tag

imigracja

Przedwczoraj (27 maja)

26 maja

25 maja

Imigranci, uchodźcy i absurdalne opinie Kidawy-Błońskiej

Dziś, kiedy mamy w oczach 22 zabitych, 59 rannych w zamachu w Manchesterze, szczególnie absurdalnie brzmi deklaracja Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która mówi, że chętnie podróżuje po całej Europie i czuje się bezpiecznie.

24 maja

Wcześniejsze publikacje

Na wjazd do Europy czeka ponad 6 milionów islamskich imigrantów

Na wjazd do Europy oczekiwało w końcu kwietnia do 6,6 mln migrantów przebywających w państwach Afryki Północnej, a także w Jordanii i Turcji - poinformował we wtorek niemiecki wysokonakładowy dziennik "Bild" powołując się na udostępniony mu oficjalny raport.

Pozostałe publikacje o tym tagu

15 maja 2017 roku

Podczas szczytu G7 islamscy imigranci nie będą przyjmowani na Sycylii

W ostatnich dniach maja, przez cały tydzień, w którym odbędzie się szczyt G7 w Taorminie na Sycylii, do portów na wyspie nie będą mogły zawijać statki i okręty z migrantami, ratowanymi na Morzu Śródziemnym. O zakazie pisze w poniedziałek "Corriere della Sera".

11 maja 2017 roku

Błaszczak: Polska "uchodźców" nie przyjmie

Decyzja poprzedniego rządu o przyjęciu uchodźców zagrażałaby bezpieczeństwu Polaków - powiedział w czwartek w TVP szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Ocenił, że należy brać przykład z Australii, która za rządów premiera Tony'ego Abbotta odsyłała z powrotem tych, którzy do niej napływali.

14 kwietnia 2017 roku

Sondaż: Polacy nie chcą imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki

Trzy czwarte osób biorących udział w sondażu opowiada się przeciwko przyjmowaniu imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki. Nawet spośród zwolenników PO i Nowoczesnej tylko mniej więcej połowa akceptuje przymusowy transfer imigrantów z innych krajów UE do Polski

11 kwietnia 2017 roku

Marcin Ogdowski: "Za kilkanaście lat Rzeczpospolita będzie krajem z dwu-trzymilionową mniejszością ukraińską"

"Proeuropejskie nastawienie wyklucza antypolonizm. Nie da się na poważnie myśleć o zbliżeniu z Europą, wygrażając przy tym Polakom. Wschód Ukrainy może ciążyć ku Rosji, zachód tego kraju – niezależnie od tego, czy rewolucja godności przetrwa czy nie – będzie z tęsknotą patrzył w stronę Unii. A Unia to my. Ostatecznie zaś, żołądek zawsze weźmie górę nad ideałami – dla wielu Ukraińców Polska to dziś ziemia obiecana" - mówi Marcin Ogdowski.

9 kwietnia 2017 roku

ZPP: Polacy najbardziej przychylni przyjmowaniu imigrantów z Ukrainy, Czech, Słowacji, Litwy i Wietnamu

Spośród 14 narodów, które pojawiły się w badaniu ilościowym przeprowadzonym na zlecenie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP) przez firmę Maison&Partners wynika, że Polacy są najbardziej otwarci na przyjmowanie jako imigrantów naszych najbliższych sąsiadów: Ukraińców, Czechów, Słowaków i Litwinów, z czego zdecydowanie największa otwartość jest wobec Ukraińców (26% to popiera– 2017 r.).

28 lutego 2017 roku

Będzie nowy dekret w sprawie imigracji

Około połowy tygodnia prezydent Donald Trump wyda nowy dekret w sprawie imigracji - poinformował wczoraj rzecznik Białego Domu Sean Spicer.

6 lutego 2017 roku

Kto chce grać tematem sierot z Syrii?

Pomoc dla uchodźców wymaga rozwiązań systemowych i powinna być udzielana na miejscu konfliktu; sierot z Aleppo używa się dla celów propagandowych, choć takiego tematu nigdy nie było - powiedział dziś sekretarz stanu w kancelarii premiera Paweł Szefernaker.

5 lutego 2017 roku

Trump przegrywa walkę z sędziami

Opinia tego tzw. sędziego, która w zasadzie pozbawia nasz kraj możliwości egzekwowania prawa, jest śmieszna i zostanie uchylona - napisał prezydent Donald Trump

29 stycznia 2017 roku

AKTUALIZACJA: Po fali gwałtownych reakcji na dekret ws. ograniczeń imigracji z krajów islamu prezydent Trump zapewnia, że normalny ruch wizowy wróci za trzy miesiące

Antyimigracyjny dekret Donalda Trumpa wzbudził krytykę w USA, ze strony siedmiu krajów muzułmańskich i poważne zastrzeżenia wielu sojuszników USA na świecie. Późnym wieczorem prezydent Trump zapowiedział przywrócenie normalnych reguł wizowych za trzy miesiące, po dokonaniu niezbędnego przeglądu reguł bezpieczeństwa