tag

internet

Przedwczoraj (27 marca)

21 marca

15 marca

Netia podłączy ponad 900 szkół do szybkiego internetu

Do września 2018 r. Netia podłączy 976 szkół do szybkiego internetu w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Ministerstwo Cyfryzacji planuje, że do końca przyszłego roku wszystkie szkoły, a jest ich ok. 30 tys., podłączone zostaną do szybkiej sieci internetowej.

27 lutego

Wcześniejsze publikacje

Ponad 600 szkół w wielkopolsce z szybkim internetem

Ponad 600 szkół z Wielkopolski zostanie podłączonych do szybkiego internetu w ramach programu Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE). Ministerstwo Cyfryzacji podpisało porozumienie ze spółką INEA na doprowadzenie do szkół internetu o przepustowości co najmniej 100 Mb/s – poinformował resort cyfryzacji.

Facebook staje się najpoważniejszym rywalem YouTube

Umożliwiający użytkownikom darmową publikację filmów popularny serwis YouTube obchodził 14 lutego swoje dwunaste urodziny. Zdaniem ekspertów, jego największym rywalem na internetowym rynku serwisów wideo w najbliższych latach będzie Facebook.

Pozostałe publikacje o tym tagu

23 stycznia 2017 roku

Klienci indywidualni płacili za komórki mniej niż rok wcześniej

Miesięczny koszt usług telefonii komórkowej dla klientów indywidualnych w 2016 r. były średnio niższy o 2 zł niż rok wcześniej i wyniósł 47 zł - wynika z przedstawionych w poniedziałek badań konsumenckich przeprowadzonych na zlecenie Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

20 stycznia 2017 roku

Państwa UE potwierdziły porozumienie ws. częstotliwości na internet 5G

Plan Komisji Europejskiej przewiduje m.in., że wszystkie obszary miejskie, główne szlaki drogowe i kolejowe powinny mieć niezakłócony dostęp do sieci komórkowej piątej generacji 5G W Polsce przeszkodą do wprowadzenia innowacyjnych zmian mogą być kraje za jej wschodnią granicą, ponieważ sposób, w jaki korzystają z częstotliwości 700 MHz, może zakłócać działanie sieci

19 stycznia 2017 roku

Internet kpi z Leszka Balcerowicza

Leszek Balcerowicz wyśmiał raport, krytykujący rozwarstwienie majątkowe ludzkości, wg którego osiem osób posiada blisko połowę światowego bogactwa. W efekcie internauci zaczęli kpić z ekonomisty

10 stycznia 2017 roku

Yahoo chce zmienić nazwę na Altaba

Amerykański portal internetowy Yahoo zamierza zmienić nazwę na Altaba. Zmniejszy też o połowę liczbę członków zarządu, jeśli sfinalizowana zostanie, wyceniana na 4,8 mld dol. transakcja, przejęcia go przez amerykański koncern telekomunikacyjny Verizon - podała we wtorek agencja AP Financial News.

2 stycznia 2017 roku

Reklama w internecie? Polscy odbiorcy mówią - nie

Liczba polskich internatów blokujących reklamy szybko rośnie i przekracza już 7,5 mln. Wpływa to na zmniejszenie przychodów wydawców. Żeby zatrzymać spadek, trzeba zacząć stosować mniej inwazyjne formy, które akceptują internauci. Agresywna reklama nie jest skuteczna, ponieważ zwiększa liczbę użytkowników adblocków i obniża efektywność przekazu.

1 stycznia 2017 roku

Firma w sieci 2017

Dla speców od technologii sieciowych 2016 rok okazał się fascynujący, podobnie będzie w 2017. Inżynierowie Cisco wyznaczyli dziesięć obszarów, które będą newralgiczne dla firm w nadchodzącym roku

28 grudnia 2016 roku

Firmy celują w internet

Komercjalizacja mediów społecznościowych postępuje – podkreśla Joanna Jałowiec, redaktor naczelna portalu PRoto.pl. Serwisy wprowadzają nowe funkcjonalności, które pozwolą firmom skutecznie zwiększać sprzedaż. W kierunku e-commerce zmierza m.in. Instagram. Umożliwienie markom tagowania produktów sprawi, że klientom będzie łatwiej dokonać zakupu. Również na Snapchacie nowe rozwiązanie umożliwi prowadzenie w kanale kampanii reklamowych.

25 grudnia 2016 roku

Krok po kroku do zwiększania zasięgu szerokopasmowego internetu

Ponad milion gospodarstw domowych może skorzystać z dostępu do szerokopasmowego internetu w wyniku przyszłorocznego dofinansowania sieci tam, gdzie nie inwestują firmy telekomunikacyjne – ocenia ministerstwo informatyzacji i cyfryzacji. Rozstrzygnięcie naboru wniosków inwestycyjnych i wyłonienie beneficjentów nastąpi w połowie 2017 r.

16 grudnia 2016 roku

Hazard – tak, ale pod całkowitą kontrolą państwa

Nowe przepisy dają możliwość blokowania dostępu do nielegalnych stron internetowych, oferujących hazard. Dodatkowo zezwalają na "utrudnianie wykonywania płatności” na rzecz takich podmiotów