tag

GPW

Wczoraj

Przedwczoraj (25 kwietnia)

Sielanka trwa dalej

Podczas dzisiejszej sesji tylko na otwarciu w Europie mieliśmy do czynienia z nieco gorszym sentymentem. Kolejne godziny przyniosły jednak dalszą poprawę nastrojów. Inwestorzy dalej przyswajają implikacje związane z wyborami prezydenckimi we Francji, a ponadto Korei Północnej nie udało się wzniecić niepewności w geopolityce

18 kwietnia

May komplikuje Brexit

Przerwa świąteczna dobrze posłużyła inwestorom na GPW. WIG20 może się dziś pochwalić wzrostem o 0,5%, a cały WIG rośnie o 0,25%. Pośród blue chipów dobrze radziły sobie akcje LPP, które drożały o niemal 3%. Po przeciwnej stronie rynku znajdował się Orange Polska, którego walory taniały o ponad 2%.

13 kwietnia

Wcześniejsze publikacje

Europa z obawami, a Wall Street pełne optymizmu

Po ponad godzinie od startu notowań na nowojorskiej giełdzie tamtejsze indeksy rosną o około 0,3-0,4%. Warto zauważyć, że Tesla przekroczyła kolejny kamień milowy. Kapitalizacja rynkowa producenta aut elektrycznych przekroczyła już wartość General Motors, czyli największego amerykańskiego koncernu samochodowego.

Inwestorzy wciąż widzą wartość na GPW

Obecnie najważniejsze czynniki prowzrostowe to pozytywny globalny sentyment do akcji, napływ kapitału do funduszy akcyjnych i geopolityczny spokój. Wybiegając nieco w przyszłość, inwestorzy szacują już możliwy korzystny wpływ reformy emerytalnej na polski rynek akcji. Pracownicze plany kapitałowe, które od 2018 roku mają być obowiązkowe dla wszystkich pracodawców, mogą zapewnić stały dopływ gotówki nie tylko na rynek obligacji, ale również na warszawską giełdę.

Pelion wycofuje się z GPW

Wezwanie jest decyzją strategiczną, nad którą długo się zastanawialiśmy i doszliśmy do wniosku, że będzie to rozsądna i korzystna propozycja rozstania się akcjonariuszy giełdowych ze Spółką.(...) nie jesteśmy w stanie pogodzić oczekiwań inwestorów z realiami, w jakich prowadzimy nasz biznes. A realia są takie, że uchwalenie nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne w obecnym kształcie oznacza blokadę rozwoju i ogromne koszty dla nas, dlatego chcemy wycofać spółkę z parkietu - skomentował Szwajcowski

Doniesienia z Chin i USA napędzają wzrosty

Dzisiejsza sesja giełdowa na światowych rynkach z pewnością będzie należała do udanych. Doniesienia z Chin na temat stworzenia dużego ośrodka przemysłowo-handlowego w pobliżu Pekinu spowodowała euforię inwestorów na rynku surowców oraz na rynku giełdowym. Z kolei z USA poznaliśmy dane dotyczące zatrudnienia, które zachęcają inwestorów do kupowania akcji przed rządowym raportem, który będzie opublikowany w najbliższy piątek

Zielony początek tygodnia na GPW

Sesja na GPW była bardzo udana, gdyż wszystkie główne benchmarki zamknęły się na plusie. WIG20 zyskał dziś 0,87%, tym samym oddalił się od bariery 2200 pkt.

Pozostałe publikacje o tym tagu

30 marca 2017 roku

Koniec VAT-owskich mafii – w „Gazecie Bankowej” o uszczelnianiu systemu podatkowego

Na pewno żaden uczciwy przedsiębiorca nie obawia się uszczelniania systemu podatkowego. To jest absolutnie mit - mówi Michał Kanownik, prezes Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT „Cyfrowa Polska” w wywiadzie opublikowanym najnowszej edycji „Gazety Bankowej”. Nowe wydanie najstarszego miesięcznika ekonomicznego w Polsce już w sprzedaży

24 marca 2017 roku

KNF skierowała do GPW wniosek o zawieszenie akcji Bumechu

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wystąpiła do Giełdy z wnioskiem o zawieszenie na miesiąc akcji katowickiej spółki Bumech. Jak uzasadnia KNF, zachodzi podejrzenie, że spółka nie poinformowała o zmianach w akcjonariacie.

23 marca 2017 roku

Orlen Capital z wyróżnieniem GPW za debiut euroobligacji PKN Orlen

Nagrody dla liderów polskiego rynku kapitałowego przyznawane są co roku w ramach "Podsumowania Roku Giełdowego" emitentom i członkom giełdy, osiągającym najlepsze wyniki oraz szczególnie przyczyniającym się do aktywizacji i rozwoju polskiego rynku kapitałowego.

15 marca 2017 roku

Jarosław Grzywiński czasowo oddelegowany na stanowisko prezesa GPW

W poniedziałek GPW poinformowała, że z funkcji prezesa zarządu giełdy, z powodów osobistych, zrezygnował Rafał Antczak, który na szefa Giełdy został powołany na początku tego roku. Antczak miał zastąpić Małgorzatę Zaleską, którą wcześniej walne zgromadzenie akcjonariuszy odwołało z pełnionej przez nią - od stycznia 2016 roku - funkcji.

14 marca 2017 roku

Roszady personalne w zarządzie GPW. KNF zatwierdziła odwołanie M. Zaleskiej ze stanowiska prezesa

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła odwołanie ze stanowiska prezesa GPW. Tymczasem Rafał Antczak, wybrany w styczniu na nowego prezesa, nie doczekał zatwierdzenia przez KNF. Wczoraj wieczorem ogłosił rezygnację z objęcia stanowiska. Z kolei KNF zatwierdziła kandydaturę Jacka Fotka na wiceprerezesa. Fotek był wybrany przez radę nadzorczą GPW w połowie grudnia ubiegłego roku. Dopiero dzisiaj Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła jego kandydaturę.

8 marca 2017 roku

WIG20 stawia czoła widmu korekty

Indeks zrzeszający największe spółki z warszawskiego parkietu w środę przerwał serię trzech spadkowych sesji. Główne europejskie indeksy giełdowe także notowały wzrosty w związku z oczekiwaniami na podtrzymanie gołębiej retoryki ze strony EBC

7 marca 2017 roku

Sygnał ostrzegawczy z USA

Nastroje na rynkach, podobnie jak w trakcie wczorajszej sesji nie były najlepsze. Dzisiaj obserwowaliśmy jednak odwrotne ruchy, zachodnie parkiety notowały ograniczone spadki, natomiast te związane z gospodarkami wschodzącymi radziły sobie raczej gorzej. Czyżby marzec miał przynieść oczekiwaną korektę na rynkach finansowych?

6 marca 2017 roku

GPW próbuje rosnąć pomimo gorszych nastrojów, złoty traci na wartości

Słabiej od giełdy spisuje się natomiast polski złoty, który w reakcji na wzrost awersji do ryzyka traci na wartości. Z punktu widzenia złotego obecnie kluczowa pozostaje kwestia polityki monetarnej ECB (posiedzenie w najbliższy czwartek), a także to na ile faktycznie marcowa podwyżka stóp przez Fed jest w cenach.

1 marca 2017 roku

Polska giełda silna na tle innych rynków wschodzących

Polska wydaje się obecnie rynkiem z największym potencjałem. Giełdy w Czechach i na Węgrzech dużo lepiej radziły sobie przez ostatnie 2 lata, przez co w Warszawie mamy teraz sporo do nadrobienia. Dobre widoki na przyszłość potwierdzają dane z ostatnich 3 miesięcy, według których jesteśmy jednym z najsilniejszych rynków.

28 lutego 2017 roku

Zysk netto GPW najlepszy od 6 lat

Grupa Kapitałowa GPW wypracowała w 2016 r. przychody ze sprzedaży w wysokości 310,9 mln zł oraz zysk netto w wysokości 131,1 mln zł. Jest to najwyższy poziom od 2011 r. Zysk EBITDA osiągnął rekordowy poziom: 183,7 mln zł. Koszty operacyjne w 2016 r. były niższe o 24,2 mln zł niż rok wcześniej i wyniosły 150,2 mln zł.

25 lutego 2017 roku

Catalyst: Wiosna małych emisji

W lutym po raz pierwszy od trzynastu miesięcy nie przeprowadzono żadnej emisji publicznej na podstawie prospektu emisyjnego. Takich miesięcy może być w tym roku więcej

24 lutego 2017 roku

Czerwony koniec tygodnia

Koniec tygodnia przyniósł przeceny na niemal wszystkich rynkach akcyjnych. Na pogorszenie globalnego sentymentu miała wpływ wypowiedź amerykańskiego Sekretarza Skarbu, który po raz kolejny uchylił się od udzielenia szczegółów nt. przygotowywanej reformy podatkowej

23 lutego 2017 roku

Początek oczekiwanej korekty?

Przez cały dzień mieliśmy w zasadzie do czynienia z bardzo dobrymi nastrojami na rynku. Ten nie był przekonany, co do szybkości podwyżek w Stanach Zjednoczonych, a ryzyko polityczne wciąż było ignorowane. Dodatkowo dobre nastroje wspierało odbicie cen na rynku ropy naftowej. Zaszkodził jednak jeden czynnik - brak konkretów na temat polityki podatkowej w USA

22 lutego 2017 roku

Chwilowy oddech przed kontynuacją wzrostów

Dzisiejsze nastroje na parkietach są minimalnie gorsze w porównaniu do ostatnich dni. Świetne dane gospodarcze i przede wszystkim sentyment i oczekiwania powodują silne wzrosty cen akcji na globalnych parkietach, nawet pomimo czynników ryzyka w postaci kwestii politycznych. Dzisiaj jednak mamy do czynienia z lekkim oddechem, który może być jedynie przystankiem przed dalszymi wzrostami.

22 lutego 2017 roku

Zadyszka nie potrwała długo

Wtorkowa sesja przyniosła solidne wzrosty na parkiecie przy Książęcej, co może sugerować, że spadki z piątku i poniedziałku były tylko chwilową zadyszką. Choć lepsze nastroje były widoczne na niemal wszystkich europejskich giełdach, a także na Wall Street, to i tak GPW zdecydowanie wyróżniała się na ich tle.

21 lutego 2017 roku

Zadyszka nie potrwała długo

Wtorkowa sesja przyniosła solidne wzrosty na parkiecie przy Książęcej, co może sugerować, że spadki z piątku i poniedziałku były tylko chwilową zadyszką