tag

internet

Przedwczoraj (22 czerwca)

21 czerwca

20 czerwca

15 czerwca

Nastolatki w internecie robią to samo, co w „realu”

Życie cyfrowe nastolatków jest bardzo podobne do realnego. Nadal, jeśli tylko mogą, głównie grają, oglądają filmy, słuchają muzyki i podtrzymują kontakty towarzyskie, ale też uczą się, pogłębiają zainteresowania i poznają świat - wynika z badań NASK "Nastolatki 3.0."

Globalna wojna w handlu: internet kontra tradycyjne sklepy

Między handlem tradycyjnym a internetowym trwa realna wojna. W Wielkiej Brytanii czy Chinach 30-40 proc. sprzedaży już odbywa się przez internet - powiedział dyrektor w zespole ds. transformacji cyfrowej w PwC Michał Kreczmar. Dodał, że również w Polsce ten rynek będzie rósł

Wcześniejsze publikacje

Szyfrowanie danych sposobem na hakera?

Ochrona przed atakiem hakerskim to przede wszystkim zdrowy rozsądek – nie otwieramy załączników nieznanego pochodzenia i aktualizujemy system operacyjny, jednak należy być proaktywnym w kwestii działania na rzecz bezpieczeństwa.

Pozostałe publikacje o tym tagu

30 maja 2017 roku

Wzrasta podatność na cyberataki

Ostatni atak hakerski miał do tej pory największą skalę pod kątem zainfekowanych urządzeń oraz komputerów. Mówi się, że atak miał miejsce w rekordowej liczbie państw – od 90 do 200 krajów.

29 maja 2017 roku

Wanna-Cry: Groźny cyberatak miał źródło w Chinach?

Twórcy złośliwego oprogramowania WannaCry, wykorzystanego w serii cyberataków z 12 maja, mogli pochodzić z południowych Chin - wskazuje analiza lingwistyczna przeprowadzona przez firmę Flashpoint, zajmującą się oceną ryzyka biznesowego.

26 maja 2017 roku

W wirtualnym oddziale Alior Banku klient otworzy konto w trakcie rozmowy wideo

W Alior Banku tożsamość klientów składających wniosek o założenie konta bankowego może być weryfikowana zdalnie podczas rozmowy wideo. Dzięki temu decyzję banku można otrzymać nawet w 10 minut, bez wychodzenia z domu. Założenie konta po wideoweryfikacji jest traktowane przez bank na równi z wizytą w oddziale i od razu można z niego korzystać

25 maja 2017 roku

Nowoczesne technologie to także zagrożenia

Czym jest internet rzeczy? To otaczająca nas rzeczywistość, gdzie dostęp do przepływu informacji – potocznie zwanym internetem – mają urządzenia wokół nas.

14 maja 2017 roku

Atak hakerów: Uderzono w 200 tys. podmiotów

Piątkowy atak cybernetyczny dotknął 200 tys. podmiotów w co najmniej 150 krajach - ogłosił dziś dyrektor Europolu Rob Wainwright. Wyraził jednocześnie obawę, że liczba ta może wzrosnąć, jak ludzie wrócą w poniedziałek do pracy.

13 maja 2017 roku

Wymuszenie okupu na skalę globalną. Czy polskie firmy też padną ofiarą ataku ransomware?

W piątek masowa kampania ransomware (oprogramowanie złośliwe, które szyfruje dyski i blokuje dostęp do przechowywanych na nich danych w celu wymuszenia okupu) sparaliżowała jednego z największych operatorów telekomunikacyjnych Hiszpanii, firmę Telefonika. Komputery co najmniej kilkudziesięciu pracowników zostały zablokowane, a pracownicy zobaczyli żądanie zapłaty kilkuset dolarów w celu odzyskania dostępu do komputerów

12 maja 2017 roku

Globalny cyberatak! Hakerzy wykorzystali lukę w Windows Microsoftu?

W piątek nawet w kilkudziesięciu krajach, m.in. w Rosji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii, i na Ukrainie zaatakowano strony m.in. dużych instytucji publicznych. Hakerzy zaatakowali np. komputery podłączone do wewnętrznych sieci MSW i Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej - podały media rosyjskie

12 maja 2017 roku

Globalny cyberatak? Rosjanie donoszą o zmasowanej akcji hakerskiej

Hakerzy zaatakowali w piątek komputery podłączone do wewnętrznych sieci MSW i Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej . Portal Gazieta.ru informuje, że zaatakowane zostały komputery w całej Rosji. Informacje o cyberatakach napływają również z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, USA, Chin, Włoch, Wietnamu i Tajwanu - twierdzą Rosjanie

8 maja 2017 roku

Allegro: serwis po awarii dostępny dla klientów

Poniedziałkowa awaria była związana z usterką jednej z usług, która odpowiada za dostępność serwisu i zarządzanie innymi usługami; serwis już działa - poinformował PAP Paweł Klimiuk z Allegro, największego portalu aukcyjnego w Polsce

29 kwietnia 2017 roku

NBP: przybywa Polaków aktywnie korzystających z konta przez internet

Według badania korzystanie z konta przez internet maleje wraz z wiekiem (z 88-89 proc. w grupie osób 18-34 lata do 24 proc. wśród osób po 65. roku życia), natomiast rośnie wraz ze wzrostem wykształcenia (z 45 proc. w grupie osób z wykształceniem podstawowym do 81 proc. wśród osób z wyższym wykształceniem).

26 kwietnia 2017 roku

Polacy coraz bardziej internetowi

67 proc. dorosłych Polaków przynajmniej raz w tygodniu korzysta z internetu. To o 30 proc. więcej niż 10 lat temu. Powszechnie z sieci korzystają młodsi badani, w wieku od 18 do 34 lat, a także większość osób w wieku 35-54 lata - wynika z sondażu CBOS.

25 kwietnia 2017 roku

Streżyńska: w tym roku rejestracja noworodka przez internet

Rejestracja noworodka będzie możliwa w szpitalu, a wiarygodność danych, które zostaną złożone we wniosku rejestracyjnym, potwierdzi lekarz. Przez internet będzie można również zapisać dziecko do szkoły, złożyć wniosek o wydanie prawa jazdy czy wniosek o odpis aktu stanu cywilnego.