tag

górnictwo

24 kwietnia

Ożywienie na międzynarodowych rynkach górniczych

Famur obserwuje ożywienie na międzynarodowych rynkach górniczych i spodziewa się zwiększenia liczby kontraktów także na rynku polskim w perspektywie drugiej połowy tego i przyszłego roku, co powinno przełożyć się na wzrost przychodów spółki, poinformował prezes Mirosław Bendzera. Celem spółki jest, by w ciągu 5 lat 50% przychodów pochodziło ze sprzedaży eksportowej.

21 kwietnia

Resort energii przedstawił w Sejmie informację o restrukturyzacji górnictwa

W ramach działań naprawczych udało się m.in. wypracować i wdrożyć zaakceptowany przez wierzycieli program restrukturyzacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz powołać Polską Grupę Górniczą, która przejęła kopalnie Kompanii Węglowej, a z początkiem kwietnia tego roku - także kopalnie Katowickiego Holdingu Węglowego, który - w ocenie ministerstwa - nie byłby w stanie samodzielnie obsłużyć 2,5-miliardowego zadłużenia

20 kwietnia

1 kwietnia

Polska Grupa Górnicza stała się największą spółką węglową w UE

Katowicki Holding Węglowy (KHW) zbył w sobotę cztery należące dotąd do niego kopalnie oraz spółkę usługową na rzecz Polskiej Grupy Górniczej (PGG). Była to ostatnia formalność związana ze skupieniem aktywów górniczych obu firm w jednym podmiocie. Powiększona o aktywa holdingu PGG to obecnie największa spółka węglowa w Unii Europejskiej

Wcześniejsze publikacje

Tauron zarabia więcej na dystrybucji energii

Spółka nie kryje, że choć wynik z 2016 r. – czyli 370 mln zł zysku – stanowi spory postęp w stosunku do 2015 r., który został zakończony stratą rzędu 1,8 mld zł, to nadal nie jest to zadowalający wynik. Przede wszystkim dlatego, że wpłynęły na niego odpisy na utratę wartości konwencjonalnych i niekonwencjonalnych źródeł energii w wysokości 735 mln zł netto.

Pozostałe publikacje o tym tagu

9 marca 2017 roku

Ustawa o deputatach węglowych dla emerytów - w tym roku

Problemy z emeryckimi deputatami rozpoczęły się w 2012 r., kiedy szukające oszczędności spółki węglowe zaczęły wypowiadać prawo do deputatu węglowego dla emerytów i rencistów. W efekcie ci emeryci, wobec których zobowiązania przejęło państwo, nadal dostają deputat, a ci, którzy powinni otrzymywać świadczenia od spółek węglowych, zostali go pozbawieni.

24 lutego 2017 roku

Prezes PGG: nie zmarnujmy szansy wynikającej z połączenia z KHW

Prezes Polskiej Grupy Górniczej (PGG) Tomasz Rogala zaapelował w piątek do górników, by nie zmarnować szansy, jaką dla obu firm niesie połączenie Grupy z Katowickim Holdingiem Węglowym (KHW). W liście do załogi prezes zapewnił, że górnicy nie stracą na zmianach.

20 lutego 2017 roku

Fuzja KHW z PGG wymaga zgody wierzycieli

Uzgadniane ze związkowcami zasady połączenia Katowickiego Holdingu Węglowego z Polską Grupą Górniczą oraz biznesplan przedsięwzięcia muszą zyskać akceptację wierzycieli górniczych spółek - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski

10 lutego 2017 roku

Nowy system łączności dla ratowników górniczych już w tym roku

Wiosną tego roku będzie gotowy do powszechnego użytku innowacyjny system bezprzewodowej łączności dla ratowników górniczych, umożliwiający stały kontakt głosowy m.in. podczas akcji w podziemnych wyrobiskach. Do jego zakupu przymierza się m.in. Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego.

6 lutego 2017 roku

Cena węgla ustabilizuje się na poziomie ponad 60 USD za tonę

Według MAE, można spodziewać się obecnie spadku cen węgla energetycznego do ok. 70 USD za tonę w maju; później spodziewane są kolejne spadki, ale już nie tak głębokie; zgodnie z prognozą, w latach 2018-2020 cena powinna utrzymywać się nieco powyżej 60 USD za tonę.

25 grudnia 2016 roku

Polska pełna dawnych podziemnych wyrobisk

Na terenach, gdzie czasem od kilku wieków prowadzono eksploatację górniczą, pozostały setki podziemnych wyrobisk, wciąż mogących wpływać na powierzchnię. Nadzór górniczy szacuje, że ich inwentaryzacja rozpoczęta kilka lat temu powinna zakończyć się w 2021 r.

15 grudnia 2016 roku

Resort energii chce przepisami ograniczyć import węgla do Polski

Ministerstwo Energii zakończyło prace nad projektem przepisów, które mają ograniczyć napływ niesortowanego rosyjskiego węgla do Polski - podał w czwartek resort. Chodzi o projekt nowelizacji ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw oraz stosowne rozporządzenia