tag

imigrant

26 maja

25 maja

Imigranci, uchodźcy i absurdalne opinie Kidawy-Błońskiej

Dziś, kiedy mamy w oczach 22 zabitych, 59 rannych w zamachu w Manchesterze, szczególnie absurdalnie brzmi deklaracja Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która mówi, że chętnie podróżuje po całej Europie i czuje się bezpiecznie.

24 maja

23 maja

Na wjazd do Europy czeka ponad 6 milionów islamskich imigrantów

Na wjazd do Europy oczekiwało w końcu kwietnia do 6,6 mln migrantów przebywających w państwach Afryki Północnej, a także w Jordanii i Turcji - poinformował we wtorek niemiecki wysokonakładowy dziennik "Bild" powołując się na udostępniony mu oficjalny raport.

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

11 maja 2017 roku

Błaszczak: Polska "uchodźców" nie przyjmie

Decyzja poprzedniego rządu o przyjęciu uchodźców zagrażałaby bezpieczeństwu Polaków - powiedział w czwartek w TVP szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Ocenił, że należy brać przykład z Australii, która za rządów premiera Tony'ego Abbotta odsyłała z powrotem tych, którzy do niej napływali.

23 kwietnia 2017 roku

Polski rynek pracy nie jest przyjazny dla imigranta

Tak, jak dla emigrantów z Polski punktem odniesienia jest Londyn, tak dla części np. Ukraińców może nim być Warszawa czy Kraków. Trzeba się z tego cieszyć. Ale polski rynek pracy nie jest tak przyjazny dla imigrantów ani pracowników krajowych, jak np. brytyjski - powiedziała PAP Joanna Tyrowicz z Uniwersytetu Warszawskiego, współzałożycielka ośrodka badawczego GRAPE.

14 kwietnia 2017 roku

Sondaż: Polacy nie chcą imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki

Trzy czwarte osób biorących udział w sondażu opowiada się przeciwko przyjmowaniu imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki. Nawet spośród zwolenników PO i Nowoczesnej tylko mniej więcej połowa akceptuje przymusowy transfer imigrantów z innych krajów UE do Polski

11 kwietnia 2017 roku

Marcin Ogdowski: "Za kilkanaście lat Rzeczpospolita będzie krajem z dwu-trzymilionową mniejszością ukraińską"

"Proeuropejskie nastawienie wyklucza antypolonizm. Nie da się na poważnie myśleć o zbliżeniu z Europą, wygrażając przy tym Polakom. Wschód Ukrainy może ciążyć ku Rosji, zachód tego kraju – niezależnie od tego, czy rewolucja godności przetrwa czy nie – będzie z tęsknotą patrzył w stronę Unii. A Unia to my. Ostatecznie zaś, żołądek zawsze weźmie górę nad ideałami – dla wielu Ukraińców Polska to dziś ziemia obiecana" - mówi Marcin Ogdowski.

9 kwietnia 2017 roku

ZPP: Polacy najbardziej przychylni przyjmowaniu imigrantów z Ukrainy, Czech, Słowacji, Litwy i Wietnamu

Spośród 14 narodów, które pojawiły się w badaniu ilościowym przeprowadzonym na zlecenie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP) przez firmę Maison&Partners wynika, że Polacy są najbardziej otwarci na przyjmowanie jako imigrantów naszych najbliższych sąsiadów: Ukraińców, Czechów, Słowaków i Litwinów, z czego zdecydowanie największa otwartość jest wobec Ukraińców (26% to popiera– 2017 r.).

6 lutego 2017 roku

Kto chce grać tematem sierot z Syrii?

Pomoc dla uchodźców wymaga rozwiązań systemowych i powinna być udzielana na miejscu konfliktu; sierot z Aleppo używa się dla celów propagandowych, choć takiego tematu nigdy nie było - powiedział dziś sekretarz stanu w kancelarii premiera Paweł Szefernaker.

29 stycznia 2017 roku

AKTUALIZACJA: Po fali gwałtownych reakcji na dekret ws. ograniczeń imigracji z krajów islamu prezydent Trump zapewnia, że normalny ruch wizowy wróci za trzy miesiące

Antyimigracyjny dekret Donalda Trumpa wzbudził krytykę w USA, ze strony siedmiu krajów muzułmańskich i poważne zastrzeżenia wielu sojuszników USA na świecie. Późnym wieczorem prezydent Trump zapowiedział przywrócenie normalnych reguł wizowych za trzy miesiące, po dokonaniu niezbędnego przeglądu reguł bezpieczeństwa

28 stycznia 2017 roku

Prezydent Trump zamyka granice Ameryki dla islamskich terrorystów

Prezydent Donald Trump podpisał w piątek dekret, który zawiesza przyjmowanie przez USA islamskich uchodźców, w tym z Syrii. Celem dekretu, jak podkreślił Donald Trump, jest zapobieżenie przenikaniu do USA "radykalnych islamskich terrorystów".