tag

hazard

1 lipca

5 czerwca

CBOS: blisko połowa Polaków wydaje pieniądze na gry hazardowe

Największą popularnością cieszyły się gry liczbowe i loterie Totalizatora Sportowego - dwie piąte badanych (40 proc.) co najmniej raz w tym czasie zawarło zakład Lotto, prawie jedna czwarta (23 proc.) szukała szczęścia w zdrapkach, a blisko co dziesiąty (8 proc.) zagrał w inne (poza Lotto) gry liczbowe Totalizatora

21 kwietnia

Od kwietnia KAS zajęła ponad 3 tys. automatów do gier

Ponad 3 tys. automatów do gier zatrzymali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wspólnie z policjantami od 1 kwietnia, kiedy wprowadzono nowelizację ustawy o grach hazardowych - poinformował w piątek w Sejmie wiceminister finansów Piotr Walczak.

7 kwietnia

Ostre kontrole hazardu - skonfiskowano 450 automatów do gier

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wspólnie z policjantami przeprowadzili operację masowych kontroli lokali, w których urządzano gry hazardowe. Dotarli do 3 tys. lokali, zatrzymali 450 automatów do gier - poinformował w piątek resort finansów.

Wcześniejsze publikacje

40 mln zł monopolu hazardowego na wspieranie form społeczeństwa obywatelskiego

Fundusz Wspierania Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego to nowy instrument finansowego wsparcia sektora pozarządowego, którego utworzenie przewiduje wchodząca 1 kwietnia br. w życie Ustawa o zmianie ustawy o grach hazardowych oraz niektórych innych ustaw. Planowanym operatorem Funduszu będzie powstające Narodowe Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, a szacowana wysokość dostępnych środków wyniesie około 40 milionów złotych rocznie

Pozostałe publikacje o tym tagu

16 grudnia 2016 roku

Hazard – tak, ale pod całkowitą kontrolą państwa

Nowe przepisy dają możliwość blokowania dostępu do nielegalnych stron internetowych, oferujących hazard. Dodatkowo zezwalają na "utrudnianie wykonywania płatności” na rzecz takich podmiotów

12 grudnia 2016 roku

Gowin: Będzie ustawa hazardowa light

Przygotujemy nową ustawę hazardową, która zliberalizuje zakłady bukmacherskie oraz grę w pokera - powiedział dziś wicepremier, minister nauki i szkolnictwa Jarosław Gowin.

14 września 2016 roku

Sejm nie zgodził się na odrzucenie projektu noweli ustawy hazardowej

Sejm nie zgodził się w środę na odrzucenie w pierwszym czytaniu rządowego projektu noweli ustawy hazardowej. O odrzucenie projektu wnioskował klub N, argumentując, że ustawa wprowadza "monopol i cenzurę prewencyjną". Teraz projekt trafi do dalszych prac w komisjach.

12 września 2016 roku

Sejm o innowacyjności i grach hazardowych

Sejm na rozpoczynającym się we wtorek posiedzeniu zajmie się m.in. projektem nowelizacji ustawy o grach hazardowych, który wprowadza bardziej liberalne uregulowanie rynku gier. Posłowie zajmą się ponadto projektem tzw. małej ustawy o innowacyjności.

7 sierpnia 2016 roku

Nowa ustawa hazardowa, czyli monopol z automatu

Fatalna ustawa hazardowa sprzed siedmiu lat wypchnęła rynek do szarej strefy. Stracił budżet państwa, stracili gracze oraz sport, a nieuczciwi operatorzy mieli żniwa. Nowe prawo ma to zmienić, ale czy zrobi to skutecznie? Jeśli Sejm przyjmie, a Komisja Europejska je notyfikuje, nowe prawo hazardowe powinno wejść w życie 1 stycznia 2017 r. - zapowiada "Gazeta Bankowa"

26 maja 2016 roku

Hazard od nowa

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt nowelizacji ustawy hazardowej. Nowe prawo umożliwi organizowanie gier w pokera poza kasynami i zalegalizuje grę w pokera przez Internet

13 maja 2015 roku

Nowela ustawy o grach hazardowych jeszcze w tym miesiącu

Nowela ustawy o grach hazardowych powinna zostać uchwalona na następnym majowym posiedzeniu Sejmu - powiedział dziś wiceminister finansów Jarosław Neneman. W przepisach trzeba jednak jeszcze uwzględnić uwagi, jakie w procesie notyfikacji zgłosiła Komisja Europejska.

13 marca 2015 roku

NIK zastanawia się jak zwalczyć nielegalne zakłady w internecie

Służba Celna nie potrafi zapobiec nielegalnemu urządzaniu i reklamowaniu zakładów wzajemnych w internecie przez zagranicznych bukmacherów - zarzuca NIK. MF odpowiada, że to efekt m.in. braku skutecznych narzędzi prawnych i braku harmonizacji przepisów na poziomie UE.

4 grudnia 2014 roku

Księża i Służba Celna wspólnie będą walczyć z hazardem

„Nie daj się uzależnić od hazardu” – to hasło wspólnej kampanii profilaktycznej Służby Celnej oraz Duszpasterstwa Służby Celnej. Wszystko, aby pomóc ludziom uzależniony od natrętnie implikowanego im hazardu.

2 października 2014 roku

Ekstra Pensja – czy również ekstra wzrost sprzedaży?

18 października tego roku Totalizator Sportowy uruchamia nową – no, niezupełnie! - grę liczbową – EKSTRA PENSJA. Niezupełnie, ponieważ nowa gra zachowuje nazwę i ratalną wypłatę głównej wygranej, wcześniejszej zdrapki, o tej samej nazwie, która odniosła sukces w kategorii loterii pieniężnych (w porównaniu z innymi zdrapkami) Totalizatora w roku 2013.