tag

imigracja

21 lipca

14 lipca

11 lipca

5 lipca

Wcześniejsze publikacje

Sopot, Gdańsk, Kartuzy lub Rumia - czy te pomorskie miasta przyjmą islamskich imigrantów?

Islamscy imigranci zaleją Pomorze? Na razie to odległa perspektywa ale włodarze z miast zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich oraz przedstawiciele powiatów i gmin Pomorza podpisali dwie deklaracje dotyczące migracji i integracji miast. Wśród sygnatariuszy są władze miast takich jak Gdańsk, Sopot, Kartuzy czy mniejsze miejscowości jak choćby Rumia. Władze Gdyni uchyliły się od podpisania kontrowersyjnej deklaracji.

Pozostałe publikacje o tym tagu

20 czerwca 2017 roku

Szef niemieckiego MSZ za "sprawiedliwym podziałem uchodźców"

Szef niemieckiej dyplomacji Sigmar Gabriel powiedział we wtorek w oświadczeniu wydanym z okazji Światowego Dnia Uchodźcy, że Niemcy same nie poradzą sobie ze skutkami kryzysu migracyjnego. Opowiedział się za bardziej sprawiedliwym rozdziałem uchodźców.

19 czerwca 2017 roku

UNHCR: 65,6 mln ludzi w ubiegłym roku było przymusowymi migrantami

Na koniec zeszłego roku na świecie było 65,6 mln ludzi, którzy zostali zmuszeni do przesiedlenia, to ok. 300 tys. więcej niż rok wcześniej - wynika z raportu UNHCR. Ta liczba pokazuje, jak wielu ludzi na świecie potrzebuje ochrony - podkreślają autorzy raportu.

16 czerwca 2017 roku

Donald Trump "wyprasza" nielegalnych imigrantów, których chronił Obama

Sekretarz ds. bezpieczeństwa krajowego John Kelly uchylił w czwartek program opracowany przez poprzednią administrację Baracka Obamy, który miał chronić przed deportacją przebywających w USA nielegalnie rodziców dzieci z faktu urodzenia będących obywatelami lub stałymi rezydentami.

13 czerwca 2017 roku

Komisarz do spraw migracji potwierdził decyzję wszczęcia postępowania wobec Polski, Czech i Węgier (AKTUALIZACJA)

Chodzi o niezrealizowane ustalenia z jesieni 2015 roku o przyjęciu 160 tysięcy osób z obozów w Grecji i we Włoszech i rozlokowaniu ich w unijnych krajach. Do Polski na początek miało trafić około sześciu tysięcy uchodźców. Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker już kilka dni temu zapowiadał, iż KE zajmie się tą sprawą w tym tygodniu

5 czerwca 2017 roku

Zybertowicz: Zamachy dowodem na porażkę integracji kulturowej migrantów

W ramach budowania społeczeństw wielokulturowych nie udało się zintegrować środowisk cywilizacji chrześcijańskiej i islamskiej; demokracja liberalna nie spełniła obietnicy równych szans - ocenia doradca prezydenta prof. Andrzej Zybertowicz, wskazując na przyczyny zamachów w Europie.

31 maja 2017 roku

Piotr Celiński: "Każdemu człowiekowi w potrzebie należy się pomoc, nie może jednak odbyć się ona z narażeniem bezpieczeństwa Polaków"

Szczyt grupy G7 debatował między innymi na temat migracji i migrantów, jednak kryzys trwa. Co powinna w tej sytuacji czynić Polska? Jak radzić sobie z falą migracji? Czy chrześcijańskie miłosierdzie stoi wyżej nad kwestią bezpieczeństwa państwa w tej sprawie? O tym mówi ekspert i rzecznik Stowarzyszenia Koliber Piotr Celiński.