tag

inwestowanie pieniędzy

Wczoraj

Beznadziejny przypadek

Fed zgodnie z oczekiwaniami utrzymał stopy procentowe bez zmian, a w komunikacie podtrzymał dotychczasowy przekaz. Zmiany w tekście były niewielkie i spójne z komentarzami członków Fed z tygodni od czasu czerwcowego posiedzenia FOMC. Dostaliśmy skromne gołębie modyfikacje w ocenie inflacji, która pozostaje „poniżej 2 proc.” (zamiast „nieco poniżej 2 proc.”).

14 lipca

7 lipca

3 lipca

Tak słabo oprocentowanych lokat jeszcze nie było

1,1 proc. - takie jest oprocentowanie przeciętnej lokaty bankowej po uwzględnieniu podatku. Najniższe w historii oprocentowanie nie sprzyja oszczędzaniu. W jednym tylko miesiącu lokaty Polaków stopniały o niemal 4 miliardy złotych – wynika z szacunków Open Finance.

Wcześniejsze publikacje

Super Czwartek dla rynków finansowych

Gospodarka strefy euro w pierwszej części roku wyraźnie przyspieszyła, co zmusiło EBC do przeanalizowania, czy pokaźny pakiet stymulacyjny, składający się m.in. z programu skupu obligacji (60 mln EUR miesięcznie od kwietnia, a wcześniej było to 80 mld EUR) oraz ujemnej stopy depozytowej (-0,4%), jest nadal konieczny

Zaskakująca słabość GPW

Na rynku coraz głośniej słychać spekulacje, że przy tak trwałym ożywieniu gospodarczym, Europejski Bank Centralny w czerwcu dokona zwrotu w swojej retoryce zwiastując koniec ultra ekspansywnej polityki monetarnej. Zmniejszenie stymulacji ze strony EBC powinno nieco ostudzić nastroje na rynkach akcyjnych, ale jak na razie daleka do tego droga, szczególnie że spółki mogą się pochwalić solidnymi wynikami za I kwartał.

Pozostałe publikacje o tym tagu

18 kwietnia 2017 roku

Czas na Francję

Teraz uwaga inwestorów powinna przenieść się do Europy, a konkretniej nad Sekwanę, gdzie już w niedzielę będzie miała miejsce I tura wyborów prezydenckich. Francja to trzecia co do wielkości europejska gospodarka i wstrząs polityczny jest ostatnią rzeczą, której Unia Europejska potrzebuje po Brexicie, kryzysie migracyjnym czy greckiej sadze.

13 kwietnia 2017 roku

Trump: dolar jest zbyt silny

"Dolar staje się zbyt silny". Te słowa wypowiedziane przez prezydenta USA Donalda Trumpa podczas wywiadu dla Wall Street Journal (WSJ), stały się wczoraj wieczorem bodźcem do mocnej przeceny dolara. Ich wydźwięk dodatkowo wzmocniła opinia prezydenta, że podoba mu się polityka niskich stóp procentowych jaką prowadzi Fed. Oznacza to bowiem zwrot o 180 stopni.

10 kwietnia 2017 roku

Europa z obawami, a Wall Street pełne optymizmu

Po ponad godzinie od startu notowań na nowojorskiej giełdzie tamtejsze indeksy rosną o około 0,3-0,4%. Warto zauważyć, że Tesla przekroczyła kolejny kamień milowy. Kapitalizacja rynkowa producenta aut elektrycznych przekroczyła już wartość General Motors, czyli największego amerykańskiego koncernu samochodowego.

6 kwietnia 2017 roku

Gorąco na czeskiej koronie, przy okazji zyskuje też złoty

Analizując układ sił na wykresach EUR/PLN i USD/PLN można dojść do wniosku, że zapoczątkowane w grudniu spadki obu par, co nastąpiło w reakcji na przyspieszenie gospodarcze, skok inflacji, poprawę sentymentu do rynków wschodzących, czy też obserwowany w marcu duży napływ kapitałów na te rynki, już się zakończyły. Brakuje bowiem nowego paliwa do umocnienia złotego, a obecne poziomy są dla wielu inwestorów atrakcyjne do kupna walut.

4 kwietnia 2017 roku

Przecena złotego, jego dalsze losy zależą od banków centralnych

Impulsem, który może potencjalnie wstrząsnąć złotym oraz innymi walutami emerging markets jest polityka. Wstrząs ten miałby wpływ pośredni, poprzez dolara. W najbliższy piątek dojdzie do spotkania prezydenta USA z prezydentem Chin, podczas dwudniowej wizyty tego ostatniego w USA. Niewątpliwie podczas rozmowy będą poruszane tematy gospodarcze, na co czuły właśnie może być dolar.

4 kwietnia 2017 roku

Surowce obrały kierunek na północ

Bank Światowy ocenia, że bieżący rok będzie rokiem surowców. Po latach spadków i wieloletnich minimach osiągniętych w 2016 r. teraz są na ścieżce wzrostowej. W styczniu ekonomiści organizacji zweryfikowali swoje prognozy wzrostu cen metali w 2017 do 11 proc. wobec 4 proc. szacowanych w październiku 2016 r.

3 kwietnia 2017 roku

Mieszany start kwartału, choć mocny na GPW

Na polskim parkiecie zyskiwały dzisiaj głównie spółki związane z rynkiem surowców. Rynek przede wszystkim zwrócił uwagę na PKN Orlen, który zyskał dzisiaj ponad 6% po informacji ze strony Ministerstwa Energetyki, że nie ma planów połączenia Orlenu oraz Lotosu. WIG20 zyskał dzisiaj 2,02%, co było związane głównie ze wzrostem wspomnianych spółek. Stracił indeks mWIG40 i lekko zyskał sWIG80.e

15 marca 2017 roku

Giełda i złoty czekają na Fed i wyniki wyborów w Holandii

Dzisiejsza sesja w Warszawie upływa w spokojnej atmosferze. Tym samym przypomina ona sesję wtorkową, gdy równie niewiele się działo. O godzinie 15:35 indeks WIG20 testował poziom 2242,6 pkt. (+0,2%), wyznaczając jeszcze przed południem dzienne minimum na 2228,72 pkt. oraz maksimum na 2246,33 pkt. Inwestorzy czekają na wieczorne wyniki posiedzenia amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed), a także na wyniki wyborów parlamentarnych w Holandii.

2 marca 2017 roku

W lutym fundusze dały zarobić - na giełdzie hossa

Na rosnącym rynku spośród funduszy jednymi z najlepiej spisujących się były te inwestujące w papiery polskich firm. Najwięcej zyskały fundusze akcji polskich uniwersalnych i akcji polskich małych i średnich spółek. Pierwsze z nich w lutym dały zarobić średnio 3,9 proc. a drugie 3,1 proc.

2 marca 2017 roku

2017 rokiem funduszy

2017 r. podobnie jak miniony rok charakteryzować się będzie dużą zmiennością. Tym razem jednak mamy do czynienia z mocniejszym ożywieniem gospodarczym na świecie stwarzającymi szanse na realizację korzystnych inwestycji. Tym bardziej, że trend wzrostowy wydaje się dość trwały.

1 marca 2017 roku

Polska giełda silna na tle innych rynków wschodzących

Polska wydaje się obecnie rynkiem z największym potencjałem. Giełdy w Czechach i na Węgrzech dużo lepiej radziły sobie przez ostatnie 2 lata, przez co w Warszawie mamy teraz sporo do nadrobienia. Dobre widoki na przyszłość potwierdzają dane z ostatnich 3 miesięcy, według których jesteśmy jednym z najsilniejszych rynków.

28 lutego 2017 roku

Losy hossy w rękach Trumpa

Już tej nocy ma mieć miejsce wystąpienie Donalda Trumpa przed obiema izbami Kongresu. Inwestorzy od wyborów czekają na obiecaną rewolucję w polityce gospodarczej, głównie w obszarze podatków, która miałaby przyspieszyć wzrost. Dotychczasowe wystąpienia prezydenta były w tym względzie rozczarowujące, więc kiedy w lutym zapowiedział rychłe przedstawienie zarysów planu podatkowego oczekiwania przed wystąpieniem bardzo wzrosły.

15 lutego 2017 roku

Handel powoli odkrywa obligacje

Obligacje korporacyjne zdobywają już od kilku lat coraz większą popularność wśród polskich firm, poszukujących źródeł finansowania nie tylko w bankach i na giełdzie. Szczególnie chętnie korzystają z ich emisji deweloperzy, firmy budowlane czy windykacyjne.

11 lutego 2017 roku

W co inwestują znani i bogaci

Artysta często bywa postrzegany jako utracjusz, osoba żyjąca chwilą, nie przywiązująca się do dóbr materialnych, raczej wydająca pieniądze niż pomnażająca majątek. Są jednak tacy, którzy zainwestowali i dobrze zarobili.Jennifer Aniston, Ashton Kuscher, Bono ale również polskie gwiazdy mają żyłkę do inwestycji

7 lutego 2017 roku

Inwestorzy rzucili się na tanie waluty, WIG20 wciąż pod 2100 pkt.

Inwestorzy rzucili się do kupna mocno przecenionych w styczniu walut, wykorzystując jako pretekst spadek euro poniżej 4,30 zł, dolara poniżej 4 zł oraz bliskość 4 zł w notowaniach franka. Indeks WIG20, jakkolwiek rozpoczął dzień od spadków, to na godzinę przed zamknięciem wtorkowych notowań wyszedł na plus, ciągnięty w górę przede wszystkim przez akcje Lotosu (reakcja na wyniki), CCC (koniec korekty i powrót do wzrostów) oraz mBank (odreagowanie wczorajszej dużej przeceny, czekanie na jutrzejsze wyniki).