszanka sprzyjała notowaniom złotego, który jednak tracił wobec dolara.

2 stycznia 2017 roku

Giełdy z przytupem zaczynają Nowy Rok

Lepsze nastroje pośród inwestorów na Starym Kontynencie mogą być uzasadnione przez solidne odczyty grudniowych indeksów PMI dla przemysłu. Dobrze zaprezentowały się dane ze strefy euro — w przypadku Niemiec odnotowano wynik na poziomie 55,6 pkt. czyli o 0,1 pkt. powyżej oczekiwań rynku.

2 stycznia 2017 roku

Europa budzi się w Nowym Roku

Indeks za ostatni miesiąc zeszłego roku może sugerować odbicie inwestycji, co byłoby pozytywne dla wzrostu gospodarczego. Może to być dobry wskaźnik dla agencji ratingowych, w szczególności dla Moody’s oraz Fitch, które 13 stycznia opublikują swoją decyzję, co do ratingu polskiego długu.

30 grudnia 2016 roku

Koniec roku był wyjątkowo dobry dla giełdowych byków

Warto zauważyć, jak zadziwiająco silna jest tegoroczna hossa — nie był w stanie jej na długo zmącić Brexit, a wygrana Donalda Trumpa w amerykańskich wyborach prezydenckich, choć miała oznaczać według niektórych czarnych prognoz nowy kryzys gospodarczy, dała rynkom potężny zastrzyk optymizmu.

28 grudnia 2016 roku

Szykuje się najlepszy kwartał od lat

Nieco gorzej wygląda dzisiaj sytuacja w przypadku sektora bankowego. Europejski Bank Centralny poinformował, że najstarszy bank na świecie, włoski Monte dei Pascho musi zebrać 8,8 mld EUR, aby utrzymać płynność, a nie jak wcześniej spekulowano 5,0 mld EUR.

27 grudnia 2016 roku

Spokojny poświąteczny wtorek na rynkach finansowych

Wtorek na rynkach finansowych upływa pod znakiem ospałego handlu i mniejszych obrotów. Większość europejskich giełd lekko zyskuje na wartości przy niewielkich obrotach. Kurs EUR/USD stabilizuje się blisko poziomów z piątkowego zamknięcia (1,0455). Podobnie jak USD/JPY, czy GBP/USD. To pochodna zarówno specyfiki ostatniego tygodnia roku, jak również braku świętujących inwestorów z Londynu i stosunkowo ubogiego kalendarium makroekonomicznego.

22 grudnia 2016 roku

Giełda: WIG20 rośnie

WIG20 na zamknięciu sesji w czwartek wzrósł o 0,82 proc., do 1943,73 pkt., WIG30 wzrósł o 0,47 proc. i wyniósł 2235,99 pkt. Na rynku notowań ciągłych wzrósł kurs 129 spółek, 226 spadł, a 70 się nie zmienił.

22 grudnia 2016 roku

Mikołaj zawitał na Książecą

Rajd na WIG20 rozpoczął się w zasadzie po godzinie 16, kiedy to Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów zadecydował o podziale środków przeznaczonych na emerytury

22 grudnia 2016 roku

Ważne dane z USA

Dolar amerykański wchodzi w okres świąteczny w mocnym stylu. Względem euro czy złotego jesteśmy nadal w okolicach wieloletnich rekordów. Stabilizacji notowań amerykańskiej waluty na wysokich poziomach sprzyjał relatywnie pusty kalendarz publikacji. Dziś jednak to się zmieni.

21 grudnia 2016 roku

Banki ciągną indeksy w dół

Tracą akcje włoskiego banku Banca Monte dei Paschi di Siena z powodu obaw, że nie uda mu się zgromadzić 5 mld euro, koniecznych do utrzymania płynności

20 grudnia 2016 roku

Dobra sesja pomimo tragicznych wydarzeń

Powoli dobiega końca dobra sesja giełdowa na europejskich parkietach na których pozytywnie wyróżnia się polski najważniejszy indeks WIG20. Nastroje na rynkach są dosyć pozytywne pomimo tragicznych wydarzeń z Niemiec oraz Turcji, gdzie doszło do zamachów terrorystycznych. W przypadku rynku amerykańskiego główne indeksy notują nowe, historyczne szczyty.

19 grudnia 2016 roku

To powinien być spokojny przedświąteczny tydzień na rynkach finansowych

Ostatni przed świętami Bożego Narodzenia tydzień powinien ograniczyć się w zasadzie do czekania na święta właśnie i na Nowy Rok. Ta teza znajduje uzasadnienie w braku wyraźnej reakcji na opublikowany dziś rano, lepszy od oczekiwań i najwyższy od 2,5 roku, odczyt indeksu Ifo dla Niemiec.

16 grudnia 2016 roku

Nowy prezes Grupy Azoty

Rada Nadzorcza Grupy Azoty odwołała z funkcji prezesa Mariusza Bobera. Jego miejsce zajął Wojciech Wardacki.