tag

imigrant

21 lipca

14 lipca

5 lipca

4 lipca

Sopot, Gdańsk, Kartuzy lub Rumia - czy te pomorskie miasta przyjmą islamskich imigrantów?

Islamscy imigranci zaleją Pomorze? Na razie to odległa perspektywa ale włodarze z miast zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich oraz przedstawiciele powiatów i gmin Pomorza podpisali dwie deklaracje dotyczące migracji i integracji miast. Wśród sygnatariuszy są władze miast takich jak Gdańsk, Sopot, Kartuzy czy mniejsze miejscowości jak choćby Rumia. Władze Gdyni uchyliły się od podpisania kontrowersyjnej deklaracji.

Wcześniejsze publikacje

Szef niemieckiego MSZ za "sprawiedliwym podziałem uchodźców"

Szef niemieckiej dyplomacji Sigmar Gabriel powiedział we wtorek w oświadczeniu wydanym z okazji Światowego Dnia Uchodźcy, że Niemcy same nie poradzą sobie ze skutkami kryzysu migracyjnego. Opowiedział się za bardziej sprawiedliwym rozdziałem uchodźców.

Pozostałe publikacje o tym tagu

16 czerwca 2017 roku

Donald Trump "wyprasza" nielegalnych imigrantów, których chronił Obama

Sekretarz ds. bezpieczeństwa krajowego John Kelly uchylił w czwartek program opracowany przez poprzednią administrację Baracka Obamy, który miał chronić przed deportacją przebywających w USA nielegalnie rodziców dzieci z faktu urodzenia będących obywatelami lub stałymi rezydentami.

13 czerwca 2017 roku

Szymański: Polska gotowa do obrony swoich racji ws. relokacji przed Trybunałem Sprawiedliwości

Polska "wykazuje solidarność europejską w sprawie kryzysu migracyjnego, m.in angażując się w ochronę granic zewnętrznych UE oraz systematycznie wzmacniając swoje zaangażowanie humanitarne w regionie" - powiedział wiceszef MSZ Konrad Szymański. Odnosząc się do decyzji Komisji wiceszef MSZ ds. europejskich podkreślił, że "Polska jest gotowa do obrony swoich racji przed Trybunałem Sprawiedliwości"

5 czerwca 2017 roku

Zybertowicz: Zamachy dowodem na porażkę integracji kulturowej migrantów

W ramach budowania społeczeństw wielokulturowych nie udało się zintegrować środowisk cywilizacji chrześcijańskiej i islamskiej; demokracja liberalna nie spełniła obietnicy równych szans - ocenia doradca prezydenta prof. Andrzej Zybertowicz, wskazując na przyczyny zamachów w Europie.

31 maja 2017 roku

Piotr Celiński: "Każdemu człowiekowi w potrzebie należy się pomoc, nie może jednak odbyć się ona z narażeniem bezpieczeństwa Polaków"

Szczyt grupy G7 debatował między innymi na temat migracji i migrantów, jednak kryzys trwa. Co powinna w tej sytuacji czynić Polska? Jak radzić sobie z falą migracji? Czy chrześcijańskie miłosierdzie stoi wyżej nad kwestią bezpieczeństwa państwa w tej sprawie? O tym mówi ekspert i rzecznik Stowarzyszenia Koliber Piotr Celiński.

26 maja 2017 roku

Tematami sycylijskiego szczytu G7 terroryzm, klimat i migracja

Bezpieczeństwo, walka z terroryzmem, migracja i relacje z Afryką, klimat- takie główne tematy rozpoczynającego się w piątek w Taorminie na Sycylii dwudniowego szczytu przywódców G7 wymienił gospodarz obrad, premier Włoch Paolo Gentiloni.

25 maja 2017 roku

Imigranci, uchodźcy i absurdalne opinie Kidawy-Błońskiej

Dziś, kiedy mamy w oczach 22 zabitych, 59 rannych w zamachu w Manchesterze, szczególnie absurdalnie brzmi deklaracja Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która mówi, że chętnie podróżuje po całej Europie i czuje się bezpiecznie.

23 maja 2017 roku

Na wjazd do Europy czeka ponad 6 milionów islamskich imigrantów

Na wjazd do Europy oczekiwało w końcu kwietnia do 6,6 mln migrantów przebywających w państwach Afryki Północnej, a także w Jordanii i Turcji - poinformował we wtorek niemiecki wysokonakładowy dziennik "Bild" powołując się na udostępniony mu oficjalny raport.