tag

inwestowanie

18 sierpnia

GAZETA BANKOWA: Cena oszczędzania, czyli wstrząs na rynku TFI

Polacy w przyszłym roku zobaczą czarno na białym, jak dużo płacą za usługi TFI, a także uświadomią sobie, jak wysokie opłaty wpływają na poziom oszczędności. I zaczną szukać alternatywy – przewiduje Marek Siudaj na łamach „Gazety Bankowej”

3 sierpnia

26 lipca

21 czerwca

Złoty zmącony przez nastroje

Jednym z największych przegranych ostatniej oraz bieżącej sesji jest polski złoty. Wczoraj poznaliśmy dane na temat sprzedaży detalicznej - wciąż mocne ponad 8,0% odbicie, jednak nieco mniejsze niż spodziewał się tego rynek. Jednak nastroje na złotym psuje przede wszystkim spadek wartości akcji na niemieckim oraz polskim rynku. W przypadku Polski inwestorzy nie są zadowoleni z rozgrywek w największych spółkach finansowych, które obecne są na indeksie WIG20.

Wcześniejsze publikacje

W środę w centrum uwagi dane o PKB i inflacji w Polsce

Wydarzeniem środy na krajowym rynku walutowym będzie publikacja danych o PKB i inflacji. O godzinie 10:00 Główny Urząd Statystyczny (GUS) opublikuje szczegółowe dane nt. dynamiki polskiego PKB w I kwartale 2017 roku. Oczekuję, że zgodnie z odczytem flash sprzed 2. tygodni, wzrost przyspieszy do 4 proc. w relacji rocznej z 2,5 proc. odnotowanych w ostatnim kwartale 2016 roku.

Pozostałe publikacje o tym tagu

27 kwietnia 2017 roku

Grupa Azoty Puławy ujawnia plany na inwestycje do 2021 roku

Grupa Azoty Puławy do 2021 roku przeznaczy ponad 1,1 mld zł na inwestycje w segmencie nawozów. Rozbudowa i modernizacja instalacji kwasu azotowego oraz budowa nowej linii produkcyjnej mają pozwolić na wytworzenie nowych nawozów, a to przyczyni się do zwiększenia oferty dla rolników. Segment nawozów dziś generuje blisko 60 proc. przychodów.

25 kwietnia 2017 roku

Francja na wyborczym półmetku. Rynki rosną

Polska jako „specyficzny” rynek wschodzący jest bowiem silnie powiązana z Europą Zachodnią i zachowanie rodzimych indeksów jest w dużym stopniu uzależnione od sentymentu panującego na europejskich parkietach. O tym, czy apetyt inwestorów na europejskie akcje się utrzyma, już niebawem zadecydują francuscy wyborcy. Co jednak ważniejsze, za polskimi akcjami niezmiennie przemawiają twarde argumenty

18 kwietnia 2017 roku

Polacy potrafią korzystać z obligacji

Presja inflacyjna jest jeszcze zbyt słaba, by wpłynąć na sytuację na rynku obligacji korporacyjnych. Oprocentowanie dominujących na nim papierów o oprocentowaniu zmiennym, opierającym się na stawkach WIBOR, wynosi 4-5 proc. skutecznie chroniąc przed inflacją, zaś odsetki w przypadku papierów o stałym oprocentowaniu sięgają 7-9 proc., dając jeszcze większy bufor.

18 kwietnia 2017 roku

Złoto: polisa przeciw inflacji

Goldman Sachs i BoA prognozują wzrost PKB w całym roku na 1,3 proc. Może to powstrzymywać dalsze podwyżki stóp, gdyż amerykańskiej administracji pieniężnej będzie zależało na pobudzaniu gospodarki, a drogi kredyt nie sprzyja inwestycjom napędzającym rozwój.

13 kwietnia 2017 roku

Inwestycyjna sztafeta. USA przekazują pałeczkę Europie

Europejska gospodarka znajduje się obecnie w fazie przechodzenia z rewizji negatywnych do pozytywnych. Oczywiście nie mamy pewności, czy poprawa danych gospodarczych w Europie będzie długotrwała, jednak wiele na to wskazuje.

12 kwietnia 2017 roku

Polski Fundusz Rozwoju przyspieszy rozwój średnich miast

Polski Fundusz Rozwoju inwestuje w zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy kraju. Zgodnie z przyjęta strategią PFR prowadzi programy sprzyjające zwiększeniu długoterminowego potencjału inwestycyjnego i gospodarczego Polski oraz wyrównywaniu szans i ochronie środowiska naturalnego. Inwestycje infrastrukturalne są jednym z priorytetów Grupy PFR.

6 kwietnia 2017 roku

Złoty rośnie na wiosnę. Czy utrzyma wznoszący kurs?

Złoty w ostatnich trzech miesiącach wzmacniał się w relacji do dolara, euro, funta, franka szwajcarskiego. Złożyło się kilka czynników preferencyjnych dla polskiej waluty. Po gorszych od oczekiwań październikowych danych odnośnie produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej czy sprzedaży detalicznej, mogących sugerować niższe tempo wzrostu gospodarczego, kolejne trzy miesiące pozytywnie zaskoczyły część ekonomistów, co przyczyniło się do wzmocnienia złotego.

22 marca 2017 roku

Edukacja, a nie administracyjne zakazy

Stanowisko Izby Domów Maklerskich w sprawie informacji Najwyższej Izby Kontroli „Ochrona praw nieprofesjonalnych uczestników rynku walutowego”

22 marca 2017 roku

Analitycy: złoty stracił na wartości wobec euro i franka

Zakładając ponowną poprawę sentymentu, nie należy spodziewać się powrotu siły polskiej waluty, której obecnie może ciążyć gołębia retoryka RPP i możliwość utrzymywania ujemnych realnych stóp procentowych w dłuższej perspektywie

21 marca 2017 roku

Miłego złego początki

Lepiej wygląda sytuacja w Europie, jednak również i tutaj niemal wszystkie indeksy świecą się na czerwono. Niemiecki DAX spadł poniżej psychologicznej bariery 12.000 pkt. Pod presją podażową znajduje się także brytyjski FTSE100 oraz francuski CAC40. Niemniej początkowo inwestorzy byli w dobrych nastrojach, co było zasługą wczorajszej debaty prezydenckiej we Francji.

17 marca 2017 roku

Ostatni będą pierwszymi, ale czy pierwsi ostatnimi?

Na pierwszy rzut oka wszystko jest tak, jak być powinno - FED podniósł stopy procentowe, EBC nie zmienił polityki, Bank Anglii wstrzymał się z dalszym łagodzeniem lub podwyżkami, a Bank Japonii kontynuuje swoje działania w niezmienionej formie. Niemniej jednak w ostatnich dniach możemy obserwować umacniające się euro, funta, stabilnego jena, a przede wszystkim słabszego dolara.

15 marca 2017 roku

PKP Intercity trwają analizy ws. kupna kolejnych Dartów

PKP Intercity rozstrzygnęło przetarg na dostawę 20 pociągów typu Dart w lutym 2014 r. Przewoźnik wydał na ten cel ok. 1,3 mld zł, w tym ok. 570 mln zł pochodziło z pieniędzy unijnych. Umowa obejmuje również serwis pociągów przez kolejnych 15 lat. Przewoźnik w kontrakcie zagwarantował sobie możliwość dokupienia kolejnych dziesięciu składów.

13 marca 2017 roku

Korporacja Inwestycyjna Polskiej Farmacji ogłasza wezwanie na 100 proc. akcji Pelion S.A. po 52,33 PLN za akcję

Zaproponowana cena w wezwaniu wynosi 52,33 PLN za jedną akcję Spółki bez względu na rodzaj akcji i nie jest niższa niż cena minimalna określona zgodnie z przepisami prawa. Średnia arytmetyczna ze średnich dziennych cen ważonych wolumenem obrotu akcjami na okaziciela na GPW z ostatnich 6 miesięcy poprzedzających ogłoszenie Wezwania wynosi 52,32 PLN za jedną akcję

13 marca 2017 roku

Polityka pieniężna sprzyja obligacjom firm

Stabilizacja stóp procentowych na historycznie niskim poziomie przez tak długi okres zdecydowanie nie tworzy komfortowych warunków posiadaczom oszczędności i inwestorom, dysponującym wolnym kapitałem. Średnie oprocentowanie lokat bankowych spadło z i tak już niskiego poziomu 2,2 proc. w marcu 2015 r. do 1,6 proc. obecnie, a w całym, trwającym od połowy 2012 r. cyklu łagodzenia polityki pieniężnej, poszły w dół z 4,9 do 1,6 proc.

28 lutego 2017 roku

Wartość eksportu szkockiej do Polski wyniosła 62 mln funtów

Eksport szkockiej (wliczając w to nie tylko single malty, ale także blended whisky) odnotował wzrost w porównaniu do ubiegłego roku. Jego wartość wyniosła niecałe 4 miliardy funtów, co daje wzrost o 3,3 proc. w stosunku do 2015. W swoich najlepszych latach wartość eksportu przekraczała jednak 4 miliardy funtów.

27 lutego 2017 roku

Inwestorzy spodziewają się 3 mld dolarów zysku z debiutu Snapchata

Potrzeba stabilizacji na rynkach jest oczywista, dowodem na to są notowania złota i srebra, które trzymają się mocno od ubiegłego tygodnia. Amerykańskie indeksy giełdowe poszły lekko w górę pod koniec piątkowej sesji, a sam Dow Jones odnotował kolejny, jedenasty już z rzędu wzrost – coś takiego nie miało miejsca od 70 lat! Mimo wszystko, inne rynki nie podzielają amerykańskiego entuzjazmu. W Europie i Azji indeksy odnotowują spadki.

27 lutego 2017 roku

EBI: inwestycje w UE rosną wolniej niż po poprzednich kryzysach

Unia Europejska niespiesznie wychodzi z kryzysu, wolno w UE rosną inwestycje - wskazuje przedstawiony w poniedziałek w Warszawie raport Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI). Według banku zwiększenia inwestycji w 2016 r. spodziewało się 36 proc. firm w Polsce.