tag

infrastruktura kolejowa

20 marca

1 lutego

Branża budowlana liczy na infrastrukturę

Firmy budowlane widzą duży potencjał na rynku infrastrukturalnym, dlatego coraz częściej inwestują w rozwój tej działalności. Jedną z nich jest Fundamental Group, który chce rozwijać nie tylko część infrastrukturalną, lecz także budownictwo inwestycyjne.

26 stycznia

Koleje Mazowieckie chcą wydać na nowe składy ponad 2,2 mld zł

Spółka do 2018 r. chce kupić sześć nowych pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych, które przewidziane są do obsługi relacji Warszawa - Działdowo; do 2019 r. planuje zakup 10 nowych dwuczłonowych ezt, przewidzianych do obsługi relacji Radom - Dęblin, Radom - Skarżysko-Kamienna, Radom - Drzewica, Radom - Warka.

19 grudnia

W lubelskim inwestycje kolejowe za ponad 3,2 mld zł

Wyremontowane ma być 150 km torów oraz sieć trakcyjna; wymienione zostaną rozjazdy, zamontowane urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Na odcinku Pilawa - Otwock wybudowany zostanie drugi tor, dzięki czemu zwiększy się przepustowość linii i będzie można uruchomić większą liczbę połączeń na trasach lokalnych i regionalnych. W Lublinie powstanie dodatkowy przystanek - "Lublin Zachód".

Wcześniejsze publikacje

86,6 mln zł z RPO na infrastrukturę obsługi podróżnych

Najwięcej wniosków powinno dotyczyć modernizacji dworców i przystanków kolejowych, tak aby spełniały oczekiwania pasażerów. W planach jest także budowa regionalnego węzła przesiadkowego na Podhalu. Część gmin planuje budowę parkingów typu park&ride, inne chcą przebudować dotychczasowe miejsca postojowe.

Pozostałe publikacje o tym tagu

17 czerwca 2016 roku

Polska bliska pozyskania 8 mld zl na inwestycje transportowe

Komisja Europejska przekazała krajom członkowskim propozycję podziału środków z budżetu drugiego konkursu o wsparcie projektów transportowych z Instrumentu Łącząc Europę (z ang. Connecting Europe Facility – CEF). Polska ma otrzymać blisko 1,9 mld EUR.

30 grudnia 2015 roku

Antoni Jasiński będzie pełnił obowiązki prezesa PKP PLK

Rada Nadzorcza uzupełniła skład zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych SA. Na okres trzech miesięcy obowiązki prezesa zarządu tej spółki powierzono Antoniemu Jasińskiemu, a stanowisko członka zarządu ds. finansowych Stanisławowi Skoczylasowi - poinformowała spółka

26 grudnia 2015 roku

Dziesiątki miliardów na tory - PKP PLK realizuje Krajowy Program Kolejowy

PKP PLK planuje w przyszłym roku rozpisać przetargi z rozdania funduszy unijnych na lata 2014-2020 na co najmniej 5 mld zł - poinformował PAP członek zarządu PKP PLK ds. inwestycji Marcin Mochocki. W 2015 r. PKP PLK rozpisała przetargi z nowej perspektywy na kwotę 16 mld zł. W sumie do 2023 r. w ramach rządowego Krajowego Programu Kolejowego na inwestycje w infrastrukturę kolejową ma zostać wydanych 67,5 mld zł

17 grudnia 2014 roku

Brukselskie 30 miliardów euro dla Polski

Program operacyjny Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 skupia się na poprawie atrakcyjności Polski jako miejsca do lokowania inwestycji. To największy program zatwierdzony dotąd przez Komisję Europejską

17 października 2014 roku

DB Schenker rzuci wyzwanie PKP? "Trwające remonty pogarszają nasze warunki funkcjonowania"

W Polsce brakuje całościowego planu rozwoju kolei – ocenia Marek Staszek, prezes DB Schenker Rail Polska. Brak długofalowego planowania utrudnia wykorzystanie środków na poprawę infrastruktury, w którą Polska inwestuje wciąż mniej niż kraje zachodniej Europy. To właśnie słaby stan techniczny linii kolejowych i równocześnie wysokie stawki dostępu są największym problemem branży.

20 września 2014 roku

Inwestycje PKP przypominają film fantastyczno-przygodowy

Nie wiem, jakie dokładnie filmy oglądają władze PKP. Jednak widząc tempo przeprowadzanych inwestycji kolejowych, można sądzić, że do ich ulubionych produkcji kinowych należy "Niekończąca się opowieść". Remonty infrastruktury kolejowej ciągną się bowiem w nieskończoność, są niezwykle kosztowne i w trakcie ich realizacji często dzieją się niewiarygodne rzeczy.

9 maja 2014 roku

Polska dostała ponad 419 mln euro na projekty transportowe

Komisja Europejska zdecydowała o przyznaniu Polsce 419,3 mln euro z funduszy UE na trzy projekty transportowe. Pierwszy polega na modernizacji linii kolejowej Warszawa - Radom, kolejne dwa projekty dotyczą transportu publicznego w Poznaniu i na Śląsku.

25 lutego 2014 roku

Powolne dojrzewanie do logicznych zasad budowania infrastruktury

Dla realizujących wielkie inwestycje infrastrukturalne w naszym kraju pojawiło się światełko w tunelu. Na ile i kiedy ono stanie się realne przekonamy się dopiero pod koniec przyszłego roku. Wówczas swoje prace ma zakończyć Komisja Kodyfikacyjna, która przedstawi konkrety mające ułatwić usprawnić proces inwestycyjny i budowlany.

12 grudnia 2013 roku

NIK: źle jest z bezpieczeństwem na kolei

System bezpieczeństwa w ruchu pociągów ma wiele istotnych luk - alarmuje Najwyższa Izba Kontroli, która wytknęła kolejom wieloletnie zaniedbania w utrzymaniu infrastruktury, co sprawia, że liczba wypadków na kolei - choć spada - wciąż jest wysoka.

19 sierpnia 2013 roku

PKP optymistycznie - chce spłacić wszystkie długi do 2022 roku

W 2022 r. PKP SA mają spłacić ostatnią ratę swojego historycznego zadłużenia. Jak poinformował dyrektor ds. finansowych w PKP SA Łukasz Szarawara, połowa z sięgającego 4 mld zł długu ma być spłacona w tym i przyszłym roku.

26 czerwca 2013 roku

W Warszawie wyremontują Dworzec Centralny. Znowu

Rok od remontu stołecznego Dworca Centralnego przed Euro 2012, szykują się kolejne prace. Tym razem uszczelniona ma być konstrukcja dworca. Kolejarze nie wykluczają, że jeszcze w tym roku trzeba będzie rozkopać część ulic w centrum Warszawy.