tag

HSBC

5 stycznia

19 grudnia

30 sierpnia

13 lipca

Wcześniejsze publikacje

Złoty jeszcze się nie podniósł

To nie kwestia OFE stała wczoraj czy dziś za osłabieniem złotego – ale wydaje się, że jednak mógł to być istotny czynnik. Spadały giełdy, spadało ogólnie zaufanie do polskich aktywów. Oto np. Bank HSBC obniżył prognozy dynamiki PKB dla Polski - z 3,7 proc. do 3,4 proc. na ten rok oraz z 3,8 proc. do 3,4 proc. na przyszły - notuje Tomasz Witczak FMC Management

Prognoza HSBC: do końca roku ceny ropy mocno w górę

Po szybkim tempie wzrostu cen ropy naftowej w ostatnim czasie może dojść do uspokojenia sytuacji dynamika. Szybki spadek stosunku podaży do popytu wskazuje jednak na możliwość znacznego wzrostu cen ropy na koniec 2017 roku. Nasze prognozy dot. cen ropy Brent pozostają bez zmian: 40 USD za baryłkę w połowie roku, a następnie wzrost do 52 USD za baryłkę na koniec 2016 roku oraz odpowiednio do 60 i 75 USD za baryłkę w latach 2017 i 2018 - piszą analitycy HSBC

HSBC: polski eksport będzie rósł w tempie 5-6 proc. rocznie

fot. www.freeimages.com

Do 2030 r. polski eksport wyrażony w dolarach będzie rósł w tempie 5-6 proc. rocznie - wynika z prognoz przygotowanych na zlecenie banku HSBC przez firmę Oxford Economics. Największe perspektywy dla polskich eksporterów stwarzają rynki wschodzące. Z kolei, według prognozy, udział trzech największych europejskich partnerów handlowych Polski - Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii - zmniejszy się do 2030 roku z obecnych 40 proc. do 32 proc.

Pozostałe publikacje o tym tagu

1 października 2014 roku

Przemysł nadal dryfuje

Główny wskaźnik PMI dla polskiego sektora przemysłowego ukształtował się we wrześniu na poziomie 49,5 w porównaniu z 49,0 w sierpniu 2014 roku.

1 września 2014 roku

W polskim przemyśle nadal źle. PMI leci dalej dół

Według najnowszych danych opracowanych przez Markit na zlecenie HSBC, w połowie III kwartału warunki w polskim sektorze przemysłowym ponownie uległy pogorszeniu. Liczba nowych zamówień spadła trzeci miesiąc z rzędu i to w większym tempie, co doprowadziło do pierwszego od czerwca 2013 roku spadku wielkości produkcji.

21 sierpnia 2014 roku

Chińska jazda - PMI spadł o 1,4 punktu

Kondycja chińskiego sektora przemysłowego w sierpniu ulega poprawie w wolniejszym tempie niż w lipcu - wynika wstępnych sierpniowych danych PMI, opublikowanych dziś przez HSBC i Markit Economics.

1 lipca 2014 roku

Chiny się podnoszą? Ekspert wyjaśnia

Z opublikowanych dziś nad ranem ostatecznych czerwcowych danych PMI dla chińskiego sektora przemysłowego sygnalizują poprawę warunków w tym sektorze pierwszy raz od pół roku.

2 czerwca 2014 roku

Polski przemysł nadal leci w dół

Z opublikowanych właśnie przez HSBC i Markit Economics majowych danych PMI dla polskiego sektora przemysłowego, wynika, że główny wskaźnik spadł trzeci miesiąc z rzędu i osiągnął poziom 50.8, najniższy w obecnym 11-miesięcznym okresie pozytywnych odczytów.

2 kwietnia 2014 roku

Chińska gospodarka nadal się pogarsza

Z opublikowanych przez Markit Economics i HSBC danych PMI dla chińskiego sektora przemysłowego wynika, że w marcu kondycja tego sektora uległa dalszemu pogorszeniu. Ostateczny marcowy odczyt wskaźnika PMI dla tego sektora ukształtował się na poziomie 48,0, niższym niż odczyt z lutego (48,5).

1 kwietnia 2014 roku

Polski przemysł lekko osłabł

W marcu wskaźnik PMI dla polskiego sektora przemysłowego spadł z lutowego poziomu 55,9, najwyższego od trzydziestu ośmiu miesięcy, osiągając wartość 54,0. Mimo słabszego odczytu, kondycja sektora nadal ulega poprawie - świadczy o tym wartość wskaźnika powyżej 50 punktów.

24 marca 2014 roku

Polska „mocarstwem innowacyjności” - ma na to ogromne szanse

Perspektywy rozwoju międzynarodowej wymiany handlowej w długim okresie pozostają dobre, mimo powolnej poprawy kondycji gospodarek rozwiniętych i osłabienia wzrostu rynków wschodzących w porównaniu z wynikami osiąganymi przez kryzysem – wynika z najnowszego wydania raportu „Global Connections”, przygotowanego przez firmę analityczną Oxford Economics na zamówienie banku HSBC. Autorzy raportu przewidują, że handel międzynarodowy będzie rósł w średnim tempie 8% rocznie w perspektywie najbliższych kilkunastu lat.

20 lutego 2014 roku

PMI Chin najniższy od 7 miesięcy

Wstępne dane PMI dla chińskiego sektora przemysłowego HSBC Markit Economics za luty wskazują na pogorszenie sytuacji w tym sektorze. Wstępny odczyt tego wskaźnika ukształtował się na poziomie 48,3, niższym niż w styczniu (49,5), a jednocześnie najniższym od 7 miesięcy.

8 stycznia 2014 roku

Jest lepiej na rynkach wschodzących. OPINIA EKSPERTA

Kondycja gospodarek rynków wschodzących w grudniu uległa poprawie, niemniej jednak w nieco słabszym tempie niż w listopadzie minionego roku. Do takiego wniosku skłaniają grudniowe dane PMI z 17 rynków wschodzących (w tym z Polski), na bazie których HSBC i Markit Economics kalkulują indeks rynków wschodzących HSBC (HSBC Emerging Market Index). W grudniu wskaźnik ten ukształtował się na poziomie 51,6 w porównaniu do 52,1 w listopadzie 2013 roku.

24 października 2013 roku

Nie tak źle w Chinach, ale gorzej w strefie euro

Według Markit/HSBC wstępny indeks PMI dla przemysłu wzrósł w październiku do 50,9 pkt. z 50,2 pkt. – to zmniejszyło obawy związane z sytuacją w Chinach po ostatnich negatywnych informacjach nt. kondycji tamtejszych banków i wzroście krótkoterminowych stóp procentowych – ale na krótko.

30 września 2013 roku

Niewielka zmiana na plus w chińskim PMI

Ostateczne wrześniowe dane PMI dla chińskiego sektora przemysłowego wskazują na częściową poprawę warunków w tym sektorze w mijającym miesiącu, wynika z danych banku HSBC.

2 września 2013 roku

Koniec spadku w Chinach. PMI w górę

HSBC i Markit Economics opublikowały finalny sierpniowy odczyt wskaźnika PMI dla chińskiego sektora przemysłowego. W minionym miesiącu wskaźnik ten ukształtował się na poziomie 50,1 i był znacznie wyższy niż lipcowy odczyt (47,7). Odczyt ten kończy 3-miesięczny okres spadków.