tag

internet

16 sierpnia

13 sierpnia

Polacy nie lubią reklam w internecie - blokują ich najwięcej

Według raportu spółki OnAudience. com w polskim internecie blokowanych jest 46 proc. wszystkich wyświetlanych reklam, co daje 8 proc. wzrost rok do roku. Na drugim miejscu znalazła się Grecja z 44 proc. blokowanych wyświetleń, a na trzecim Norwegia, gdzie blokuje się ich 42 proc.

11 sierpnia

To nie koniec afery z napojem Tiger: Jest doniesienie do prokuratury

Warszawscy radni PiS Jacek Ozdoba i Jakub Banaszek podczas briefingu przed Muzeum Powstania Warszawskiego ogłosili, że w piątek złożą do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa i złamaniu artykułu 133 Kodeksu karnego przez producenta napoju energetycznego.

8 sierpnia

Internet w Polsce mamy wolny, choć nie najwolniejszy

W opublikowanym we wtorek zestawieniu Polska znalazła się na 36. miejscu na świecie pod względem szybkości połączeń internetowych i na 21. miejscu spośród 28 państw członkowskich Unii Europejskiej, z przeciętną szybkością połączenia na poziomie 14,88 Mb/s (megabitów na sekundę)

Wcześniejsze publikacje

Haker który powstrzymał atak wirusa WannaCry przebywa w areszcie

23-letni haker Marcus Hutchins, który w maju zablokował rozprzestrzenianie się wirusa WannaCry, stanie przed sądem w Stanach Zjednoczonych oskarżony o stworzenie złośliwego oprogramowania, które wykradło hasła do bankowości elektronicznej - poinformowała sieć BBC.

Spółki giełdowe także muszą zabezpieczać dane

Aplikacje szyfrujące dane mają dwa główne zadania. Muszą bezpiecznie przechowywać to, nad czym każdego dnia pracujemy na naszym sprzęcie. Dane te powinny jednak znajdować się nie tyko na komputerze, ale też w zabezpieczonym miejscu.

Pozostałe publikacje o tym tagu

30 lipca 2017 roku

GAZETA BANKOWA: Profil Zaufany w bankach

Umożliwienie zakładania Profilu Zaufanego przez systemy informatyczne banków szybko zwiększa liczbę jego posiadaczy. To kolejny, po Rodzina 500+, przykład udanej kooperacji na polu cyfryzacji miedzy sektorem finansowym a administracją rządową – ocenia „Gazeta Bankowa”

29 lipca 2017 roku

GAZETA BANKOWA: Jak idea smart city zmieni życie mieszkańców miast

Starzejące się społeczeństwo, nowe trendy na rynku pracy, mobilność, rosnące zapotrzebowanie na prąd, zanieczyszczenie – to główne wyzwania, jakie stoją przed miastami w przyszłości. Remedium na te wyzwania może stać się idea smart city – ocenia Szymon Szadkowski, publicysta „Gazety Bankowej”

19 lipca 2017 roku

Firmy kupujące pochlebne opinie w internecie mogą mieć kłopoty

Coraz więcej konsumentów przed zakupem danego produktu szuka o nim opinii w internecie. Tymczasem znaczna część wpisów, które można znaleźć w sieci, jest fałszywa. Astroturf marketing, czyli kupowanie pochlebnych opinii, to coraz większy problem także w Polsce.

18 lipca 2017 roku

BGK udzieli 1 mld zł pożyczek na szybki internet. Pierwsza umowa z Aliorem

Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał umowę z Alior Bankiem na udzielanie pożyczek ze środków programu Polska Cyfrowa dla firm telekomunikacyjnych. Docelowo na rozwój infrastruktury szybkiego internetu ma trafić 1 mld zł - poinformowała prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka.

17 lipca 2017 roku

Ruszył portal do śledzenia prac e-administracji

Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło portal widok.gov.pl, umożliwiający śledzenie pracy cyfrowej administracji. Portal publikuje dane o zainteresowaniu poszczególnymi e-usługami i ich kosztach, statystyki odwiedzin stron ministerstw czy urzędów itp.

17 lipca 2017 roku

To hakerzy doprowadzą do buntu maszyn?

Drukarka zaczyna drukować co chce, telewizor sam wybiera co mamy oglądać, lodówka przestaje chłodzić – tak może wyglądać bunt maszyn wywołany przez hakerów. Ze względu na dużą liczbę i różnorodność urządzeń Internet Rzeczy stał się atrakcyjnym celem dla cyberprzestępców.

12 lipca 2017 roku

Cyberprzestępcy do ataków teraz wykorzystują pliki cookies

Coraz więcej firm pada ofiarą oprogramowania ransomware wymuszającego okupy. Majowy atak WannaCry dotknął 200 tys. systemów w 150 krajach. Wirus Petya odpowiadał za czerwcowe awarie systemów komputerowych na całym świecie.

4 lipca 2017 roku

Studencie - uczysz się na państwowej uczelni? To nie masz prawa pracować

Czy student, który podejmuje naukę na państwowej uczelni a pragnie pracować zawodowo w trakcie studiów - czy to w celu rozwoju i podnoszenia kwalifikacji czy po to by mieć środki do życia - ma prawo podejmować zatrudnienie? Zdaniem profesora Tadeusza Gadacza absolutnie nie.

29 czerwca 2017 roku

Anna Streżyńska: Rozwój gospodarki ważniejszy od przychodów z aukcji 5G

Aukcja częstotliwości, które będą wykorzystywane do świadczenia usług w technologii 5G (następcy LTE) będzie miała na celu umożliwienie wykorzystania tej technologii raczej jako koła zamachowego gospodarki niż zapewnienie znaczących przychodów dla budżetu państwa, poinformowała minister cyfryzacji Anna Streżyńska

26 czerwca 2017 roku

Minister cyfryzacji podpisze w środę porozumienie dot. 'Strategii 5G dla Polski'

Technologia 5G pozwoli na korzystanie z bezprzewodowego Internetu z prędkością zbliżoną do połączenia światłowodowego – nawet do 1 Gigabita na sekundę. Wprowadzenie technologii 5G pozwoli sprostać wyzwaniom cyfrowej gospodarki takim jak Internet Rzeczy czy autonomiczne samochody. Superszybki standard transferu danych ma umożliwić także inteligentne zarządzanie zużyciem energii oraz wymianą informacji o naszym zdrowiu

25 czerwca 2017 roku

Nowe przepisy o ochronie danych zwiększą zyski hakerów?

Unijne przepisy o ochronie danych osobowych, które mają wejść w życie za niecały rok, paradoksalnie otwierają cyberprzestępcom nowe możliwości szantażu - oceniają informatycy śledczy. Ich zdaniem znacząco zwiększy się liczba ataków na bazy danych osobowych