tag

hazard

21 kwietnia

Od kwietnia KAS zajęła ponad 3 tys. automatów do gier

Ponad 3 tys. automatów do gier zatrzymali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wspólnie z policjantami od 1 kwietnia, kiedy wprowadzono nowelizację ustawy o grach hazardowych - poinformował w piątek w Sejmie wiceminister finansów Piotr Walczak.

7 kwietnia

Ostre kontrole hazardu - skonfiskowano 450 automatów do gier

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wspólnie z policjantami przeprowadzili operację masowych kontroli lokali, w których urządzano gry hazardowe. Dotarli do 3 tys. lokali, zatrzymali 450 automatów do gier - poinformował w piątek resort finansów.

4 kwietnia

1 kwietnia

40 mln zł monopolu hazardowego na wspieranie form społeczeństwa obywatelskiego

Fundusz Wspierania Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego to nowy instrument finansowego wsparcia sektora pozarządowego, którego utworzenie przewiduje wchodząca 1 kwietnia br. w życie Ustawa o zmianie ustawy o grach hazardowych oraz niektórych innych ustaw. Planowanym operatorem Funduszu będzie powstające Narodowe Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, a szacowana wysokość dostępnych środków wyniesie około 40 milionów złotych rocznie

Wcześniejsze publikacje

Automaty do gier z polskich zakładów

Jesienią 2017 roku zostanie uruchomiona sprzedaż gry EuroJackpot. Polska dołączy do grona 17 krajów, w których ta loteria jest dostępna. Minimalna pula gwarantowana na wygrane pierwszego stopnia będzie wynosić 10 000 000 euro, a maksymalnie może osiągnąć nawet 90 000 000 euro (390 mln zł). Losowania tej loterii tradycyjnie odbywają się w każdy piątek w Helsinkach. By trafić główną wygraną, trzeba poprawnie wytypować 5 z 50 numerów oraz 2 z 10 numerów.

Pozostałe publikacje o tym tagu

12 grudnia 2016 roku

Gowin: Będzie ustawa hazardowa light

Przygotujemy nową ustawę hazardową, która zliberalizuje zakłady bukmacherskie oraz grę w pokera - powiedział dziś wicepremier, minister nauki i szkolnictwa Jarosław Gowin.

14 września 2016 roku

Sejm nie zgodził się na odrzucenie projektu noweli ustawy hazardowej

Sejm nie zgodził się w środę na odrzucenie w pierwszym czytaniu rządowego projektu noweli ustawy hazardowej. O odrzucenie projektu wnioskował klub N, argumentując, że ustawa wprowadza "monopol i cenzurę prewencyjną". Teraz projekt trafi do dalszych prac w komisjach.

12 września 2016 roku

Sejm o innowacyjności i grach hazardowych

Sejm na rozpoczynającym się we wtorek posiedzeniu zajmie się m.in. projektem nowelizacji ustawy o grach hazardowych, który wprowadza bardziej liberalne uregulowanie rynku gier. Posłowie zajmą się ponadto projektem tzw. małej ustawy o innowacyjności.

7 sierpnia 2016 roku

Nowa ustawa hazardowa, czyli monopol z automatu

Fatalna ustawa hazardowa sprzed siedmiu lat wypchnęła rynek do szarej strefy. Stracił budżet państwa, stracili gracze oraz sport, a nieuczciwi operatorzy mieli żniwa. Nowe prawo ma to zmienić, ale czy zrobi to skutecznie? Jeśli Sejm przyjmie, a Komisja Europejska je notyfikuje, nowe prawo hazardowe powinno wejść w życie 1 stycznia 2017 r. - zapowiada "Gazeta Bankowa"

26 maja 2016 roku

Hazard od nowa

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt nowelizacji ustawy hazardowej. Nowe prawo umożliwi organizowanie gier w pokera poza kasynami i zalegalizuje grę w pokera przez Internet

13 maja 2015 roku

Nowela ustawy o grach hazardowych jeszcze w tym miesiącu

Nowela ustawy o grach hazardowych powinna zostać uchwalona na następnym majowym posiedzeniu Sejmu - powiedział dziś wiceminister finansów Jarosław Neneman. W przepisach trzeba jednak jeszcze uwzględnić uwagi, jakie w procesie notyfikacji zgłosiła Komisja Europejska.

13 marca 2015 roku

NIK zastanawia się jak zwalczyć nielegalne zakłady w internecie

Służba Celna nie potrafi zapobiec nielegalnemu urządzaniu i reklamowaniu zakładów wzajemnych w internecie przez zagranicznych bukmacherów - zarzuca NIK. MF odpowiada, że to efekt m.in. braku skutecznych narzędzi prawnych i braku harmonizacji przepisów na poziomie UE.

4 grudnia 2014 roku

Księża i Służba Celna wspólnie będą walczyć z hazardem

„Nie daj się uzależnić od hazardu” – to hasło wspólnej kampanii profilaktycznej Służby Celnej oraz Duszpasterstwa Służby Celnej. Wszystko, aby pomóc ludziom uzależniony od natrętnie implikowanego im hazardu.

2 października 2014 roku

Ekstra Pensja – czy również ekstra wzrost sprzedaży?

18 października tego roku Totalizator Sportowy uruchamia nową – no, niezupełnie! - grę liczbową – EKSTRA PENSJA. Niezupełnie, ponieważ nowa gra zachowuje nazwę i ratalną wypłatę głównej wygranej, wcześniejszej zdrapki, o tej samej nazwie, która odniosła sukces w kategorii loterii pieniężnych (w porównaniu z innymi zdrapkami) Totalizatora w roku 2013.