tag

instytucje finansowe

12 sierpnia

Czy regionalne fundusze rozwoju mogą dać początek powstaniu nowych banków?

Instytucje budujemy w tej chwili na poziomie krajowym i Polski Fundusz Rozwoju (PFR) jest tego typowym przykładem. Bardzo mocno zachęcamy nasze regiony, żeby również budowały instytucje finansowe na poziomie regionalnym. Odpowiednikami, czy partnerami dla PFR na poziomie regionalnym mogłyby być właśnie regionalne polskie fundusze rozwoju - mówi wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński

7 lipca

4 kwietnia

Debata „Gazety Bankowej”: Anonimowe karty przedpłacone mogą być sposobem na wykluczenie finansowe

Z polskiego rynku zniknęły karty pre-paid nieprzypisane do rachunku bankowego klienta. To skutek pisma Komisji Nadzoru Finansowego, która w lipcu 2015r wezwała banki do zaprzestania wydawania kart prepaid jako nośnika pieniądza elektronicznego. Gazeta Bankowa zorganizowała debatę, poświęconą temu, czy rezygnacja z instrumentów mogących świetnie zastąpić gotówkę była naprawdę konieczna i jakie rozwiązania należy wypracować, aby polskie banki mogły wydawać te instrumenty, które obecnie są wydawane przez podmioty mające siedziby poza Polską

12 marca

Wcześniejsze publikacje

Reklamy banków i produktów finansowych znikną z radia i telewizji?

Ministerstwo w porozumieniu z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznało, że należy uporać się z wprowadzającymi w błąd reklamami pożyczek konsumenckich. Co to oznacza w praktyce? Koniec drobnego druczku i przekonywania, że można wziąć „kredyt za 0 zł”, podczas gdy rzeczywiste koszty prowizji i obsługi wynoszą drugie tyle, co pożyczana kwota.

Pozostałe publikacje o tym tagu

25 listopada 2015 roku

SALTUS Ubezpieczenia w Złotej Setce

*Po raz kolejny dwa towarzystwa działające pod wspólną marką SALTUS Ubezpieczenia zostały zaliczone do tzw. „Złotej Setki” – grupy największych i najbardziej dynamicznych instytucji finansowych w Polsce

3 lipca 2014 roku

Eksperci: Instytucje finansowe mylą CSR z reklamą i marketingiem

Społeczna odpowiedzialność biznesu (Corporate Social Responsibility) - to wychodzenie naprzeciw potrzebom lokalnych społeczności, a nie marketing czy reklama; instytucje finansowe nadal często to mylą - mówili uczestnicy konferencji poświęconej współpracy w ramach CSR.

5 listopada 2013 roku

Konsumenci i banki są nieracjonalni

Rozmowa z dr. Enrico Trevisanem, partnerem i ekspertem Simon-Kucher&Partners o tym dlaczego banki nie działają według racjonalnych schematów i kim są i czego oczekują dzisiejsi klienci instytucji finansowych, tuż przed publikacją jego nowej książki w Polsce "Jak zrozumieć klienta i na tym zarobić?"

15 października 2013 roku

Banki i ubezpieczyciele w serwisie Facebook. Ranking "Gazety Bankowej"

Instytucje finansowe w mediach społecznościowych zawzięcie walczą o swą pozycję i klienta. Wcale w tej bitwie nie wygrywają najwięksi w branży - informuje miesięcznik "Gazeta Bankowa", która dokonała rankingu banków i firm ubezpieczeniowych na Facebooku.

7 lipca 2013 roku

Kredyty gotówkowe najbardziej zagrożone wyłudzeniami

Kredyty gotówkowe przewodzą w rankingu najbardziej podatnych na wyłudzenia produktów kredytowych, a największe ryzyko wyłudzenia ujawnia się u pośredników – takie dwa podstawowe wnioski wynikają z raportu przygotowanego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych oraz EY.

26 lutego 2013 roku

Opieszałość, niekompetencja, brak informacji

Coraz więcej klientów skarży się na instytucje finansowe do Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego. Skargi dotyczyły przede wszystkim podmiotów w sektorze bankowym i ubezpieczeniowym.

14 lutego 2013 roku

Bruksela zdecydowała o podatku Tobina

W dniu dzisiejszym Komisja Europejska zaakceptowała szczegóły dotyczące podatku od transakcji finansowych, który ma zostać wprowadzony w ramach wzmocnionej współpracy państw UE.