tag

gmina

12 sierpnia

Będzie zbiornik retencyjny w Suwałkach. Koszt 2-3 mln zł

Zbiornik retencyjny za około 2-3 mln zł ma pomóc mieszkańcom osiedla Hańcza. Zbiornik odbierze nadmiar wody z ulic sąsiadujących z ulicami Warszawską i Ełcką. Inwestycja będzie kosztowała miasto ok. 2-3 milionów złotych. Koniec realizacji inwestycji planowany jest w połowie 2018 roku

10 sierpnia

4 sierpnia

6 lutego

Wcześniejsze publikacje

500 zł na dziecko – instrukcja obsługi

fot. www.freeimages.com

Świadczenia 500 złotych na dziecko mają być wypłacane od kwietnia; wniosek o nie trzeba będzie składać raz w roku, do gminy - osobiście lub online. Świadczenie otrzyma każda rodzina, bez względu na stan cywilny rodziców, również rodziny patchworkowe, jeśli mają wspólne dziecko - przedstawiamy najważniejsze informacje praktyczne o rządowym programie "Rodzina 500 plus"

Gminy mają problem z fotoradarami

Od 1 stycznia gminy nie mogą już używać fotoradarów, toteż wiele z nich zaczęło pozbywać się urządzeń. Z kolei strażnicy miejscy zostali oddelegowani do innych zadań. Wielu samorządowców jednak nie chce rozstawać się z fotoradarami.

Pozostałe publikacje o tym tagu

28 października 2014 roku

Kluzik-Rostkowska zapewnia, że są pieniądze dla małych szkół

W nowej perspektywie unijnej będą pieniądze na utrzymanie małych gminnych szkół, których funkcjonowanie może być zagrożone, bo są dużym obciążeniem dla samorządów - powiedziała PAP w poniedziałek minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska.

27 października 2014 roku

Gminy na medal. PAIiIZ nagrodziła najlepsze oferty

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych nagrodziła w poniedziałek 16 gmin, które najlepiej przygotowały tereny pod inwestycje. Adam Małecki z PAIiIZ podkreśla, że dla inwestorów liczy się też bliskość dróg szybkiego ruchu i Specjalnych Stref Ekonomicznych.

15 września 2014 roku

Polska nie wykorzystuje potencjału biogazowni

W całej Polsce istnieje tylko 55 biogazowni rolniczych, choć grunty rolne zajmują niemal połowę kraju. W ten sposób Polska nie wykorzystuje szansy na poprawę bezpieczeństwa energetycznego, stanu środowiska naturalnego oraz przyspieszenie rozwoju obszarów wiejskich. Główną przyczyną jest brak nowej ustawy o OZE, choć nie brakuje opinii, że przyjęcie projektu w obecnym kształcie nie rozwiąże tego problemu.

21 sierpnia 2014 roku

Ustawa obowiązuje od 3 lat, a 80 proc. gmin nie ma żadnej formy opieki

W 80 proc. polskich gmin nie ma żadnych form opieki nad dziećmi do lat 3 - wynika z badania przeprowadzonego z inicjatywy Fundacji Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego. Tylko w 9 proc. gmin wiejskich są placówki oferujące regularną opiekę dla najmłodszych dzieci.

31 marca 2014 roku

NIK: Gminy nie dbają o zabezpieczenia przeciwpowodziowe

Samorządy nie podejmują wystarczających działań, by chronić mieszkańców przed skutkami powodzi - wynika z raportu NIK. Gminy m.in. nie ograniczyły zabudowy na terenach zalewowych, a w pozwoleniach na budowę nie informowały inwestorów o zagrożeniu powodzią.

22 listopada 2013 roku

Gmina wolna od podatków właśnie powstała w Polsce

W Polsce istnieje gmina wolna od podatków. "Wszyscy mieszkańcy gminy Michałowo przestaną płacić podatki od nieruchomości: budynków mieszkalnych, gruntów pozostałych na których znajdują się budynki mieszkalne i budynków pozostałych znajdujących się na tych gruntach." - donosi o sprawie poranny.pl.

26 sierpnia 2013 roku

65 gmin będzie się ubiegać o fundusze unijne

65 podlaskich gmin może się od dziś starać o unijne dotacje z programu Kapitał Ludzki na dostosowanie oddziałów przedszkolnych w szkołach do potrzeb najmłodszych. Wnioski można składać do 4 października w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku.

1 lipca 2013 roku

"Rewolucja śmieciowa" spustoszy nasze kieszenie

Dziś wchodzi w życie tzw. rewolucja śmieciowa, czyli nowa ustawa nakładająca na samorządy obowiązek organizowania wywozu odpadów. W związku z nią wielu miastach podwyższono opłaty. 
Single z Gdańska zapłacą najwięcej. Najniższe stawki 
otrzymali mieszkańcy 
Olsztyna czy Kielc.

10 czerwca 2013 roku

Kolejne śmieciowe absurdy - tym razem w Częstochowie

Firmy, które przed wygaśnięciem umów zabrały z częstochowskich posesji pojemniki na śmieci, mogły narazić mieszkańców za zagrożenia epidemiologiczne - uznał wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk i skierował sprawę do zbadania przez prokuraturę.

7 czerwca 2013 roku

Jak wojewoda niszczy społeczny biznes

Jak zniszczyć udany biznes, który na siebie zarabia i wyrobił sobie markę na ogólnopolską skalę, a przy tym stanowi formę rehabilitacji ponad dwudziestu osób po bardzo ciężkich psychicznych kryzysach? Gdybyście Państwo potrzebowali kiedyś know-how w tej kwestii, pomocą służy wojewoda małopolski, Jerzy Miller.