tag

giełda

Dzisiaj

Przedwczoraj (26 czerwca)

Energa wypłaci 0,19 zł dywidendy na akcję

Akcjonariusze Energi zdecydowali, że 78,67 mln zł czyli 10 proc. zysku – spółka zamknęła 2016 r. zyskiem w wysokości 783,54 mln zł, trafi na dywidendę, a pozostała kwota czyli 704,87 mln zł zostanie przeznaczone na kapitał zapasowy – poinformowała spółka.

21 czerwca

20 czerwca

Wall Street: indeksy w dół w związku z taniejącą ropą

Wtorkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła spadki głównych indeksów. W centrum uwagi znajduje się sytuacja na rynku ropy, która zanotowała we wtorek mocne, nawet 3-proc. spadki. Inwestorów niepokoi też perspektywa podwyżki stóp procentowych

Banki kotwicą na GPW

Prawdziwa wyprzedaż miała dzisiaj miejsce na GPW. W szczególności było to widać na indeksie WIG20, który stracił 1,35%, ale zamknął się nieznacznie powyżej 2300 punktów. Jest to efekt potencjalnego planu PZU, który chciałby połączyć dwa posiadane w grupie banki: Alior oraz Pekao. Pierwszy miałby stać się typowo bankiem detalicznym, natomiast drugi korporacyjnym. Inwestorom nie spodobała się ta wiadomość i PZU stracił dzisiaj 7,7%, natomiast Alior Bank 2,7%

Dobre dane wycenione przez złotego

Z punktu widzenia rynku złotego tak dobra sytuacja na rynku akcji to trochę miecz obusieczny. Z jednej strony sprzyja to umocnieniu waluty, z drugiej oznacza ryzyko poważniejszej korekty. Widać, że polska waluta nie reaguje już na dobre dane z gospodarki i podobnie jak euro względem innych walut, złoty dostał w ostatnim czasie „zadyszki”

Wcześniejsze publikacje

Powiew optymizmu

Przy Książęcej najlepiej dziś radziły sobie blue chipy. WIG20 w niezłym stylu powrócił ponad poziom 2.300 pkt. W przypadku pozostałych indeksów, mWIG40 wzrósł o 1,16%, a cały WIG odbijał o 0,9%. Jedynie sWIG80 notował marginalny spadek rzędu 0,3%

Czy gołębia podwyżka stóp w USA będzie dobra dla akcji?

Rynek czeka na najważniejsze wydarzenie tego tygodnia, choć z pewnością nie miesiąca, gdyż za nami wiele wydarzeń, głównie ze sceny politycznej. Dla rynków ważna będzie jednak decyzja Rezerwy Federalnej o wysokości stóp procentowych. Pomimo tego, iż ruch ze strony Fed jest raczej pewny, to nie do końca wiadomo, jak będą rysować się perspektywy, a to właśnie one będą najważniejsze dla rynku giełdowego, walutowego, czy nawet surowców

Długi weekend w świetle kluczowych wydarzeń

Już nie pierwszy raz dzieje się tak, że długi weekend w Polsce zbiega się z kluczowymi wydarzeniami na globalnych rynkach, które mogą przynieść spore zmiany notowań walut, czy też akcji. Po spokojnym początku tygodnia czekamy na posiedzenia banków centralnych w USA i Wielkiej Brytanii

To koniec korekty?

Po południu do wzrostów dołączyła także Warszawa. Indeksowi WIG20 po chwili słabości udało się powrócić ponad poziom 2.300 pkt i tuż przed końcem sesji zyskuje on 0,5%. W przypadku pozostałych benchmarków tylko mWIG40 cofa się o około 0,2%. Z kolei sWIG80 balansuje nieznacznie ponad poziomem odniesienia, a cały WIG zyskuje około 0,25%

Pozostałe publikacje o tym tagu

9 czerwca 2017 roku

Byki wychodzą z tarczą po Super Czwartku

Super Czwartek pozostawił po sobie pewien niedosyt. Posiedzenie EBC nie było przełomem, na który liczyli inwestorzy, a przesłuchanie byłego szefa FBI spotkało się z brakiem większych reakcji. Znacznie ciekawiej wyglądały wybory w Zjednoczonym Królestwie, jednak miały one większy wpływ jedynie na brytyjskie rynki

9 czerwca 2017 roku

Skarb Państwa chce zmian w Radzie Nadzorczej i statucie PZU

Skarb Państwa - akcjonariusz Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń (PZU) żąda umieszczenia w porządku obrad zwyczajnego walnego, zaplanowanego na 29 czerwca uchwały o zmianach w składzie rady nadzorczej, statutu oraz wynagrodzenia członków zarządu spółki, podało PZU w komunikacie.

9 czerwca 2017 roku

Surówka: PZU wymaga różnego rodzaju kompetencji

To wyłącznie decyzja rady nadzorczej; nie wypada mi komentować decyzji rady - podkreślił prezes PZU Paweł Surówka, pytany, czy Małgorzata Sadurska wejdzie do zarządu kierowanej przez niego spółki. Dodał, że PZU to ogromna, międzynarodowa grupa, która wymaga różnego rodzaju kompetencji.

8 czerwca 2017 roku

Super czwartek niewypałem?

Dzisiejszy dzień od dłuższego czasu nazywany był super czwartkiem, ze względu na trzy ważne wydarzenia, które w znaczący sposób mogły wpłynąć na zmienność na rynkach finansowych. Okazuje się jednak, że inwestorzy mogą zupełnie obejść się smakiem i doświadczyć jedynie minimalnie większej zmienności, niż oferuje zwykły dzień na rynkach finansowych

8 czerwca 2017 roku

PZU zamierza dokonać zmian w Radzie Nadzorczej Alior Banku

Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) zażądał umieszczenia w porządku obrad walnego zgromadzenia Alior Banku, zwołanego na 29 czerwca punktu, dotyczącego podjęcia uchwał w sprawie zmian w składzie rady nadzorczej banku, poinformował Alior.

8 czerwca 2017 roku

Zakup Sierra Gorda spowodował straty KGHM

Straty KGHM nie wynikają ze złego zarządzania, ale z powodu nieprzemyślanej decyzji dotyczącej zakupu kopalni w Sierra Golda - poinformował w Sejmie w czwartek przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

8 czerwca 2017 roku

GPW otwiera się na startupy

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie podpisała umowę ze spółką Beesfund, w wyniku której powstanie platforma, umożliwiająca łączenie polskich startupów ze spółkami notowanymi na parkiecie.

7 czerwca 2017 roku

Rynki wstrzymują oddech

Rynki finansowe wstrzymują oddech przed super czwartkiem, który na dłuższy czas ustanowi nastroje wśród inwestorów. Przede wszystkim mówi się o wyborach parlamentarnych w Wielkiej Brytanii oraz decyzji EBC na temat prowadzenia polityki monetarnej. Niemniej ciekawym wydarzeniem może być również przesłuchanie Jamesa Comeya przed komisją w amerykańskim Kongresie. Wobec tych wszystkich wydarzeń jutrzejszego dnia, inwestorzy nie są dzisiaj skorzy do jasnej deklaracji kierunków.

7 czerwca 2017 roku

Morawiecki: Udomowienie Pekao pokazuje, że polska gospodarka się usamodzielnia

Udomowienie Banku Pekao - poprzez zakup 32,8 proc. akcji banku przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) i Polski Fundusz Rozwoju (PFR) to bardzo dobry sygnał dla polskiej gospodarki, że się usamodzielnia i zwiększa swoją _"siłę uderzeniową"_ uważa wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

7 czerwca 2017 roku

Zakup akcji Pekao SA wpisuje się w strategię PFR i PZU

Transakcja zakupu akcji Pekao SA przez PZU i PFR wpisuje się w strategię Polskiego Funduszu Rozwoju realizacji inwestycji ważnych z perspektywy polskiej gospodarki, zapewniając atrakcyjną stopę zwrotu w długim horyzoncie czasowym. Nabycie akcji Pekao jest zgodne ze strategią PZU do 2020 roku, która zakłada stworzenie grupy bankowej posiadającej aktywa w wysokości co najmniej 140 mld złotych oraz osiągnięcie 50 mld zł aktywów w zarządzaniu na rzecz osób trzecich – podał Fundusz w komunikacie

7 czerwca 2017 roku

PZU i Polski Fundusz Rozwoju finalizują zakup akcji Pekao SA

PZU i PFR sfinalizowały zakup 32,8 proc. akcji Banku Pekao SA za łączną kwotę 10,6 mld złotych. Cena nabycia jednej akcji wynosi 123 złote. Jest to jedna z największych transakcji w sektorze bankowym w Europie w ostatnich latach. Dzięki tej strategicznej inwestycji, PZU staje się największą grupą finansową w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

7 czerwca 2017 roku

Akcjonariusze InPostu zdecydowali o wycofaniu akcji spółki z GPW

Nadzwyczajne zgromadzenie akcjonariuszy InPost postanowiło znieść dematerializację wszystkich 11,56 mln akcji poprzez przywrócenie akcjom formy dokumentu oraz wycofać akcje z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), podała spółka.

6 czerwca 2017 roku

Niepewność przed EBC

Szybko optymistyczne nastroje sprzed weekendu zostały zastąpione przez niepewność związaną z posiedzeniem Europejskiego Banku Centralnego. EBC może zasygnalizować chęć zmniejszenia skali luzowania, co jest zagrożeniem dla rynków akcyjnych. Spadkom na zachodnich parkietach opiera się jednak warszawski WIG20, którego ciągną w górę koncerny naftowe.

6 czerwca 2017 roku

KNF chce ostro karać spółki

Komisja Nadzoru Finansowego żąda zawieszenia notowań spółek, które nie opublikowały raportów finansowych za I kwartał tego roku. Chodzi o Hawe, Budopol-Wrocław i B3System

6 czerwca 2017 roku

Młodzi nie garną się do inwestowania

Coraz częściej mówi się o potrzebie zwiększenia skłonności Polaków do oszczędzania i konieczności budowania rodzimego kapitału poprzez stwarzanie zachęt do inwestowania. Tymczasem dane dotyczące aktywności na giełdzie, jak i zainteresowania obligacjami skarbowymi, wskazują że od kilku lat kurczy się grono ludzi młodych, korzystających z możliwości jakie daje rynek kapitałowy. Niełatwo będzie tę tendencję odwrócić.

6 czerwca 2017 roku

Ryzyko wisi w powietrzu

We wtorek wraca przede wszystkim rynek niemiecki i od rana widać dostosowanie na giełdowym indeksie DAX do wczorajszych spadków zanotowanych w pozostałych gospodarkach europejskich. To właśnie spadki na giełdach na całym świecie napędzają rajd na japońskiej walucie, która od dawna jest traktowana jako schronienie dla inwestorów w momencie większego ryzyka na rynku.

5 czerwca 2017 roku

Rynek w obliczu ryzyka

W przypadku GPW obserwujemy realizację zysków, która może być związana z chęcią odejścia do bezpieczniejszych aktywów. Dzisiaj w szczególności słabo radziły sobie sektory paliwowy oraz energetyczny, natomiast na samym WIG20 straty odrabiał Alior Bank. WIG20 na samym końcu sesji tracił 1,18%.

5 czerwca 2017 roku

Tauron uhonorowany przez inwestorów indywidualnych

Tauron Polska Energia otrzymał tytuł „Herosa Rynku Kapitałowego 2017” w kategorii spółka. Konkurs jest organizowany przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Inwestorzy docenili spółkę w obszarze relacji inwestorskich oraz stosowanie najlepszych praktyk w zakresie komunikacji kierowanej do inwestorów indywidualnych.

5 czerwca 2017 roku

Ukryta siła warszawskiej giełdy

Giełda świętuje 200. urodziny. Tak ważny jubileusz zobowiązuje do uroczystych obchodów: odczytów, wystąpień i gratulacji. Ale jest też okazją do zadawania pytań o rolę giełdy, jej zadania i przyszłość. Dla „Gazety Bankowej” stał się zaś pretekstem do zorganizowania panelu dyskusyjnego, do którego zaprosiliśmy czołowe postaci polskiego rynku kapitałowego, finansowego i gospodarczego